Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Yo me voy, felicidades
Van Gaal do dziennikarzy
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Kibol
2006-12-12, 12:29
7 PM dla Milanu ?
Autor Wiadomość
beneras 
fuck system

Piwa: 24/19
Wysłany: 2006-01-21, 14:11  7 PM dla Milanu ?

Cytat:
Eydelie: Graliśmy z Milanem na dopingu
Były pomocnik Olympique Marsylia w najlepszych dla tego klubu latach Jean Jacques Eydelie, przyznał, że sięgając w 1993 roku po Puchar Mistrzów piłkarze Marsylii wspomagali się niedozwolonymi środkami. Olympique pokonał w finale Milan 1:0. ”Finał Pucharu Mistrzów w 1993 roku w Monachium to jedyne wydarzenie, przy okazji którego zgodziłem się przyjąć niedozwolony środek. Zorganizowano nawet serię zabiegów, na wzięcie udziału w których nie zgodził się tylko Rudi Voeller. Podczas meczu czułem się inaczej niż zwykle, mój organizm w odmienny sposób reagował na wysiłek.” Wypowiedź Eydeliego pochodzi z jego autobiografii, która trafi do księgarń w marcu. Jej fragmenty wydrukował wczoraj francuski dziennik sportowy L’Equipe.

i dalej:

Cytat:
Przegląd prasy - sprawa Marsylii
Zapraszamy na codzienny przegląd włoskiej prasy, w której tematem numer jeden są rewelacje wyjawione przez byłego pomocnika Marsylii J. J. Eydeliego. Corriere dello Sport zamieszcza komentarz Daniele Massaro. ”Nie znam dokładnie reguł, jakie obowiązują w takich przypadkach, ale wydaje mi się, że nawet po 13 latach słusznym byłoby odebranie Pucharu Olympique Marsylii i przyznanie go Milanowi.” „Nie dziwi mnie, że Voeller odmówił, znam go jako rywala z czasów jego gry w Romie, wprawia mnie jednak w osłupienie fakt, że zgodziło się na to dziesięciu pozostałych piłkarzy, z Marcelem Desailly’m na czele.”

Z kolei Tuttsport zamieszcza wypowiedź Roberto Donadoniego. ”Wstrząsnęły mną takie wyznania po 13 latach. Grałem w piłką opartą na własnych atutach, fakt, że tak w rzeczywistości nie było jest dla mnie szokiem. Jeśli się to potwierdzi chciałbym, by ktoś za to zapłacił, ze względów moralnych, nie zadośćuczynienia. Jedno trofeum więcej nic by nie zmieniło w Milanie, jednak odebranie go Marsylii oznaczałoby dla niej dużą stratę. Źle się czuję myśląc w ten sposób o niektórych rywalach. Nie przypominam sobie żadnych podejrzanych zachowań, ale też nigdy takowych nie szukałem u innych. Nie chcę w to wierzyć, choć fakt, iż właścicielem klubu był wówczas Tapie daje sporo do myślenia.”

nastepnie:

Cytat:
Galliani: UEFA powinna otworzyć postępowanie w sprawie Marsylii
Adriano Galliani poinformował, iż adwokat Leandro Cantamessa został upoważniony przez władze Milanu do reprezentowania klubu w „sprawie Marsylii”. Cantamessa od lat świadczy usługi prawnicze na rzecz Milanu. Sam Galliani dodaje: ”Czekamy na decyzję UEFA. Wierzymy, że UEFA w świetle tego, co zostało wyjawione otworzy postępowanie. To oczywiste, że jeśli potwierdzi się, że Marsylia grała z Milanem na dopingu, puchar powinien zostać przyznany Milanowi. Poczekajmy.”

i na koniec napomkniecie gallianiego podczas odznaczenia cafu:

Cytat:
”To nie bierze się z niczego. Przecież w 1993 roku Milan zastępował Marsylię w spotkaniach o Superpuchar Europy i Puchar Interkontynentalny. O francuskim klubie zawsze krążyły pogłoski. Nie tylko w odniesieniu do 1993 roku, ale i 1991. Jeśli UEFA nie otworzy w tej sprawie postępowania z urzędu, wniesiemy o to oficjalnie jako Milan. Adwokat Cantamessa pracuje nad tą kwestią, przyznał nam rację. Przykro jest czytać takie rzeczy, otwierają zaleczone rany.”

marsylia:

Cytat:
Olympique: Bez komentarza
Olympique Maryslia w osobie rzeczniczki prasowej Nathalie Paolie odpowiedział krótko na rewelacje ujawnione przez Eydeliego. ”Na chwilę obecną nie komentujemy tej sprawy, także dlatego, iż zamieszane są w nią osoby, które nie są już związane z Olympique.”

ciekawa sprawa,wiadomo od kogo czerpal wzorce juventus turyn.co o tym sadzicie ?

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2006-01-21, 15:09  

Sama sprawa mnie nie interesuje, ale ostatnie zdanie które napisałeś jest już bardzo charakterystyczne dla przeciętnego napinacza z Milanu. Brakuje jeszcze na tym forum niejakiego Zazy i moglibyście się napinać 24 na dobę ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2574/1201
Wysłany: 2006-01-21, 16:47  

Prawda jest taka ze prawie kazdego kibica Barçy to gówno obchodzi.

Ja myśle ze kazdy zespół ktory zdobył puchar LM od samego poczatku rozgrywek powinni oddać Milanowi, i rozdac je wszystkim w kadrze, a tym najlepszym na swoich pozycjach nawet 2, tylko nie wiem czy by starczyło.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........

beneras 
fuck system

Wysłany: 2006-01-21, 16:56  

no to zrobmy tak:

gdyby sie okazalo ze w 94 Milan gral na wspomagaczach to czy zadalibyscie PM dla Barcy ?

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-01-21, 19:04  

Ja slyszalem, ze Dudek uzywal w zeszlorocznym finale niedozwolonych rekawic i sprawa ma sie zajac UEFA. Wiec calkiem mozliwe, ze Milan dostanie od razu LM ;)

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2006-01-23, 20:35  

bardzo wtedy byłem z marsylią,pamietam tego gola boliego i tą radość

milan znienwidziłem dopiero rok później,może to przypadkowa nienawiść bo tak naprawde była to rozpacz po tej klęsce w atenach,strasznie się wtedy czułem,ale wiedziałem też komu tamten puchar się bezprzecznie należał

później jak już poznałem historie tego kurdupla berlusconiego to tym bardziej znienawidziłem jego klub,do tego stopnia że fakt iż od lat juve faworyzują sędziowie nigdy mi nie przeszkadzał :P
podobnie bedzie z tą historią :P

beneras 
fuck system

Wysłany: 2006-01-23, 20:44  

waldos zapomniales dodac:Milan Milan vafanculo :>

Cytat:
Kilka dni temu jeden z byłych zawodników Olympique Marsylia, Jean-Jacques Eydelie, wyjawił w swojej książce, że piłkarze francuskiego klubu przed finałowym meczem Ligi Mistrzów z Milanem w 1993 roku, przyjęli niedozwolone środki dopingujące. Oto oficjalny komunikat UEFA w tej sprawie: "UEFA jest bardzo zaniepokojona ostatnimi zarzutami, dotyczącymi możliwego przypadku zastosowania dopingu w finale Ligi Mistrzów w 1993 roku. UEFA dokładnie zbada tą sprawę pomimo czasu, który upłynął. UEFA jest poważnie i całkowicie zaangażowana w walkę przeciwko każdej formie niedozwolonego dopingu, która ma miejsce w futbolu, co pokazała przez zastosowanie testów antydopingowych w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów." To oświadczenie UEFA może być pierwszym krokiem do otworzenia śledztwa w tej sprawie.

ciekawe jak sprawa sie potoczy,nie bylo chyba jeszcze takiego przypadku by oddano trofeum po latach jakiejkolwiek druzynie.

rybeq 

Wysłany: 2006-01-23, 20:52  

kazdy klub powinien oddac wszystkie swoje puchary milanowi. wszak skoro je zdobyli musieli byc na koksie, bo inaczej nie pokonaliby druzyny z 8 najlepszymi zawodnikami na swych pozycjach.
ja nie zapomne:
milan, milan vaffanculo
that peeps out in his face after every his phenomenal game
it will remain printed in my memory forever

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2006-01-23, 21:02  

Beneras wybacz ten nietakt z mojej strony ;)

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2006-01-24, 07:19  

ostatnio zapanowala jakas moda na rozgrzebywanie tego typu afer, najpierw bodaj ajax teraz milan, mam nadzieje ze tak jak w przypadku amsterdamskiego klubu tak i w sprawie mediolancyzkow wszystko upadnie tak szybko jak zostalo wszczete

Fufu 

Piwa: 7/3
Wysłany: 2006-02-01, 00:23  

jesli Marsylia mialaby oddac puchar Milanowi to wszystkie wloskie druzyny powinny zrobic to samo. Nie od dzis wiadomo, ze Italia to stolica pilkarskiego koksu :D Pamietam, ze kiedys byla we Wloszech juz z tym afera. Wywolal ja bodajze jakis czeski szkoleniowec - nie pamietam nazwiska - ktory gotow byl wskazac, ktorzy pilkarze sa tunningowani :]

pewnie rozejdzie sie po kosciach jak zazwyczaj....
Ostatnio zmieniony przez Fufu 2006-02-01, 10:48, w całości zmieniany 2 razy  

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-02-01, 00:34  

Fufu używaj znaków interpunkcyjnych ;)

Tym trenerem był chyba Zdenek Zeman... ale nie jestem pewien.

Coś na rzeczy we włoskim futbolu na pewno było, jednak mam nadzieje, że żadnego odbierania pucharów nie będzie. Jeden taki precedens spowodowałby lawine takich "wniosków".

BTW zakończyło się śledztwo w sprawie medyka Juve, który podawał im rzkomo niedozwolone środki ?? Jakiś wyrok czy coś ??

jezzo 
od kwietnia liderzy

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2006-02-01, 10:39  

z tego co wiem, to sprawa Marsylii jest przedawniona i nie będą podejmowane żadne kolejne kroki w tej sprawie

w sprawie Juve też chyba nic

w sprawie tytułu mistrzowskiego dla Barcy wygranego dzięki sędziom też nie podjęto żadnych działan :pokazal jezyk: :pokazal jezyk: :pokazal jezyk:

Kuba 

Piwa: 129/243
Wysłany: 2006-02-01, 11:49  

jezzo: fajny avatar, tylko ostatnio sedziowie znowu wam pomagaja, a nas olewaja :beczy: :beczy: :beczy:

rybeq 

Wysłany: 2006-02-01, 12:28  

w sprawie juve nikomu nic nie udowodniono.
choc juve musialo koksowac skoro w latach 94-98 3 razy wyprzedzalo w tabeli wielki milan ktory mial przynajmniej 13 zawodnikow najlepszych na swoich pozycjach.
that peeps out in his face after every his phenomenal game
it will remain printed in my memory forever

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi