Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-02-23, 08:36
FC Barcelona - Real Sporting de Gijon [3:1]
Autor Wiadomość
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-02-09, 17:50  

Koledzy z VeB-u mieli podobne odczucia co do gry Xaviego jak ja. Nie znaja sie :]

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2009-02-09, 18:18  

A ja sie kompletnie nie zgodze i uwazam, ze albo jestescie uprzedzeni do Xaviego, albo powinniscie obejrzec ten mecz jeszcze raz. Dlaczego niby Xavi zagral slabo? Zagral poprawnie, powaznych strat nie mial, a oczywiscie rowniez dzieki jego zmyslowi do gry kombinacyjnej opanowalismy latwo srodek pola.

Co do Iniesty, ja widze to troche inaczej. Uwazam, ze tak samo duzo daje druzynie w srodku jak i z przodu. Kiedy druzyna ma grac szybciej w srodku pola, powinien tam grac Iniesta bo ma niesamowity ciag na bramke i gra bardzo szybko i do przodu. Z kolei na skrzydle lepiej radzi sobie w grze kombinacyjnej niz Titi, ktory z kolei lepiej wykancza akcje i ogolnie lepiej strzela na bramke. I tak podsumowujac uwazam, ze Iniesta w dalszym ciagu powinien byc ustawiany raz na tej, raz na tamtej pozycji, w zaleznosci od sytuacji na boisku.

Eto'o w mojej opinii zagral dobry mecz, ale zgodze sie ze ostatnio nie powala na kolana swoja gra. Mimo tego wszystkiego co o nim piszecie, uwazam ze kiedy jest w formie, potrafi dobrze radzic sobie w sytuacjach 1/1. Pamietam 1 Puchar Gampera w wykonaniu Samu kiedy z latwoscia minal Neste i asystowal do Andresito. Potem liczne bramki, ktore strzelal po minieciu rywali (np. Valencia w zeszlym roku, jedna z bramek przeciw Maladze w meczu wygranym 4-0 kilka lat temu), albo kiedy wywalczyl karnego w GD po niesamowitym rajdzie. Mysle, ze kiedy jest zdeterminowany i w wysokiej formie to potrafi minac kazdego obronce, ale ostatnio tego nie pokazuje. Nie jest wybitnym technikiem, ale jego najgrozniejsza bronia jest umiejetnosc ustawienia sie w polu karnym, a takze jego charakter - glod strzelania bramek, niezwykla ambicja. Podziwiam tego pilkarza nawet kiedy gra mu sie nie klei, bo wiem ze i tak zaraz pokona bramkarza druzyny przeciwnej ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

Lemes 

Piwa: 290/108
Wysłany: 2009-02-09, 19:12  

ja tylko jedno wytłumaczenie widzę na pisanie iż Xavi zagrał wczoraj nie na swoim poziomie: po prostu On nie zagrał pod publikę. Ale to nie oznacza, że zagrał źle. Zagrał spokojnie, nie miał strat (co zauważył wyżej Ned), ale tez asekurował bardziej tyły, gdyż Busi zagrał wczoraj bardziej ofensywnie niż robi to Yaya. Pozwolił się młodszym chłopakom (Busi, Andres i Lionel) wyszaleć :P

Już mierdy Was raz podsumowały, że szukacie dziury w całym i jak widać Was to nic nie nauczyło ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2009-02-10, 08:16  

xavi i eto'o mają taki problem że jak nie grają wybotnie to automatycznie wydaje się że grają słabiej :)

daj Bóg tylko takie problemy jak eto'o grający źle i strzelający 2 gole.

p.s. henry uchodzi za jeszcze bardziej brylantowego technicznie niż eto'o a nie zabiera się z piłką i nie ustawia się od razu po przyjęciu w stronę bramki jak choćby wspomniany iniesta.tylko że tak iniesta jak xavi,czy messi robią to chyba najlepiej na świecie.
można też przywołaś kilkadziesiąt rajdów eto'o gdzie nie mija jednego a kilku graczy rywala,owszem przede wszystkim bazuje na swojej niesamowitej szybkości i dynamice,poza tym gra bardzo agresywnie,widzieliśmy wszyscy chyba masę bezpańskich piłek wygranych przez kameruńczyka.villa poza słynnymi podaniami valdesa nie gra tak agresywnie,nie jest taki dynamiczny,ma więcej zimnej krwi i troche lepszą technikę strzału,ale na tym poziomie nie są to duże różnice.
mi w eto'o brakuje najbardziej zimnej krwi oraz techniki strzału,bo na tyle co ma sytuacji powinien strzelać bardziej różnorodnie,aż prosi się o loby nad bramkarzem,podcinki nad leżącym i tak dalej.ale problem leży chyba gdzie indziej bo w mallorce był skuteczniejszy,bo chyba aż tylu sytuacji sobie nie tworzył.a więc koncentracja i tu są pokłady w samim jeszcze duże,jak to zrobi to walnie 40 goli w sezonie,albo coś koło tego,zresztą i tak już ma wielki wynik.
benzema też dla mnie jest naturalnym sukcesorem po eto'o,ma chłopak wszytsko by być wielkim graczem,torresa cenię już wiele lat,villa tak samo,a karima i sergio oczekuję w Barcelonie :P

co do naszej dyspozycji to faktem jest że nie gramy jak w grudniu,ale po 1 nie musimy tak grac by wygrywać,po 2 nie da się grać cały czas czyli kilka miesięcy na poziomie meczu z valencią,po 3 ufam Pepowi i mam nadzieję że za jakiś miesiąć czy półtorej bedziemy grać jak we wspomnianym ostatnim miesiącu roku 2008

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi