Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-06-17, 09:54
FC Barcelona - Manchester United 2-0 !!!
Autor Wiadomość
Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2009-05-28, 12:36  

Po komentarzach widać, że to nie był zwyczajny mecz. Zawsze można przeczytać wiele długich postów, ale nie tym razem. Tego żadne słowa nie są w stanie opisać. Znam ludzi, którzy twierdzą, że to niemożliwe, żeby kibicować klubom piłkarskim, a już na pewno nie klubom z innych państw. Szkoda mi takich ludzi, nie wiedzą co tracą ...

Chciałbym napisać bardzo wiele, ale ograniczę się do jednego Dziękuję ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

czarekfcb 

Wysłany: 2009-05-28, 14:25  

Cieszę sie i to baardzo, że Barca wygrała ;)

Mogłem dzisiaj pójść do szkoły w koszulce Barcy i wyśmiać tych co wyśmiewali sie z Barcy przed meczem i byli za ManU (większość...) :)

Visca el Barca!!!

mroo 

Piwa: 741/716
Wysłany: 2009-05-28, 14:36  

:)

u mnie w szkole tez sie wiekszosc wysmiewala, ale im dzisiaj pokazalem!!! :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Jones, Raijn
Bask 
You want this?

Piwa: 161/189
Wysłany: 2009-05-28, 15:48  

Czy tylko mi się wydaje czy nasze "pikniki" wczoraj dużo lepiej dopingowały drużynę niż super hiper "najlepsi kibice na świecie " z Anglii ? :]

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2009-05-28, 16:33  

http://sport.interia.pl/p...rcelony,1314408

ehhhh fatalny news :( :( :(

Kuba 

Piwa: 129/243
Wysłany: 2009-05-28, 16:35  

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2009-05-28, 16:42  

pamietajcie, ze z nikim mocnym jeszcze nie gralismy, bo ten manchester to nie byl manchester w optymalnej formie. z nimi w formie bysmy przegrali z kretesem.

trzeba wiec tonowac emocje...

btw: Keita teraz zafarbuje sobie wlosy na blau-grana tak jak obiecał? :D

Bushmenka 
Belfegor

Piwa: 103/64
Wysłany: 2009-05-28, 17:26  

wczoraj emocje we mnie szalały, w sumie do tej pory jeszcze buzują.
przez pierwsze 10 minut meczu bałam się usiąść w fotelu, potem i tak oglądałam na stojąco. niesamowity mecz, cała drużyna dała z siebie wszystko. pozostaje tylko liczyć na to, że nie się zachłysną tym sezonem i w następnym utrzymają galaktyczny poziom.

pozostaje trochę niesmaku po grze przeciwników- spodziewałam się większej mobilizacji (nieprzedkładającej się tylko na frustracje). po pierwszym golu jakby coś w nich pękło, rozmowa z SAFem w przerwie nie pomogła.

St. J. Lec

A póki co spacerologia, to moja jest ideologia:
mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean...

suntos 

Piwa: 203/49
Wysłany: 2009-05-28, 21:04  

Obejrzałem powtórkę z komentarzen Darka - jeny, ale żałość. Na samym wejściu już dał popis odpalając słowotok w trakcie śpiewania Bocelliego. Takie rzeczy to można robic, jak śpiewają Boysi ( ale co tu się dziwić jemu się gęba nie zamyka -" proszę Andrzej o fachową analizę" a po pięciu słowach Juskowiaka już zaczyna swoje dyrdymały ).

Dobra koniec offu z Darkiem ;)

Patrzyłem na mecz pod kątem podań naszej drużyny, zapisując dłuższe serie - jeśli to kogoś to zainteresuje to może poczytać poniżej :)

11min - 12 podań by ostatecznie posłać do Valdesa, a ten wykopuje i piłka po stonie Manchesteru

14min - 21 podań, Messi traci piłkę na 30m. idzie kontra po której Pique dostaje żółtą kartkę

23min - 28 podań, Manchester nieudolnie wybija, przechwyt, 3 podania i faul na Inieście przed polem karnym - Xavi z wolnego obok

32min - 29 podań ( po 20 jest aut, ale utrzymujemy piłkę ), wejście Toure, później 2 rożne

37min - 14 podań, Messi podaje niecelnie do Eto'o

44min - tu do konca połowy gramy 3 akcje, w każdej sporo passów ( tak do 9ciu, MAn zdaje się wybijać na uwolnienia i od razy jest przechwycenie, kończy się tym, że Eto'o minimalnie nie sięga głową )

46min - 13 podań, dośrodkowanie Henry

50min - 16 podań ( przy jednym odbiciu od gracza Man Utd ), faul na Inieście, Xavi z wolnego w słupek

59min - 12 podań, ostatecznie tracimy i Henry fauluje O'Shea

73min - 10 podań, faul na Puyolu, wolny, Puyol głową, VdS broni

83min - 23 podania, strata Iniesty, ale natychmiast odzyskujemy piłkę, jeszcze 5 passów i Puyol wychodzi 1 na 1 VdS

88min - 10 podań, aut w środku boiska, później szysza wymiana, ale MAn Utd przechwytuje prostopadłe podanie

91min - 11 podań, ostatecznie piłka odskakuje Eto'o w polu karnym

Było sporo głosów, że kilkanaście podań z jakimiś słabiakami z La Liga, na dodatek na własnej połowie nic nie znaczy. Oczywiście były to głosy jakiś tłuków. Tutaj może nie mieliśmy 70% czasu posiadania piłki, ale potrafiliśmy wymieniać piłkę. Tutaj wyliczyłem tylko dłuższe wymiany, bo przecież było pełno takich do 5 klepek. Po niektórych passach obrona Manchesteru była tak rozrzedzona i uśpiona, że można było wjechać w ich środek, jak w masło ( Iniesta w 50min ). Można też stwierdzić, że po dłuższych wymianach piłka ostatecznie znajdywała się gdzieś blisko pola karnego Manchesteru, co rokowało groźną sytuacją ( oprócz tego wycofania do Valdesa ).

Na passy zwróciłem uwagę w trakcie trwania sezonu i naprawdę mam dużą radość gdy sobie patrzę na ich grę, na te klepki. Mogę też dodać, że liczyłem podania w trakcie meczu Arka - Wisła. Jak Arka zrobiła 3 to był duży sukces ( bramkarz - stoper-stoper-pomoc ( tutaj piłka odskakuje ) - stoper przerzuca 30m lobem, piłka przechwycona bądź na aucie ).

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Nederlander, Raijn
ladyoviedo 
Soleil...

Piwa: 70/58
Wysłany: 2009-05-28, 21:36  

powiem szczerze, że nie wiem co napisać...
wierzyłam w Eto'o, ale jego gol w 10 minucie był jak sen. Puyol genialnie, podobnie jak cała reszta. brak słów, chyba jeszcze to do mnie nie dochodzi. :)
oglądając fiestę, pomyślałam, że nazwiskiem Pepa trzeba nazwać jakąś ulicę w BCN, zasługuje.
Ecio :*
Campeone!!! :catalunya:

mistyk 

Piwa: 18/33
Wysłany: 2009-05-28, 22:07  

Wkleje to co napisalem na innym forum, niektorzy pewnie juz czytali, a ci co nie czytali niech zaluja :D

Teraz moge juz napisac cos wiecej o tym swietnym meczu.

Na poczatku spotkania myslalem, ze dzisiaj przegramy. Przez 9 minut nic nam nie wychodzilo, a Man U zamiast murarki i czekania na jedna okazje zagral pressingiem, czym mnie szczerze zaskoczyl. I zreszta chyba nie tylko mnie, Guardiole i pilkarzy tez. Dobrze, ze strzaly oddawal praktycznie jedynie Ronaldo, ktory jak wiemy sporo strzalow ma niecelnych i tak tez bylo wczoraj. W kazdym razie pierwsze 9 minut to Manchester byl lepszy i blizszy strzelenia gola.

10 minuta i jestem w niebie. Czulem, ze nasz Czarnuch w tym meczu ukąsi i mowilem tez o tym glosno przed meczem. Trafilem idealnie. W ostatnich meczach byl kompletnie bez formy, marnowal mnostwo sytuacji, byl mocno krytykowany, niektorzy domagali sie jego sprzedazy, ale postanowilem wstrzymac sie z ocena wlasnie do meczu finalowego. Ten facet strzelanie goli ma po prostu w DNA i nie wyobrazam sobie teraz, zebysmy go sprzedali. Strzelil zarowno w finale w Paryzu, jak i Rzymie. Dla mnie zasluzyl przynajmniej na jeszcze jeden sezon. Inna sprawa, ze Vidic ( imo klasa swiatowa i mowie to bez ironii) calkowicie sie przy tej bramce nie popisal. Eto`o kiwnal go jak juniora na swoj slynny juz i chyba jedyny zwod.

Po tym golu ani na chwile nie czulem, ze wynik jest zagrozony. Caly zespol gral naprawde dobrze, chociaz odrobine bardziej niz zazwyczaj koncentrujac sie na obronie, co nie dziwi, bo oslabieni bylismy znacznie. Bawa dla Xaviego i Messiego za druga bramke, Rio tez sie nie popisal.

Ogolnie to jest to jakas masakra. Rok temu wywalono nam trenera, Ronaldinho, Deco i chciano wywalic Laporte. Ciekawe czy dalej zbieraja podpisy pod wotum nieufnosci dla naszego prezydenta :lol:

Gdyby mi ktos rok temu powiedzial, ze z trenerem wuefista wygramy potrojna korone to bym pomyslal, ze stukniety. Chcialem jedynie wygrac PD, nigdy nie oczekiwalem, ze sukces bedzie tak ogromny. Wygrac final LM w takim stylu grajac Yaya i Pique (ktory dla mnie byl najlepszym naszym stoperem w tym sezonie i jednym z lepszych w Europie) i Busquetsem (ktorego rok temu nawet za bardzo nie kojarzylem) jak DM to jest naprawde cud. :shock:

Jak dla mnie to Guardiola moglby juz zakonczyc kariere trenerska, juz stal sie legenda. Choc mam nadzieje, ze jeszcze kilka lat z nami zostanie.

Wiecej za to spodzeiwalem sie od Man U i sir Alexa, ktory przegral niestety taktycznie z Pepem. Biorac pod uwage nasze oslabienia, myslalem ze bedzie duzo gorzej.

Wielke brawa dla calej druzyny i trenera za ten, jakze cudowny sezon. Bede mogl opowiadac swoim dzieciom/wnukom, ze ogladalem Dream Team Guardioli na zywo.

Az lezka mi sie zakrecila, kiedy widzialem placz Sylvinho, ktory rozegral u nas ostatni mecz. Wielka sprawa. Dzieki dla pilkarzy, ktorzy po sezonie odejda, kazdy przyczynil sie do tego sukcesu.

Mam nadzieje, ze tym razem nauczeni juz historia nie spoczniemy na laurach i kupimy odpowiednich pilkarzy, bo o ile pierwsza 11 mamy najmocniejsza na swiecie, o tyle lawka rezerwowych jest uboga. Po takim sezonie pieniedze na wzmocnienia na pewno sie znajda.

Xavi i Iniesta to dla mnie najlepsi pilkarze meczu, pomyslec, ze Andres nie byl nawet nigdy nominowany do Złotej Pilki...

Wczorajszy doping swietny, ale czekam na relacje osob, ktore byly na stadionie.

"Z nikim silnym jeszcze nie wygraliscie" moze odejsc do lamusa :lol:

Dzieki.

Visca!

Bask 
You want this?

Piwa: 161/189
Wysłany: 2009-05-29, 03:34  

Tytuł newsu ze Sportu: Batman jest cule :rotfl:

i bonus:

:D

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2009-05-29, 12:45  

Ja napisze inaczej - zaczne od naszych finalowych rywali. Sir Alex moze nic nie wymyslil i faktycznie nie popisal sie przy zmianach (zagral prawie bez pomocy wprowadzajac tylu napastnikow), ale przyczyna byla tez wielka wiara w jego pilkarzy. Sir Alex wierzyl, ze grajac swoj futbol moga Barcelone zdominowac i wygrac, bez murowania bramki i grania antyfutbolu jak Chelsea. I za to naprawde Sir Alexa szanuje, choc moze bylo to troche w naszym interesie ;) Kolejna sprawa - w pomeczowych wypowiedziach Sir Alex, Rio i Rooney pokazali ze maja klase gratulujac Barcelonie i pokazujac jak z godnoscia zaakceptowac porazke. Tej klasy nie ma za to wielki pilkarz, ale mala osobka - Cristiano Ronaldo, ktoremu Messi pokazal ze mozna byc najlepszym na swiecie i jednoczesnie skromnym.

A co powiecie o postawie Scholesa? Kompletna zenada, wygladalo to tak jakby wszedl na boisko zeby polamac nogi naszym pilkarzom. Jego faul na Busquetsie byl niewatpliwie na czerwona kartke, mogl spowodowac bardzo grozna kontuzje naszego zawodnika na oczach setek milionow ludzi na calym swiecie. Zenada, juz od dawna nie znosilem tego kolesia, a teraz szczerze go nienawidze :/ Poza przypadkiem Cristiano i Scholesa, cala reszte druzyny Man United bardzo szanuje i zgadzam sie z Guardiola, ze pokonalismy najlepsza ekipe w Europie, jednoczesnie przejmujac to miano na nastepny rok.

Co do naszej gry - kazdy widzial, ze kluczem do zwyciestwa byla postawa Xaviego i Iniesty, dla mnie najlepszych rozgrywajacych na swiecie. Xavi - dwa piekne wolne z czego jeden w slupek, fantastyczna asysta i gra z niesamowitym poswieceniem przez caly mecz. Pamietacie kiedy odzyskal wslizgiem pilke ze 30 metrow przed bramka MU? Xavi to jeden z najlepszych rozgrywajacych jakich widzialem w zyciu. Iniesta podobnie, sposob w jaki ten niepozorny chlopak kiwal dragali z Anglii byl niesamowity. Swietny mecz tego pilkarza. I niech mi ktos teraz powie, ze Xavi w waznych meczach zawodzi albo slabo gra na wyjazdach to wysmieje.

Podobnie nasz kapitan - zastapil Daniego Alvesa i kto wie czy nie zagral jeszcze lepiej niz Brazylijczyk? Co za poswiecenie, serce do gry... nie mam slow. A co powiecie o Sylvinho? Ja ciesze sie, ze to on zagral na lewej stronie. Jego umiejetnosc gry zespolowej i doswiadczenie byly nam potrzebne z tak mocnym rywalem jak United. To bylo niezwykle efektowne ukoronowanie bogatej w sukcesy kariery. Sylvinho nigdy nie byl na stale podstawowym zawodnikiem, ale zastepujac innych zawodnikow nigdy nie zawiodl kibicow i zawsze dawal z siebie wszystko. Dziekuje Silvio, dla mnie jestes wspanialym pilkarzem :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Dopisze cos jeszcze jak mi sie przypomni. Zreszta musze jeszcze raz obejrzec ten final, bo atmosfera na meczu w sopockim pubie byla tak wspaniala, ze nie zawsze moglem sie skupic na meczu :)

Pozdrawiam wszystkich cules, oby ta druzyna w dalszym ciagu dostarczala nam tyle radosci co w tym sezonie!

Pixik 
God Is A Dj

Piwa: 72/66
Wysłany: 2009-05-29, 17:28  

Dlaczego Ronaldo jest "małą osóbką"?

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2009-05-29, 18:04  

Z tego samego powodu dla którego Gago>Xavi i Higuain>Messi...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi