Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ciutadans de Catalunya, ja la tenim aquí!
Josep Guardiola
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-03-17, 11:53
FC Barcelona - Athletic Bilbao 2:0
Autor Wiadomość
wogu 

Piwa: 23/16
Wysłany: 2009-03-07, 22:55  

Jestem pod wielkim wrażeniem gry Iniesty, naprawdę oglądało się to fantastycznie. Poezja, dynamika, czucie piłki, nie ma śladu po kontuzji. A szczególnie uwielbiam w jego grze, te kółeczko po czym natychmiastowo gra prostopadłe podanie z kapitalną dokładnością i niesamowicie czując tempo. Nie wiem czy Andres jest lekiem na całe zło które w ostatnim czasie wkradało się w grę Barcy, ale napewno daję ogromną ilość alternatyw Guardioli. A tak grający jak dziś Iniesta, to postrach każdego przeciwnika. Pięknie :) Gracz meczu.

Pochwalić chcę także Busiego szczególnie za ten mecz, ostatnie występy miał troszkę słabsze i bałem się o niego. Dziś pokazał jednak że możemy na niego liczyć i że chyba najlepiej czucie się gdy odpowiada za grę cofnięty, mając przed sobą Iniestę. Chociaż pamiętam, też dobre mecze w innym zestawieniu Sergiego, ale ostatnio nie szło mu najlepiej. Dzisiaj wywiązywał sie w 100% ze swoich obowiązków :) Brawo Sergio ! P.S. Kolejna kartka za faul na nim, biedak w tym roku on jest ;)

No i ostatni akapit poświęcam Eto'o. Wbrew 95% ludzi którzy będą go tutaj krytykować i sprzedawać do Crveny Zvezdy, ja stanę w obronie. Nie podobały mi się te ostatnie spotkania gdzie Samuel przechodził obok meczu i nie można było go poznać. Dzisiaj widać było ogromny głód bramek, który odczuwa. Miał tych sytuacji naprawdę dużo i zmarnował ich naprawdę zbyt dużo. Ale takie mecze się zdarzają. Osoby które grały kiedyś w piłkę jako napastnik, wiedzą jak to jest (nie kojarzyć z wiadomo kim :D ) gdy zawodnik ma dzień gdy bardzo chce zdobyć gola, po słabszych występach, a piłka poprostu nie chce wpaść. Tak dzisiaj było i naprawdę żal mi było Samiego. Przy tym wycofaniu po którym Eto'o trafił w poprzeczke, Sami zachował sie rewelacyjnie. Nie wbiegł na długi czy krótki słupek. A idealnie ocenił sytuację, wycofał się i dostał kapitalną piłkę, która uderzył świetnie. Naprawdę duży pech. Również świetna główka, gdzie uderzył naprawdę rewelacyjnie a bramkarz popisał się super interwencją. Później do końca ambitnie próbował, a piłka po wzorowo przeprowadzonej akcji trafiła w słupek. Gdyby te 3 sytuacje wpadły do siatki, całkiem inaczej ocenialibyśmy Samiego. Bo naprawdę widać było w nim dzisiaj ząb, który tak uwielbiamy. Owszem krytyka za skuteczność pewnie uzasadniona. Bo mając tyle sytuacji, trzeba trafiać. Ale w obliczu dobrej gry, mogę mu dzisiaj to wybaczyć. Za tydzień podejrzewam że każdy z Was zweryfikuje pogląd, na temat Samiego. Jestem pewien, że Sami będzie gryzł jak w 1 części sezonu. Mam nadzieję że wymiany na Aguero, nikt już proponował nie będzie ;) Mi się u Samiego bardzo podobała jego ambicja, wola walki i kapitalne zwody, na małej przestrzeni. Szkoda że nie strzelił, czasem tak bywa. Ale zobaczycie że Wielki Eto'o wróci.
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Mentor, memphis, Nederlander
andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2009-03-07, 23:38  

Iniesta - fajny mecz, ale Henry wychodzacy na czysta a Iniesta biegnacy w poprzek i stracona pilka ['].
Eto'o i podanie chyba Puyola, a on uklada stope i z 3 ! metrow wali obok bramki [']
Yeste wychodzi sam na sam, sraszliwie pudluje (blad Puyola w linii) i VV ktory nie zdazyl sie polozyc a juz sygnalizuje bocznemu spalonego [']

Poza tym niezly mecz, kilkanascie okazji - tylko sie cieszyc.

Pep powinien zwrocic Xaviemu uwage by wrzucal jak Sergiemu, troche glebiej a nie jak ma w zwyczaju na krotko :)

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2009-03-08, 00:01  

Dodo napisał/a:
Eto'o w normie, czyli jedno, dwa udane zagrania w meczu, a oprócz tego egoizm, straty i żałosne wykończenie.

Ja mam tylko takie pytanie, kiedy wg Was Eto'o był w dobrej formie ? Narzekania na Czarnego i jego skutecznośc slysze już od długiego czasu, chyba systematycznie od sezonu 2006/2007.

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2009-03-08, 00:08  

danji napisał/a:
Ja mam tylko takie pytanie, kiedy wg Was Eto'o był w dobrej formie ?

Wczesny plejstocen.

Brawa jeszcze dla Valdesa za wybronienie sytuacja w drugiej połowie. Już sobie wyobrażam jakbym się denerwował widząc konsekwentnie niewykorzystywane sytuacje przy stanie 2:1 :P

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2009-03-08, 00:10  

danji napisał/a:
Ja mam tylko takie pytanie, kiedy wg Was Eto'o był w dobrej formie ?

8 listopada 2008. Wtedy i tylko wtedy.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2009-03-08, 06:58  

ja tylko wspomne o linii pomocy. kiedy gramy taka trojka, wyglada to calkiem inaczej niz w innych konfiguracjach. genialnie to sie oglada jak i sergio i andres i xavi caly czas szukaja gry, nadaja fajny plynny rytm, maja niesamowita pewnosc i spokoj w grze. nie szukaja jakis dziwnych rozwiazan tylko z ogromna cierpliwoscia klepia, ustawiaja sie lewa-prawa, w trojkatach do gry i po paru chwilach pilka juz jest za linia pomocy rywala. mam nadzieje ze tak bedziemy grac w najwazniejszych meczach bo widac ze to sa trzej wychowankowie i wyznaja ta sama filozofie pilki noznej. jedyny mankament to w drugiej polowie za bardzo cofajacy sie busquets przy niewracajacych xavim i iniescie przez co robila sie luka ale to drobiazg

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2009-03-08, 10:14  

Nareszcie nie straciliśmy gola, chociaż niewiele brakowało :D . Mam nadzieję, że teoria o ostrym treningu w lutym się sprawdzi. Już wczoraj było widać progres. Środek pola zdominowaliśmy w taki sposób, jakim zachwycaliśmy się w początkowej części sezonu. Nie wiem czy to nasza zasługa, czy może rozprężenie Basków. Niemniej jednak to zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Mam nadzieję, że w środę szybko strzelimy gola i będzie pełna kontrola spotkania. Wyróżniłbym przede wszystkim Inieste i Sergio. Xavi w końcu także zaprezentował się lepiej. Eto'o natomiast przeszedł samego siebie. Nie wiem jak można zmarnować tyle sytuacji. Jednak cieszy mnie, że Kameruńczyk miał dużą łatwość w dochodzeniu do pozycji strzeleckich. Coś mi mówi, że w kolejnych spotkaniach nie raz pochwalimy Samu za jego gole ;)

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-03-08, 10:30  

Nareszcie nasi przestali biegac w zwolnionym tempie. Ale skutecznosc byla katastrofalna, mozna bylo to wygrac z 10-0 a tak jest skromne 2-0 po stalym fragmencie i karnym z dupy :)

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2009-03-08, 11:53  

czemu karny z dupy Pred?

czy ktos poddaje w watpliwosc tą decyzje arbitra? jestes chyba pierwszym.
oglądając powtorki nie mam watpliwosci, ze Iniesta był faulowany.
potwierdzenie decyzji sędziego macie takze w comeczowym podsumowaniu pracy arbitra (SOS) na BO (dla zainteresowanych :))

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-03-08, 12:02  

Nie rozumiesz podstawowych zasad logiki :) sedziowie znowu zaczeli nam pomagac, to i zwyciestwa powrocily.

Schumack 

Piwa: 223/380
Wysłany: 2009-03-08, 12:03  

bobinho ciągle płaci frycowe :rotfl:

mroo 

Piwa: 739/716
Wysłany: 2009-03-08, 12:11  

Marzec napisał/a:
tak stojącej i nic nie grającej drużyny jak oni dziś dawno nie widziałem, chcieli przegrać, chcieli to mieć za sobą, chcieli jak najszybiciej 90 minuty jak njamniejszym nakładem sił, cudem im sie udało tylko 2-0.

a na czym im bardziej zalezy? na copa czy na 3 punktach ;)

bylo absolutnie pewne, ze zagraja dzisiaj chuja chociazby po to, zebysmy ich zlekcewazyli w finale

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Wysłany: 2009-03-08, 12:14  

chyba pseudologiki tak?

bo ja wczesniej nie zauwazylem takiej wspolzaleznosci ;P inna sprawa, ze czasem ktos tak napisał dla jaj..

we wczorajszym meczu arbiter tez nam w zaden sposob nie pomagał.

wiec to była ironia tak? :( kiepski na nią czas i miejsce :P

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2009-03-08, 12:40  

Pamiętaj bobinho, że pseudoironiczny i trzodziarski styl został tutaj przyjęty jako obowiązujący więc na ironię zawsze jest czas i miejsce :P

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Wysłany: 2009-03-08, 13:06  

alez ja jestem z BO, wiem czym jest ironia, tam takze stosowana jest, czasem nawet w nadmiarze :lol: i nigdy nie miałem chyba tam problemow z jej wyczuciem...

to chyba bardziej kwestia tego, ze nie znam tu jeszcze za dobrze ludzi, i nie wiem "na co kogo stać" ;) to kwestia nabytych doswiadczen widocznie :P

niemniej jednak dzieki za rade.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi