Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Atenció, siusplau!
Manel Vich
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: imerr
2010-08-28, 21:16
Zlatan Ibrahimović
Autor Wiadomość
DeNiro 
Don Pedro

Piwa: 124/117
Wysłany: 2009-05-17, 13:48  Zlatan Ibrahimović

Według włoskiej i hiszpańskiej prasy, Zlatan chciałby odejść z Interu wraz z końcem obecnego sezonu. Jest ponoć sfrustrowany brakiem sukcesów w Europie i pragnie spróbować swoich sił w innej lidze. Jednak Massimo Moratti nie sprzeda tanio swego cracka - cena ma oscylować w granicach 70 mln euro. Laporta może jednak obniżyć koszty transferu, jeśli do Interu trafi Eto'o, którego bardzo ceni sobie Jose Mourinho i chciał go sprowadzić kiedy był trenerem Chelsea.

Data oraz miejsce urodzenia: 3 października 1981 w Malmö (Szwecja)
Wzrost 192 cm waga 85 kg

Profesjonalna kariera:
1995-2001 Malmö FF 40 (16)
2001-2004 Ajax Amsterdam 73 (32)
2004-2006 Juventus Turyn 70 (23)
2006- Inter Mediolan 85 meczów, 53 bramek, 23 asyst
Szczegółowe statystyki tutaj

W reprezentacji Szwecji:
56 meczów 20 goli

Nagrody indywidualne:
Piłkarz roku Serie A: 2008
Obcokrajowiec roku Serie A: 2005, 2008
Guldbollen (nagroda dla najlepszego piłkarza Szwecji): 2005, 2007, 2008
Szwedzki sportowiec roku: 2007
Najlepsza "11" roku UEFA: 2007

Zlatan jest środkowym napastnikiem, który potrafi sam stworzyć sobie sytuacje, nie jest uzależniony od kolegów z zespołu i potrafi wziąć odpowiedzialność za grę na swoje barki. Pomimo wzrostu imponuje znakomitą techniką, a dzięki temu że w młodości trenował Taekwondo jest bardzo sprawny i potrafi zagrać w sposób bardzo ekwilibrystyczny. Jego ogromna siła fizyczna sprawia, iż praktycznie żaden obrońca na świecie nie jest w stanie go przepchnąć. Słynie z tego, że potrafi zmarnować nawet najprostszą sytuacje, a później strzelić nieprawdopodobną bramkę. Stąd też jego pseudonim Ibracadabra bądź Ibrahimagic. Ma dość trudny charakter, jest bardzo pewny siebie, nienawidzi siedzieć na ławce rezerwowych.

Kompilacje:

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2009-05-17, 13:58  

Pozwolę sobie zacytować pewnego znajomego kibica Interu:

Cytat:
Ibrahimovic po zdobyciu scudetto za inter.it - "We will win everything next year". Jak dla mnie jasny komunikat odnosnie jego rzekomych przeprowadzek.

Poza tym u nas środkowy napastnik jest od zdobywania bramek a Ibra nie jest w tym lepszy od Eto'o więc jestem na NIE.
Postaw piwo autorowi tego posta

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2009-05-17, 14:02  

popieram zdanie Mentora, a do tego nie wierze w te wszystkie plotki transferowe z jego udzialem :)

najlepsza była plota o transferze 70mln plus etoo za ibre :lol2:

buli#1 
WueFista

Piwa: 430/214
Wysłany: 2009-05-17, 14:11  

ja jestem zdecydowanie na TAK! E2 może i strzeli 30 bramek w sezonie ale marnując przy okazji 3 razy tyle dogodnych sytuacji. Żaden piłkarz w żadnej drużynie nie ma tylu sytuacji co E2, więc wstydem by było nie strzelenie 20 kilku bramek w sezonie.
Ibra to piłkarz idealny technicznie, a do tego silny i świetnie grający głową, myślę że z powodzeniem by zastąpił wiecznie sfochowanego i nieskutecznego do granic możliwości E2.
Murzyn swoje zrobił, a jego przygoda może zakończyć się tak jak R10, więc albo teraz go sprzedamy/zamienimy i trochę na tym zarobimy albo po następnym przeciętnym sezonie oddamy za pół darmo.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2009-05-17, 14:15  

w porownaniu z etoo:

+ gra glowa
+ technika, gra kombinacyjna
+ sila fizyczna
+ uderzenie z dystansu, w ogole ulozona noga
+ wiecej mysli na boisku

minusy te same co u etoo
skutecznosc
charakter, ale tu sie duzo poprawil (zreszta etoo tez spokornial)
+/- wazne mecze

a brakuje mu tego co etoo ma yjatkowe:

pressing i walecznosc

na pewno jedna z 2-3 opcji ktore sa pewniakami na godne zastapienie, ale czy lepsze? nie jestem przekonany, nie za taka kase

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2009-05-17, 14:28  

Wiem, że nie ma zwolenników na forum, ale ja bym go nie skreślał. Wszystko zależy od ceny.
Mentor napisał/a:
Pozwolę sobie zacytować pewnego znajomego kibica Interu:

Cytat:
Ibrahimovic po zdobyciu scudetto za inter.it - "We will win everything next year". Jak dla mnie jasny komunikat odnosnie jego rzekomych przeprowadzek.

Poza tym u nas środkowy napastnik jest od zdobywania bramek a Ibra nie jest w tym lepszy od Eto'o więc jestem na NIE.

Wcześniej w tym roku, Zlatan:
Cytat:
"I have a contract with Inter and I feel well here. But at the same time I would like to test something new now because I've been in Italy for five years.

I won everything in Italy, I learnt a lot from Italy. But there is a moment in your life, like when I was at Ajax, when you say to yourself you want to try something new. I think Spanish football is more the way I play... I like technical football and they play technical there."

jego agent:
Cytat:
"Zlatan is a unique player, I don't think we will see another one like him in our lifetime. So if Zlatan would leave Inter, it will be for a big club. And all the big clubs are interested in him. I am in continuous contact with the biggest clubs. I think there are four suitable clubs for Zlatan: Chelsea, Manchester United, Barcelona and Real Madrid.

But until proven otherwise, Zlatan will continue with Inter. He has a contract for another three years. If he doesn't leave, he will try to win the Champions League and the Italian league with Inter next season."

Cytat:
"Which player wouldn't like to play at Barça? Barça has always been a spectacular club and it's actually more than a club, it's an institution.

At this moment they're playing extremely well, they have great fans and it's a fantastic city. So it's obvious that all great players like Barça. Zlatan would certainly choose the Liga over the Premier League. He's used to the Italian climate, so he would adapt better to Spain and the league there. At this moment he would be more willing to move to Spain.

But it's up to the presidents to talk if they want. Zlatan has told me that he doesn't want to think about his future now. He has a contract at Inter and we'll just see what happens. The first thing now is to win the league. Although it's true that he was disappointed after the Champions League elimination."

Wiadomo ile warta jest gadka agenta, ale jeśli ktoś ma kontrakt na 12 milionów, to chyba jego agent nie musi pracować w mediach na jego podwyżkę.

Zawodnik lepszy technicznie, silniejszy niż Eto'o i także nie ma świetnej skuteczności. Do tego lepsza gra w powietrzu, uderzenie z dystansu i nie dość, że nie trzeba na niego grać, bo sam potrafi sobie coś stworzyć, to jeszcze przy przyjęciu piłka odbija mu się na mniej niż 5 metrów jak u Samu :]
Zarabia 12 baniek, u nas mógłby maksymalnie 8 i na pewno nie wydamy kwoty o jakiej mówi się w mediach. Opcja jak najbardziej do rozważenia, przynajmniej nie muszę popadać w panikę jak rok temu przy newsach o Adebayorze (w tym sezonie okazało się jaki z niego mistrz). Do zbadania przez sztab pozostaje jego charakter, bo w przeszłości różnie to z nim bywało :]

baixinho napisał/a:

pressing i walecznosc

To zostają tylko Rooney i Tevez :P

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2009-05-17, 14:44  

owszem, fajny grajek, czasem zapierdoli taką bramkę, że gacie opadają, dobry wiek, warunki fizyczne, niezłe statystyki. ale to nie jest człowiek na zastępstwo Etoo. nie chcę go tutaj.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Wysłany: 2009-05-17, 14:50  

2-6 napisał/a:
baixinho napisał/a:

pressing i walecznosc

To zostają tylko Rooney i Tevez :P

jeszcze superpippo :lol:

nad transferem zlatana zastanowilbym sie tylko w przypadku, gdyby nie bylo szans na sciagniecie villi, a zarzad jakims cudem chcialby sprzedazy etoo. cena tez nie moglaby byc w tym momencie bez znaczenia, nie mozna przeplacac bajonskich sum rzedu 70 mln euro.

cale te dywagacje moim zdaniem sie jednak nie sprawdza. przede wszystkim zarzad, jak i Pep zapewne, nie chca oddawac nikomu Samuela.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2009-05-17, 14:52  

kuryl napisał/a:
ale to nie jest człowiek na zastępstwo Etoo. nie chcę go tutaj.

Nie lubisz go za jego zachowanie, nie podoba Ci się jego styl, czy o co chodzi? :>
Jestem ciekaw po prostu.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2009-05-17, 14:53  

buli#1 napisał/a:
...
Murzyn swoje zrobił, a jego przygoda może zakończyć się tak jak R10, więc albo teraz go sprzedamy/zamienimy i trochę na tym zarobimy albo po następnym przeciętnym sezonie oddamy za pół darmo.

:lol2:

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Wysłany: 2009-05-17, 14:56  

mysle, ze buli miedzy 'nastepnym' i 'przecietnym' zapomnial dodac przecinka :P

ktory to przecinek sugerowalby, ze nastepny sezon bedzie przecietny :>

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2009-05-17, 14:59  

narzekamy na skuteczność Eto'o, a ten element gry z pewnością nie jest mocną stroną Szweda. Potrafi strzelić kapitalnego gola, by potem koncertowo spartaczyć wydawałoby się prostą sytuację. On ma tendencję, by za bardzo kombinować i na siłę szukać trudniejszych rozwiązań.

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2009-05-17, 15:47  

Czyli idealny gracz do Barcy. Kto jak kto ale to Barca jest mistrzem w szukaniu najdziwniejszych rozwiazan, we "wchodzeniu" z pilka do bramki. Jestem zwolennikiem Szweda, a pogloski o jego cenie zwyczajnie zlewam, bo Txiki potrafi madrze kupowac. Jesli Ibra bedzie chcial odejsc to go nie zatrzymaja, podobnie moze byc u nas z Eto`o - jesli nie zgodzi sie odejsc bedzie klopot.

Przy naszej 9 bardziej od marnowania sytuacji irytuje mnie przyjmowanie pilki, rozgrywanie, timing.

Jesli Pep bedzie widzial w Szwedzie napastnika dla nas, nauczy go grac pressingem i harowania dla druzyny.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2009-05-17, 16:00  

trzeba przyznac ze ibra wykonuje ogromna prace w interze, mysle wiec ze i taktyke pepa by wypelnia

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2009-05-17, 16:19  

Zlatan jest cholernie konfliktowym graczem i w dodatku wcale nie gwarantuje tylu bramek żeby go bez namysłu brać za Eto'o, jeśli do tego okazać by się miało, że trzeba za niego wybulić niesamowitą kasę to imo jest to bardzo zła kandydatura... Niech się Txiki skupi na Riberym - Francuz pasuje do nas jak nikt, jest wszechstronny, przebojowy, nie ma gwiazdorskich odchyłów, haruje za trzech i umie strzelać bramki - nie chciałbym zobaczyć go w Realu, bo widać było co potrafi zrobić przeciwko nam mając wokoło miernoty bayernowskie... Póki co na szpicę jest oprócz Samu Titi, a jak się uprzemy na pozbycie się Czarnej Perły to IMO bez problemu będziemy mogli skusić Villę, który obok Torresa byłby najlepszym rozwiązaniem w przypadku odejścia Eto'o.

Odpowiedz do tematu