Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-05-07, 13:59
FC Barcelona - Malaga CF 6:0
Autor Wiadomość
Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2009-03-22, 21:24  

DeNiro napisał/a:
Co do Xaviego to Laskowski mowil (z wykształcenia jest lekarzem), ze to normalne iz pilkarze obkładają lodem jakąś część ciała po zejściu z boiska i wcale nie musi to oznaczać kontuzji

Wg sportu Xavi też kontuzjowany - http://www.sport.es/defau...idseccio_PK=803
Postaw piwo autorowi tego posta

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2009-03-22, 21:42  

Fantastyczna godzina gry i bardzo irytujące, nonszalanckie ostatnie pół godziny.
Tylko przyzwoicie Marquez, który nie w swoim stylu 2-3 razy wyprowadzał piłkę pod nogi rywali. Szkoda, że Etuś w drugiej połowie z 5 akcji z rzędu kończył podaniem do przeciwnika, znowu. Pozytywnie zaskoczył mnie Caceres, parę razy popisał się swoją firmową grą w parterze. Xavi w dwóch meczach z Malagą w tym sezonie 3 gole i 3 asysty. Mam nadzieję, że Guardiola już doszedł do tego, że miejsce Iniesty jest w środku \o/

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2009-03-22, 21:48  

Dodo napisał/a:
nonszalanckie ostatnie pół godziny.

Ostatnie pół godziny graliśmy bez linii pomocy praktycznie. Rzeczywiście nie dało się tego oglądać, ale trudno się było spodziewać czegoś lepszego po dwójce Gudi-Keita w środku [']

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2009-03-22, 21:52  

hmmm ciekawe ile w tych kontuzjach jest prawdy a ile ściemy w związku z zbliżającą się kadrą ;]
rozumie jedna kontuzja, ale 3? 3 to niezła ściema jak dla mnie.

Haraszo 
I know you want me

Wysłany: 2009-03-22, 22:02  

Dodo napisał/a:
Mam nadzieję, że Guardiola już doszedł do tego, że miejsce Iniesty jest w środku \o/

W tym sęk. Iniesta na środku = max korzyści dla drużyny. Zdecydowanie wolę oglądać Andreasa wchodzącego z głębi pola, niż czekającego z boku na podanie. Dzięki swojej szybkości, łatwości mijania rywali oraz dobremu przeglądowi pola jest wręcz idealny na tą pozycję. W poprzednim sezonie jako jedyny potrafił wchodzić na pełnej szybkości ze środka pola i rozerwać obronę rywali. Owocowało to sporym zagrożeniem pod bramką. Najsłabszy element jego gry? Strzał. Dlaczego więc ma grać jako boczny napastnik, gdzie traci swoje największe atuty?

Dla mnie osobiście Iniesta w środku > Iniesta z boku.

Zawodnikiem o bardzo podobnej charakterystyce jest Hleb :]

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2009-03-22, 22:05  

Mentor napisał/a:
Ostatnie pół godziny graliśmy bez linii pomocy praktycznie

co nie zmienia faktu, że i tak mogliśmy w tym okresie strzelić 2-3 bramki, gdyby Messi nie próbował wymieniać z partnerami 10 podań w polu karnym rywala a Eto'o za**bał porządnie zamiast bawić się w Xaviego...

Chadd 

Piwa: 37/34
Wysłany: 2009-03-22, 22:29  

Tyle tylko że Iniesta może pograć w środku obok Xaviego z przeciwnikami pokroju Malagi i to na CN.
Nie wyobrażam sobie byśmy wyszli na Allianz Arena z dwoma pomocnikami w środku o zdecydowanie ofensywnych inklinacjach. Zwłaszcza że gramy bocznymi pomocnikami bardzo wysoko.
Skutek będzie taki, że osamotniony Yaya może nie dać rady w destrukcji, a wtedy nie trudno o jakąś mniej/bardziej przypadkową bramkę.

Iniesta w środku, wszystko pięknie, ale gdy nastawiamy się na ofensywny huragan. Niekoniecznie w każdym meczu więc.

Haraszo 
I know you want me

Wysłany: 2009-03-22, 22:51  

Chadd napisał/a:
Tyle tylko że Iniesta może pograć w środku obok Xaviego z przeciwnikami pokroju Malagi i to na CN.

Nie tylko pokroju Malagi :) . Trzy ostatnie mecze na Camp Nou i działa to świetnie.

Bilbao - Busquets(DM), Iniesta, Xavi.
Lyon - Yaya(DM), Xavi, Iniesta
Malaga - Yaya/Keita(DM), Xavi, Iniesta

Od powrotu bladej twarzy po kontuzji tak właśnie wychodzimy u siebie. Zobaczymy jak długo.

Cytat:
Iniesta w środku, wszystko pięknie, ale gdy nastawiamy się na ofensywny huragan. Niekoniecznie w każdym meczu więc.

Jasna sprawa :)

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107

Wysłany: 2009-03-22, 23:04  

Różnica w grze ofensywnej między Iniestą a Keitą, Yaya czy Busquetsem jest tak olbrzymia że chyba warto podjąć to ryzyko.

Co do samego meczu - to manita wróciła, na przekór panikarzom którzy już wieszczyli remontade Realu :P
Każdy zagrał świetnie, ale chyba najbardziej błyszczał Xavi.
Jedyne co mnie niepokoiło to gra Eto'o. Od pewnego już czasu mam wrażenie że gubi się w naszej grze kombinacyjnej, spowalnia i psuje świetne klepki. Ale mam nadzieję że to tylko chwilowe zdrewnienie. Na szczęście strzelił dwa gole i znowu pewnie kroczy po pichichi.

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-03-23, 01:57  

Pięknie to wyglądało. Jak w najlepszych miesiącach końcówki zeszłego roku.
Iniesta i Xavi powinni grac razem - daje nam to niesamowita kreatywność w ataku bo zamiast "El Tridente"przeciwnik musi się skupić na wchodzącym z głębi pola Inieście i świetnie dyrygującym Xavim. Myślę że Pep powinien zaryzykować i może nawet na wyjeździe spróbować takiego ustawienia. Jest to jakieś ryzyko no ale może czasem warto.
E2 zagrał lepiej niż ostatnio no ale geniuszem techniki i klepy to on nigdy nie będzie - o wiele lepiej wychodzi to Henry'emu i Messiego którzy takiej gry nie psują.
Świetny mecz Cacesera - z niego mogą być jeszcze ludzie i może nie warto go wypożyczać? Ogólnie całość wyglądała oszałamiająco a bramki Messiego i Alvesa to absolutne cuda.
Fajnie że teraz trochę odpoczynku - mam nadzieję że chłopaki wyleczą urazy.

Mentor 

Wysłany: 2009-03-23, 10:17  

No jak dla mnie nie ma żadnego sensu wypożyczanie Caceresa. Albo się nauczy grać u nas albo będzie dla nas nieprzydatny. Nie po to wydawaliśmy na niego duże pieniądze, aby z niego nie korzystać.

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2009-03-23, 10:35  

Mecz bardzo dobrze sie ogladalo. Messi pierwsza polowa swietnie, druga juz przechodzona. Eto`o moze buty czyscic Henrykowi. Iniesta genialnie.
W koncu VV pokazal sie ze swietnej strony, skoncentrowany i wyjal jedna pilke jak najlepszy bramkarz na swiecie, brawa ze nie odpuscil, bo czasem przy takich strzalach stoi reklamuje spalone, faule etc.

caceres \ o /

Mentor 

Wysłany: 2009-03-23, 10:41  

Henry złapał u mnie minusa za zepsucie fantastycznego podania od Alvesa. To było chyba jeszcze przy stanie 0:0. Przestrzelił minimalnie, ale szkoda mi było cholernie tej piłki Daniego :P

rymek1987 
Barca FaN

Wysłany: 2009-03-23, 11:10  

Mentor napisał/a:
Nie po to wydawaliśmy na niego duże pieniądze, aby z niego nie korzystać.

Noo tak . Ale Caceres jest gotów do gry od zaraz , w każdym meczu . Pep na niego nie stawia . Powinien dać mu grać częściej , bo to zawodnik o dobrych umiejętnościach! Wczoraj udowodnił że grać potrafi , i Pep powinien to zauważyć . Ale zapewne w kolejnym meczu znów powędruje na ławę

JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2009-03-23, 12:03  

szkoda kontuzji...;/ nastepny mecz bedzie ciezki bez Xaviego i Iniesty..;/

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi