Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cytaty
Autor Wiadomość
melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2009-01-25, 19:57  

Mi spodobalo sie ostatnio zdanie wypowiedziane przez biskupa Doma Héldera Câmare - „Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą“

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2009-01-25, 22:43  

ostatnio ktoś zapodał mi zdanie jakiegoś afrykańskiego biskupa (?) czy kogoś tam, który stwierdził coś w stylu:

'kiedy przybyli tutaj misjonarze, mieli biblię w ręku, a my naszą ziemię. po 30 latach my mieliśmy biblię, a oni naszą ziemię'
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk
Postaw piwo autorowi tego posta

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2009-01-25, 23:06  

To nie był biskup, tylko ten człowiek: http://en.wikipedia.org/wiki/Jomo_Kenyatta :)

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2009-01-26, 00:20  

mnie właśnie rozbawił cytat z Sartre'a:

"Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie".

poza tym rządzi cytat z Łysiaka, który mam w podpisie.

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-01-27, 21:56  

"ONI WYCOFUJĄ BRAMKARZA, PRZECHWYTUJEMY I RZUCAMY, MAMY 15 SEKUND, TO DUŻO CZASU" - tak powiedział przed chwilą Wenta w przerwie przed ostatnią akcją. Geniusz :zolwik2:

edit: w ramach uzupełnienia

http://www.tvp.pl/sport/m...a-bogdana-wenty
Ostatnio zmieniony przez kuryl 2009-01-28, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
suntos, Raijn
mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2009-01-27, 22:47  

Gen. George S. Patton napisał/a:
"Every man is scared in his first battle. If he says he's not, he's a liar. Some men are cowards but they fight the same as the brave men or they get the hell slammed out of them watching men fight who are just as scared as they are. The real hero is the man who fights even though he is scared. Some men get over their fright in a minute under fire. For some, it takes an hour. For some, it takes days. But a real man will never let his fear of death overpower his honor, his sense of duty to his country, and his innate manhood. Battle is the most magnificent competition in which a human being can indulge. It brings out all that is best and it removes all that is base."

BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2009-01-27, 23:12  

"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.
Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!"

Benjamin Franklin

"Sit divus, dum non sit vivus." (Niech będzie bogiem, byleby tylko nie żył) - tekst cesarza Karakalli po morderstwie i deifikacji swojego brata Gety.

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-01-27, 23:35  

"Niech się nazywają złodziejami, byleby tylko nie kradli!" - Wielki Szu

melvin 
wymazany

Wysłany: 2009-02-09, 12:44  

Chyba jeden z waniejszych dla mnie cytatów. Slowa wypowiedziane przez Haile Sellasie I na forum ONZ, spopularyzowane przez Boba Marleya w piosence "War"

Cytat:
Dopóki filozofia, która jedną rasę wywyższa, a inną poniża, nie zostanie w końcu raz na zawsze przekreślona i porzucona, dopóki ze wszystkich państw nie zniknie podział na obywateli pierwszej i drugiej kategorii, dopóki kolor ludzkiej skóry nie przestanie mieć większego znaczenia niż kolor oczu i dopóki podstawowe prawa człowieka nie zostaną zagwarantowane dla wszystkich bez względu na rasę; dopóki ten dzień nie nastąpi, marzenie o trwałym pokoju i globalnym poczuciu obywatelstwa oraz o panowaniu międzynarodowej moralności nie pozostanie niczym więcej jak chwilową ułudą, pożądaną, ale nigdy nie osiągniętą.

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
imerr, waldos, Mentor
BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2009-03-01, 12:14  

Wiktor Suworow w "Akwarium":

Najstraszliwsze zbrodnie w dziejach cywilizacji są dziełem ludzi, którzy nie pili, nie palili, nie zdradzali żon i karmili wiewiórki z ręki

melvin 
wymazany

Wysłany: 2009-03-01, 15:31  

Stanislaw Bareja w "Misiu"

"Tradycją nazwać niczego nie możesz. I nie możesz uchwałą specjalną zarządzić ani jej ustanowić. Kto inaczej sądzi, świeci jak zgasła świeczka na słonecznym dworze. Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza. Tradycja naszych dziejów jest warownym murem, to jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza... To jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje, od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy."

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2009-03-01, 16:21  

chyba to sobie wytatuuje %)

Odpowiedz do tematu