Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
¡Tu siempre negatifo, nunca positifo!
Louis Van Gaal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-03-12, 12:13
FC Barcelona - RCD Mallorca 2-0 (d), 1-1 (w)
Autor Wiadomość
Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2565/1201
Wysłany: 2009-02-05, 23:41  

:flaga2: :flaga2: :fala: :flaga2: :flaga2:

Barcelona: Pinto, Alves, Márquez, Piqué, Sylvinho, Iniesta, Touré, Gudjohnsen (55 Busquets), Henry (55 Messi), Bojan (85 Eto`o), Hleb.

Mallorca: Lux, Scaloni, Josemi, Nunes, Ayoze, Mario, Cleber, Corrales (57 Martí), Castro (76 Aduritz), Trejo, Webo.

Gole:
1-0 :gool: Henry 35` :jupi2:
2-0 :gool: Marquez 73` :woow:

Arbiter: Muńiz Fernández

:zolta: Webo 6`, Ayoze 26`, Corales 33`, Josemi 71`, Mario 75`, Nunes 84`, Trejo 90` - Toure 22`, Henry 44`
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, .....
Postaw piwo autorowi tego posta

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2009-02-05, 23:49  

nie wiem czy to akurat dobry pomysł ;P

co do meczu to fajne w sumie widowisko,gramy trochę słabo,ale nie da się cały czas grać tak samo dobrze i to bez tak ważnych postaci jak xavi,eto'o czy messi.piękny gol henrego,piękna asysta bojana,cudowny gol z wolnego rafy marqueza,było poza tym kilka świetnych akcji,ale zabrakło centymetrów pierw bojanowi w 9 minucie po świetnej piłce od hleba i znowu centymetrów gdy wrzucał piłki alves a w polu karnym był już tylko bojan.
kilka niepotrzebnych i niewymuszonych strat toure,rafy czy pique.
czy w końcówce nie było karnego po wślizgu rafy? moja justyna powtarzała i powtarzała,ale wątpliwości nadal mam,dotyczą one tego czy marquez dotykał piłki bo jeśli tak to wątpliwości nie mam,jeśli nie też ich brak,kto mi to rozstrzygnie ? :)
dziwie się że mariola tak słabo stoi w tabeli,to nie jest zła drużyna,choć w sumie grali to samo co inni rywale na CN,może prócz realu który nie liczył nawet na kontry.
kilka świetnych akcji zaliczył hleb,kilka wymian piłki z bojanem było fajnych,to może zaprocentować,ale olo :) miał też za dużo zwolnień gry,niepotrzebnych kółek i tak dalej,musi dokładniej poobserwować xaviego i iniestę i jak zacznie grać tak dynamicznie jak andres to będzie jeszcze z niego wiele pociechy,pierwszy sezon w Barcelonie dla niejednego był już dosyć ciężki.
rewanż niestety trzeba będzie kontrolować,ale dobrze byłoby gdyby zagrał mniej więcej taki skład jak dziś.

aaa i więcej takich decyzji jak sylvinho gdy strzelał z 23/25 metrów.

mistyk 

Piwa: 18/33
Wysłany: 2009-02-06, 01:12  

Do finalu dobrniemy w czesto rezerwowym skladzie i grajac czasami na stojaco, ale licze ze w finale zagramy na maxa. Skoro jednak np. Sylvinho gral we wszystkich meczach w Copa, to watpie, aby Pep posadzil go na lawce w finale, takze ciekawy jestem jak bedzie wygladal nasz sklad.

Dobrze, ze nie stracilismy dzisiaj bramki, wystarczy strzelic jedna na wyjezdzie, a Mallorca bedzie musiala strzelic 4. Jest dobrze, ale pamietajmy o Getafe.

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2009-02-06, 01:20  

ten wślizg Rafy chyba był czysty

pacyfikator 
visca el Barca!

Piwa: 4/6
Wysłany: 2009-02-06, 01:38  

Cięzko ocenic sytuacje z Marquezem w roli głównej w końcówce. Osobiscie karnego bym nie zagwizdał.

Za to w 45 minucie doszlo do ciekawej sytuacji. Chwile wczesniej faulowany byl Henry i zdecydowal sie odegrac na rywalu. Piłki pozbyl sie zawodnik rywali i Henry kopnol go bez niej i wg. mnie celowo. Koleś nie zrobil jednak sceny tylko bieg dalej. Widzialem jedna powtórke i na teraz moge powiedziec ze wyrzucilbym Henryego z boiska.

Najlepszy na boisku byl wg. Iniesta. W pierwszej polowie podobal mi sie Bojan, w drugiej troche zgasl. Brawa dla Rafy za kapitalny wolny.

Z ciekawoscia oczekuje rewanżu.

Marzec 

Piwa: 159/163
Wysłany: 2009-02-06, 09:07  

jeden gol w rewanżu załatwia sprawe.
co do ewentualnego składu na finał, to trudno powiedziec czy bedzie grał np silvinho z racji tego że grał we wszystkich wczesniejszych meczach, bo sie moze okazac ze bedzie grał w ostatnich 6-7 spotkaniach w lidze bo sprawa tytułu bedzie przesądzona np. po meczu z sevillą czy po gran derby. I na finał pep wystawi najmocniejszy skład jaki sie da.

Nie macie wrażenia że jak narazie w tym Copa najciężej było z Benidorm? ;]

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2009-02-06, 09:40  

Ja bym jednak dal zagrac w ewentualnym finale Sylvinho, Pinto, Bojanowi, Hlebowi, Keicie i spolce - w koncu to jednak oni wywalczyliby dla nas ten awans i nalezy im sie ten mecz. W odwodzie zawsze mamy Titiego, Messiego, Eto'o, Xaviego, Inieste (o ile ten nie bedzie gral w 1 skladzie) czy Alvesa.

Kuba 

Piwa: 129/243
Wysłany: 2009-02-06, 11:10  

Wczorajszy gol Henry'ego :konik: Gol Rafy też niczego sobie :)

Wit Ż. 

Piwa: 54/188
Wysłany: 2009-02-06, 11:48  

Bojanik sie rozkreca, kolejny dobry wystep. Szczegolnie pierwsza polowa.
Hleb tez duzo lepiej niz zwykle.
Wg mnie slabo wypadl Gudi, Iniesta w srodku byl pozostawiony sam sobie w rozgrywaniu pilki.

Irytowac mogly niecelne podania w srodkowej strefie boiska. Jak na Barce bylo ich zdecydowanie duzo za duzo.
Karnego Rafy nie bylo, choc wslizg byl mocno ryzykowny. Chwila spoznienia i wynik juz nie bylby taki fajny.

Sprawa awansu mysle ze jest roztrzygnieta. Moze nie az tak zeby na rewanz posylac Barce B czy C, ale uwazam ze kibice moga juz kupowac bilety do Valencji.

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2009-02-06, 12:11  

Yayazo mógłby się ogarnąć - to nie pierwszy mecz w którym, chyba przez brak koncentracji, traci sporo piłek w newralgicznych strefach boiska... Zastrzeżenia mam też do tego wślizgu Rafy, bo o ile wydaje się że akurat wczoraj wejście było czyste, jest to zagranie cholernie ryzykowne a przecież nie konieczne, bo i kąt ostry i asekuracja z boku...

Jak dla mnie świetny mecz Hleba - jestem prawie pewien, że Białorusin okaże się naprawdę fajnym wzmocnieniem kiedy tylko w pełni zaadaptuje się do naszego stylu gry i zacznie dobrze rozumieć z kolegami (w mowie i w grze ;) ). Nie każdy jest kosmitą jak Alves i z marszu wpasowuje się do całkiem nowych warunków. Henry'emu zabrało to cały sezon regularnych występów i wieszania na nim psów przez wielu speców...

Cieszy fajna gra Boziana - może wreszcie się odblokował, Andres bardzo dobrze, choć w paru sytuacjach podjął złe decyzje w kluczowych momentach akcji, kiedy gdzie indziej trzeba było adresować podanie.

lechoo 

Wysłany: 2009-02-06, 13:54  

Według mnie Marquez dotknął piłki pokazują to różne powtórki, więc jak dla mnie faulu nie ma. Inna sprawa, że taki wślizg był szalony, nie wymagała tego sytuacja. Już nie pierwszy raz Rafa tak robi, tym razem się udało, następnym razem napastnik wypuści piłkę do przodu i karny będzie ewidentny. Na AS-ie oczywiście wszyscy dziennikarze uznali, że był karny i kartek za dużo w stosunku do fauli chociaż conajmniej jedną Mallorca dostała za podważanie decyzji arbitra i za symulowanie faulu.

Ogólnie widać, że Barca zwalnia nieco tempo i miejmy nadzieję szykuje się na Lyon. Szkoda, że sprawa Alvesa wyjaśniła się teraz, może Pep oszczędziłby go w pucharze.
Hleb nadal mnie nie przekonuje, Bojan w drugiej połowie też grał słabo, ogólnie wynik odzwierciedla przebieg gry.

Erasmus para siempre Coruna 2005/06[*]

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-02-06, 15:48  

Rafa zdobyl piekna bramke, ale te swoje wsligi moglby sobie darowac. Ogolnie mecz wygrany minimalnym nakladem sil, a wynik pozwala na rewanz wyslac drugi garnitur.Oby tylko nie spieprzyli sprawy jak za ryjka z Getafe, ale nie wydaje mi sie :)

No i nareszcie czyste konto :]

edit: no wlasnie, Yaya i te jego 'dziwne' straty :/

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-02-06, 16:21  

Trudno ocenic czy był tam karny - na poczatku wydawalo mi sie ze nie, ale po powtorkach pewny nie jestem. Nie zmienia to faktu ze tak doswiadczony obronca jak Rafa musi troche myslec w takich sytuacjach. To juz 2 mecz z rzedu kiedy nadrabia braki w szybkosci takim wślizgiem. Gdyby było 2-1, sytuacja nie byłaby juz tak fajna. Ale brawa za bramkę, ładnie wkręcił.

Nie wiem jak Wy ale ja widzialem w tym meczu brak koncentracji (straty i niecelne podania w kosmos) i chyba troche lekcewazenie ostatniej druzyny La Liga. Gramy tez pol tempa wolniej niz 2-3 miesiace temu (sprawdzcie skrot meczu z Gijon ktory dalem w innym temacie meczowym). Ale spokojnie, na razie nie ma chyba powodow do obaw. Wszystko przed nami i wierze ze Pep to widzi i wie co robi.

Pierwsza polowka byla dobra , druga slabsza. Pochwale Bojana i Henka, a nawet Hleba. Iniesta tez jako tako, obrona tak naprawde nie miala wielu okazji by sie wykazac. Gudi niestety uczcił drewniane gody odpowiednią gra :/

Nie lekcewazmy tego meczu rewanzowego - stare duchy z Getafe sie przpominaja

Kot 
Claudia Cardinale

Piwa: 9/8
Wysłany: 2009-02-07, 17:23  

Chcialem zwrocic uwage na kilka genialnych akcji z meczu z Mallorca:
Iniesta-Henry w pierwszej polowie (czemu Andres nie mijal bramkarza swoim firmowym zwodem :/ bylaby bramka sezonu)
Iniesta-Messi 1 zakonczona strzalem Bojana z ostrego kata
Iniesta-Messi 2 zakonczona strzalem Messiego obronionym brzez bramkarza Mariolko

Cieszy powrot Bojana do niezlej dyspozycji a smuci Gudiego do slabej dyspozycji

wogu 

Piwa: 23/16

Wysłany: 2009-02-07, 17:40  

Poprostu sprawdziło się "jak wszyscy wrócą do swojej formy" :P Zapomnieliśmy o Gudim :lol2:

Ta akcja Henry-Iniesta, to była poezja :) Dokładnie to samo pomyślałem co Kot.

Karnego Marqueza nie było, to ryzykowny wślizg, ale w tym przypadku 100% prawidłowy, nie ma mowy o żadnym karnym ;)
Denerwowało mnie kilka fatalnych strat w środku pola, w czym królował Yaya.

Bardzo cieszy dobry występ Hleba, coraz lepsza forma Bojana również. Świetna była ta akcja Bojan-Hleb, co Bojan pokazał się do prostopadłej piłki, a później skręcił obrońcę jak kolegę z trampkarzy ;) Szkoda, że nie trafił w tej sytuacji, bo zachowanie wzorcowe.

Pred : Już niedługo zamiast Bojana, kogoś innego będą chcieli wysłać do Crveny Zvezdy :D

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi