Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
WOŚP
Autor Wiadomość
Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2009-01-10, 18:09  WOŚP

Jakie jest Wasze zdanie na temat akcji Jurka Owsiaka? Taka piękna akcja, a wzbudza wiele kontrowersji. Przynajmniej wzbudzała, bo nie jestem na czasie i nie wiem jak stosunki na linii Owsiak - Kościół. W zeszłym roku TV Trwam, w dniu Finału, wyemitowało oczywiście swój film o Woodstocku, ciekawe jak teraz ['] Dajecie do puchy?

Vat z SMS-ów w całości dla WOŚP:
http://biznes.interia.pl/...podatku,1160645

W Toruniu największą gwiazdą będzie Tymon Tymański...
Postaw piwo autorowi tego posta

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2009-01-11, 10:14  

dla mnie WOŚP nie jest kontrowersyjny,jeszcze w czasach liceum byłem zaangażowany w tworzenie WOŚP w Tarnobrzegu,udawało się,nasze miejscowe kapele grały a młodzież wrzucała do puszek.
dziś jestem biernym obserwatorem,bo nie chodzę na koncerty,w piątek nie byłem na imprezie z junior stresem z okazji kolejnego finału,ale zapewne wrzucę jakieś 20 złotych bo uważam że owsiak robi wspaniałą akcję i pomaga nam samym,nigdy nie wiemy co się w życiu stanie,nie wiemy czy nasze dzieci nie będą potrzebowały pomocy w postaci tego sprzętu.akcja jest szczytna i choć tak "czarni" i inni intelektualiści potrafią podgryzać tą akcję wspominając o woodstocku czy o wynagrodzeniach w fundacji to szczerze mam to w dupie.
nawet jeśli Owsiak zarabia na tej akcji,to czyni tak wiele dobrego że to jest dla mnie wystarczające,a że nie uchybia całej idei jest dla mnie pewne,w takim zawistnym społeczeństwie jak nasze jeśli tylko popełniłby zły ruch to zostałby żywcem spalony na stosie i publicznie byłby trupem.a kolejne urzędy kontroli nie potrafią go złapać za nic,nawet za bzdury.
Jurek Owsiak jest dla mnie wielkim człowiekiem,nie wiem dokładnie jakie ma poglądy,ale świadczy o tym czynami,świadczą o tym też przeróżne urządzenia w polskich szpitalach,za to należy się mu wielki szacunek,sława i ordery,jestem szczęśliwy że mogłem kiedyś brać w tym udział i z przyjemnością wrzucę dziś do puszki pieniądze.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2009-01-11, 10:34  

Bruce napisał/a:
Taka piękna akcja, a wzbudza wiele kontrowersji.

Nie nazywajmy pomówień zidiociałej części prawicy kontrowersjami. Zgadzam się z waldosem, że WOŚP nie jest kontrowersyjna.

Szkoda tylko, że tak się to wszystko potoczyło, że w niektórych miastach koncert charytatywny polskich "gwiazd" oznacza, że biorą np. 50% normalnej stawki za występ :/

waldos napisał/a:
nawet jeśli Owsiak zarabia na tej akcji (...)

Z tego co wiem, utrzymuje się z robienia witraży.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2009-01-11, 10:34  

Mnie zawsze śmieszyło, że ludzie wytykają Owsiakowi i WOŚP-owi, że na całej akcji zarabiają. Rzeczywiście - niech przez cały rok pracują za darmo i korzystają z zapomóg bądź pomocy Caritasu, wtedy będzie sprawiedliwie. Albo niech znajdą sobie inne zajęcie i oleją WOŚP w ciul - sprzęt do szpitali kupi państwo z setką tysięcy organizacyj charytatywnych typu "Wspieramy szpitale". Skoro każda fundacja zarabiać na swojej działalności może to czemu WOŚP nie? Czytałem ostatnio, że w Stanach fundacja wspierająca rodziny strażaków zmarłych podczas służby 90 % funduszy przeznacza na utrzymania sama siebie, 10 % przeznaczając na główną ideę ruchu. U nas się plują o odwrotne proporcje. I o Woodstock.
Jasne, rozumiem - kontrowersyjnie. Bo jest to ogromny festiwal muzyczno-artystyczny organizowany przez ludzi WOŚP. Bo kasa pochodzi z procentów bankowych itp itd. Dziwne natomiast jest to, że mało kto stara się rzetelnie przedstawić Przystanek i wynajduje dziwne ekscesy typu pijące dziecko czy zaćpany koleś - a bo ja u mnie na osiedlu w 30/40-tysięcznym Chrzanowie nie widziałem gorszych rzeczy łącznie z totalnie nawalonymi policjantami zdążającymi radiowozem na swoją komendę? Nigdy nie potrafiłem do końca pojąć jak niektórym ludziom żółć zalewa fałdy na mózgu i uniemożliwia im w miarę racjonalne myślenie. Owszem - można być przeciwnym całemu WOŚP-owi, Owsiakowi, Woodstockowi ale z umiarem - ja mogę nie popierać działalności Kościoła Katolickiego w Polsce, mogę zostać anarchista i nie tolerować władzy, mogę być pieprzonym scjentystą i mogę zaprzestać oddychania. Wszystko mogę, ale wszędzie jest umiar.

Zaraz pójdę na miasto poszukać kogoś z puszką i wrzucę to moje dzisiejsze piwo albo dwa. I zostanę o suchym gardle, ale przynajmniej z przeświadczeniem, że właśnie komuś pomogłem w trudzie życia.

wogu 

Piwa: 23/16
Wysłany: 2009-01-11, 11:43  

Ojj jest to temat gorący jeśli chodzi o kościół.
Szczególnie u mnie w Rydułtowach :D
Gdyż proboszczem jest Rydzyk bis ;)
Stąd często w kościele można usłyszeć że Owsiak to szatan, wydaje pieniądze na satanistyczne koncerty czyli Woodstock,
ludzie tam oddają duszę diabłu i biorą narkotyki ;) Można sie nasłuchać i nasłuchać. Kiedyś pamiętam że dzieciaki stojąc w pobliżu kościoła zbierały pieniądze, gdy ludzie chodzili na msze, to zawsze każdy coś wrzucił. A dzieci naklejały sobie serduszka WOŚP przed wejsciem do kosciola. Teraz zabroniona jest ta zbiórka i zbierający robią to przy końcu ulicy kościelnej, kilkaset metrów dalej. No i oczywiście kilka tyg. przed jest już nagonka z ambony, by nie wrzucać mu żadnych pieniędzy.
Ostatnio w kościele mówiono, że WOŚP nie ma swojego statusu i działa nielegalnie :)
Ogólnie, dno i kilo mułu. Podejrzewam że głos kościoła często jest podobny. A szkoda że takimi pierdołami sie zajmują. Bo tyle dobra ile robi WOŚP nie zrobi żadna zbiórka.

Sam osobiscie znajdę puszkowego po drodze i wrzucę pieniądze :)

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2009-01-11, 12:52  

wogu napisał/a:
Bo tyle dobra ile robi WOŚP nie zrobi żadna zbiórka.

Tyle dobra ile robi WOŚP nie zrobi kościół katolicki na całym świecie :]

BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2009-01-11, 13:47  

Jesteś o tym przekonany ??

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2009-01-11, 13:59  

ja do orkiestry nic nie mam, strach pomyśleć co by było bez tego całego sprzętu, który władowała w szpitale
za to puszkowi bywa że mnie wqwiają swoją nachalnością
a co do Kościoła to jak kumpela, która jest nauczycielką dostała od Orkiestry zestaw do nauki reanimacji, ksiądz z jej parafii sam poprosił czy może przyjść i jakieś tam kościelne kółka różańcowe czy inne dzieci maryji też przeszkolić, więc chyba nie wszędzie są przeciwni :P

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2009-01-11, 14:02  

Póki co widać, że jedni fanatycy wyśmiewają innych fanatyków. Generalizowanie i określanie katolickich oszołomów mianem "Kościoła" to przegięcie pod takim samym kątem tylko w drugą stronę.

WOŚP 2005 napisał/a:

Warto jeszcze podzielić się z Wami fragmentem listu, który otrzymaliśmy kilkanaście dni temu od Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski, bp. Piotra Libery. Oto bodaj najważniejsze zdanie z tego listu: Chcemy równocześnie zaznaczyć, że TV Trwam zarówno jeśli chodzi o jej powstanie i aktualną działalność nie posiadała i nie posiada aprobaty konferencji Episkopatu Polski.(...) Proszę o przyjęcie powyższego wyjaśnienia wraz z wyrazami szacunku. Biskup Piotr Libera Sekretarz generalny konferencji Episkopatu Polski. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że okazuje się, iż Telewizja Trwam nie jest w żadnej mierze jakimś specjalnym przedstawicielstwem Kościoła Katolickiego i milionów polskich Katolików.

Dlatego prosiłbym o używanie innego określenia niż "Kościół".

A co do samej WOŚP to oczywiście zawsze wrzucam :) Główną zaletą tej akcji jest to, że w porównaniu do tradycyjnych zbiórek charytatywnych koszty jej obsługi są wielokrotnie niższe, co oznacza, że większa część z przekazanych pieniędzy idzie na właściwy cel (normalnie koszt prowadzenia akcji to jakieś 30-40% o ile dobrze pamiętam).

suntos 

Piwa: 204/49
Wysłany: 2009-01-11, 14:45  

Dobrze powiedziane Miki.

Też zawsze coś wrzucam, bo nie stanowi to zachwiania dla mojego budżetu.

Na pytanie - co by było gdyby tego nie było? Sama akcja trwa kilkanaście lat, człowiek myślący żyje kilka tysięcy więc na pewno świat by się nie zawalił :)

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2009-01-11, 20:44  

Kościół Katolicki wbrew pozorom też działa na rzecz polepszenia jakości życia ludzi. Vide Caritas, jedna z największych organizacji katolickich i przy okazji organizacja charytatywna (wybaczyć proszę powtórzenia, błędy logiczne i inne takie - właśnie wracam ze sztabu, gdzie kumpel po udanym dniu (zebrał ponad 10 tysięcy!) przyniósł domowej roboty wino i jakoś tak zeszło) rokrocznie sprawia, że wielu ludziom żyje się ... normalniej.
WOŚP to jedyna w swoim rodzaju akcja. To coś, czego na całym świecie raczej nie ma - kilkadziesiąt milionów w ciągu jednego dnia na rzecz czegoś, co wzbudza takie kontrowersje - zadziwia to ludzi na całym świecie. Dziś spotkałem parę Anglików w jednym z hipermarketów i zapytali się mnie o co chodzi w całym tym "sercowym poruszeniu" - po wyjaśnieniu Brian(czyli Pan Anglik) wpłacił ot tak 50 funtów, co spotkało się z niecodziennym wyrazem twarzy kolegi:) Strasznie się dziwili i mówili, że owszem spotykają się często z różnego rodzaju akcjami, ale o czymś takim słyszą po raz pierwszy. Ja nie kojarzę WOŚP z antyklerykalizmem jak co poniektórzy, natomiast uważam, że Kościół nie powinien ingerować w działalność tegoż.

michalecki 

Wysłany: 2009-01-14, 21:07  

Odbiegając od dyskusji, zapraszam do aukcji. Tej i wszystkich innych Orkiestrowych aukcji, oczywiście :)
Pozdrawiam!

Lemes 

Piwa: 290/108
Wysłany: 2009-01-16, 10:21  

WOŚP zbierałaby zapewne o wiele więcej pieniędzy gdyby nie tacy wolontariusze jak na załączonych obrazkach: http://s4.zapodaj.net/51392520.jpg.html

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2009-01-16, 10:36  

Po bliższym poznaniu na pewno są fajne. Trzeba dawać ludziom szansę :D

PS. Biedne nerki.

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2009-01-16, 10:44  

złodzieje przeróżnie się ubierają,zresztą najgroźniejsi są ci co kradną za pomocą swoich podpisów pod ustawami,prywatyzacjami i tak dalej,faktu kradzieży nie tuszuje też zwykle nienaganne wykształcenie i takie same maniery tych osób ;P

a ludziom dawać trzeba szansę,nawet jeśli zbłądzą,wie o tym każdy kto popełnił w życiu błędy.

Odpowiedz do tematu