Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mi madre y la de Luis Enrique son las más populares en el Bernabéu
Joan Gaspart
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-03-20, 09:03
[dwumecz] Olympique Lyon - FC Barcelona 1:1(W) 5:2(D)
Autor Wiadomość
Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2009-03-12, 00:59  

Bo tak :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107

Wysłany: 2009-03-12, 01:01  

Bo mamy Messiego, Inieste, Xaviego, Alvesa, Eto'o, Henry'ego i Puyola :jump:

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-03-12, 06:33  

Kuba napisał/a:
Iniesta \o/ Niech ktoś poda ilość fauli jaka na nim była popełniona
Marquez \o/ za podanie do Titiego (który jest słaby)
Eto'0 \o/ że się w końcu przełamał :)

Świetnie czyścił Pique, słabo Toure, któy odnotował kilka głupich strat.

Wg ASsa Iniesta byl faulowany 10 razy.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2009-03-12, 07:16  

znowu nadszedl dzien w ktorym zastanawialem sie jak mozna tak grac w pilke. to co robilismy przy konstruowaniu akcji w pierwszej polowce to najwyzsza szkola jazdy, podejrzewam ze nieosiagalna dla zadnej innej druzyny w tej chwili. dzieki aktywnosci xaviego(wreszcie!) i iniesty non stop byla przestrzen do ataku. henry fantastycznie, ciesza mnie te bramki bo IMO on potrzebuje udowodnienia sobie ze jeszcze moze grac na najwyzszym poziomie, wlasnie w glowie upatrywalbym jego chwilowych blokad etoo poza dwoma debilnymi strzalami z 40 metrow i dwoma wtopionymi setkami wreszcie na przyzwoitym poziomie. ladny gol ale przede wszystkim asysta (w 9 na 10 sytuacji etoo by to przyjmowal i odwracal sie w obroncow ze strzalem, dobrze ze byla tu akurat ta 1/10). akcja zreszta ewidentnie walkowana przez messiego na treningach, taka klepka totalnie zgubil obronce w srodku pola karnego - bajka
w ogole gra messiego bajeczna, drybluje, podaje, strzela ale co wczoraj mi sie rzucalo w oczy - walczy.
momenty z jego gry wczoraj jak bramka, klepka w drugiej polowce z alvesem, sombrero z pierwszej polowki, podbicie pilki przy linii nad wslizgiem obroncy w pod koniec meczu - geniusz w czystej postaci

poza tym na wyroznienie pierwszopolowkowy yaya , w drugiej baaardzo obnizyl loty i wielki, naprawde wielki wczoraj pique \o/

jezeli ten mecz oznacza powrot do grania z jesienii to hala mikrocykle

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2009-03-12, 08:07  

pierwsza połowa kosmiczna.
podanie marqueza bajeczne,akcja messi-eto'o i gol messiego równie piękna,gra iniesty poezja.
było wspaniale,ale ostudziła nas trochę niefrasobliwość w obronie (i chodzi nie tylko o gole) i błędy popełniał nawet rafa (gol nr 1 dla lyonu-przegrana główka) i zwolnienie tempa w drugiej połowie.
tym niemniej może to lepiej ;) dobrze że jest nad czym jeszcze popracować.
mi osobiście podobała się cała drużyna,także eto'o
messi i sombrero nad boumsongiem :D

jedziemy dalej !

dodam o karimie,nie skreślałbym go po tym dwumeczu-zupełnie inaczej gra się w Barcelonie a zupełnie inaczej nawet w lyonie-chodzi mi głównie o partnerów !

memphis 

Piwa: 237/301
Wysłany: 2009-03-12, 11:13  

Wreszcie zagraliśmy pressingiem tak jak na początku sezonu. Lyon nie potrafił wyjść z własnej połowy; piłkę albo wywalczyliśmy sami, albo Lyon oddawał nam ją sam. Fajnie się to ogląda, gdy widzi się bezradność przeciwnika.
Bramki moim zdaniem straciliśmy przez nonszalancję i zbytnie rozluźnienie przy prowadzeniu 4:0. Musimy popracować nad koncentracją, bo ewidentnie zawodzi.
Podobało mi się wyjście Pique, tak zapędził się na połowę rywala, że gracze OL zostali głupi i nie wiedzieli co zrobić, a ten zagrał ładną piłkę do Henry'ego. Szkoda, że nie wpadło, ale i tak chyba był spalony.

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2009-03-12, 13:16  

memphis napisał/a:
Bramki moim zdaniem straciliśmy przez nonszalancję i zbytnie rozluźnienie przy prowadzeniu 4:0. Musimy popracować nad koncentracją, bo ewidentnie zawodzi.

eeee tam nie ma co pracowac nad koncentracją, lepiej popracowac nad tym by co meczy było 4-0 ;]

do następnego meczu ligi mistrzów jest miesiąc i mamy tylko 3 mecze. Jedni sie powyleczają, ale pewnie też sie ktoś skontuzjuje bo by było za pięknie jak by na kwiecień maj był pełny skład. Ale generalnie fajnie by było jakby byli dostępni w końcu wszyscy obrońcy.

Wczoraj w 2 połowie nie podobała mi się gra w obronie Alvesa, rozumie że on jest szybki i umie błyskawicznie doskoczyc do rywala, ale były momenty że lyon miał całą lewą strone wolną bo albo go nie było, albo byl za bardzo w środku i aż sie prosiło o granie tamtędy.

Lubimy narzekac na Abidala, ale nie macie wrażenia że go bardzo brakuje?

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2009-03-12, 13:26  

Skupmy sie na bledach, bo one sa najwazniejsze, druzyna angielska bezlitosnie obnazy nasze problemy przy stalych fragmentach. Kolejny raz wraca temat asekuracji VV przy roznych - konkretnie slupki. Kolejny w tym sezonie tak puszczony gol. Moze warto jednak ustawiac zawodnikow? Wymiernych korzysci z tego tytulu nie zauwazylem, a minusow owszem.

Bardzo nie podoba mi sie zachowanie Alvesa, Sergio, Pique i Puyola (choc nie gral wczoraj), przy kontaktach z zawodnikami druzyny przeciwnej, ja wiem ze trzeba wykorzystywac takie starcia, ale dzizus, nie jestesmy wlochami. Nie lubie tego ciaglego lapania sie za twarz, umierania by za chwile powstac i jakby nigdy nic grac dalej.

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-03-12, 13:31  

Cytat:
Lubimy narzekac na Abidala, ale nie macie wrażenia że go bardzo brakuje?

Otóż to - jego bardzo brakuje. Zwróćcie uwagę że jak Francuz grał ogólnie całość obrony grała lepiej.
Poza tym, obecny sezon jest u niego zdecydowanie na plus w porównaniu z zeszłorocznym w którym umarł fizycznie.

Minus dla Pike za żałosne próby symulacji uderzenia w twarz. Po co ?
Nie wiem jak to z tym kryciem przy rożnych - może to celowe? Bo naprawdę trudno mi uwierzyć że Pep tego nie widzi skoro widzi to całe forum :]

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2009-03-12, 13:36  

Mi wcale Abidala nie brakuje, uwazam nawet, ze Sylvinho gra na podobnym poziomie w obronie, a na pewno lepiej z przodu. Jedynie jego interwencja, a raczej jej brak, przy drugiej bramce Francuzow obniza wysoka note za ten mecz.

Zgadzam sie z fixem co do symulowania. Celuje w tym niestety Alves, a przydaloby sie zeby wrocil do swojej najwyzszej formy zamiast padac co mecz jak razony piorunem po starciu, w ktorym ledwo zostal dotkniety.

Do momentu bramki kontaktowej Lyonu gralismy perfekcyjny mecz. Z pewnoscia te dwa gole Francuzow to wynik braku koncentracji, ale martwi mnie ta momentalna bezradnosc naszej defensywy. Za duzo jest takich chwil, w ktorych rywale 3-4 podaniami rozmontowuja nasza obrone. Wczoraj gralismy tez bardzo wysoko w obronie, ale akurat nie to jest przyczyna straty 2 bramek - zauwazmy, ze jedna padla ze stalego fragmentu gry (ktory to juz raz...) a druga po fatalnym zachowaniu Sylvinho i Iniesty kiedy linia obrony byla ustawiona w polu karnym.

Poki co mozna byc zadowolonym, ale przeciwko angielskim druzynom trzeba z pewnoscia zagrac lepiej w obronie i nie dopuszczac do takiego rozluznienia jak wczoraj.

Celowo nie pisze o pozytywach tego meczu, bo juz chyba o wszystkim napisaliscie ;)

memphis 

Piwa: 237/301
Wysłany: 2009-03-12, 13:40  

Trudno jest mi zrozumieć dlaczego nikt nie stoi przy słupkach. Pewno ma to jakiś cel, nie sądzę, żeby było to przeoczenie, bo to dość istotne jak się bronimy przy rzutach rożnych.
Na pewno nie jest to jakaś innowacja i nie jesteśmy odosobnieni w tym elemencie. Liverpool i Porto też nie kryją słupków, a Inter krył wczoraj jeden słupek :)

roncero 

Piwa: 3/5
Wysłany: 2009-03-12, 14:31  

czesc panowie:)

jasne ze o bledach trzeba mowic, tyle ze druga slabsza polowa to wg. mnie wynik celowego zwolnienia tempa, grania troche bardziej asekuracyjnie, a nie brak koncetracji, czy umiejetnosci. po prostu nie ma co szarzowac, w konca caly czas gramy na trzech frontach. mi wystarczy pokazanie w pierwszej polowie max. potencjalu, bo daje mi to pewnosc, ze kiedy trzeba mozemy grac kosmos i taki kosmos bedziemy grac z manchesterem czy liverpoolem. pressing w pierwszej polowie doskonaly, wspolpraca lini pomocy z linia ataku rowniez. praktycznie same plusy, kazdy gral znakomicie.

abidala brakuje, ale nie ze wzgladu na walory ofensywne rzecz jasna. dla mnie osobiscie francuz jest chyba naszym najlepszym graczem jezeli chodzi o umiejetnosci defensywne i cala linia obrony gra pewnie z tylu kiedy abidal jest na boisku - w tym sezonie imponowal przygotowaniem atletycznym, bez problemu wyprzedzal rywali i o dziwo swietnie wyprowadzal futbolowke po wlasncyh przejeciach, nie panikowal, nie robil strat, no i z latwoscia odbieral pilki wszystkim prawoskrzydlowym i napastnikom rywali:)

teraz trzeba w kazdym meczu wychodzic tak ofensywnie usposobionym jak wczoraj w pierwszej polowie, grac wysoko strefami, a wszystko bedzie tak jak sobie wymarzylismy. pozdrawiam:)

Lemes 

Piwa: 290/108
Wysłany: 2009-03-12, 14:43  

na forum naszym też są miłe Panie i właśnie się im naraziłeś. Po drugie obraziłeś tez Tarzana, ja nie wiem jak można twierdzić, że Abidal jest naszym najlepszym graczem z defensywnymi umiejętnościami :|

Mecz był wygrany, więc weszło rozluźnienie stąd te bramki. Poza tym te stałe fragmenty gry o zawał serca mogą przyprawiać. Zawsze jak jakiś z okolic pola karnego, to bardzo łatwo nam bramkę strzelić, dlatego inne drużyny to wykorzystują. Ale jeżeli nasza drużyna włączy najwyższy bieg, to przeciwnicy nie zbliżają się nawet do linii środkowej, a co dopiero do naszego pola karnego ;)

roncero 

Piwa: 3/5
Wysłany: 2009-03-12, 14:44  

choc przyznam ze tez sie wczoraj wkurzylem jak zwolnilismy w drugiej polowce, bo liczylem na kanonade taka jak bayern, no ale wybaczam:). zly troche tez jestem na eto'o ze w drugiej czesci nie podal do messiego, ktory wychodzil sam na sam. moim cichym i realnym marzeniem jest tytul krola strzelcow LM dla argentynczyka i czasem zespol moglby dla niego popracowac:p, tak ja w la liga robi to dla eto'o.

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2009-03-12, 15:27  

Wrócił Iniesta i Xavi znów zaczyna efektywnie grać. Trzy asysty w ostatnich dwóch meczach. Zbieg okoliczności? :) Drugi z rzędu fantastyczny występ Andresa. A, zapomniałem dodać...przedostatnie podanie Hleba przy piątej bramce ekstraklasa.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi