Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
A6W
Autor Wiadomość
Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2012-07-11, 15:22  

ja np nie rozumiem roznicy miedzy pieczeniem w piekarniku w folii, a podsmazeniem i uduszeniem we wlasnym sosie na np patelni do gotowania na parze o takiej - http://www.ogloszenia.now...0610_546974.jpg - też zero tłuszczu, w dodatku duza jego czesc zostaje wytopiona. Ostatnio tak wlasnie przygotowuję udka z kurczaka i musze przyznac ze miut
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!
Postaw piwo autorowi tego posta

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2012-07-13, 19:08  

one more thing. Basen.

Wiadomo, aerob, zmusza do głębokiego oddechu, minimum 30 minut itp itp. Ja jako, że jestem pedantem to przeanalizowałem sobie wszystko w tej materii i zostało mi jedno, malutkie pytanie, na które nie mam wiedzy żeby sobie odpowiedzieć...

O której porze dnia najlepiej iść na tenże basen? rano ok. 8.00* czy lepiej ok 18.00**?

Założyłem, że będe chodził 3 razy w tygodniu. Teraz proszę was o pomoc, o której godzinie lepiej chodzić żeby wyniki były lepsze? A może to nie ma nie do rzeczy tylko sam sobie coś wymyśliłem? :P

* wiadomo, po śniadanku na dobry początek dnia spalić kalorie a potem starać sie ich niepotrzebnie 'nie nabijać'

** po całym dniu, po wszystkich posiłkach spalić to co dostarczyło sie przez cały dzień
nie wiem jak tu.

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2012-07-13, 19:51  

Jak chcesz zgubić to tylko rano, bo wtedy organizm bazuje w dużej mierze na tłuszczu zapasowym (o ile nie zeżresz jajecznicy na smalcu :P ).
Bardzo lekkie śniadanie (najlepiej coś z dużą ilością białka) i do wody.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

tomixx 

Piwa: 303/106
Wysłany: 2012-07-15, 12:08  

nieprawda, ze tylko rano.

wieczorem tez mozesz ale to najlepiej tak z 2h po posilku. pozniej po basenie wpieprzasz twarog z oliwa i spac.
gwarantuje, ze dziala ale z bieganiem lepiej.

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2012-07-15, 12:23  

Pewnie, że nie tylko, ale o każdej innej porze będzie ciężej, bo zapasy glikogenu odbudowują się w mięśniach przez cały dzień i dopóki będzie go pod dostatkiem, dopóty spalanie tłuszczu zapasowego będzie utrudnione. Oczywiście jeśli ktoś jest na niskowęglowodanowej diecie to efektywność będzie dodatkowo zwiększona.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

tomixx 

Piwa: 303/106
Wysłany: 2012-07-15, 12:59  

oczywiscie, ze jak chce sie spalic to jest sie na niskoweglowodanowej i wzglednie wysoko bialkowej.
wazne sa tez tlusze takie jak oliwa z oliwek, tran czy te z ryb.
o dziwo zeby spalic tluszcz trzeba jesc odpowiednie ilosci innego. ;)

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2013-03-24, 13:36  

http://www.tvn24.pl/zmarl...a,314037,s.html

[']
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Dako 

Piwa: 105/60
Wysłany: 2013-03-27, 12:53  

Wczoraj naderwałem/ naciągnąłem mięsień prostownik grzbietu w części piersiowej kręgosłupa- na wysokości łopatek. Ból jak skórwysyn, zwłaszcza jak trzeba się przewrócić z boku na bok w nocy. W sumie kontuzja dość niespodziewana bo przy bardzo małym obciążeniu na siłowni (hantle 10kg, koliste ruchy barkami). Czeka mnie kilka zabiegów fizykoterapeutycznych - na razie prądy i masaże (AWF) + maść przeciwzapalna + ketonal.
Pytanie brzmi jakie ćwiczenia stabilizujące ten odcinek kręgosłupa zacząć wykonywać by szybko wrócić na treningi - w sumie pracowałem nad mięśniami grzbietowymi bez pracy nad prostownikami, co się zemściło.
Nie chciałbym by przerwa trwała dłużej niż 10 dni. A bez pleców w zasadzie nie można robić nic.

Może jakaś rozpiska pod tym kątem (3-4 razy w tyg) bo mnie strasznie nosi (szyją ruszać nie mogę na kąty większe niż 30 stopni).

Amor Patriae Nostra Lex

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2013-03-27, 13:16  

jak rozumiem 'diagnoza' jest Twojego autorstwa, badania u lekarza lub fizjo nie bylo?

jesli tak, i jesli chcesz dalej isc ta sciezka - to zakladajac ze sie nie mylisz i tak musisz odpoczac. i nie jestem zwolennikiem fizyko w tego typu przypadkach - na ostro. obrzek sie pojawil w okolicy kontuzji? pierwsze 3 dni dzialac zimnem, a potem czyms delikatnie rozgrzewajacym. i na pewno odpoczynek. jak dlugo nie wiem, bo takie pisanie na odleglosc bez przebadania to naprawde bawienie sie we wrozke. mozesz mnie za jakis czas poinformowac, jak wygladaja postepy.

aa i nie jestem zwolennikiem stosowania w przeciagu pierwszych 2-3 dni srodkow przeciwzapalnych. jesli doszlo do uszkodzenia, to powstale mediatory stanu zapalnego sa sprzyjajace, nie powinno sie ich celowo wyhamowywac. dopiero po tym poczatkowym stadium zalecalbym wprowadzenie czegos przeciwzapalnie. ketonal doraznie na bol jak najbardziej, tylko w zdrowych dawkach ;)

Dako 

Wysłany: 2013-03-27, 15:19  

Badanie u fizo było, dzisiaj ogląda mnie lekarz. Stwierdził nadwyrężenie mięśniowe (nie wykluczając naderwania) - zalecił od razu elektrykę, po której ból na chwilę minął i mogłem wrócić do domu samochodem. Dzisiaj napiszę więcej po 2 wizycie.

Amor Patriae Nostra Lex

Dako 

Wysłany: 2015-01-28, 20:23  

No dobra, znów mnie wzięło na siłkę (po roku przerwy heheh).
Ale leniwy jestem - nie chce mi się jeździć na AWF przez całe miasto-> paliwo+multisport, wyszło mi, że taniej i lepiej w domu ;)
Warunki lokalowe są, zapadła decyzja - będzie sprzęt.

Na początek ławeczka, regulowana, z skosem ujemnym.

Padło na kilka firm: Marbo, Kelton, Magnus - na tynku jest tego multum (chińszczyznę odrzucam).

Pytanie co wybrać - profil 40mm czy 50mmm?

Do ławki na pewno będzie dokupowana prasa do ćwiczeń nóg, jako 2w1 (blokada ud do brzuszków- stąd ujemny kąt-i prasa właściwa).

Co byście wybrali z tych 3?

http://www.marbo-sport.pl...arbo-Sport.html

http://www.kelton.pl/produkt.php/1/2/33

http://allegro.pl/lawka-d...4953012058.html

Ceny podobne - ważne, by się nie gibała na boki. Obciążeniowo to raczej starczy przy moich 72kg ;)

Szukam też TANICH hantli, żeliwnych, gumowanych, regulowanych w przedziale 10-20kg (co 1-2kg) na początek, poleccie mi jakiegoś producenta/dystrubutora.

W komplecie byłoby taniej, ale ceny hantli to hmmm ... niektórych zdrowo porąbało.

Amor Patriae Nostra Lex

bazgrof 

Piwa: 119/40
Wysłany: 2015-01-28, 20:50  

Tutaj masz asortyment całkiem duży i tani, czego dusza zapragnie :)

http://olx.pl/oferta/obci...html#df8c005807

Dako 

Wysłany: 2015-01-29, 15:43  

Przy hantli 20kg wychodzi:
2x5kg= 2x5x4,85zł
2x2,5kg = 2x2,5x 6zł
4x1,25kg = 4x1,25x6

48,5zł+10,50zł+30=89zł/ hantla 20kg + gryf z tym, że zależy mi na GUMOWANYCH (nie tłuką tak podłóg - zawsze to 2mm amortyzacji).

Amor Patriae Nostra Lex

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2016-03-23, 10:35  

Odświeżamy:

Odpowiedz do tematu