Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ciutadans de Catalunya, ja la tenim aquí!
Josep Guardiola
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Marc Overmars
Autor Wiadomość
Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2008-12-06, 13:04  Marc Overmars

Imię i nazwisko: Marc Overmars
Data urodzenia: 29 marca 1973 roku
Miejsce urodzenia: Emst (Holandia)
Wzrost / waga: 173 / 72
Pozycja: lewy pomocnik/napastnik
Pseudonim: TGV, the Roadrunner, meep-meep

Marc Overmars pojawił się w Barcelonie w 2000 roku. Klub z Katalonii zapłacił za niego ogromną kwotę - 36 mln euro. W mojej opinii nie było mu dane udowodnić, że był wart tych pieniędzy. Swój debiut w Primera Division zanotował 9 września 2000 na Camp Nou w meczu z Malagą (2 - 1). W FCB spędził cztery kolejne sezony, rozgrywając 97 meczów i strzelając 15 bramek.

Przez wielu (w tym i przeze mnie) jest uznawany za najlepszego skrzydłowego w historii futbolu. Gdyby nie ciągłe kontuzje dziś byłby z pewnością jedną z jaśniejszych postaci w światowej piłce. Imponował szybkością, zaangażowaniem, nieustępliwością i wolą walki.

Swoją poważna karierę rozpoczął w wielkim Ajaxie. Po kilku świetnych sezonach przeszedł do Arsenalu Londyn, gdzie jego świetna gra zaowocowała transferem do Dumy Katalonii, gdzie przedwcześnie musiał zakończyć karierę.

List pożegnalny Marca do kibiców FCB:

"Drodzy kibice.
Pisząc ten list, od paru godzin mam świadomość, że nigdy już nie wystąpię na Camp Nou. Chciałem oznajmić, iż gra w tym Klubie zawsze była moim marzeniem. Sen spełnił się cztery lata temu, kiedy odchodziłem z Arsenalu.

Powodem mojej rezygnacji jest fakt, że zdaję sobie sprawę, iż nie mogę już pomóc Barcelonie swoją grą. Nie będę już w stanie prezentować się na najwyższym poziomie. Po długich przemyśleniach zdecydowałem się zakończyć piłkarską karierę. Muszę przyznać, iż to jest naprawdę bolesna decyzja. Czuję wielki respekt i szacunek do Blaugrany, ten Klub znaczy dla mnie coś więcej. Dlatego też postanowiłem rozwiązać kontrakt nie prosząc o rekompensatę, jestem przekonany, że postąpiłem słusznie.

Jestem pewny, iż Barca zdobędzie wiele trofeów i będzie cieszyć kibiców swoją piękną grą. Chcę podziękować kolegom z drużyny, trenerom, zarządowi, a przede wszystkim Wam, drodzy socios, za wszystko co dla mnie uczyniliście.
Marc Overmars"

Ale ale, w sierpniu 2008 roku Marc powrócił na boisko :) Chcąc wspomóc drużynę, w której pracuje i w której rozpoczynał piłkarska przygodę - drugoligowy Go Ahead Eagles - zapowiedział w niej grę do końca sezonu 200/2009 :) Dotychczas rozegrał chyba 14 meczów.

Marc powraca na boisko! Aż mi oczy się zaszkliły... I ten aplauz \o/

Marc i "profesor" Maldini :D

Overmars > C. Ronaldo :P
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 11 piw(a):
imerr, Gilu, Partyzant, Boraś, Bask, fanxtar, Mentor, Pixik, Janio, Kendzior, Nederlander
fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2008-12-06, 15:50  

Korzystając z okazji poszperałem w mojej skromnej kolekcji i znalazłem kilkanaście plików z golami/akcjami Overmarsa, zatem jeśli ktoś chciałby sobie przypomnieć jak grał ten niesamowicie szybki piłkarz, to w tym miejscu znajduje się paczka z 18 plikami.

Ogólnie rzecz biorąc Marka pamiętam słabo, bo grał w czasach, gdy w telewizji polskiej można było oglądać gwiazdy światowego formatu jedynie na Mundialu bądź Euro, no chyba że ktoś należał do elyty i posiadał bardzo drogi C+, lub nieco tańszy i powszechniejszy pakiet Wizji TV (gdzie puszczano LM).

Niemniej jednak 36 baniek mimo kilkunastu strzelonych goli zupełnie się nie zwróciło, jego cena była głównie podyktowana chorymi realiami ówczesnego rynku transferowego, bo w dzisiejszych czasach transfer na taką sumę chyba w ogóle nie wchodziłby w grę.

kveldulv 

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-12-06, 17:44  

jakie 36 baniek? preciez on przyszedl razem z petitem ktory tez swoje byl warty

nie zapominajcie o tym - jakby nie kontuzje overmars bylby jednym z najlepszych w historii. w 98 byl najlepszy - wystarczylo podac mu pilke i byl gol. szkoda ze jak zwykle w waznym momencie doznal kontuzji przez co holandia nie wygrala pierwszy raz w historii mundialu a byla na to szansa - francja w finale grala duzo gorzej niz brazylia w polfinale (a do ogranai byla)

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2008-12-06, 18:38  

No właśnie też mi się zdawało, że przyszedł w pakiecie z Petitem ale nie chciało mi się sprawdzać :P

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2008-12-06, 22:56  

Za 56 baniek ze sprzedazy Figo sprowadzili Overmarsa, Gerarda i Petita tym ruchem Gaspart udowodnil ze jest debilem. Za najlepszego zawodnika kupili 3 slabych. Trzeba bylo dolozyc troche i wyciagnac Zidane z Juventusu.

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2008-12-07, 00:01  

Trzeba bylo nie sprzedawać Figo. To byloby rozsadniejsze niz sciaganie Zidane'a, zwlaszcza ze do naszego systemu tak srednio by pasowal.

formel 

Piwa: 249/223
Wysłany: 2008-12-07, 00:03  

Kochałem Go.

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2008-12-07, 00:03  

tylko, że Real zapłacił jego klauzulę

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2577/1200
Wysłany: 2008-12-07, 00:05  

formel napisał/a:
Kochałem Go.

Figo czy Overmarsa ? ;)
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........

Bask 
You want this?

Piwa: 161/191
Wysłany: 2008-12-07, 00:05  

Overmars rzeczywiście był słabym piłkarzem :(

formel 

Piwa: 249/223
Wysłany: 2008-12-07, 00:07  

Boraś napisał/a:
formel napisał/a:
Kochałem Go.

Figo czy Overmarsa ? ;)

Phi! :)

Bruce 
kitsch

Wysłany: 2008-12-07, 00:10  

Bask napisał/a:
Overmars rzeczywiście był słabym piłkarzem :(

Sam byłeś słaby.

Ale cena za ten "pakiet" była większa niż te 36 baniek. I każdy był wyceniony z osobna.

Bask 
You want this?

Piwa: 161/191
Wysłany: 2008-12-07, 00:17  

Bruce odniosłem się do postu gregoriego :] Można łatwo wyczytać w jaki sposób :]

Bruce 
kitsch

Wysłany: 2008-12-07, 00:20  

Spoko :) Wg gregoriego Titi gra zajebiście od początku sezonu, Overmars był słaby, a GD możemy nawet zremisować...

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2008-12-07, 00:30  

Overmars byl wielki i grajac w FCB odniosl wiele sukcesow, nawet 4 miejsce w lidze sie zdarzylo. Zdobyl tez 15 goli w ciagu 4 lat gry.

Henry jest beznadziejny, pare asyst i 7 goli w tym sezonie.

Tak na serio to on kosztowal 36 baniek, a Petit dodatkowe 10 o ile mnie pamiec nie myli. Zgodze sie ze przed przyjsciem do FCB byl dobry, nawet bardzo dobry, ale jego gra w Barcelonie to kompletna klapa. Wiec moze zle sie wyrazilem. Wydano kase za Figo na 3 zawodnikow ktorzy w FCB byli slabi. Choc oczywiscie w porownaniu z Petitem i Gerardem Overmars byl swietny.

Odpowiedz do tematu