Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Blancos llorones saludad a los campeones!
Luis Figo
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: imerr
2010-08-27, 07:50
Javier Mascherano
Autor Wiadomość
DeNiro 
Don Pedro

Piwa: 124/117
Wysłany: 2009-06-09, 11:22  Javier Mascherano

Jeżeli Yaya odejdzie, głównym kandydatem by go zastąpić jest pomocnik Liverpool'u. Walter Tamer, agent Javiera, powiedział że transfer jest możliwy. Na pewno mogą pomóc problemy finansowe The Reds. Zdaniem mediów cena będzie oscylować w granicach 20 mln euro. Sam zawodnik jest zaszczycony zainteresowaniem Barcy i chętnie dołączy do naszego klubu.

Data oraz miejsce urodzenia: ur. 8 czerwca 1984 w San Lorenzo
Wzrost 175 cm waga 82 kg

Profesjonalna kariera:
2003-2005 River Plate 46 (0)
2005-2006 Corinthians 17 (0)
2006-2007 West Ham United 5 (0)
2007-2008 -->Liverpool (wypożyczenie) 29 (1)
2008- Liverpool 53 (1) 3 asysty

W reprezentacji Argentyny:
48 meczów 2 gole. Dodatkowo Maradona mianował go kapitanem kadry.

Charakterystyka Javiera z fcliverpool.pl
Cytat:
Mascherano bez wątpienia wzbudził uznanie fanów, kolegów z boiska i trenera. Nawet Maradona jest jego wielkim fanem: "Mascherano ma największy talent ze wszystkich zawodników młodego pokolenia, jakich widziałem w ostatnich latach. Jest potwornie dobrym piłkarzem, skazanym na sukces."
"Jefecito" czy też "Little chief" jak go nazywają koledzy w reprezentacji, to twardy, nie cofający nogi walczak, który znakomicie rozprowadza piłkę, jednocześnie zagrzewając kolegów do walki. W swoim zaledwie jedenastym meczu dla Liverpoolu był najlepszym piłkarzem na boisku, a wiedzieć należy, iż nie był to mecz o przysłowiową czapkę śliwek, mówimy bowiem o wielkim finale Ligi Mistrzów z AC Milan w Atenach.

Kompilacje:

riise 

Piwa: 117/212
Wysłany: 2009-06-09, 11:38  

fotka, na której przeciwko niemu gra Kaka ....hmm :)

uważam że Javier nadawałby się do nas bo jest bardzo dobrym graczem na swojej pozycji,technicznie jest dobry ,rodzaj walczaka może czasami przesadza bo wydaje mi się że często kartki dostaje ale ogólnie może to być dobry transfer.

ale NIE MOŻEMY pozwolić odejść Yaya Toure . to najlepszy pivot na globie (wraz z Essienem - oczywiście to moje zdanie :P )
więc mam nadzieje, że obaj u nas zagrają .

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2009-06-09, 11:40  

Świetny zawodnik, super charakter, silny i agresywny. Z mojej strony same ochy i achy, ale nie za Yayę :[

Jako wzmocnienie środka pola jak najbardziej, ale nie chciałbym żeby przychodził jako następca Toure.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

jordan20 

Piwa: 85/156
Wysłany: 2009-06-09, 11:43  

powiem wprost-JESLI to prawda to dziwie sie ,ze zarzad interesuje sie TAKIM typem pilkarza

nam potrzeba konkurenta/zmiennika naszych maluchow-czyli gracza kratywnego (tej cechy masherano wg mnie nie posiada), ktoremu pilka nie przeszkadza przy nodze i dobra technika drybingiem

moze sie myle ale argentynczyk to lepsza wersja lassa-swietny w defensywie,odbiorze ale bedacy lata swietlne w kreacji gry nawet za yaya

wniosek-nie brac go w ogole pod uwage tylko :cesc (za rok jako kielbasa wyborcza sandro-jestem przekonany,ze zrobi z niego swoj cel nr 1), silva (o wiele lepszy w srodku niz na skrzydle/boku ataku) a do wyrwania z valenci za max 25 mln,ewentualnie arteta lub moje marzenie essien (mega silny, super w ofensywie i nie gorszy w defensywie) tylko ta cena i nieszczesne wyjazdy na PNA) lub de rosii,chociaz on za malo atrybytow ofensywnych posiada (szczegolnie rozegranie,wizja gry)

na koniec mi sie przypomnial jeszcze jeden gracz-pirlo-wloska wersja xaviego,swietna kreacja gry,kapitalne rzuty wolne,dobry odbior-jest TYLKO jeden problem-przestawienie ze wloskiego stylu gry na hiszpanski,bo cenowo to max 20 mln(znajac zycie pojdzie do chelsea za ancelottim)

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2009-06-09, 11:44  

jeśli to opcja za Toure to kwituję to śmiechem.
jeśli opcja w ramach uzupełnienia obrony to nie wygląda to źle. pytanie, dlaczego akurat piłkarz usposobiony defensywnie? bo Yaya wyjedzie na długo i wówczas lepiej zostać z kimś więcej niż Busquetsem?
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

imerr 
Jopie

Wysłany: 2009-06-09, 11:49  

Piszesz o jordan o Silvie, więc w temacie o DM piszesz o bocznym napastniku, który mógłby grać w pomocy :P
Może Pep to widzi inaczej (a że widzi zupełnie inaczej niż my pokazał przykład Hleba, który grał jako napastnik), ale wg mnie gdyby w kadrze byli zarówno Yaya jak i Masche, to ten pierwszy mógłby grać z przodu (na pozycji Gudiego), a ten drugi jako DM. A jako DM jest jeszcze Busi.

Kombinuję, bo pomocnika sprowadzić musimy w razie odejścia Islandczyka, który zagrał 30 meczów. Pomocników powinniśmy mieć więcej niż w tym sezonie, a nie mniej. Choć nie wiadomo jeszcze co z wychowankami.

Gdyby kogoś interesowała sprawa paszportu, to Mascherano ma włoski.

Za Yayę to Argentyńczyka pewnie żaden cule nie chciałby oglądać nawet za sporą dopłatą :]

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2009-06-09, 11:52  

jeden z bardziej cenionych przeze mnie defensywnych pomocnikow, ale nie wierze w taki transfer

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2009-06-09, 12:25  

Toure musi zostać, niech się nawet nie wygłupiają :]

Mascherano jest bardzo dobry, ale nie ma dla niego miejsca, jak dla mnie bez sensu plota. Yaya wyjedzie na PNA, ale to tylko miesiąc, a jest Busquets i od biedy Marquez. Konkurencję to trzeba zwiększyć Xaviemu i Iniescie, a nie DM-owi.

green 

Piwa: 304/76
Wysłany: 2009-06-09, 13:45  

jak Yaya za pośrednictwem swojego agenta przekozaczy się w swoich finansowych żądaniach, to kto wie, czy taki transfer nie jest możliwy (mam nadzieję, że nie)

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2009-06-09, 13:49  

green - ale jakie przykozaczy? Yaya podpisał kontrakt opiewający na 2mln euro rocznie + premie. także nawet podwyżka o 100% nie powinno nikogo dziwić wg mnie.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

green 

Piwa: 304/76
Wysłany: 2009-06-09, 13:53  

masz rację, ale jak idą dalej, ten Seluk jest nieobliczalny, do tego w tym roku rynek może być jakiś porąbany pomimo kryzysu

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2009-06-09, 17:13  

Jestem zdecydowanie na NIE. W ogóle bez sensu trochę taki transfer w moim odczuciu. Zawodnik absolutnie znakomity, ale to jest typowy przecinak. Rozumiem, że Yaya i Keita wyjądą sobie na PNA, ale tylko ze względu na ten okres mamy sprowadzać takiego piłkarza? Ostatecznie po to jest Busquets, który w swoim pierwszym sezonie bądź co bądź zrobił furorę. Gdyby przyszedł Javier to jak to widzicie? Toure i Mascherano rywalizują o pierwszy skład a Busi gra od święta czy wypożyczenie? Nijak tego nie widzę. Rozumiem, że odchodzi Eidur - Javier ma wypełnić lukę po nim? Nie bardzo :]

Naprawdę mamy inne pozycje do wzmocnienia. DM-ów u nas dostatek. Nawet Pique mógłby z powodzeniem zagrać przed obrońcami.

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2009-06-10, 10:05  

do tego javier jest nieziutki i jakby miał być za yayę to byłoby to trochę strzelenie sobie w stopę.
gracz niezły,ale toure jest już sprawdzony,zaprawiony w bojach i uniwersalny.

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2009-06-10, 11:33  

Traktuje to jako wypuszczany z zarzadu, kontrolowany news, ktory ma troche namacic Selukowi. Yaya jest wart tego by mu placic 4mln.

imerr 
Jopie

Wysłany: 2009-06-21, 13:15  

Cicho w tym temacie, a pismaki tak ładnie się produkują :)

Na początku Mascherano był przedstawiany jako następca Yayi (razem z Melo), Toure zostaje, a temat w mediach dalej istnieje.
Jego agent, Walter Tamer, powiedział, że Javier przeniósłby się do Barcy, a dziennikarze rozpisują się o problemach finansowych Liverpoolu. Moim zdaniem ciekawe jest to, że transfer Xabiego Alonso wydawał się kwestią czasu, a sprawa jakoś się zatrzymała. To wydaje się istotne, bo Rafa raczej nie sprzeda dwóch filarów swojej pomocy w jednym okienku. Bez tej dwójki raczej nie wygra ligi, a MU będzie miało wielką szansę żeby pobić rekord LFC.

Chyba nie było tego na BO i VeB, więc wrzucam wypowiedź Beniteza z oficjalnej:
Cytat:
Mascherano has no price. Barcelona could not afford to match his value to Liverpool Football Club. We do not want to sell and Javier is very happy here.

I have spoken to Javier two or three times this summer – the last time was only last week – and he was very happy, very positive. He gave me the private number of his agent, Walter Tamer, and again the conversation was very positive and was all about football.

Walter told me that two clubs with big, big names were asking after Mascherano – and I told him to forget it, that Javier was happy in Liverpool and he was not for sale. So I was surprised to see the agent's comments today. He has a long contract and any club can forget about bidding for him. They can offer £40m or even £50m, we don't want to sell."

Jak to powiedział ostatnio Torres o Villi - czasem ci "nietransferowalni" są sprzedawani w parę godzin :P

Brytyjski brukowiec napisał, że ciężarna żona Javiera nie jest zadowolona z życia w Anglii i przed końcem sezonu wyjechała z córką do Ameryki Południowej.

Teraz prasa informowała już o spotkaniu agenta w Barcelonie oraz o odrzuceniu przez Liverpool pierwszej oferty.
Cytat:
Asked about the rumours linking Mascherano with a move to Barcelona, Federico Vitali, another agent of the player, said in an interview with Catalan radio station Ona FM that there aren't direct negotiations between the two clubs at this moment: "Barcelona is of course interested in Javier Mascherano but until Barcelona start talking with Liverpool, no progress will be made. It's clear that Mascherano wants to play at Barcelona, every Argentinian player would want that."

Wiarygodność niektórych z tych doniesień (np jesli chodzi o cene) jest dość niska, bo Anglicy pisali o sprzedaży Bojana, a jak wiadomo transferu definitywnego Bojana nikt nie bierze pod uwagę.

Odpowiedz do tematu