Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mi madre y la de Luis Enrique son las más populares en el Bernabéu
Joan Gaspart
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-05-11, 11:38
Gran Derbi 2:6 !!!
Autor Wiadomość
Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2565/1201
Wysłany: 2009-05-01, 15:24  Gran Derbi 2:6 !!!

02.05.2009 ; 20.00 @Santiago Biernabeu

========================

Powołani:

Real:
Casillas, Dudek, Sergio Ramos, Metzelder, Cannavaro, Torres, Heinze, Gago, Lass, Javi Garcia, Faubert, Drenthe, Parejo, Marcelo, Robben, Van der Vaart, Higuain, Raul, Huntelaar

FCB:
Valdes, Jorquera, Henry, Xavi, Pique, Iniesta, Puyol, Caceres, Sylvinho, Bojan, Eto'o, Messi, Hleb, Dani Alves, Abidal, Keita, Gudjohnsen, Toure, Sergio Busquets

ps. jeden zawodnik z każdej ekipy obejrzy sobie mecz na trybunie, bądź w domu

========================

Arbiter: Undiano Mallenco

Ostatnie mecz które sędziował:
(obecny sezon)
03.2009 Barcelona - Bilbao 2-0 Busquets, Messi
11.2008 Sevilla - Barcelona 0-3 Eto`o, Messi x2
10.2008 Bilbao - Barcelona 0-1 Eto`o

========================

Ostatnie mecze:

2008-05 Real Madrid - Barcelona 4 : 1
2006-10 Real Madrid - Barcelona 2 : 0
2005-11 Real Madrid - Barcelona 0 : 3
2005-04 Real Madrid - Barcelona 4 : 2
2004-04 Real Madrid - Barcelona 1 : 2
2003-04 Real Madrid - Barcelona 1 : 1
2001-11 Real Madrid - Barcelona 2 : 0
2001-03 Real Madrid - Barcelona 2 : 2
2000-02 Real Madrid - Barcelona 3 : 0

Ostatni mecz:

========================

Z kartki kalendarza: 2 maj

1920 - Barcelona po wygranej 2-0 nad At. Bilbao, zdobywa swój 4 Puchar Hiszpanii.
Barca zagrała w składzie: Zamora, Coma, Galicia, Torralba, Sancho, Samitier, Vinyals, Sesumaga, Martinez, Alcantara, Plaza.
Gole: Martinez i Alcantara.

1935 - urodził się Luis Suarez Miramontes (54/61 w barwach FCB)

1954 - wyżej wspomniany Luis Suarez debiutuje w barwach FCB w meczu Copa del Rey. Przeciwnikiem jest Deportivo. Mecz kończy sie wynikiem 4-0. Barca zagrała w składzie: Velasco, Seguer, Biosca, Segarra, Flotats, Bosch, Basora, Suarez, Areta, Kubala, Cesar.
Gole: Kubala x2, Cesar, Segarra

========================

Transmisja LIVE

Początek: 19:30

========================

Hit na weekend

========================

Lepszy taki temat niż w ogóle ;) A jak ktos chce niech przeprowadzi mały tunning.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, .....
Ostatnio zmieniony przez kuryl 2009-05-11, 11:38, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 10 piw(a):
Nederlander, Partyzant, kuty, Chadd, Pietro, Kendzior, imerr, Mentor, memphis, Bruce
imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2009-05-01, 17:08  

Przetłumaczy ktoś ten drugi filmik? :>

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2009-05-01, 20:58  

real zeby wywalczyc tytuł musi zdobyc 9 pkt w następnych 3 meczach. u siebie z barca i na wyjazdach z valencią i villareal. nie wierze w to. jak to zrobią to są wielką drużyną i stworzą jakieś niepowtarzalne dzieło, pokonując drużyne która gra cały sezon bez minuty przerwy futbol totalny w pełnym tego słowa znaczeniu.

oczywiscie druga sprawa jest taka że nawet jak przegramy to mamy 1 pkt przewagi i 4 mecze ktore mozemy spokojnie wygrac. porażka może dac nam tytuł.

także real generalnie musi dokonac cudu by zdobyc mistrzostwo. to jest taka sama sprawa jak z manu w anglii, tez niby liverpool ma szanse ale tak naprawde tytuł jest w manchesterze ( pomimo tego że jutro przegrają w boro ;] )

nie panikuje i przyjme nawet porażke, ale fajniej jednak by było jutro wygrać bo na villareal za tydzien bedzie można dac odpoczac tym którzy będą potrzebować odpoczyn ku przed finałem pucharu króla.

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/556
Wysłany: 2009-05-01, 21:11  

Ja czuje, ze albo Real sie zesra albo my sie zesramy i bedzie manita w ktoras strone.

0-4 i jazda.

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2009-05-02, 08:35  

jestem bardzo ciekawy tego meczu, bo w nim znowu może zdarzyc się wszystko. osobiście mam nadzieję, że real po tej fantastycznej serii nas nie docenia i sprowadzimy ich na ziemię podobnie jak uczyniły to juve czy liverpool.

nie będę typował wyniku, ale porażka nie wchodzi w grę, remis przyjmę na chłodno, zwycięstwo sprawi, że będziemy o krok od mistrzostwa, najważniejszego tytułu w tym roku.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-05-02, 11:04  

Będę zadowolony z remisu, zwycięstwo przyjmę z rozkoszą :) . Ale nie oszukujmy się - będzie to mecz niezwykle ciężki, o mistrzostwo, na boisku zmotywowanego rywala, w kleszczach 1/2 LM. Mierda przy źle układającym sie meczu może zacząć grę w kości. Dla nas porażka może oznaczać koszmarny koniec sezonu.
Ponoć z powodu lekkiego urazu nie zagra Henry. Zamiast niego Iniesta na skrzydle.
Mała infografika:

Schumack 

Piwa: 223/380

Wysłany: 2009-05-02, 12:15  

Nie lubię jak gramy środek keita-toure :/ Imo optymalny środek jeżeli iniesta gra w ataku to xavi-toure-busi. Remis to minimum na ten mecz.

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2009-05-02, 12:15  

KURWA! KURWA KURWA KURWA KURWA KURWA KURWA KURWA KURWA KURWA MAĆ.

Krótko mówiąc idę do pracy na wieczór. Mam nici z GD. Jedne z najciekawiej zapowiadających się Gran Derbi ostatnich lat, a ja będę k..a mać siedział w pracy.
Bombowo.

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2009-05-02, 13:21  

Tak jak napisał dziki, to będą jedne z najciekawszych GD ostatnich lat. Ciekawe czy Barcelona grająca futbol totalny, mająca zaledwie kilka słabszych meczów pokona Real, z którego gry nie są nawet zadowoleni jego wierni kibice. Jednak Real to przede wszystkim żelazna konsekwencja w gromadzeniu. Chłopaki grają często beznadziejnie, a w ostatecznym rozrachunku mają o jednego gola więcej aniżeli rywale. Oby dzisiaj się tak nie stało :/

Oczywiście wierzę w naszych zawodników, ale mam też świadomość, że wtorkowy mecz a przede wszystkim cały sezon wypełniony walką na 3 frontach, może mieć wpływ na ich kondycję. Także chcę wygranej, ale z remisu też będę zadowolony. Jeżeli mierdki wygrają, zrobi się bardzo gorąco i do końca sezonu nie wolno będzie stracić jakichkolwiek punktów.

A teraz dwa słowa prywaty :D Z powodu naciągnięcia więzadeł nie mogłem jechać na "łódki" :( , ale dzięki temu GD obejrzę bankowo, więc muszą mi sprawić przyjemność w chwilach mojej niedoli ... prawda? :P

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-05-02, 13:25  

Schumack napisał/a:
Nie lubię jak gramy środek keita-toure :/ Imo optymalny środek jeżeli iniesta gra w ataku to xavi-toure-busi. Remis to minimum na ten mecz.

Z Busim z jesieni moznaby smialo wystapic w Madrycie i wstydu by nie bylo. Ale ten z wiosny jest slabiutki i juz lepszy Keita, a jeszcze lepszy Gudi :)

Co do meczu to bedzie oczywiscie ciezko, niby mamy lepszy zespol ale mierda ma zwycieska mentalnosc i cojones ktorych nam czasem brakuje. Oni musza wygrac zeby moc dalej myslec o mistrzostwie, nam remis powinien wystarczyc a i w przypadku manity wciaz wszystko zalezy od nas i 4 ostatnich spotkan.

Dodo 

Piwa: 613/153

Wysłany: 2009-05-02, 15:48  

Ktoś ostatnio cieszył się, że Raul sam zdjął presję z naszego zespołu, tyle że akurat Real z nożem na gardle spisuje się najlepiej - grają tak od parunastu tygodni. Dzisiejsza sytuacja przed GD jest podobna do tej z seoznu 04/05, kiedy będąc w świetnej formie, jako liderzy przyjeżdżaliśmy na Bernabeu. Wtedy Real od początku ruszył do ataku, a nasi nie wiedzieli co się dzieje. Najważniejsze będzie odpowiednie mentalne podejście do meczu, ale to już problem Guardioli.

Mam nadzieję, że Henry jednak da radę zagrać. W każdym innym ustawieniu, niż z Xavim i Iniestą w środku dużo tracimy. Liczę w końcu na dobry mecz naszych bocznych napastników. Ramos łatwo się podpala, Heinze świeżo po kontuzji, a na pomoc w defensywie od Robbena czy Marcelo nie mają co liczyć.

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2009-05-02, 15:48  

Keita jest obecnie pewniejszy niż Busi, a poza tym robi wrażenie świetnym włączaniem się w ofensywie. Zresztą niewykluczone, że dzisiaj Sergio wejdzie za Seydou, a może i odwrotnie.

Mam nadzieję, że Real nie będzie przeginał z faulami, bo wiadomo, że często będzie to jedyny sposób na zatrzymanie Messiego i Iniesty.

Spodziewam się jednak autobusu i małej liczby bramek. obyśmy strzelili ich więcej, ale to GD jest kompletnie nieprzywidywalne, więc i remis będzie ok biorąc pod uwagę 4pkt. przewagi.

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

gregori 

Piwa: 360/72

Wysłany: 2009-05-02, 16:31  

Skoro moze nie zagrac Henry to zagra Keira a Iniesta z lewej strony ataku, z przodu bedzie rownie dobrze a srodek pola mocniejszy.

Real nie bedzie mial ani jednego rezysera gry, bo Guti i Sneijder lecza kontuzje. Pewnie zagra Robben ale to jest indywidualista , do tegoz zagra przeciw Alvesowi wiec nie bedzie mu tak latwo. Z Liverpoolem nie zrobil prawie nic przez dwa mecze a przeciez pilnowal go wtedy Arbeloa, ocemiany nizej niz Alves.

Sila Realu jest ich ambicja i wiara we wlasne mozliwosci, nawet prowadzac z nimi 2-0 w 85 minucie nie mozna byc pewnym swego.

Mam nadzieje ze mecz bedzie dzis korzystny dla FCB, najlepiej wygrac bo wtedy mozna sie skupic tylko na LM ale latwe to w zadnym razie nie bedzie.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2009-05-02, 17:54  

mecz o najwazniejsze w tym sezonie 3pkt ale tez mecz o sprawiedliwosc dziejowa. jestem przekonany ze zagramy dobrze, zdominujemy real, stworzymy sobie kilka okazji, jednoczesnie jestem pewny ze i real wycofany ale szybko przechodzacy do ataku da rade dojsc do 1-2 sytuacji bramkowych

wyobrazam sobie ze jezeli strzelimy pierwsi bramke to wypunktujemy bezlitosnie zdesperowany real, jezeli stracimy bramke szybko to damy rade ja odrobic. najbardziej boje sie scenariusza pt dlugo 0-0 i nerwowa koncowka w ktorych to zwykle mierdzie wpada jakas bramka

kluczem do zwyciestwa messi i skutecznosc etoo. reszta niech robi swoje, to co zwykle

eddie 
eddie - poza kadrą

Piwa: 24/21
Wysłany: 2009-05-02, 19:35  

Oby się tylko sędzia spisał, i dobrze gwizdał. Sprawiedliwie i zgodnie z przepisami.

reszta będzie ok.

A przegrana , cóz wg mnie raczej koniec marzeń o mistrzostwie. Piłkarsko powinniśmy resztę spotkań wygrać, ale czy głowy na to pozwolą?
Ostatnio zmieniony przez eddie 2009-05-02, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi