Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Lo único que tengo blanco
son los calzoncillos, así cuando me los cago,
lo hago muy agusto

J.L. Nunez na posiedzeniu RFEF
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raijn
2012-01-12, 17:27
Maxwell Scherrer Cabelino Andrade
Autor Wiadomość
Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2009-07-21, 08:10  

krysia tu chyba gume wypluwała...
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!
Postaw piwo autorowi tego posta

Bask 
You want this?

Piwa: 161/192
Wysłany: 2010-04-01, 01:12  

Chciałbym wiedzieć jak wy się zapatrujecie na występy Maxwella w tym sezonie. Wiem, że dużo osób bardzo chciała zobaczyć Brazylijczyka w naszych barwach (w tym i ja). Do tego cena na pierwszy rzut oka wydawała się być bardzo zaniżona. Natomiast już po 3/4 sezonu można powiedzieć, że nie jest to zbyt udany rok dla niego. Większość występów można określić jako przeciętne, a do tego znalazłyby się spotkania z oceną mierną. O tym, że nie jest żadnym mistrzem defensywy to wiedzieliśmy od razu. Wiele razy Maxwell gubił krycie i zaskakująco łatwo niektórzy rywale przechodzą go czasami nawet prostymi dryblingami. Problem w tym, iż w ofensywnie też nie jest różowo. Statystycznie jest chyba dość przywozicie (bodajże 3 asysty w lidze) jednak często daje się zauważyć spóźnione wejścia i nie pokazywanie się partnerom na pozycje w odpowiedniej chwili. Z dośrodkowaniami też jest raczej przeciętnie, a o dryblingach nie ma co mówić bo są bardzo sporadyczne. Na dzień dzisiejszy to nie widzę żadnej rywalizacji między Maxwellem, a Abidalem. Abidal jest dużo pewniejszy w obronie, a w tym sezonie poczynał sobie bardzo nieźle nawet w ofensywnie. Mimo wszystko mam jednak nadzieje, że Maxio się jeszcze ogarnie i będzie niezłym zastępcą dla Abiego bo chyba tylko na to go stać.

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2010-04-01, 01:51  

Mimo wszystko to jest "tylko" rezerwowy i na jego przykładzie jeszcze bardzo widać jak dobrze spisywał się ostatnimi czasy Abidal. bez porównania.

Dla mnie zadziwiający jest najbardziej fakt, że wiele razy był zagubiony gdy próbował z nim rozegrać akcję Zlatan, z którym to tak ponoć mu się świetnie gra.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-02-13, 17:46  

Wywołany do tablicy po wczorajszym meczu.

Nie rozumiem tej nagonki na Maxwella. Notował straty i grał mało kreatywnie, jak cała drużyna wczoraj. Poza tym, Brazylijczyk powinien być bardziej rozliczany z gry w defensywie. Ważne, żeby akcje z jego strony zawsze były na czysto pod koniec meczu. A jak się coś uda stworzyć z przodu - to tylko in plus. Abstrahując od znaczenia dla drużyny, czy gdyby Maxwell, zamiast podawać do tyłu do Iniesty próbowałby dryblingów czy zejść do środka, które kończyłyby się stratami i groźnymi kontrami, zostałby tak samo pominięty w krytyce jak Messi? Nie sądzę. Oczywiście Messi zaliczał też dobre i znakomite zagrania, ale gdyby jedna ze strat skończyła się kolejną bramką dla Sportingu, jakie miałoby to znaczenie? Także z krytyką gry Maxwella proponuję się wstrzymać, bo dla mnie to ten facet robi w naszym klubie stopniowe postępy. Nie zawsze może to pokazuje, ale naprawdę się rozwija.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-02-13, 23:32  

Zagral slaby mecz, trzeba to przyznac. Ale ile takich slabych wystepow zaliczyl na przestrzeni ostatnich 2 sezonow? Mozna policzyc na palcach 1 reki, bo na ogol gra co najmniej przyzwoicie, a czasami nawet swietnie. Jeszcze nie raz pokaze, ze jest dobrym lewym obronca i zasluguje na gre w Barcelonie. Ja jestem spokojny o niego i nie uwazam, ze po 1 nieudanym wystepie nalezy Brazylijczyka skreslac.

Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2012-01-12, 16:24  

Cytat:
10 tytułów w 2 lata

Lewy obrońca do Barcelony przybył latem 2009 roku z Interu Mediolan. Zawodnikiem zdobywcy Ligi Mistrzów z sezonu 2008/2009 został 17 lipca, a miesiąc później zadebiutował w meczu o Superpuchar Hiszpanii z Athletic Bilbao. Był to tym samym pierwszy z dziesięciu pucharów, który zdobył w barwach Barcelony (trzy Superpuchary Hiszpanii, dwa Superpuchary Europy, dwa triumfy ligowe, dwa klubowe mundiale oraz jeden Puchar Europy).

89 meczów, 2 bramki

Maxwell swoją przygodę z Barceloną kończy z 89 meczami na swoim koncie: 57 w lidze, 17 w Lidze Mistrzów, 11 w Copa del Rey, 3 w Superpucharze Hiszpanii i jednym meczu klubowych mistrzostw świata. Ostatni raz Maxwell pojawił się na boisku w meczu półfinału klubowych mistrzostw świata z Al Sadd, w którym zresztą strzelił jedną z czterech bramek. Był to jego drugi gol strzelony dla klubu ze stolicy Katalonii (pierwszego zdobył w sezonie 2010/2011 w meczu Pucharu Króla z Ceutą

www.blaugrana.pl

Temat mozna przeniesc ...Gracias Maksiu obys za 5 miesiecy swietowal kolejne mistrzostwo tym razem Francjii...

Patrzac na cene jaka za niego zaplacilismy to mysle ze to byl dosc udany transfer sprawdzil sie idealnie jako zmiennik Abidala...a kiedy trza bylo z pokora usiadl na lawce...

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2012-01-12, 16:43  

Dobry transfer zarówno do nas, jak i od nas. Pierwszy sezon miał bardzo dobry, w drugim grał już mniej, być może właśnie przez to grał słabiej. W tym sezonie, w większości spotkań gramy trójką obrońców, więc dla Maksia nie ma już miejsca. Jego przygodę z Barceloną można uznać za udaną - swoje pokazał, a gdy musiał usiąść na ławkę, nie robił z tego problemu. Pozostaje tylko podziękować za te 2,5 roku.

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2012-01-12, 17:56  

Żadnego jego wybitnego meczu nie jestem sobie w stanie przypomnieć, ale ogólnie w większości meczów prezentował się poprawnie. Najbardziej zapamiętam go z akcji bramkowej w pierwszym meczu półfinałowym LM z Interem na San Siro, podania do Messiego z tego samego sezonu przy pierwszej bramce w wyjazdowym meczu z Sevillą i legendarnych, centymetrowych podań do tyłu, siejących postrach w drużynie przeciwnej.

Herbatnik był z niego całkiem dobry, w ogólnym rozrachunku straciliśmy na nim 0,5 mln nie licząc pensji, co wydaje się być dosyć śmieszną kwotą. W sumie to zawsze lubiłem tego gracza, nawet kiedy grał fatalnie i jego strona boiska była autostradą w akcjach zaczepnych rywali. Zwykle robił to co do niego należało bez żadnych fochów i za to należy mu się szacunek. Z Adriano po prostu nie miał szans wygrać rywalizacji, co nie jest niczym zaskakującym patrząc na formę byłego gracza Sevilli w ostatnim czasie.

Jeszcze chciałem napisać kogo zawsze przypominał mi ten sympatyczny Brazylijczyk, a jest nią postać ze znanej wszystkim kreskówki pt. "Flintstonowie" - Barney Rubble.

Mnie pozostaje życzyć Maxwellowi powodzenia i wielu sukcesów w barwach 2-krotnego mistrza Francji.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
formel
Boberek 

Wysłany: 2012-01-12, 18:02  

Sprzedaz w tym okienku transferowym to byla ostatnia szansa zeby na nim zarobic , right ?? ?

Gilu 
Borat is not amused.

Piwa: 173/187
Wysłany: 2012-01-12, 18:24  

Nie, miał kontrakt do czerwca 2013.
[Wczoraj 23:25] gustlik89: generlanie cale to forum prowadzi jedna wielka banda kretynow ktora w jednym szeregu mozna postawic z jarasem kaczynskim po prostu kolesiostwo i tyle

Boberek 

Wysłany: 2017-04-05, 15:17  

Lepszy niz Messi i Krisztianu

Chwytliwy tytul wiec pewnie bedzie duza klikalność :z jezorem: A tak poważnie to moze zaskakiwac ze to wlasnie "maksiu " jest najbardziej utytolowanym obecnie pilkarzem....

Ciekawe kto moglby go przegonic w najblizszych latach moze Messi lub Alves ale pewnie jezeli dobrze pokieruje swoja kariera to moze Kingsley Coman .

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2017-04-06, 11:10  

może Duglas

Odpowiedz do tematu