Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No hay mejor campo para
sentirse culé que el Bernabéu

Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2016-11-17, 08:55  

Młody papież:
Spoiler:

Zajebisty motyw jest z tym kardynałem-fanem Napoli - wznosi modły do św. Pipity haha Scena pierwszego publicznego wystąpienia papieża przed wiernymi kapitalna - co za klimat grozy, normalnie czuć boską prezencję w powietrzu

gregori 

Piwa: 360/72
Wysłany: 2016-11-17, 09:51  

Jestem po 4 odcinkach i jesli jest to serial o rewolucji w Watykanie, to o konserwatywnej. Nie powinna ci sie podobać :)
Postaw piwo autorowi tego posta

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2016-11-17, 10:15  

Bierze za mordę rozpasanie kleru, ukróca hipokryzję i nadaje autentyczności religii, więc czemu nie? Religii zakazać nie można, ale powinno być z dala od wtrącania się do władzy i kształtowania polityki państwa, świeckiego państwa.

Oczywiście oceniam po dwóch odcinkach, nie wiem, do czego jeszcze zdolny jest Pius XIII, a wydaje się być nieobliczalny :D

gregori 

Wysłany: 2016-11-17, 13:17  

Jestem po 4 odcinkach i nie ma słowa o wtrącaniu się do władzy, ani o polityce. Jest za to walka z lobby homoseksualnym, o ktorym pisali ksiadz Oko i Terlikowski :D

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2016-11-20, 22:42  

To, co pokazuje Law w tym serialu, to aktorstwo najwyższych lotów. Kapitalnie prowadzi swoją rolę, która jest równie kapitalnie napisana. Sorrentino przewielki mistrz kina, chylę czoła.

Świetne kino!

gregori 

Wysłany: 2016-11-22, 20:11  

Jestem po 6 odcinkach, szczegółów nie zdradzę, ale gdzieś wyczytałem ze podobnie byłoby gdyby Terlikowski został papiezem i coś w tym jest :)

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2016-11-24, 23:41  

ok, obejrzalem 8 odcinkow 'belfra' i kompletnie nie rozumiem powszechnych zachwytow. w niczym nie jest to lepsze od swiezego 'paktu', czy nawet 'watahy, kolo 'gliny', 'oficera', czy 'pitbulla' to 'belfer' nawet nie stal. nie wiem, moze to fakt, ze ostatnim kryminalem, jaki ogladalem byl 'most nad sundem', ale 'belfer' wydaje mi strasznie prosty, stereotypowy, fabula srednio wciaga, dzieciaki w wiekszosci drewnianie graja, trudno tez znalezc jakies zapadajace w pamiec sceny, a tu czytam o najlepszym polskim kryminale, jakiejs powszechnej podjarce w mediach spolecznosciowych itd. - coz, jaki kraj, taki 'true detective'

'artysci' spoko, zbudowany ciekawy klimat, nakrecony tez tak 'nie po polsku', co jest komplementem, ale jakiegos rozpierdolu nie stwierdzono, a tez czytam, ze to najlepszy polski serial w historii. po dluzszym zastanowieniu dochodze do wniosku, ze moze i tak jest, ale tylko dlatego, ze tak naprawde nie kojarze zadnego innego polskiego serialu dramatycznego na chocby przyzwoitym poziomie w podobnym, kilkuodcinkowym formacie

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
mroo, chaos, imerr
mroo 

Piwa: 740/716
Wysłany: 2016-11-25, 00:34  

przekonales mnie, nie bede belfra ogladal :D

gregori 

Wysłany: 2016-11-25, 14:57  

Mogę sie nawet zgodzic, z tym, że Glina, Oficer czy Pitbull to dla mnie seriale nie do ogladania :D Wiec cale szczescie Belfer koło nich nie stał. W tych trzech serialach cała ich siła tkwi w takich sobie dowcipach i powiedzonkach głownych bohaterów. Z reguły o seksie albo o piciu i z uzyciem brzydkich słów. W liceum takie cos mnie smieszyło, ale troche lat mineło :D Paktu i Watahy nie ma co komentowac, podziwam ludzi, ktorzy byli w stanie to ogladac i nie zasnac.

mroo 

Wysłany: 2016-11-25, 15:43  

ja do watahy sie przymierzam od dluzszego czasu bo znam scenarzystow, ale mam straszny opor jesli chodzi o polskie produkcje

gregori 

Wysłany: 2016-11-25, 16:21  

Dobry pierwszy odcinek, a potem mozna sobie darowac. Belfer posypal sie dopiero w ósmym :D

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2016-11-28, 08:48  

CZY JUZ CAŁA POLSKA WIE, KTO ZABIŁ ASIĘ WALAWSKĄ??
:D

Czapki z głów przed Sorrentino - stworzył serial idealny. 10 odcinków oglądałem w pełnym skupieniu. Chyba obejrzę jeszcze raz, żeby ponownie rozkoszować się dialogami, muzyką, dramaturgią i humorem serialu. I oczywiście grą aktorską Lawa, która jest najwyższej światowej próby.

Ps. gregori, próba jakiegokolwiek porównania bohatera granego przez Lawa do Terlikowskiego to obraza inteligencji reżysera, aktora i katolików. Serio. Udajmy, że te słowa nie padły.

noir_desir 

Piwa: 143/201
Wysłany: 2016-11-28, 11:18  

"Młody papież" to zamknięta całość? Chętnie bym obejrzał, bo uwielbiam Sorrentino, ale nie mam ochoty pakować się w tasiemca czy czekać na wyjaśnienie wątków przez rok.

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2016-11-28, 11:56  

Fabularnie raczej tak, aczkolwiek pozostawia sporo zagadek i spraw do przemyślenia :) Łykaj spokojnie i napawaj się kunsztem reżysera i aktorów.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
noir_desir
mroo 

Wysłany: 2016-11-28, 12:36  

no jest oznaczony na imdb jako "TV Series (2016? )" więc obstawiam, ze jesli nie skasuja to bedzie kolejny sezon

Odpowiedz do tematu