Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
¡Tu siempre negatifo, nunca positifo!
Louis Van Gaal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-05-07, 13:59
FC Barcelona - Malaga CF 6:0
Autor Wiadomość
kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/556
Wysłany: 2009-03-23, 12:20  

A niby czemu ma byc bez nich? To nie wiesz kiedy i z kim gramy nastepny mecz? ;p :lol2:
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jasiu
danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2009-03-23, 13:11  

Mentor napisał/a:
No jak dla mnie nie ma żadnego sensu wypożyczanie Caceresa. Albo się nauczy grać u nas albo będzie dla nas nieprzydatny. Nie po to wydawaliśmy na niego duże pieniądze, aby z niego nie korzystać.

I tu zaczyna sie problem. Gabi na nowy sezon bedzie tzn powinien być gotowy do gry na pełnych obrotach. Co sprawia, ze mamy 5 srodkowych obrońców ( !! ) grających na wysokim poziomie. Mocne pozycje w druzynie mają Puyol i Rafa, Milito był podstawowym naszym graczem i tworzył z Marquezem świetną parę stoperów ( Puyol wtedy często grywał na prawej stronie, teraz wiadomo - jest Alves). Pique spisuje się chyba powyzej oczekiwań i dlaczego nie miałby grac w pierwszym składzie ? Zostaje Martin, który papiery na gre ma i minut powinien dostawać coraz więcej. O zawodniku występującym w drużynie Aptekarzy celowo już nie wspominam. Nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać w przyszłym sezonie :D

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2009-03-23, 13:42  

Forma gabiego jest zagadka. Fakt, Puyol grac musi, i gra, nawet gdy jest w slabszej formie, choc trzeba przyznac ze czasem swa slaba gre nadrabia zaangazowaniem. Do obsadzenia jest lewa strona na obronie. W srodku rzeczywiscie tloczno.

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2009-03-23, 13:56  

rymek1987 napisał/a:
Noo tak . Ale Caceres jest gotów do gry od zaraz , w każdym meczu . Pep na niego nie stawia . Powinien dać mu grać częściej , bo to zawodnik o dobrych umiejętnościach! Wczoraj udowodnił że grać potrafi , i Pep powinien to zauważyć . Ale zapewne w kolejnym meczu znów powędruje na ławę

Ale za kogo niby miałby grywać Caceres skoro pozycja Marqueza i Puyola jest (słusznie) niepodważalna a Pique gra nie gorzej (niekiedy nawet lepiej) od tej dwójki?

Ja też bym chciał, aby Martin grał częściej bo to fajny chłopak, ale jestem przekonany, że trener wie na temat gry Urugwajczyka dużo więcej niż my.

Zgadzam się natomiast, że w przyszłym sezonie na środku obrony będzie bardzo tłoczno. Podobno w reprezentacji Urugwaju Caceres grywał właśnie na lewej stronie. Może i u nas mógłby zmieniać czasem Abidala?

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2009-03-23, 23:14  

Mentor napisał/a:
Henry złapał u mnie minusa za zepsucie fantastycznego podania od Alvesa. To było chyba jeszcze przy stanie 0:0. Przestrzelił minimalnie, ale szkoda mi było cholernie tej piłki Daniego :P

Taak, szkoda tej sytuacji. Wydaje mi sie niesamowite, zeby zawodnik tuz po przyjeciu drugim dotknieciem pilki poslal tak dokladne podanie prosto na glowe napastnika. Zwroccie uwage jak to wygladalo - przyjecie i natychmiast podanie. Co za precyzja! Nie znam drugiego zawodnika, ktory potrafi tak doskonale pilki wrzucac w pole karne.

W meczach takich jak ten z Malaga na Camp Nou warto wychodzic dwoma ofensywnymi bocznymi obroncami. Swietnie wygladala gra bokami z Sylvinho i Alvesem, ktorzy w sumie wypracowali nam dwie bramki i kilka groznych sytuacji.

Chadd 

Piwa: 37/34
Wysłany: 2009-03-23, 23:40  

Sorki ale mnie Silvinho nie przekonuje. Jest świetnym zmiennikiem, uzupelnieniem kadry, uwielbiam go jako postać i doceniam bardzo, ale mimo wszystko do Abidala mu daleko. Gubi Sylwek sie bardzo często, łatwo jest go przejść, nie wraca do obrony i kilkukrotnie Caseres(?) go tam asekurował.

Niech już wraca Abidal bo trochę mnie irytuje gdy zostajemy 2 obrońców momentami. Na francuza tak często sie narzeka a naprawdę widać, jaką różnice robi jego brak.

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2009-03-23, 23:53  

Nederlander napisał/a:

Taak, szkoda tej sytuacji. Wydaje mi sie niesamowite, zeby zawodnik tuz po przyjeciu drugim dotknieciem pilki poslal tak dokladne podanie prosto na glowe napastnika. Zwroccie uwage jak to wygladalo - przyjecie i natychmiast podanie. Co za precyzja! Nie znam drugiego zawodnika, ktory potrafi tak doskonale pilki wrzucac w pole karne.

Oj Ned zapomniałeś o wielkim Davidzie, który nawet z pierwszej potrafi zagrać na milimetry :)

A teraz 3 słowa o meczu:

Teoria się sprawdziła ;)

Nie będę tutaj chwalił szczególnie nikogo poza Caceresem, który udowodnił, że grać w piłkę potrafi. Jeżeli już Malaga stwarzała sobie okazje, to Martin był tam, gdzie być powinien. Zagrał wg mnie na bardzo wysokim, równym poziomie. Jak przedmówcy mam jednak wątpliwości, co do jego przyszłości w naszym zespole. Po powrocie do kadry Gabiego będzie mu jeszcze trudniej wywalczyć miejsce w podstawowej "11". Ciekawi mnie jak Urugwajczyk by sobie poradził na lewej obronie. Przypomina mi nieco Abidala. Jest szybki i lekko ciapowaty :P , gra doskonale wślizgiem, nieźle się ustawia. Może właśnie na lewej byłby alternatywą dla Francuza. Szkoda byłoby go sprzedawać zarówno ze względów ekonomicznych jak i sportowych.

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2009-03-24, 00:14  

Siner napisał/a:
Szkoda byłoby go sprzedawać zarówno ze względów ekonomicznych jak i sportowych.

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Skąd w ogóle pomysł o jego sprzedaży? Na pewno go nie sprzedamy. Gdzie tu sens i gdzie logika? :P

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2009-03-24, 00:48  

Ty tu nie filozofuj, bo Cię pająki za obraz wciągnął (jak mawia moja ciocia) :D

Nie wiem czy Martinowi spodoba się pomysł wypożyczenia, więc poszedł krok dalej i napisałem o sprzedaży ;)

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2009-03-24, 09:02  

jego sprzedaż wiąże się z zakupem kogoś innego. kogo?
po co zamieniać siekierke na kijek?
miec zawodnika który jest reprezentantem dobrego kraju w piłke w głebokiej rezerwie to nie jest głupia sprawa. Nie gra tak źle a jak gra słabiej to wynika raczej z braku minut, z braku ogrania, z presji jaka na nim ciąży gdy wychodzi. Potrzebni są tacy zawodnicy na ławce z jednej strony mający ambicje a z drugiej nie mający większych szans na 1 skład. To jest taka sama sprawa jak z Gudim Bojanem i Sylvinho z tą małą różnicą że oni w pełni akceptują swoją role.

hehhh nigdy bym nie wpadł na to że doczekamy się tekstów 'niech już abidal wraca' ... do czego to doszło? ;]

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2009-03-24, 09:09  

Chadd ja nie zauwazylem, zeby az tak czesto Sylvinho sie gubil i byl ogrywany przez rywali. Wg mnie gra bardzo solidnie i zawsze przydaje sie z przodu. Na Bayern czy Liverpool pewnie bym go nie wystawial, ale zawsze przydaje sie kiedy trzeba zagrac bardziej ofensywnie. Abidal nadaje sie tylko do zadan defensywnych i przyda sie w meczach przeciwko druzynom, ktore beda nas bardziej atakowac niz Malaga. A poki co Sylvinho raczej nie zawodzi, a od 'Sportu' tez dostal ocene '7' za ostatnie spotkanie.

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2009-03-24, 09:14  

Jeśli Caceres ma jako tako poukładane w głowie to zdaje sobie sprawę, że Puyi (rocznik '78), Rafa ('79) i Gabi ('80) wiecznie na wysokim i równym poziomie grać nie będą i jeśli będzie nadal uczył się fachu pod ich okiem to wraz z Pique (i z Henrique?) stanowić może o sile naszej obrony za dwa-trzy lata. Do tego czasu będzie grał stosunkowo niewiele, ale jeśli wiąże przyszłość z Barceloną to nie jest to chyba zbyt wygórowana cena.

rymek1987 
Barca FaN

Wysłany: 2009-03-24, 13:24  

No ale czy będzie chciał czekać aż ktoś z trójki(Puyol , Milito , Marquez)powoli zacznie tracić siły . Pewnie trochę to potrwa , i dlatego szkoda mi Martina . Dobrze chłopak gra , a nie ma szans na to .

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2009-03-26, 09:55  

Przypomniala mi sie jedna zabawna sytuacja z meczu - obejrzyjcie sobie powtorke sytuacji strzeleckiej Bojana w koncowce. Zwroccie uwage ilu naszych zawodnikow bylo w polu karnym Malagi :D Byl Henry, Eto'o, Gudi i nie pamietam kto jeszcze ale chyba pol druzyny :D Juz kazdy chcial bramke zdobyc ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi