Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kuryl
2010-07-07, 08:07
Dmytro Czyhrynski
Autor Wiadomość
Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2009-07-25, 11:09  Dmytro Czyhrynski

Krążą słuchy, że Pep jest zachwycony stylem gry tego 22-letniego ukraińskiego defensora - w szczególności umiejętnością wyprowadzania piłki z własnej strefy obronnej. Guardiola miał okazję obserwować poczynania Dmytro podczas spotkań z Szachtarem w fazie grupowej Ligi Mistrzów 08/09 i zdecydował, że właśnie ten zawodnik może być idealnym wzmocnieniem defensywy przed nadchodzącym sezonem.

Laporta i Txiki byli już nawet w Doniecku, ale nie udało się osiągnąć porozumienia z prezesem Szachtara - Rinatem Akhmetowem. Jednak ostatnio pojawiła się informacja (potwierdzona nawet przez trenera Ukraińców - Mirceę Lucescu), jakoby sam zawodnik naciskał na klub w sprawie zgody na przejście do Barcelony. Jeżeli zarząd chce sfinalizować zakup Ukraińca musi się pospieszyć, ponieważ na początku sierpnia Szachtar rozegra dwumecz w ramach trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów i wówczas gracz ten nie będzie już mógł występować w tych rozgrywkach w innym zespole.

Dmytro Anatolijowycz Czyhrynski

ur. 7 listopada 1986 w Izjasławiu

Wzrost: 190cm Waga: 81kg

Dotychczasowe kluby

2003/04 Szachtar Donieck
2004/05 Szachtar Donieck
2005/06 Metalurg Zaporoże
2005/06 Szachtar Donieck
2006/07 Szachtar Donieck
2007/08 Szachtar Donieck
2008/09 Szachtar Donieck

Sukcesy klubowe

* mistrz Ukrainy: 2006, 2008
* wicemistrz Ukrainy: 2007, 2009
* zdobywca Pucharu Ukrainy: 2008
* finalista Pucharu Ukrainy: 2009
* zdobywca Superpucharu Ukrainy: 2008
* zdobywca Pucharu UEFA: 2009

Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Boraś, Mentor
memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2009-07-25, 11:17  

Niech się dzieje wola Pepa, z nią się zawsze zgadzać trzeba ;)

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-07-25, 11:19  

Szczerze mówiąc niewiele o nim wiem, pozostaje wierzyć Pepowi. Podobno gra nieźle na prawej?

duszek 

Piwa: 92/61
Wysłany: 2009-07-25, 11:21  

kosowski w fcb? :boje sie:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Partyzant
Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2009-07-25, 12:42  

Jeśli faktycznie potrafi dobrze wyprowadzić piłkę to pasuje do nas :P Wszystko wyjaśni się do początku sierpnia. Jeżeli zagra w el.LM to będzie można plotki o nim wsadzić między bajki. Txki działaj !!
nie wiem jak tu.

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107
Wysłany: 2009-07-27, 13:56  

Jeśli byłby wyraźnie lepszy od Caceresa i Henrique to może tak. Jeśli nie to po co nam kolejny obrońca który w kryzysowej sytuacji w naprawdę ważnym meczu i tak by nie zagrał. Poza tym mam nadzieję że Milito jednak powróci.

Chyba że naprawdę dobrze gra na prawej stronie, to wtedy opcja zmiennika Alvesa nie byłaby zła.

Są jednak pozycje które bardziej potrzebują wzmocnienia. W obronie mamy 7(+ ew. Milito) piłkarzy na 4 pozycje, a w ataku na razie tylko 4 na 3 pozycje.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2009-07-27, 17:13  

Jeżeli szczytem sadyzmu jest przestraszenie strusia na asfalcie to szczytem optymizmu jest wiara w udany powrót Milito.

Marzec 

Piwa: 159/164
Wysłany: 2009-08-11, 11:24  

Straszną jazde ma zdaje sie pep z tym dmytro, tu mu sie fontasy i muniesty rodzą do gry a on dalej sika na widok ukrainca, zdaje sie jest cos o czy nie wiemy. Moze oni nie chcą go sprzedac przed superpucharem co by nam nie zdradził tajemnic sukcesu szachtara.

Partyzant 
bad motherfucker

Wysłany: 2009-08-11, 11:47  

Koleś ponoć się świetnie ustawia, jest silny fizycznie i gra dobrze głową. Może taki stoper na wrzutki i przepychanie się z Drogbami?
Ale faktem jest że Szachcior odrzucił wczoraj dwie kolejne oferty na Kosowskiego: 17 + 8 oraz wypożyczenie roczne.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2009-08-11, 11:55  

Za rok przejdzie do jakiegoś Zenitu czy innej Benfici za 1/8 tego co obecnie chcą i się przekonamy o jego prawdziwej wartości zawodnika i umiejętnościach negocjacyjnych Txiego ;]
nie wiem jak tu.

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2009-08-11, 19:17  

Partyzant napisał/a:
Szachcior odrzucił wczoraj dwie kolejne oferty na Kosowskiego: 17 + 8 oraz wypożyczenie roczne.

wystarczy, że za Caceresa i Henrique posżło łącznie ponad 25 mln. Za Dmytro podziękuję

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2009-08-11, 20:55  

Szczerze mowiac absolutnie goscia nie kojarze, pewnie za malo Szachtara ogladalem. Tak czy siak nie ma o czym juz pisac bo grac u nas nie bedzie. Zreszta placenie takiej kasy za zawodnika ktory nie moze grac w LM to przesada.

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2009-08-25, 09:16  

a jednak niewykluczone, ze grac bedzie :)

o ile ibra za eto'o to transfer z gatunku tych, ktore mozna bylo sobie wyobrazic (choc niektorym do dzis jeszcze ciezko :D ), maxwell to rowniez jedna z najlepszych opcji na rynku, to dmytro jak najbardziej bedzie prezentem dla pepa. na prezent zasluzyl, nikt nie moze zaprzeczyc, ale i tak bedziemy ukrainca oceniac.

25 mln to duzo, ale cene ta (poza realna wartoscia ukrainca, ktorej na dobra sprawe tez nikt nie zna :)) nalezy rozdzielic na dwa czynniki, powiazane ze soba: a) pep go chcial i chcial by zarzad kupowal b) zarzad chcial kupowac, ale tych ktorych chcial pep :) za marzenia i pierwsze nazwiska z listy, ktora na owym nazwisku sie rowniez konczy trzeba niestety placic, szczegolnie na tydzien przed koncem okienka. wprawdzie to tylko Sport pisal, ze pep stwierdzil 'albo czyhrynski/cesc albo nikt', ale po wypowiedziach jakie serwowali nam ludzie klubu w ostatnich tygodniach oraz patrzac na inne opcje na rynku, ktore zostaly odrzucone (wszelkie poulseny itp), jestem w stanie dac wiare ze pep naprawde chce tylko kilka nazwisk, zadnych zapchajdziur.

z samych ust pepa padly slowa, ze bycie obronca barcelony to nie w kij dmuchal, chodza sluchy ze nasz sasiad ze wschodu dobrze wyprowadza pilke i jest twardy - chcialbym to zobaczyc. napewno wobec niemoznosci gry w LM, CdR nalezec powinno do niego.

http://paradigmaguardiola...entral-que.html

ogladajac te filmiki rzuca sie w oczy, ze dmytro nie boi sie pilki i jest w stanie zagrac celne, dlugie podanie (szczegolnie ladne sa te na prawa strone do srny albo kolegi z reprezentacji, a u nas bedzie tam alves :) , ze moze wziac pilke od bramkarza i przekazac dalej, ze czasem nawet poszuka glebszego podania do wychodzacego zawodnika. powycinane 2 mecze to oczywiscie malo i nijak nie mozna z tego zrobic nawet pobieznej oceny obroncy, ale to + slowa pepa ktore przytoczylem daja jakis obraz, czego mniej wiecej mozna sie spodziewac.

nie mam zamiaru juz teraz go skreslac, yaya tez byl czlowiekiem z nikad, a rok temu za nic nie uwierzylbym, ze busi bedzie tak mocny. dlaczego akurat takie porownania? bo za kilkadziesiat godzin gosc moze byc nasz, a naszym pilkarzom zycze tylko dobrze. to jak zagraja i tak nie zalezy ode mnie, ale na wszelki wypadek wole byc dobrej mysli :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mistyk
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2009-08-25, 11:00  

W mojej opinii ten transfer oznacza mniej wiecej tyle, ze Pep nie liczy w ogole na powrot do formy (i przede wszystkim zdrowia) Milito, zreszta wielu cules tez juz Gabiego skreslilo. Na Henrique zapewne tez nie bedzie stawial, a Pep zapewne chcial miec 4 swiatowej klasy stoperow, ktorych styl gry odpowiada Barcelonie.

Transfer jest juz prawie pewny, szkoda ze cena wyniesie ok 25 mln euro. Kolejna sprawa - Czyhrynski nie zagra w LM i konkurencja o miejsce w skladzie z Puyim, Marquezem i Pique sprawi ze w lidze tez rzadko bedzie wystepowal. Czy warto placic te 25 mln? Ja jestem sceptycznie nastawiony, ale zobaczymy.

Partyzant 
bad motherfucker

Wysłany: 2009-08-25, 11:10  

Miejmy nadzieję że po finalizacji tego transferu (25 lub nawet 30 baniek za gościa który nie pomoże nam w LM) nikt już nie zająknie się o Pepe i przepłacaniu bo my też to robimy.

Ogólnie jestem przeciwny graczom z bloku wschodniego ale żywię nadzieję że tym razem Pep się nie pomyli jak z Hlebem i ten gość będzie wymiatać. Milito w tym sezonie nawet jak wróci do pełni sprawności i tak przecież jest stracony (gdyby nawet wrócił dziś to jest to kilkanaście miesięcy rozbratu z futbolem), Henrique że jest słaby było wiadomo od dawna. W obliczu tego że nie kupimy pomocnika Rafa pewnie będzie grał częściej jako DMF bo i Pique i Rusek (podobno) są: młodsi, szybsi, zwrotniejsi, piłkę potrafią wyprowadzać, dobrze grają głową.
I nie byłbym taki pewien że Kosowski przychodzi by grzać ławę. Nie za tę cenę i nie po takim entuzjazmie Pepa.

Odpowiedz do tematu