Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Si no salgo por las noches, no marco goles
Romario
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Konta, kredyty, lokaty, inwestycje
Autor Wiadomość
Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2008-12-04, 23:51  Konta, kredyty, lokaty, inwestycje

Jestem piękny i jeszcze młody, a mimo to pakuje się w kredyt. Jest tu ktoś z doświadczeniem lub może pracuje w tej branży? Gdzie najkorzystniej brać kredyt, a czego unikać (oprócz providentów i innych wynalazków)?

Z tego co ja wyszukałem, najkorzystniej będzie mi wziąć w Skoku Stefczyka lub Kredyt Banku.
Ostatnio zmieniony przez danji 2013-11-20, 10:52, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2008-12-05, 06:56  

HA! właśnie wczoraj dostalismy odmowe kredytu...

Kredyt gotówkowy, mBank. Wszystkie warunki spełnione, nawet chcieli nam dać, ~50tysi, my chcielismy duzo mniej. Wszystko si i bangla, ale odmowa z centrali. Powód? Środki z wypłat nie przychodzą na konto, a na eLokatę EMAX. Zabrakło miesiąca, po 5 miesiacach wypłat, w sierpniu, zmienilismy konto na które przychodzą środki, bank wymaga 6miesiecznej ciągłości, ale nigdy wczesniej nas o tym nie informował kiedy rozpytywalismy sie o kredyt... a powód naszej zmiany był prosty - środki przychodziły od razu na oprocentowane konto, do którego nie ma karty, więc i bezpieczniej...

Banki teraz będą się starały wykorzystać wszelkie kruczki, by kredytu nie dać. Dlatego właśnie zarzucają nas milionami reklam lokat.

Myslimy o innym banku, SKOK też wchodzi w gre. Ale co w przypadku gdy nigdy nie miało się żadnego kredytu? Podejejrzewam że w innym banku niż 'macierzysty' będzie kłopot - nie znajdując osoby w BIKu, bank będzie jednak chciał sprawdzić historie takiego jelenia jak my, a ze nie ma wtedy jak, to odmowa i pa :/ Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie, i też przyłączam sie do prośby Bruce'a o opinie i porady.

EDIT: Wie ktoś jak, oprócz podróży do Anglii i założenia tam konta ['], da się spieniężyć imienny czek z Revenue & Customs?
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2008-12-05, 08:03  

zależy jaki kredyt?
hipoteczny? dobrą ofertę mają banki spółdzielcze,program rządowy pilotuje PKO
kredyt gotówkowy? bardzo szybkie są lukasy czy eurobanki i własciwie można dostać tam szybki kredyt tylko okazując dowód osobisty

a co do konta to słyszę reklamę tego allior banku i wydaje mi się że mają drobrą ofertę :)
sam mam 2 konta w Banku Ochronony Środowiska i WBK ale chyba z jednego zrezygnuję a w tym allior założe sobie firmowe
z banków z którymi współpracowałem nie polecam PEKAO i PKO

Kendzior 
!

Wysłany: 2008-12-05, 08:06  

nie wiem o co kaman alior bankowi z tymi 11% jezeli pracują tylko w nocy...czyli co? w skali roku 5.5?

Nie wydaje mi się zeby teraz JAKIKOLWIEK bank udzielił Ci kredytu ot tak, na dowód...Sytuacja taka jest od miesiąca. Mam kilki ziomków pracujących w GE, i choć to jest gówniany bank, to zawsze kreche można było dostać i pod tym względem był jak Provident :P Ale od miesiąca zamknęli sprzedaż, czy też ograniczyli ją do minimum. Ba! Słyszałem że nawet Provident znacznie sie ograniczył :D
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2008-12-05, 09:09  

może stało się tak pod wpływem kryzysu,być może się przekonam bo chcę otwierać bar sportowy i za bardzo nie mam skąd wziąć kasę na jakieś boksy i stoliki :)

zapomniałem napisać że kredyt gotówkowy to najlepiej brać jednak w banku w którym ma się konto,zwłaszcza że można to zrobić na kilka sposobów bo albo kredyt odnawialny (zależy od banku i od tego jak długo jesteś klientem banku ale do 6 krotnosci wpłat miesięcznych na rachunek) albo kredyt gotówkowy z jakąś zniżką oprocentowania albo karta kredytowa

Kendzior 
!

Wysłany: 2008-12-05, 09:20  

No to sie stalo pod wplywem kryzysu :) Banki przestały sobie ufać nawzajem i muszą nagromadzić środki.

Najgorsze gówno to kredyt odnawialny, coś jak wyeahbanie się w spiralę

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2008-12-05, 09:58  

Ja chcę wziąć kredyt gotówkowy 8-10 tyś. Nie zależy mi na jak najszybszym, tylko jak najtańszym, żeby raty przez te 36 miesięcy były jak najmniejsze. Nie zawsze najlepiej brać kredyt w banku, w którym ma się konto. Ja mam w WBK i kredyt nie byłby korzystny.

Bar sportowy świetna sprawa. Uważaj na panów od 'ochrony'.

Kendzior 
!

Wysłany: 2008-12-05, 10:07  

no to myśmy chcieli wziąć troszke wieksza tylko kwote. Nie bierz rat malejących, i wypytuj o rzeczywiste stopy oprocentowania. Przez telefon Ci nie powiedzą powołując się na jakiś tam paragraf - nawiasem mówiąc, mi w mbanku podali nieistniejący :| Ale przy symulacji już spoko, w zeszłą sobotę wynosiła ona 19.41%

suntos 

Piwa: 203/49
Wysłany: 2008-12-05, 11:11  

To moze spróbujcie przez coś w stylu www.kokos.pl

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2008-12-05, 18:19  

Trochę lipny czas wybraliście sobie na branie kredytów :/

Banki, nie przewidując aż takiego kryzysu, uatrakcyjniły swoje ofert mniej więcej 2,5 roku temu. Pierwsze symptomy pogorszenia zaczęły się pojawiać, gdy w Stanach ktoś napomknął
o problemach w nieruchomościach. Wtedy banki, rządy, instytucje finansowe zbagatelizowały te doniesienia. Niestety kryzys się pogłębił i przerzucił na inne dziedziny gospodarki. Nie wiedzieć czemu (tak naprawdę każdy wie dlaczego - kasa kasa kasa i jeszcze raz kasa :/ ) durne amerykańskie banki udzielały kredytów praktycznie nie sprawdzając (albo bardzo zliberalizowały) wiarygodności i zdolności kredytowej swoich klientów. W momencie gdy ilość "złych" kredytów się znacznie powiększyła, każdy, kto chociaż liznął ekonomii, wiedział że bez interwencji FED/ew kongresu będą wielkie problemy finansowe na całym świecie. W zasadzie taka interwencja mogła już tylko zminimalizować konsekwencje :/
Jak łatwo było przewidzieć wiele instytucji finansowych wpadło w niemałe kłopoty, wiele straciło płynność. Pomimo interwencji zewnętrznej, kilka banków upadło. Ludzie stracili zaufanie do sektora bankowego, a co za tym idzie nie decydowali się na lokowanie swoich pieniędzy w bankach :/ . Tak też się niestety zaczęło dziać w Polsce. W związku z tym banki miały coraz mniej środków na ewentualne kredyty. W tym momencie banki musiały przyjąć nową strategię, która ograniczyła ich ryzyko praktycznie do zera. Co za tym idzie bardzo mocno zaostrzyły warunki przyznawania kredytów. Dlatego właśnie ostatnio coraz trudniej przeciętnemu Kowalskiemu otrzymać kredyt.

Ostatnio RPP obniżyła stopy procentowe. Korekta była jednak na tyle mała, że nie wpłynęła znacząco na ilość przyznawanych kredytów. Przedstawiciele RPP rozważają jednak większe obniżki stóp w następnym okresie. Wtedy, jeżeli oczywiście nie nastąpią jakieś negatywne przesłanki, banki powinny złagodzić nieco warunki przyznawania kredytów i obniżyć koszty kredytu dla kredytobiorcy.

Nie stanie się tak jednak, jeżeli niektóre banki będą prowadziły obecnie niezdrową rywalizację o depozyty. Słyszałem, że niektóre windują bardzo oprocentowanie depozytów. Chcą tym samym powiększyć swój portfel kapitałem, który przeznaczą na kredyty. Jednak w dłuższej perspektywie odbije się to bardzo niekorzystnie na naszej gospodarce i na osobach, które kredyty chcą zaciągnąć :/ . W takim przypadku bowiem kredyty będę ciągle drogie a gospodarka bez "wpompowywania" kapitału będzie stała w miejscu :/

Ja bym się wstrzymał z kredytem, przynajmniej do następnego posiedzenia RPP. Ale jeżeli sprawa jest pilna, to:

a) pytajcie w bankach o koszty całkowite kredytu. Często banki, chcąc zwabić klienta, nie ujawniają wszystkich informacji. Wy macie prawo wszystkie takie informacje uzyskać, więc wypytujcie o każdy najdrobniejszy szczegół.

b) omijajcie pożyczki szerokim łukiem. Bardzo łatwo się wkopać w niezłe szambo :/

c) w obecnej sytuacji lepiej unikać kredytów walutowych. Cały czas najkorzystniejsze są franki, ale banki bardzo mocno ograniczają ich przydzielanie z powodu braku ww waluty
w polskim systemie bankowym

d) oczywiście najkorzystniejsze warunki otrzymacie w przypadku kredytów zabezpieczonych (nieruchomość, samochód itd), ale stawiam, że interesuje Was kredyt konsumpcyjny/ew inwestycyjny. Zresztą osobiście nie ryzykowałbym samochodu, gdybym chciał kupić coś innego albo domu w celu założenia biznesu

e) jeżeli chodzi o oprocentowanie, to osobiście zdecydowałbym się na stałe. Można się teoretycznie spodziewać, przy obniżeniu stóp przez RPP, minimalnej obniżki rat, ale bank zrobi zawsze tak, że rata się za bardzo nie zmieni :P . A przy stałym wiemy zawsze na czym stoimy i się nie denerwujemy zmianami na rynku.

f) nie wiem jak to teraz wygląda, ale banki wprowadzają co jakiś czas jakieś fajne "gadżety" np rozłożenie rat kredytu np po roku spłacania na kolejne 2 lata zamiast na rok, czasem można wybrać miesiące w których nie trzeba spłacać itd itd. Trzeba jednak przy takich punktach dokładnie przestudiować umowę, bo czasem wiążą się one z kosztami :/

SKOKI o ile mnie pamięć nie myli mają jedną wadę, nie są jeszcze objęte programem gwarancji. Wielu ludzi nie wpłaca tam pieniędzy i dlatego czasem mają gorsze warunki, ale to też zależy od wielu innych czynników. Trudno mi cokolwiek powiedzieć na odległość. Kredyt Bank wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem, bo właśnie w udzielaniu kredytów się specjalizuje. Ale to też trudno powiedzieć bez konkretnej oferty jaką zaproponuje danemu klientowi. Nie wiem jak to jest z tym nowym bankiem w Polsce, ale może też warto by było się przejść i popytać. Odradzałbym banki, które są liderami w innych dziedzinach np Raiffeisen Bank (który nota bene jest mi najbliższy :P ). Jest on liderem np w leasingu ale w kredytach ma gorszą ofertę (a przynajmniej miał we wrześniu).

Jednak to są tylko generalne zasady. Najlepiej jak byście poszukali na forach o tematyce kredytowej. Tylko pamiętajcie, że trzeba znaleźć wielu zadowolonych klientów, bo przedstawiciel banków tez tam zaglądają i wychwalają swoje produkty ;)

Sorka za ew błędy, ale się śpieszyłem ;P

W każdym razie życzę najwłaściwszego wyboru ;)

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2008-12-05, 18:28  

Siner napisał/a:
SKOKI o ile mnie pamięć nie myli mają jedną wadę, nie są jeszcze objęte programem gwarancji

chodzi Ci o gwarancję ochrony depozytu? bo jeśli tak, to tutaj gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych SKOK.
http://skok.pl/?wDJHAqlgY...M=;FN0954939645

no chyba, że kompletnie nie to miałeś na myśli :]
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

lordinho 

Piwa: 21/8
Wysłany: 2008-12-05, 20:58  

To ja się wypowiem jako pracownik banku.

zamiast brac kredyty lepiej zaoszczedzic :P

Zajmuje sie kredytami dla przedsiebiorcow, wiec nie mam za duzej wiedzy na temat kredytowania osob indywidualnych. Mam jednak dostep do prowadzonych analiz i przylacze sie do tego co juz wspominali inni. To nie jest dobry czas na branie kredytow. Polecalbym wstrzymac sie miesiac lub dwa. Wedlug wszelkich analiz RPP smielej obnizy stopy. Kredyty stanieja ale banki jeszcze zaostrza procedury ich przyznawania.

Generalnie szukajcie kredytow ze stalym oprocentowaniem. Zawierajcie umowy w siedzibach bankow a unikajcie wszelkich agencji i posrednictwa kredytowego. Nie polecalbym ubezpieczac kredytow, zwlaszcza branych na krotki okres. To dodatkowy koszt, a warunki ubezpieczenia sa tak skonstruowane ze napewno was wyhooyaja :) .

Co do rozgraniczania przez banki korzystniejszej oferty dla wlasnych klientow i mniej korzystnej dla klientow z ulicy. Wiekszosc bankow potraktuje was jak wlasnych klientow, gdy przedstawicie (pol)roczna historie rachunku z poprzedniego banku, tym bardziej jesli na nowe konto bedzie juz jakis pierwszy staly wplyw.

Co do kredytow w walucie: warto wziasc kredyt w euro. Tym bardziej jesli juz zarabiacie w tej walucie. No a w koncu przeciez wszyscy bedziemy w niej zarabiac. A jakie metody, przeliczenia zastosuja banki przy przymusowym przewalutowaniu mozna sie tylko domyslac. Napewno nie beda korzystne dla klientow :] . Z reszta w tej chwili jest o tyle dobrze, ze przy 1 przewalutowaniu wiele bankow nie pobiera prowizji i mozna to w kazdej chwili zrobic, wstrzymac sie lub nie, wyczuc odpowiedni moment i walute.

Zachecam natomiast do brania kredytow osoby prowadzace male biznesy czy ropoczynajace dzialalnosc. Banki maja duzo korzystniejsza oferte niz przy kredytach konsumpcyjnych. Pozatym wszelkie prowizje, odsetki wliczycie w koszty dzialalnosci.

Przy kredytach gopodarczych wiele jednak zalezy od czlowieka. Byli tacy, co przychodzili do mnie jak to sie mowi w jednych spodniach i koszuli. Mieli jednak jakis pomysl i dzieki kredytowi rozkrecili biznes i teraz swietnie prosperuja. Byli tez tacy, ktorym sie nie udalo. Po prostu przekonali sie, ze nie nadaja sie do prowadzenia wlasnego biznesu.

Warto tez w banku popytac o pomoc Państwa i Unii Europejskiej dla przedsiębiorcow. Przeciez kasa jaka daje nam Bruksela nie moze sie zmarnowac ;]

el Crack 
Equipazo

Piwa: 12/37
Wysłany: 2008-12-05, 21:28  

Bruce, jesteś studentem? Słyszałeś o czymś takim jako kredyt studencki? Możesz go wziąć i dostajesz (powiedzmy coś około 600zł miesięcznie) i zaczynasz go spłacać po dwóch latach od zakończenia studiów. Oprocentowanie ok. 1,5%.

lordinho 

Piwa: 21/8
Wysłany: 2008-12-05, 21:35  

Na 1,5 % to chyba tylko Real w madryckich bankach pozycza :P

Oprocentowanie takiego kredyty to w tej chwili ok. 7%. Oczywiscie warto sie nad tym zastanowic, jesli mysli sie o wzbogaceniu ubogiego miesiecznego studenckiego budzetu, bo kredyt wyplacany jest w transzach. A jesli na zakonczenie nauki jest sie bodajze w 5 najlepszych studentow uczelni, to nie trzeba splacac :] (i to nie reklama)

el Crack 
Equipazo

Piwa: 12/37
Wysłany: 2008-12-05, 21:41  

lordinho napisał/a:
A jesli na zakonczenie nauki jest sie bodajze w 5 najlepszych studentow uczelni, to nie trzeba splacac :] (i to nie reklama)

A nie w 5% najlepszych studentów? I nie całość, a 20%. A jeszcze słyszałem o możliwości zmniejszenia tych spłat.

Co do tego oprocentowania, to mam znajomego, który wziął coś takiego i mówi, że jest to zmienne, ale zawsze oscyluje wokół 1.5%. Mówię to co mi powiedział, a sam nie zagłębiałem się w temat bo nie potrzebowałem, w ogóle nie jestem przekonany do jakichkolwiek kredytów i pożyczek, a na szczęście nie byłem w żadnej ciężkiej sytuacji materialnej.

Odpowiedz do tematu