Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Salid y divertiros!
Johan Cruyff do zawodników przed finalem Pucharu Europy w 1992 roku
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-05-07, 13:59
FC Barcelona - Malaga CF 6:0
Autor Wiadomość
Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2009-03-22, 21:24  

DeNiro napisał/a:
Co do Xaviego to Laskowski mowil (z wykształcenia jest lekarzem), ze to normalne iz pilkarze obkładają lodem jakąś część ciała po zejściu z boiska i wcale nie musi to oznaczać kontuzji

Wg sportu Xavi też kontuzjowany - http://www.sport.es/defau...idseccio_PK=803
Postaw piwo autorowi tego posta

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2009-03-22, 21:42  

Fantastyczna godzina gry i bardzo irytujące, nonszalanckie ostatnie pół godziny.
Tylko przyzwoicie Marquez, który nie w swoim stylu 2-3 razy wyprowadzał piłkę pod nogi rywali. Szkoda, że Etuś w drugiej połowie z 5 akcji z rzędu kończył podaniem do przeciwnika, znowu. Pozytywnie zaskoczył mnie Caceres, parę razy popisał się swoją firmową grą w parterze. Xavi w dwóch meczach z Malagą w tym sezonie 3 gole i 3 asysty. Mam nadzieję, że Guardiola już doszedł do tego, że miejsce Iniesty jest w środku \o/

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2009-03-22, 21:48  

Dodo napisał/a:
nonszalanckie ostatnie pół godziny.

Ostatnie pół godziny graliśmy bez linii pomocy praktycznie. Rzeczywiście nie dało się tego oglądać, ale trudno się było spodziewać czegoś lepszego po dwójce Gudi-Keita w środku [']

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2009-03-22, 21:52  

hmmm ciekawe ile w tych kontuzjach jest prawdy a ile ściemy w związku z zbliżającą się kadrą ;]
rozumie jedna kontuzja, ale 3? 3 to niezła ściema jak dla mnie.

Haraszo 
I know you want me

Wysłany: 2009-03-22, 22:02  

Dodo napisał/a:
Mam nadzieję, że Guardiola już doszedł do tego, że miejsce Iniesty jest w środku \o/

W tym sęk. Iniesta na środku = max korzyści dla drużyny. Zdecydowanie wolę oglądać Andreasa wchodzącego z głębi pola, niż czekającego z boku na podanie. Dzięki swojej szybkości, łatwości mijania rywali oraz dobremu przeglądowi pola jest wręcz idealny na tą pozycję. W poprzednim sezonie jako jedyny potrafił wchodzić na pełnej szybkości ze środka pola i rozerwać obronę rywali. Owocowało to sporym zagrożeniem pod bramką. Najsłabszy element jego gry? Strzał. Dlaczego więc ma grać jako boczny napastnik, gdzie traci swoje największe atuty?

Dla mnie osobiście Iniesta w środku > Iniesta z boku.

Zawodnikiem o bardzo podobnej charakterystyce jest Hleb :]

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2009-03-22, 22:05  

Mentor napisał/a:
Ostatnie pół godziny graliśmy bez linii pomocy praktycznie

co nie zmienia faktu, że i tak mogliśmy w tym okresie strzelić 2-3 bramki, gdyby Messi nie próbował wymieniać z partnerami 10 podań w polu karnym rywala a Eto'o za**bał porządnie zamiast bawić się w Xaviego...

Chadd 

Piwa: 37/34
Wysłany: 2009-03-22, 22:29  

Tyle tylko że Iniesta może pograć w środku obok Xaviego z przeciwnikami pokroju Malagi i to na CN.
Nie wyobrażam sobie byśmy wyszli na Allianz Arena z dwoma pomocnikami w środku o zdecydowanie ofensywnych inklinacjach. Zwłaszcza że gramy bocznymi pomocnikami bardzo wysoko.
Skutek będzie taki, że osamotniony Yaya może nie dać rady w destrukcji, a wtedy nie trudno o jakąś mniej/bardziej przypadkową bramkę.

Iniesta w środku, wszystko pięknie, ale gdy nastawiamy się na ofensywny huragan. Niekoniecznie w każdym meczu więc.

Haraszo 
I know you want me

Wysłany: 2009-03-22, 22:51  

Chadd napisał/a:
Tyle tylko że Iniesta może pograć w środku obok Xaviego z przeciwnikami pokroju Malagi i to na CN.

Nie tylko pokroju Malagi :) . Trzy ostatnie mecze na Camp Nou i działa to świetnie.

Bilbao - Busquets(DM), Iniesta, Xavi.
Lyon - Yaya(DM), Xavi, Iniesta
Malaga - Yaya/Keita(DM), Xavi, Iniesta

Od powrotu bladej twarzy po kontuzji tak właśnie wychodzimy u siebie. Zobaczymy jak długo.

Cytat:
Iniesta w środku, wszystko pięknie, ale gdy nastawiamy się na ofensywny huragan. Niekoniecznie w każdym meczu więc.

Jasna sprawa :)

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107
Wysłany: 2009-03-22, 23:04  

Różnica w grze ofensywnej między Iniestą a Keitą, Yaya czy Busquetsem jest tak olbrzymia że chyba warto podjąć to ryzyko.

Co do samego meczu - to manita wróciła, na przekór panikarzom którzy już wieszczyli remontade Realu :P
Każdy zagrał świetnie, ale chyba najbardziej błyszczał Xavi.
Jedyne co mnie niepokoiło to gra Eto'o. Od pewnego już czasu mam wrażenie że gubi się w naszej grze kombinacyjnej, spowalnia i psuje świetne klepki. Ale mam nadzieję że to tylko chwilowe zdrewnienie. Na szczęście strzelił dwa gole i znowu pewnie kroczy po pichichi.

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-03-23, 01:57  

Pięknie to wyglądało. Jak w najlepszych miesiącach końcówki zeszłego roku.
Iniesta i Xavi powinni grac razem - daje nam to niesamowita kreatywność w ataku bo zamiast "El Tridente"przeciwnik musi się skupić na wchodzącym z głębi pola Inieście i świetnie dyrygującym Xavim. Myślę że Pep powinien zaryzykować i może nawet na wyjeździe spróbować takiego ustawienia. Jest to jakieś ryzyko no ale może czasem warto.
E2 zagrał lepiej niż ostatnio no ale geniuszem techniki i klepy to on nigdy nie będzie - o wiele lepiej wychodzi to Henry'emu i Messiego którzy takiej gry nie psują.
Świetny mecz Cacesera - z niego mogą być jeszcze ludzie i może nie warto go wypożyczać? Ogólnie całość wyglądała oszałamiająco a bramki Messiego i Alvesa to absolutne cuda.
Fajnie że teraz trochę odpoczynku - mam nadzieję że chłopaki wyleczą urazy.

Mentor 

Wysłany: 2009-03-23, 10:17  

No jak dla mnie nie ma żadnego sensu wypożyczanie Caceresa. Albo się nauczy grać u nas albo będzie dla nas nieprzydatny. Nie po to wydawaliśmy na niego duże pieniądze, aby z niego nie korzystać.

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2009-03-23, 10:35  

Mecz bardzo dobrze sie ogladalo. Messi pierwsza polowa swietnie, druga juz przechodzona. Eto`o moze buty czyscic Henrykowi. Iniesta genialnie.
W koncu VV pokazal sie ze swietnej strony, skoncentrowany i wyjal jedna pilke jak najlepszy bramkarz na swiecie, brawa ze nie odpuscil, bo czasem przy takich strzalach stoi reklamuje spalone, faule etc.

caceres \ o /

Mentor 

Wysłany: 2009-03-23, 10:41  

Henry złapał u mnie minusa za zepsucie fantastycznego podania od Alvesa. To było chyba jeszcze przy stanie 0:0. Przestrzelił minimalnie, ale szkoda mi było cholernie tej piłki Daniego :P

rymek1987 
Barca FaN

Wysłany: 2009-03-23, 11:10  

Mentor napisał/a:
Nie po to wydawaliśmy na niego duże pieniądze, aby z niego nie korzystać.

Noo tak . Ale Caceres jest gotów do gry od zaraz , w każdym meczu . Pep na niego nie stawia . Powinien dać mu grać częściej , bo to zawodnik o dobrych umiejętnościach! Wczoraj udowodnił że grać potrafi , i Pep powinien to zauważyć . Ale zapewne w kolejnym meczu znów powędruje na ławę

JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2009-03-23, 12:03  

szkoda kontuzji...;/ nastepny mecz bedzie ciezki bez Xaviego i Iniesty..;/

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi