Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: imerr
2009-01-23, 21:56
Wegetarianie
Autor Wiadomość
Kuba 

Piwa: 126/243
Wysłany: 2009-01-22, 16:49  Wegetarianie

Do założenia tematu zainspirował mnie opis Preda na gg :lol2: Kto nie widział - "Nie lubię wegetarian, bo zjadają jedzenie mojemu jedzeniu" Pred już nie musi się wypowiadać :P Swego czasu myślałem o wegetarianizmie, ale szybko mi to przeszło, nie potrafiłbym żyć bez pysznych schabowych chociażby :) I jest to niezdrowe dla organizmu. tłuszczów zwierzęcych nie da się zastąpić naturalnymi.
Postaw piwo autorowi tego posta

Jynx 
sześciu

Piwa: 110/119
Wysłany: 2009-01-22, 16:52  

Ja bylem wegetarianinem przez miesiac, weekendowe wieczory okazaly sie silniejsze :)

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2009-01-22, 18:25  

niezdrowe? a to dobre. gdzie taką głupotę przeczytałeś? :p

mój brat wraz z żoną jest wegetarianinem od paru lat. zanim podjął tak wiążącą decyzję to przeczytał masę książek dzięki których dowiedział się, że tłuszcze zwierzęce można zastąpić :)

Chadd 

Piwa: 37/34
Wysłany: 2009-01-22, 19:17  

Wegetarianinem nie jestem, acz spokojnie mógłbym obejść sie bez mięsa.
Z założenia nie jadam świniny - jak mówił Jules: Pigs are filthy animals :)

Zauważyłem że mój organizm może tygodniami żyć na pełnych obrotach bez jakiegokolwiek mięsiwa (nie mowie tu o rybach i owocach morza, które lubie i staram sie regularnie spożywać), choć prawda jest taka że porządnie przygotowaną cielęcinę i drób od czasu do czasu chętnie jadam.

Wegetarianom absolutnie sie nie dziwie, wręcz ich podziwiam i troche zazdroszcze :)

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2009-01-22, 19:31  

ja nie jem mięsa od 17 lat i żyje, ideologii w tym niewiele - nigdy mi nie smakowało, a że chciałam wqwić ojca i byłam w odpowiednim wieku to po prostu z dnia na dzień odmówiłam spożycia i tak mi już zostało
nie należę do najzdrowszych ludzi świata, ale akurat bezmięsna dieta w żaden sposób nie wpływa na stan mojego zdrowia i takie wyniki jak morfologie, cholesterole i inne podobne zawsze mam idealne albo nawet lepsze

kuryl napisał/a:
grintx napisał/a:
idealne albo nawet lepsze

qe? :lol:

w normie albo lepsze niż norma
Ostatnio zmieniony przez grintx 2009-01-22, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2009-01-22, 19:36  

grintx napisał/a:
idealne albo nawet lepsze

qe? :lol:
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2009-01-22, 19:45  

ja bez mięsa nie daję rady. próbowałem nie jeść przez 3 dni - kręciło mi się w głowie i byłem słaby. często przychodzę z pracy i czuje, że muszę zjeść coś mięsnego np. plasterek salami, inaczej wydaje mi się, że się "obale". ale o dziwo nie jestem smakoszem mięsa. kiełbas praktycznie nie jadam. jedyne za czym przepadam to schabowe. a tak to lubuję się w daniach mącznych. także czy chcę czy nie chcę, mięso muszę jeść.

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2009-01-22, 19:52  

Ja nigdy nie próbowałem nie jeść mięsa. Zastanawiałem się za to jak można nie jeść mięsa i jest to dla mnie niezrozumiałe.

melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2009-01-22, 20:09  

Jestem wegetarianinem od czerwca 1996 roku. Czuje sie znakomicie. Nie wyobrazam sobie wrocic do diety miesnej. Po pol roku niejedzenia miesa zaczyna sie odczuwac cos takiego ze jak przechodzi sie kolo 'rzeznika' to tak jakby przechodzilo sie kolo prosektorium i zachciewa sie rzygac. Przez wszystkie te lata nie chorowalem na zadne powazne choroby. Czuje sie rewelacyjnie fizycznie i psychicznie. Ostatnio z braku ruchu zaczalem nawet przybierac na wadze co zaczyna mnie wkurwiac. Bajki o tym ze wegetarianie choruja, czuja sie zle, i inne tego typu historie to wymysl lobby rzeznickiego lub innych nieprzychylnych srodowisk :lol:

I-man say don't make Jah body a graveyard for de dead animals - trzymam sie tego i jest mi dobrze. Od 12 i pol roku :) Prawie polowe zycia.

BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2009-01-22, 20:28  

Mam podobnie jak Chadd, mięso lubię, choć bez szału. Z miąs wystrzegam się jedynie jagnięciny, cielęciny i tego typu rzeczy.

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2009-01-22, 20:31  

mieso jest smaczne :)

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2009-01-22, 20:37  

Sam nie wyobrażam sobie zrezygnowania z mięsa, ale dziwią mnie niektóre teorie czy opinie przeciwników wegetarianizmu.
Znam ludzi, którzy nie jedzą mięsa kilkanaście czy ponad 20 lat i mają się świetnie. Niektórym mięso nie smakowało od dziecka, a inni stwierdzili, że jedzenie zwierząt, które nigdy nie widziały światła i tuczy się je z wkładając do gardła rurą i faszeruje hormonami, to nie dla nich. Albo uważają, że nie ma potrzeby żeby kilka tysięcy zwierząt ginęło skoro mogą zjeść coś innego.
Oczywiście można udowadniać, że bez polskich wędlin człowiek nie będzie w pełni zdrowy, ale bez żartów :lol:

Blisko mi do ostatniego zdania z posta Chadda.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

kveldulv 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-01-22, 20:46  

Bruce napisał/a:
ja bez mięsa nie daję rady. próbowałem nie jeść przez 3 dni - kręciło mi się w głowie i byłem słaby. często przychodzę z pracy i czuje, że muszę zjeść coś mięsnego np. plasterek salami, inaczej wydaje mi się, że się "obale". ale o dziwo nie jestem smakoszem mięsa. kiełbas praktycznie nie jadam. jedyne za czym przepadam to schabowe. a tak to lubuję się w daniach mącznych. także czy chcę czy nie chcę, mięso muszę jeść.

krecilo ci sie w glowie bo sobie pewnie zle dobrales posilki bez miesa. proste wyjasnienie. zapewniam cie ze mozna doskonale obywac sie bez miesa i nie byc glodnym. do tego jest naprawde dobre rzeczy

jak bedziesz w wawie to zapraszam do mojej knajpy - bedziesz mial wybor dan z miesem i bez. tez bez sa duzo smaczniejszcze i zdrowsze

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2009-01-22, 21:10  

Nie jestem wybitnym zwolennikiem ani wegetarianizmu ani diety mięsnej. Po prostu lubię jeść. Nienawidzę jednego - tłustego mięsa. Dobry schabowy (pod pojęciem dobry ukrywa się u mnie stwierdzenie "chudy";) ), pierś z kurczaka czy dobra szynka, kiełbasa wiejska ... pyszne sprawy. Ba, nie pogardzę wątróbką raz na czas. Kiedyś nie potrafiłem jeść mięsa, bo mnie "cofało" - zresztą do dziś przy tłustym tak mam. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez niego. Nie z racji odżywczych - wiem, że można spokojnie przeżyć na diecie bezmięsnej. Ale mi wyroby mięsne po prostu smakują. Bez kiełbasy wiejskiej obejść się!? niemożliwe;)

melvin 
wymazany

Piwa: 329/272
Wysłany: 2009-01-22, 21:13  

Mi mieso nie smakowalo nigdy za bardzo, pamietam, ze jak bylem maly to strasznie wybrzydzalem. Moze dlatego latwo mi bylo przejsc na ta diete. Nie pochwalam ferm, tuczu, sposobu traktowania zwierzat w rzezni i calego tego biznesu. Moge sie bez miesa obyc wiec go nie zjadam. Daje mi to zajebista satysfakcje i mysle ze mozna powiedziec ze jestem z siebie zadowolony :lol: . Ciesze sie ze trwam przy tym. Nie przekonuje nikogo kto je ze robi zle bo to kazdego indywidualna sprawa i trzeba do tego dojrzec samemu. Moja zona je mieso, moja corka poki co tez. Jak dorosnie i bedzie na tyle kumata zeby zrozumiec to powiem jej o tym, ale nie bede jej zmuszal. I jeszcze jedno. Prawde rzekl imerr, ze czasami wegetarian atakuje sie za ich wybor. Sam sie z tym spotkalem, jednak ci ktorzy to robia to zazwyczaj specyficzna grupa ludzi, o ktorej nie bede sie rozpisywal teraz bo nie czas i miejsce. Powiem tylko, ze to tacy, ktorzy w ogole nie lubia wszystkiego co 'inne'.

Odpowiedz do tematu