Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Lo único que tengo blanco
son los calzoncillos, así cuando me los cago,
lo hago muy agusto

J.L. Nunez na posiedzeniu RFEF
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karim Benzema
Autor Wiadomość
Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-01-12, 12:51  Karim Benzema

"FC Barcelona przygotowuje ofertę opiewającą na 65 mln euro, mającą na celu pozyskanie piłkarza Olympique Lyon, Karima Benzemy.

Jak podaje francuska gazeta "Aujourd'hui Sport", Barça jest jednym z klubów zainteresowanych usługami napastnika. Transfer nie będzie łarwy do zrealizowania, gdyż sternik Lyonu, Jean Michel Aulas, podkreślał niejednokrotnie, iż za mniej niż 100 mln nie zgodzi się na sprzedaż Benzemy.

Co więcej, Joan Laporta będzie miał godnego siebie rywala w walce o pozyskanie Francuza. Benzema jest bowiem jednym z priorytetów Manchesteru United, szczególnie jeżeli Old Trafford opuści w najbliższym lecie Carlos Tevez. "News of the world" donosi, że oferta Anglików wyniesie około 45 mln euro.

Karim Benzema znajduje się także w orbicie zainteresowań Realu Madryt. Gdyby transfer Francuza do Barçy doszedł do skutku za ową cenę, napastnik Olympique stałby się najdroższym piłkarzem w historii klubu."

[źródło: Sport/VeB]

P.S. Ta kwota to jakaś kpina. Poza tym, transfer sensowny tylko przy odejściu E2/H14 bo Benzyna chyba na ławie siedzieć by nie chciał.

Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2009-01-12, 13:09  

Mam nadzieje, ze to tylko plota. 65 baniek? Bez przesady.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-01-12, 13:20  

Chciałbym widziec Karima w przyszlosci na Camp Nou, ale kwota 65 mln jest nie do zaakceptowania, wiec news chyba z pupy. Bojan do Crvenej Zvezdy, a Karim niech sie uczy od Eto`o i Henryego (2009/10) a potem (2010/11) bedzie nastepca ktoregos z wyzej wymienionych :)

imerr 
Jopie

Piwa: 608/441
Wysłany: 2009-01-12, 13:35  

Chcecie powiedzieć, że Benzema nie jest wart tyle, co obaj panowie Diarra? :]

Nie wiem jak kryzys ekonomiczny wpłynie na ceny na rynku transferowym, ale gdyby go nie brać pod uwagę, to cena wcale mnie nie zaskakuje. Alves wart był bodaj 45 z klauzulami, więc młodszy napastnik może być wart więcej. Zresztą klauzula Kuna jest na podobnym poziomie, a jego wykupienie jest możliwe.

Cała układanka transferów napastników w Europie (czyli co dalej z Benzemą, Tevezem itd), może zależeć od tego czy Eto'o podpisze nowy kontrakt.
W wyścigu po Benzemę być może nie staną dwa najbardziej przepłacające kluby w Europie, bo Chelsea nie ma kasy, a Real ma Klaasa, Raula, Higuaina, RvN.

Odnośnie piłkarskiej wartości zawodnika, zostawię to Pepowi. Choć wolę Benzemę niż jego faworyta z poprzedniego lata, czyli Adebayora :P

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2009-01-12, 13:40  

benzema tak,ale kiedy? i gdzie?na jaką pozycję?
póki co pozycja eto'o jest niepodważalna,no chyba że benzyna za henrego :)

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2009-01-12, 13:51  

W moim osobistym rankingu graczy, którzy mogliby wzmocnić nasz skład latem Karim ostatnio wysunął się na prowadzenie, detronizując królującego na pierwszej pozycji od ponad roku Kuna Aguero.

Podana kwota oczywiście z kosmosu, ale za ok. 50 już bym się na miejscu zarządu poważnie zastanowił...

Co do tzw. kłopotów bogactwa... imo jeśli wziąć pod uwagę wiek Titiego, przyszłoroczny wyjazd na PNA Samu, ewentualne kontuzje (które mogą się zdarzyć zawsze i zburzyć misterny plan każdego trenera) i katastrofalną formę Bojana to transfer Benzemy, nawet bez pozbywania się kogoś z dwójki Eto'o/Henry, nie musi wcale spowodować bóg wie jakiego tłoku na pozycji napastnika. Poza tym wierzę, że Pep, jeśli już zdecydowałby że potrzebny mu jest Benzema, będzie potrafił dogadać się z graczem i przekonać go, że jest przyszłością tej drużyny nawet jeśli chwilowo nie gra tyle ile by sobie życzył.

mielczar 
Visca el Barca!

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2009-01-12, 15:34  

Zgadzam się z poprzednikami. Benzema byłby dla nas bardzo pożyteczny, ale cena jaką proponuje Lyon jest zbyt wysoka. Optymalna kwota to 40mln + ktoś w rozliczeniu.

Jeśli Benzema przyszedłby do nas, to powstałaby duża rywalizacja w ofensywie. Mogłaby ona wywołać pozytywny efekt. Pep miałby wiele wariantów, bo obecnie raczej brakuje nam na ławce zawodników, którzy w kryzysowych sytuacjach potrafiliby wejść na boisko i pomóc w wywalczeniu dobrego rezultatu.

O Benzemę warto walczyć, bo jest młody, perspektywiczny i już prezentuje wybitny poziom. Czekamy do lata.

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2009-01-12, 15:43  

mielczar napisał/a:
Jeśli Benzema przyszedłby do nas, to powstałaby duża rywalizacja w ofensywie. Mogłaby ona wywołać pozytywny efekt.

Ja mam przed oczami fochującego się Eto'o.

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2009-01-12, 16:02  

mielczar napisał/a:
brakuje nam na ławce zawodników, którzy w kryzysowych sytuacjach potrafiliby wejść na boisko i pomóc w wywalczeniu dobrego rezultatu

Kompletnie sie nie zgadzam - imo mamy najsilniejsza lawke na swiecie, co uwidacznia chocby ten drobny fakt ze wymieniajac 10 graczy skladu z meczu ligowego ogrywamy na wyjezdzie Atletico lekkim chuyem i bez wiekszego zmeczenia. Atletico grajace podstawowym skladem... Nie mozna oczekiwac ze silna lawka oznaczac bedzie 11 gwiazd swiatowej slawy siedzacych potulnie na lawce bo to po prostu niewykonalne.

mielczar 
Visca el Barca!

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2009-01-12, 16:04  

Bruce napisał/a:

No masz rację, choć wówczas kryterium wystawiania składu nie powinno opierać się na zachowaniu, lecz na formie piłkarza. Fakt faktem, że Eto'o sprawiałby chyba największe problemy. Taka mentalność i ogromne ambicje.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2009-01-12, 16:51  

imerr napisał/a:
Alves wart był bodaj 45 z klauzulami

Raczej 36 z klauzulami :>

Benzema jest bardzo dobry, ale u nas byłby jeszcze lepszy. Mam nadzieję, że zagra kiedyś w Barcelonie tylko problem jest taki, że szansa na jego zakup będzie raczej tylko jedna. Jeżeli Eto'o podpisze nowy kontrakt (mam nadzieję, że podpisze!) to na pewno nie po to, aby regularnie siadać na ławce rezerwowych. Titi na emeryturę jeszcze się nie wybiera, ale w sumie mógłby się przyzwyczajać do częstszego wchodzenia z ławki jeżeli Karim mógłby grać na jego miejscu :P

Cena z dupy wzięta więc nie ma nawet sensu się do niej odnosić.

imerr 
Jopie

Piwa: 608/441
Wysłany: 2009-01-12, 16:58  

Mentor napisał/a:
Raczej 36 z klauzulami :>

Racja. Moja skleroza [']

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2009-01-12, 18:24  

titi to na emeryturze jest w Barcie Mentor :P
zatem po sezonie titi do domu starców a karim do Katalonii :)
choć najlepiej byłoby gdyby benzema dokończył ten sezon w lyonie i zagrał jeszcze następny i dopiero potem sprzedać za dużą kasę eto'o a łykać karima,ale on chyba długo nie wytrzyma lig ą

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2009-01-12, 19:02  

Bruce napisał/a:

ja w tej roli widzę Benzemę.

poza tym Karim kocha Madryt ;)

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2009-01-13, 06:08  

imerr napisał/a:
W wyścigu po Benzemę być może nie staną dwa najbardziej przepłacające kluby w Europie, bo Chelsea nie ma kasy, a Real ma Klaasa, Raula, Higuaina, RvN.

W przypadku Realu ilość zawodników na jednej pozycji nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Real to Real i ich sposób kompletowania kadry już nie jeden raz wskazywał na brak logiki, jeśli zechcą mieć Karima w Madrycie to złożą ofertę bez względu na posiadaną liczbę i jakość napastników w kadrze.

Dla mnie na razie tematu "Karim Benzema" nie ma. Oczywiście zarząd musi trzymać reke na pulsie i być czujnym na jego sytuacje w Lyonie, ale to jest chyba oczywiste. Jestem pewien, że Eto'o przedłuży kontrakt, a Titi pogra u nas przynajmniej jeszcze dwa sezony ( z czego byłby bardzo zadowolony. Nie rozumiem w ogóle przytyku w strone naszej "14" odnośnie wieku, powariowaliście ? On ma 31 lat, nie zauważyłem aby w meczu odstawał kondycyjnie od pozostałych zawodników i to się nie zmieni ot tak w przerwie między sezonami.

Fakt, na przyszły sezonn przydalby się napastnik, bo w Bojana ja przynajmniej całkowicie zwątpiłem. Benzema tak, ale chyba nie przy takim składzie kadry. Mam nadzieje, ze zostanie w Lyonie do 2010. Poza ManU i Realem konkurentów nie widzę.

Odpowiedz do tematu