Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Si no salgo por las noches, no marco goles
Romario
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Diego Armando Maradona

Czy Maradona sprawdzi się w roli selekcjonera?
Tak
28%
 28%  [ 4 ]
Nie
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2009-01-05, 10:22  Diego Armando Maradona

Diego Armando Maradona, obecnie selekcjoner reprezentacji Argentyny, a wczesniej wspanialy pilkarz, ktorego nie trzeba przedstawiac chyba nikomu. Wiele by mozna o nim powiedziec, dlatego dziwilem sie, ze jeszcze nie istnieje o nim temat. Ja napisze tylko krotko, jako ze po meczu z Mallorca mowi sie bardzo duzo o Diego i jego coraz lepszych relacjach z naszym klubem. Po spotkaniu z Laporta stwierdzil, ze Laporta otworzyl dla niego drzwi do klubu, ktore zamknal mu Nunez. Wczoraj Diego goscil na treningu Barcelony, przywital sie i porozmawial z Guardiola i pilkarzami.

Tutaj filmik:

http://www.sport.es/defau...ticia_PK=575854

Diego chcial obejrzec trening zza plotu, jednak Guardiola zaprosil go do srodka i poprosil o kilka slow do pilkarzy. Diego powiedzial m.in. "Jestescie przykladem dla wszystkich. Tylko tak dalej. Chcialem Wam pogratulowac, bo to co robicie ma wielka wartosc i sprawiacie radosc tym, ktorzy uwielbiaja futbol. Zycze Wam wszystkiego co najlepsze. Jesli bedziecie wciaz grac na takim poziomie, w koncu przyjda trofea".

Mozna wiec powiedziec, ze wielki Diego znow czuje sie w Barcelonie jak w domu i drzwi do klubu zawsze sa dla niego otwarte.

I na koniec klip z muzyka Manu Chao i Diego w roli glownej:

Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Bruce, imerr, Boraś
najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2009-01-05, 10:48  

polecam autobiografię 'El Diego' :)

Jest jeszcze książka Jimmy'ego Burnsa 'Ręka Boga', ale póki co niewiele mogę o niej napisać bo na razie czeka w kolejce za innymi pozycjami ;)

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-01-05, 11:39  

Ja czytalem 'Reke Boga' i moge ja szczerze polecic, autor w sposob dokladny opisuje losy Diego i dlaczego pilkarz skonczyl tak jak skonczyl.

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2009-01-05, 11:48  

co skończył?
przecież Diego żyje :D

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-01-05, 12:26  

No kurcze, a w ksiazce go usmiercili :/

P.s. Maradona w roli selekcjonera nie sprawdzi sie.

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2009-01-05, 12:59  

Trudno powiedziec czy sie sprawdzi. Z jednej strony nie ma wielkiego doswiadczenia w roli szkoleniowca i przeszkodzic moze jego impulsywny charakter. Nie jest typem czlowieka, ktory bedzie analizowal na chlodno gre druzyny, budowal relacje z mediami. Ciekawi mnie jak Diego zachowa sie w trudnych dla 'albicelestes' momentach, czy czasem nie puszcza mu nerwy.

Z drugiej strony charakter moze okazac sie wielkim sprzymierzencem Maradony. Z takimi osiagnieciami jako pilkarz, taka charyzma i ogromnym respektem jakim cieszy sie wsrod Argentynczykow i przede wszystkim wsrod swoich pilkarzy, moglby naprawde wiele osiagnac. Wydaje mi sie, ze bedzie w stanie zarazic swoim entuzjazmem i duchem walki swoich zawodnikow. Ci pilkarze zrobiliby wszystko dla Diego, ktory jest przeciez idolem wiekszosci z nich.

Argentynska federacja zaryzykowala sporo stawiajac na Maradone, ale kto wie czy wlasnie nie jest to strzal w dziesiatke. Widac jasno, ze sa dwie strony zatrudnienia Diego w roli selekcjonera, zobaczymy ktora z nich przewazy. Ja zycze mu wielu sukcesow, nawet chcialbym zeby Argentyna wygrala Mundial w 2010.

waldos 

Wysłany: 2009-01-05, 14:10  

sprawdzi się albo się nie sprawdzi zapewne będzie wesoło,ale jeśli skończył jako selekcjoner argentyny to jest to dość eksponowane stanowisko ;P
a i po tej robocie diego bedzie cieszył się dobrą sławą i wspaniałym zdrowiem.amen.

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2009-01-05, 14:13  

waldos napisał/a:
przecież Diego żyje

'tak? a nie powinien'* :lol2:

*Human Traffic
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-01-05, 14:43  

Chyba najwybitniejszy piłkarz jakiego widziałem. Oglądałem pamiętny mecz z Angolami "na żywo" w TVP. Po prostu magik, talent niezwykły. Człowiek małego charakteru ale boiskowy Bóg. I ta bramka z Realem.

Życzę mu jak najlepiej. Jeżeli chodzi o posadę selekcjonera to jako drugiego trenera zatrudniają kogoś kumatego od taktyki (nie pamiętam nazwiska - Bilardo?) więc może mu się udać. Jego charyzma i ogólne uwielbienie + gość od taktyki to prawie jak Ryj z Henkiem :D

waldos 

Wysłany: 2009-01-05, 15:28  

nie pamiętam tego filmu kuryl ;P

to Pred nabijacz pisze że skończył jak skończył

eh gdyby tak każdy narkus kończył :D

pafel 

Piwa: 111/89
Wysłany: 2009-01-05, 17:22  

Ostatnio pojawiło się coś takiego, w razie czego mogę służyć linkiem do torrenta.
http://www.filmweb.pl/f25...+Kusturica,2008
Jakby coś pisać PM. :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Jynx, zyly
Jynx 
sześciu

Piwa: 110/119
Wysłany: 2009-01-05, 17:24  

Ja poprosze :)

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-01-05, 17:44  

Dałem linki do dwóch wersji w dziale "Torrenty".

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2009-01-05, 18:18  

Jesli chcecie wiedziec kim Diego jest dla Argentynczykow, obejrzyjcie swietny argentynski film "El camino de San Diego". Dla Argentynczykow jest jak "San" Diego - swiety Diego. Film pokazuje pasje calego narodu argentynskiego do futbolu i osoby Maradony. Chyba nigdzie indziej na swiecie zaden sportowiec nie byl tak ubostwiany przez caly kraj jak tam. Polecam, naprawde piekny film.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2009-01-05, 18:58  

Widziałem ten film, o którym pisze Ned i również polecam. Ten fabularny, trochę pokręcony film, w którym Diego nie pojawia się ani razu, mówi więcej o tym jak go traktują Argentyńczycy niż filmy dokumentalne, które widziałem.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Odpowiedz do tematu