Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Blancos llorones saludad a los campeones!
Luis Figo
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2565/1201
Wysłany: 2008-12-01, 18:02  Seriale

Jest temat 'Polskie Seriale". Są seriale które mają własny temat (PB, Dexter, The Unit, Family Man), ale nie ma takiego ogólnego, dla wielu wielu innych.
Tu możemy pisać o pozostaych które oglądacie. Od sitcomów, po obyczajowe, sensacyjne, sci-fi itd.

I na wstępie polecam serial który rozpoczął się dzisiaj na TVP 2. Moonlighting czyli "Na wariackich papierach" Bruce Willis i Cybill Shepherd w rolach głównych.
Serial liczy 66 odcinków, i emitowany będzie codziennie od poniedziałku do piątku ok godz. 17.05/10.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, .....
Postaw piwo autorowi tego posta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-12-01, 18:12  

Ogladam teraz gotowe na wszystko sezon 3. Serial ogolnie fajny, nalezy do kategorii lekkich, latwych i przyjemnych. Zreszta nie bede sie dalej rozwodzil, bo pewnie wiekszosc wie o co chodzi. Natomiast jedno co jest zastanawiajace, to liczba ofiar jakie pochlonely 2,5 serii serialu o spokojnej ulicy gdzies na przedmiesciach :)

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-12-01, 18:16  

to ja polecam:

- bardzo Califronication
- troche mniej Fringe

Jamal King 
State of Trance

Piwa: 19/10
Wysłany: 2008-12-01, 18:45  

Ja podobnie jak Pred jestem na 3-iej serii Gotowych :)

Jednak moim ulubionym serialem sa Przyjaciele. Nie ma lepszego jesli chodzi o taki gatunek.

pafel 

Piwa: 111/89
Wysłany: 2008-12-01, 18:45  

ja polecam od siebie przede wszystkim:

-House M.D
-Rodzina Soprano
-Six Feet Under
-Californication
-Dexter
-Desperate Housewives
-24
-The Unit
-Weeds
-Scrubs
-Nip Tuck

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2008-12-02, 08:24  

A ja wielbię That 70's Show, serial z mega klimatem, jak dla mnie na równi z Friends'ami.

Na wariackich papierach będę w miarę możliwości oglądał, pamiętam serial z dzieciństwa, ale niewiele wtedy kminiłem.
Dziś obowiązkowo Californication o ile nie zasnę zmulony ciężkim dniem.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-12-02, 08:43  

moze ktos z was mi powiedziec dlaczego Przyjaciele (tez jak dla mnie najgenialniejszy sitcom ever) byli tacy dobrzy? ani aktorzy i ich gra dobra, duzo dowcipow oklepanych i przewidywalnych, przesadnie innowacyjne watki tez nie byly? jakies pomysly? ja swoje przemyslenia mam ale to pozniej ;)

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2008-12-02, 08:55  

Każdy chciałby mieć taką pakę i takie problemy. Również to, że 6ciu głownych bohaterów zasadniczo się od siebie róznią sprawia, że pewnie każdy kto polubił serial, zidentyfikował się z jedną postacią bardziej.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2008-12-02, 09:03  

ja choć nie oglądam seriali (brak czasu i ogólnie w TV widzę niemal tylko piłkę,czasami jakieś info) pamiętam friendsów (przecież nie mieszkam na marsie i wiem co jest/było grane :P ) i uważam że ich popularność jest wypadkową tego że serial trafił w odpowiedni moment (niczym kiedyś beverly hills gdy dzisiejsi 30latkowie i troszkę młodsi dopiero dojrzewali a na friendsów podobnie jak bohaterowie zaczynali swoje dorosłe i niby smaodzielne życie-podobne problemy mieszkanie,praca czy studia) i że pokazywał w dosyć zabawny sposób jak "to" się robi w wielkim świecie,pokazywał nam pewne "wzorce" które wielu naszych kolegówi koleżanek próbowało ze zemiennym szczęściem i wyczuciem przenosić na polski grunt.ale moge się mylić bo dla mnie super serialem to jest stawka większa niż życie,pogranicze w ogniu czy czarne chmury :)

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2008-12-02, 09:04  

Kendzior napisał/a:
Każdy chciałby mieć taką pakę i takie problemy. Również to, że 6ciu głownych bohaterów zasadniczo się od siebie róznią sprawia, że pewnie każdy kto polubił serial, zidentyfikował się z jedną postacią bardziej.

no byc może,tak jak każdy kto za dzieciaka czytał mikołajka czy dziedzi z bulerbyn chciał mieć takie hece w szkole czy domek na drzewie :)

Pixik 
God Is A Dj

Piwa: 72/66
Wysłany: 2008-12-02, 14:59  

Przyjaciele to świetny serial ale dla mnie najlepszy komediowy to świat wg. Bundych. Z tego co ustaliłem to jest już pewne, że ten serial będzie dodatkiem do gazety tv okey seriale.
Jeśli wyjdą na nim wszystkie sezony to będą moje;). Serial od początku do końca był genialny. Nie ma znaczenia , który sezon się włączy każdy jest zajebisty.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2008-12-02, 15:19  

W podstawówce Bundy byli bezwzględnym hitem, ale teraz jak widzę ten serial, to mogę go obejrzeć jednym okiem - czytając gazetę czy siedząc w necie, ale na normalne oglądanie zbyt mnie nudzi. Przyjaciele oczywiście rządzą, obejrzałem całość jakieś 2 lata temu, a potem chyba do 5. sezonu. Postacie są świetnie zbudowane - każda z nich jest bardzo charakterystyczna i imho widz wie naprawdę sporo o każdym z szóstki. Baixinho pisał o nie najlepszych aktorach. Ciężko mi ich krytycznie ocenić, bo serial bardzo lubię, ale Schwimmer aktorsko wypada naprawdę super.

Obejrzałem też Sopranos, Dextera, Family Guya i My name is Earl, na obejrzenie czekają 6 feet under i Califronication. PB i Lost nie przypadły mi do gustu po kilku odcinkach, a sympatyczny 70's Show odpuściłem po chyba 3 sezonach.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

gregori 

Piwa: 360/72
Wysłany: 2008-12-02, 17:28  

Widać za stary byłem żeby się tym zachwycać, dla mnie od początku to była żenada na poziomie "Kiepskich".

W podstawówce hitem był pamiętnik Adriana Mole, szkoda że nie chcą tego powtórzyć.

mikaelus 

Piwa: 727/974
Wysłany: 2008-12-02, 17:58  

gregori napisał/a:
Widać za stary byłem żeby się tym zachwycać, dla mnie od początku to była żenada na poziomie "Kiepskich".

To chyba nie kwestia wieku, bo miałem podobne odczucia kiedy to emitowali.

A najlepszym serialem i tak jest Dynastia! :P

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-12-02, 18:54  

Mnie rowniez przyjaciele nie przypadli do gustu, moze dlatego ze nigdy nie obejrzalem zadnego odcinka od poczatku do konca, a fragmenty wydaly mi sie durne :)

Kiedys fajny serial pt "Savannah" emitowala tvp, byla to historia 3 lasek z ktorej kazda byla jakby z innej bajki - jedna byla bogata coreczka tatusia, druga dziennikarka, a trzecia chciwa szachrajka. Fajnie sie to ogladalo, nie wiem jakby to teraz wygladalo.

Odpowiedz do tematu