Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-02-23, 08:36
FC Barcelona - Real Sporting de Gijon [3:1]
Autor Wiadomość
baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2009-02-09, 09:50  

hmm nie do konca sie zgodze. fakt mial wiecej strat niz zwykle bo tez gral na wiekszej fantazji, mecz na to pozwalal. ale za to w odbiorze zagral kosmicznie, swietnie tez ustawial sie do gry w srodku pola
Postaw piwo autorowi tego posta

mistyk 

Piwa: 18/33
Wysłany: 2009-02-09, 10:11  

Andres:
"Moją pozycją jest pozycja środkowego pomocnika i to w tej strefie boiska czuję się najlepiej".

I wszystko jasne.

Kot 
Claudia Cardinale

Piwa: 9/8
Wysłany: 2009-02-09, 13:29  

Ale co jest jasne ? S. Ramos tez moze sobie mowic ze jego pozycja to srodek obrony bo tam zaczynal swoja przygode z pilka ale na prawej prezentuje sie jeszcze lepiej. Ogladam prawie kazdy mecz tej druzyny od wielu lat. Iniesta jest moim ulubionym pilkarzem i fantastycznym srodkowym pomocnikiem ale uwazam ze na lewym skrzydle radzi sobie jeszcze lepiej bo moze w pelni wykorzystac genialny drybling, ktorym dysponuje. Jest to moja opinia i nawet jesli wiekszosc powie inaczej to nie przekonasz mnie argumentami w stylu: wszystko jasne albo kazdy ci to powie :lol: . Gdyby Henry nie osiagnal fantastycznej dyspozycji, Iniesta caly czas dryblowalby na lewym skrzydle i zaliczal kosmosy jak te z Espanyolem, Atletico czy Sportingiem z pierwszej rundy.

Jesli chodzi o Eto'o to nie powiedzialbym zlego slowa gdyby strzelil 2 gole i zagral slabo pierwszy raz od jakiegos czasu. Kamerunczyk nie zagral dobrego meczu od wyjazdu do Sevilli. Jego podania sa albo do nikogo albo na tyle niedokladne zeby wpadajacy na pelnej szybkosci Messi lub Iniesta musial zwolnic zeby przyjac pilke. Kiedy ci dwaj rozgrywaja miedzy soba na jeden kontakt, akcje sa plynne i rozgrywane na pelnej szybkosci (mecz z Mallorca). Nie pamietam tez zeby Eto'o wygral jakis pojedynek jeden na jeden.

W sprawie Sergio oczywiscie zgadzam sie z baixem :D . Oprocz slabiutkiego poczatku i niemrawej koncowki, wychowanek rozegral kolejne wspaniale zawody. Zaliczyl mnostwo odbiorow na polowie boiska przeciwnika. Obok Alvesa i Puyola jest najwiekszym walczakiem w tej druzynie, prezentujac przy tym pelen spokoj, opanowanie i wspaniala technike. Skad oni go wzieli :wow:

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-02-09, 14:14  

Przy drugiej bramce E2 wygrał pojedynek 1/1 :>

Kot 
Claudia Cardinale

Wysłany: 2009-02-09, 14:19  

Obronca Sportingu biegl, kopnal pilke, a ta odbila sie Eto'o od piszczela :P

Jesli liczymy cos takiego to Saviola jest krolem pojedynkow 1 na 1

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-02-09, 14:22  

Też uważam że E2 średni jest w 1/1, ale akurat wczorajszego gola (poza oczywiście świetnym podaniem bodajże Messiego) zapisałbym całkowicie na jego konto. Igła zrobił w sumie w sobotę dość podobną bramkę.

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2009-02-09, 14:47  

Słaby w 1/1? Pamiętam, że jak przychodził rozpływano się nad jego techniką, nad tym jak potrafi z piłką zrobić więcej niż większość napastników świata. Po przyjściu Ronniego ta dwójeczka sobie pykała piłeczką jak pióreczkiem, grając jak z nut. Może i będąc w formie SŁABSZEJ od tej prezentowanej w okresach szczytowych nie wiatru nad piłeczką, nie nakłada kilograma żelu na włosy i nie zapieprza pomiędzy dziesięciu graczy przeciwników - może i odgrywa za plecy, czasem niedokładnie. Ale z drugiej strony weźcie pod uwagę kilka aspektów:
W 21 meczach, w których zagrał (poprawcie jeśli się mylę z ilością) strzelił 21 bramek. Gdyby miał ich 10 nie szczędziłbym krytyki, niemniej jednak średnia gola na mecz robi wrażenie. Nie uważacie, że może mieć słabszą formę dlatego, że reszta drużyny ma prawie non stop gaźnik w dup.e? Fajnie to podsumował na blogu Wołowski bodaj - jeśli Messi nie ma formy to pozostała dwójka ją ma, jeśli Eto`o nie ma formy to pozostała dwójka ją ma, jeśli Henry nie ma formy to samo. Ba. Wystarczy, że jeden jest w formie, albo ma dzień konia - wystarcza. Ta drużyna stwarza możliwość bycia w słabszej dyspozycji nawet przez miesiąc-dwa. Wczoraj słabiej zagrał Xavi, Busi zanotował bardzo głupią i niebezpieczną stratę w środku, gdy próbował kółeczka ale nie przyczepia się do nich nikt z jednego powodu - natychmiast naprawia ich jedno wyśmienite zagranie lub Puyol/Iniesta/Alves/XYZ. Kiedy Thierry i Leo będą musieli odpocząć, kiedy im ktoś cukru doda do motorków wtedy jestem pewny, że nagle się okaże, że i Czarny ma kiwkę, technikę, skuteczność, magię, cud i miód. A do pomocy będzie miał Bojana, który nagle okazuję się nie być "tym, do Crveny" tylko wracającym do formy ultratalentem. Zadziwia mnie całość tej drużyny. Jest jak mrowisko, gdzie stado mrówek zapie..ala na polecenie królowej. Każdy element stara się być najlepszy, wygrywać wszystko. Jeszcze jedno - zauważyłem wczoraj coś ciekawego a`propos Eto`o w środku. Kiedy Messi, Henry i reszta zawodników ofensywnych wbiega na połowę przeciwnika zaczynają się roszady w defensywie rywali. Zawsze jedna minimum dwóch stoi przy Eto`o/Henrym lub tym kimś będącym środkowym napadziorem. Eto`o często dostając piłkę musi obrócić się z nią i dopiero dograć - kilkakrotnie właśnie dlatego dogrywał lekko do tyłu, bo był non-stop naciskany z tyłu. W podobnej sytuacji był później Henry i odskoczyła mu piłka na 3 metry. Może przypadek, może przewrażliwionym i zwracam uwagę na szczegóły, albo widzę rzeczy których nie ma. Ale jednak uważam, że krytyka Eto`o jest naprawdę przesadzona.

Z drugiej strony na bezrybiu i rak ryba. Ktoś krytykę musi znosić, w końcu w Polsce-śmy;)

Kot 
Claudia Cardinale

Wysłany: 2009-02-09, 14:56  

Zawsze uwazalem ze Eto'o nie jest wybitnie wyszkolony technicznie. Brakuje mu koordynacji i prawdopodobnie szkolenia w Europie. Nie zawsze idealnie przyjmuje pilke, ma problemy w 1 na 1, dosc czesto niedokladnie odgrywa. Uwielbiam Eto'o ale nie jest on najlepiej wyszkolonym technicznie napastnikiem na swiecie.
Dziki problem polega na tym ze od meczu z Sevilla minela kupa czasu, druzyna rozegrala pelno meczow (9 w lidze i 5 w CdR) a Eto'o w niemal kazdym spotkaniu odstaje od poziomu zespolu. Nie mam pretensji do Xaviego, ktory zagral wczoraj troche slabiej bo to byl wypadek przy pracy. Mam pretensje do Eto'o bo u niego staje sie to powoli normalnoscia.

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2009-02-09, 15:04  

No ja osobiście nie uważam, by Eto`o był technikiem marzeń;) ale to już kiedyś pisałem - w tym akurat aspekcie piłkarskiego rzemiosła Djibrill Cisse pozostanie moim idolem. Aczkolwiek od początku jego katalońskiej przygody nigdy nie narzekałem i póki co nie zamierzam narzekać na braki w jego umiejętności panowania nad piłką. Co jak co, ale wystarczającą technikę ma - bez tego w Barcelonie byłby siusmajtkiem. W polskiej lidze umiejętności Frankowskiego nazywano "techniką użytkową", którą miał podobno na poziomie światowym. Kto widział jak się bawi z piłką wie, że może i nie panował nad futbolówką jak chociażby Zawadzki, ale za to miał ten dryg do bycia tam gdzie trzeba i zrobienia tego co trzeba.
To samo ma Eto`o. Oczywiście różnica skali i mimo wszystko techniki jest ogromna, ale jednak coś na rzeczy - Samu nie jest Messim i nie jest Ronnim. Ale jest sobą, a bronią go bramki:)

Wiem. Słabiej gra od dłuższego czasu. Ale powtarzając - kto jak kto, ale czuję, że on jeszcze nam wybuchnie w tym sezonie. I to w najmniej przewidywanym momencie.

baixinho 

Wysłany: 2009-02-09, 15:13  

a jak zwykle zgodze sie z Kotem. wszelkie akcje kombinacyjne w ktorych bierze udzial etoo koncza sie dobrze jesli kamerunczyk ma je skonczyc. jesli bierze sie za klepy, dryblingi czy prostopadle podania to rzadko kiedy mu sie to udaje.byl wczoraj taki moment w drugiej polowie jak przyjal pilke na prawym skrzydle i zajelo mu z 2 sekundy i z 3 kontakty zeby ja opanowac i ustawic sie do dalszej gry. moze wymagam zbyt wiele ale messi, alves, iniesta, xavi przyjeliby te pilke w ulamku sekundy i wiedzieliby co z nia zrobic

problem jest tylko taki ze oprocz villi nie widze zawodnika ktory by takie kombinacje na poziomie messiego i iniesty byl w stanie grac a etoo mimo ze skutecznoscia i ulozonym uderzeniem nie grzeszy, ze drybling ma taki sobie, to dynamika i startem potrafi troche nadrobic. anyway - chcialbym zobaczyc 1-2 mecze z titim na srodku, ot tak dla odmiany

Kot 
Claudia Cardinale

Wysłany: 2009-02-09, 15:25  

Oprocz Villi, widze jeszcze Torresa no i oczywiscie Sergio A, ktorego latem kupujemy za 55 baniek :P . Tez mam nadzieje ze w krotce zobacze atak w skladzie: Iniesta-Henry-Messi. Oczywiscie licze tez na to ze Eto'o wroci do wysokiej dyspozycji bo nieraz pokazywal ze potrafi w tempo zagrac na jeden kontakt i byc przydatny w ataku pozycyjnym

baixinho 

Wysłany: 2009-02-09, 15:32  

fakt, torres jeszcze. aguero mi nie lezy do konca

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2009-02-09, 16:11  

Zgadzam sie z Kotem i baixem. Napisali o eto`o wszystko. Technicznie lezy, nie ma sensu z nim klepac, bo i z przyjeciem i z kombinacja u niego kiepsko. Szybkosc - rewelacja, strzal z pierwszej pilki - jak najdzie rowniez :)

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2009-02-09, 16:14  

Jak ktoś zaraz napisze, ze Etoo jest naszym Pippo bo tylko dostawić biodro potrafi to dostanę raka mózgu... :P

Fakt, że Sami gra ostatnio bez polotu i troche kuśtyka jak ma z piłką przebiec wiecej niz 2m, ale nie od tego jest on. Jak się ma po lewej Titiego a po prawej Messiego, to można, choć bez przesady, bardziej skoncentrowac na tym, żeby być tam gdzie trzeba i gdzie trzeba. Ma lekki spadek formy, ale na szczescie poprawil skuteczność w stosunku do tego co gral jeszcze niedawno - nie wiem czy to nawet nie lepiej, niż to by Sami pięknie odgrywał partnerom kopiąc jednoczesnie z 4m po balkonach. (szoda ze jeszcze i to czasem sie przytrafi :D ). Czcijmy nasza Czarną Perłę nim zdąży nam się połamać albo wyjechac gdzies na PNA, bo może się okazac ze kto inny w tych 21 meczach (polegam na dzikim :P ) nie strzeliłby tylu bramek.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2009-02-09, 16:38  

baixinho napisał/a:
problem jest tylko taki ze oprocz villi nie widze zawodnika ktory by takie kombinacje na poziomie messiego i iniesty byl w stanie grac a etoo mimo ze skutecznoscia i ulozonym uderzeniem nie grzeszy, ze drybling ma taki sobie, to dynamika i startem potrafi troche nadrobic.

klik >>> aguero i inne adebayory

ja juz na poczatku sezonu pisalem, ze fajnie, ze eto'o strzela jak szalony, ale czekam na sprawdzian z powaznym rywalem, np. w fazie pucharowej lm, bo w zeszlym sezonie z realem, czy manu bylo dno, a z messim, iniesta, alvesem i xavim za plecami dziewiatka nie moze nie strzelac masy bramek. zreszta eto'o teraz jest w naprawde slabej formie i powinno byc tylko lepiej

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi