Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-02-26, 09:51
Real Betis Balompié - FC Barcelona 2:2
Autor Wiadomość
baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2009-02-15, 10:56  

henrego na boisku nie bylo jak byl karny :)

pierwsza polowa fatalna i tak jak pisal pred 4-5-1 z przeblyskami iniesty nie moglo przyniesc nic dobrego. za to jak w drugiej polowie ruszylo to tylko ricardo moze betis zawdzieczac ze nie wpadlo 5 bramek. znakomicie henry rozruszal atak, e2 sie fantastycznie 2 razy zabral z pilka, zreszta zagral duzo lepiej niz ostatnio - mniej strat, wiecej glowy w rozegraniu pilki, lepiej wychodzil na pozycje. ale karnych to niech on nie strzela. nie nadaje sie i tyle. przypominam sobie moze 1-2 karne w jego wykonaniu ktore byly naprawde pewne.

duzo slabszy mecz busquetsa, slabiutki hleb, mniej przebojowy alves..widac bylo ze brakuje co niektorym 'dyspozycji dnia'. na pochwale za to zauguje valdes, iniesta, wspomniany etoo, czy nawet bojan ktory przez pare minut zagral kilka fajnych pilek

przyjemnie sie ogladalo ostatnie minuty kiedy 4 napastnikow + xavi i iniesta za nimi miazdzyli defensywe betisu i tylko odrobina pechu sprawila ze nie udalo sie calkowicie odwrocic losow meczu. szkoda mi najbardziej pieknie zlozonego woleja pique
Postaw piwo autorowi tego posta

jedras 
14

Piwa: 31/68
Wysłany: 2009-02-15, 12:04  

W nastepnym meczu karnego egzekwowac bedzie Messi, wiec szanse ze trafi sa o wiele wyzsze niz w przypadku E2. Swoja droga faktycznie Kamerunczyk powinien odpuscic sobie strzelanie jedenastek, nie jest w tym elemencie pilkarskego abecadla wybitny...

Dla mnie naprawde swietny mecz Pique, zwlascza w drugiej polowie byl prawdziwym dyrygentem calej defensywy, niezwwykle pewny, idealnie wrecz sie ustawial, szkoda ze nie zdobyl gola na wage 3 punktow.

Co do kwestii krycia - zauwazcie, ze my praktycznie w ogole nie obstawiamy dwoch slupkow. Zawsze jest to tylko ten blizszy. Podobnie bylo za Rijkaarda, co rowniez mnie irytowalo. Krycie strefa - tak sie teraz gra - takze mnie to nie dziwi, zreszta jak ktos wczesniej wspomnial sam Pep o tym mowil.

Henry'emu brakowalo soczystego strzalu, swietnie przyjmowal, fakt wniosl troche zamieszania, ale gdy tylko widze jak zbiera sie do strzalu juz wiem, ze nic z tego nie bedzie...

Ogolnie po wywiezieniu 1 pkt nie ma co dramatyzowac, spodziewalem sie ciezkiej przeprawy, takie mecze rowniez sie zdarzaja. Za tydzien bedzie lepiej;)

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2009-02-15, 12:08  

baixinho napisał/a:
znakomicie henry rozruszal atak

o właśnie to cenna uwaga. Bo przecież Iniesta gral kosmos i nie można na gre titiego patrzeć przez jego pryzmat. Zresztą titi też pojechał z tym biednym iliciem czy jak mu tam z 4-5 razy. stwarzał co chwile realne zagrożenie. Najbardziej zawalił przy tym strzale po zwodzie do środka, jak ktoś wyżej napisał mógł się spytać ricardo w który róg chce.

jedras napisał/a:
Krycie strefa - tak sie teraz gra

no pewno że tak sie gra, pamiętam nawet pod koniec tamtego sezonu na C+ w magazynie sumującym sezon serie A, pokazane był krycie Interu przy rogach, właśnie strefowe. Inter nie stracił cały sezon gola z rogu, pokazali zdaje się z 30 cornerów i za każdym razem byli ustawieni tak samo, nie wiem czy dalej to grają, trza by przyuważyć na jakimś meczu, na youtube tego szukałem ale nie znalazłem. Było to naprawde godne uwagi, wyglądało to ustawienie na niezniszczalne i dosłownie takie było.

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-02-15, 13:13  

Oceny Sportu

Wy też możecie głosować !! :zolwik2:

mroo 

Piwa: 741/716
Wysłany: 2009-02-15, 13:33  

mrool napisał/a:
kuryl napisał/a:
Betis to obecnie najgorzej grająca u siebie ekipa ligi. poza tym zagrają osłabieni

czyli wszystko w swiecie hazardowym wskazuje na to, ze bedzie remis :D

kieła napisał/a:
Troche buki sie dzisiaj wzbogacily...

amen :D

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2009-02-15, 13:56  

Marzec napisał/a:
jedras napisał/a:
Krycie strefa - tak sie teraz gra

no pewno że tak sie gra, pamiętam nawet pod koniec tamtego sezonu na C+ w magazynie sumującym sezon serie A, pokazane był krycie Interu przy rogach, właśnie strefowe. Inter nie stracił cały sezon gola z rogu, pokazali zdaje się z 30 cornerów i za każdym razem byli ustawieni tak samo, nie wiem czy dalej to grają, trza by przyuważyć na jakimś meczu, na youtube tego szukałem ale nie znalazłem. Było to naprawde godne uwagi, wyglądało to ustawienie na niezniszczalne i dosłownie takie było.

Też o tym pisałem, faktycznie Inter miażdżył pod tym względem bo przy odpowiednim doborze zawodników (np. Vieira i Materac robili za dwie wieże a Figo się do niczego nie nadawał więc przeszkadzał ewentualnemu rozegraniu po ziemi :D ) gola w racjonalnych okolicznościach strzelić się po prostu nie dało. Podejrzewam, że Mou to wszystko popsuł :] A jak będę miał chwilę czasu to poszukam tego odcinka programu, bo pamiętam, że tą analizę Surma przedstawiał po meczu z Lazio pod koniec ubiegłego sezonu :zolwik2:

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2009-02-15, 20:10  

załamała mnie opinia jednego z kolegów, jakoby Eto'o był "totalnie bez formy".

no proszę o litość. Kameruńczyk zawsze miał tendencję do psucia jakiejs prostej akcji, ale potem w tym samym meczu zrekompensuje się taką akcją badz bramką, że wszystkim gały wylatują. taka jest charakterystyka jego gry.

jesli do tego doliczymy statystyki strzeleckiego z tego sezonu, to gosc po prostu niszczy.

nie mowie, ze gra cudo, ale pisac, ze jest totalnie bez formy? ktos tu chyba nie ogląda spotkań :(

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2009-02-15, 20:18  

Jak Eto'o jest bez formy to ja chcę, żeby jej nie znalazł do końca sezonu :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Steve
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-02-15, 21:54  

Pamietacie pierwszy mecz z Betisem? Tez bylo 2-2, ale na boisko wszedł Władca Północy i zapewnil nam 3 pkt. Szkoda, że wczoraj Pep nie powtorzyl tego manewru. Guddy>Bojan

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2009-02-15, 23:43  

gdyby Bojan dostawał wiecej czasu na boisku, zrobilby duzo wiecej dobrego.

potwierdza to zeszły sezon.

a jesli chodzi o porownanie Preda, to jednak Bojan >> Gudi. z całym szacunkiem dla Icemana, ktorego bardzo lubię.

Jynx 
sześciu

Piwa: 110/118
Wysłany: 2009-02-16, 01:09  

bobinho, jezeli rozmawiasz z Predem to musisz pamietac, ze Gudi > (tu wstaw dowolne nazwisko) ;)

Wit Ż. 

Piwa: 54/188
Wysłany: 2009-02-16, 09:57  

Meczu nie ogladalem, wiec sie wypowiadac na temat postawy poszczegolnych zawodnikow nie bede.
Jedyne co moge powiedziec, po obejrzeniu skrotu, ze nie wygralismy przez brak szczescia, bo okazji do strzelenia bylo wiele + dobra postawa Ricardo.
Takie mecze sie zwyczajnie zdarzaja.

buul 

Piwa: 60/132
Wysłany: 2009-02-16, 10:45  

Moze rozwiazaniem jest stawianie 2 zawodnikow do slupkow podczas rogow?

Wiadomo, ze ich brak powoduje wieksza szanse na szybkie wyjscie i lepsze rozegranie ew. kontrataku lub zlapanie przeciwnika na spalonym przy ew. ponowieniu akcji.

Ale... pare bramek MOGLO nie wpasc gdyby slupek przytulal obronca.

Trzeba wyslac petycje do Pep'a :)

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-02-16, 13:13  

bobinho napisał/a:
gdyby Bojan dostawał wiecej czasu na boisku, zrobilby duzo wiecej dobrego.

potwierdza to zeszły sezon.

a jesli chodzi o porownanie Preda, to jednak Bojan >> Gudi. z całym szacunkiem dla Icemana, ktorego bardzo lubię.

Na razie to gra Bojana kosztuje mnie wiecej nerwow niz przynosi korzysci. A jesli w wakacje przyjdzie kolejny napastnik, Bojana trzeba bedzie gdzies wypozyczyc zeby sie ogrywal.

A z tymi roznymi to trzeba cos zrobic koniecznie, nie wybijac na rog gdy nie jest to konieczne (Caceres) wygrywac pojedynki glowkowe (Busquets) no i lepiej sie ustawiac oczywiscie.

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2009-02-16, 13:19  

Pred oglądałeś ostatnie spotkania z Krkicem? od miesiąca Bojano w końcu zaczyna kopać tak jak należy. Ba! widać znów u niego błysk "geniuszu" (o którym będzie można powiedzieć, jeśli pogra przez kilka lat na takim poziomie), który zachwycali się wszyscy na początku jego kariery w A kadrze.
moim zdaniem wypożyczenie Bojana jest równoznaczne z końcem jego kariery. powiedz mi ... który z graczy Barcy w ostatnich latach, który poszedł na wypożyczenie grał później w drużynie? akurat wyobrażam sobie, że Alex wypożycza Rooneya, gdy ten na początku grał w kratkę, albo że Ancelotti daje Pato bilet do jakiejś Sieny czy cuś. No way - Bojano + wypożyczenie = dupa zbita.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi