Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No hay mejor campo para
sentirse culé que el Bernabéu

Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Piłkarz roku

Kto wg Ciebie powinien dostać Złotą Piłkę France Football za rok 2008?
Cristiano Ronaldo
15%
 15%  [ 10 ]
Leo Messi
14%
 14%  [ 9 ]
Xavi
47%
 47%  [ 30 ]
Iker Casillas
7%
 7%  [ 5 ]
Fernando Torres
1%
 1%  [ 1 ]
Cesc Fabregas
0%
 0%  [ 0 ]
Kaka
3%
 3%  [ 2 ]
Zlatan Ibrahimović
3%
 3%  [ 2 ]
Inny
6%
 6%  [ 4 ]
Głosowań: 63
Wszystkich Głosów: 63

Autor Wiadomość
kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2010-12-06, 20:59  

skoro nagrodę dostał Cannavaro to może i Iniesta. Włoch wygrał bo zagrał kapitalne MŚ, choć wcześniej Ronaldinho poprowadził Barcę do zwycięstwa w lidze i LM w niepowtarzalnym stylu. tutaj zapowiada się podobnie, choć ciężko powiedzieć, że Iniesta zagrał kapitalne MŚ. FIFA chyba na siłę chce jeszcze bardziej podnosić rangę turnieju mistrzowskiego i w dupie ma występy pod szyldem UEFA. szkoda, ale zgraja leśnych dziadków wie swoje.

Sneijdera szkoda bardzo, facet zasłużył minimum na trójkę finalistów, choć zwycięstwo wszyscy przyjęliby bez emocji, bo 'to było wiadome' :lol:

w piłce klubowej indywidualnie najlepszy w tym roku jest Messi, więc jego obecność w finale mnie nie dziwi. Xavi? nagroda za całokształt twórczości - może kiedyś taką wymyślą. nie ma co rozdzierać szat. wielu znakomitych piłkarzy obeszło się bez Złotej Piłki a i tak na zawsze zapisali się w historii piłki.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk
Postaw piwo autorowi tego posta

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2010-12-07, 23:08  

z nagrodami fifa nei wiadomo czy liczy sie medrca szkielko i oko (snajders) czy uczucia i pasja (messi). jedno jest pewne, o obecnym zwyciezcy ktos by i tak pamietal, o cannavaro bez zlotego balona za lat pare(nascie) - watpie :D

dlatego tez calym sercem jestem za xavim, ktory laczy oba te stanowiska. wklad w sukcesy swoich druzyn ma kosmiczny, usunac go i nie ma mistrzowskiej barcy, nie ma tez hiszpanii na mundialu. do tego, tak jak messi w ataku, jest najlepszy i niepowtarzalny (przynajmniej na dzis) na swojej pozycji.

uzywajac terminiologii NBA, gdybym mial 1 picka w hipotetycznym drafcie to wybralym messiego, bo rzecz jasna pod wzgledem umiejetnosci i mozliwosci rozstrzygniecia o wyniku w pojedynke jest lata swietlne przezd reszta stawki, ale xavi bylby z pewnoscia drugi, bo to pilkarz-instytucja, sam jeden moze wypracowac druzynie nalezyty styl gry. iniesta trzeci, bo jest bardziej niekonwencjonalny niz xavi, ale gorszy w ofensywie niz leo.

w moim prywatnym rankingu najlepszymi pilkarzami tego roku globu sa messi i xavi - nie potrafie i nie chce rozstrzygac, tuz z nimi iniesta (za kurewska smialosc i nieschematycznosc, nawet za mundial) potem snejder (za osiagniecia, bo nie widze go w mojej druzynie marzen), potem przerwa i reszta stawki, ktora otwieraja oczywiscie villa, busquets czy pique :D

dziki 
Krakus!

Piwa: 398/172
Wysłany: 2010-12-08, 02:47  

Tylko jedno - bez przesady z Cannavaro. To jeden z lepszych obrońców przełomu wieków, koleś który zagrał ponad 100 spotkań w reprezentacji Włoch i ponad 600 spotkań w Serie A i La Liga. Na pewno byłby zapamiętany i bez złotej piłki, chociaż nigdy nie był piłkarzem najlepszym to jednak w defensywie był w ścisłej czołówce przez lata. Jego de facto ta Złota piłka skrzywdziła bardziej - kolesia, którego wszyscy szanowali za osiągnięcia na boisku zaczęto traktować jak parodystę za wygranie złotej piłki.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2010-12-08, 09:18  

Mogę stworzyć listę 50 zawodników lepszych od Sznajdersa w roku 2010 :lol:

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2010-12-08, 09:39  

Ale nie byłoby na niej Iniesty :P

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2010-12-08, 18:33  

w pierwszym poście nafrustrowałem się dosyc mocno ale zapomniałem o jeszcze jednym nazwisku, które nawet nie było nominowane do szerokiego grona kandydatów - Diego Milito. Niestety FIFA jako organizacja piłkarska mocno traci moje zaufanie w ostatnich latach. Nie martwiłbym się o brak tego pana gdyby to np. UEFA dokonywała wyborów, gdyż są dla mnie bardziej wiarygodni i dobro piłki chyba nieco mocniej ich interesuje niż sprawy biznesowe (w porównaniu do FIFA).

Gdybym to ja wybierał piłkarza roku to wyglądałoby to mniej więcej tak:
1. Xavi
2. Sneijder
3. Forlan :)
4. Messi
5. Iniesta
6,7 Casillas, może Kryśka
dalej Schweini, Robben itd.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2010-12-08, 19:21  

trampki napisał/a:
Niestety FIFA jako organizacja piłkarska mocno traci moje zaufanie w ostatnich latach. Nie martwiłbym się o brak tego pana gdyby to np. UEFA dokonywała wyborów, gdyż są dla mnie bardziej wiarygodni i dobro piłki chyba nieco mocniej ich interesuje niż sprawy biznesowe (w porównaniu do FIFA).

To jest głosowanie, w którym nie uczestniczą ani ludzie z UEFA ani z FIFA.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2010-12-08, 21:34  

Uczestniczą za to selekcjonerzy i kapitanowie takich reprezentacji jak Antigua i Barbuda, Aruba, Botswana, Burundi, Dżibuti, Erytrea, Laos, Sri Lanka, Wyspy Zielonego Przylądka etc. :)

buli#1 
WueFista

Piwa: 430/214
Wysłany: 2010-12-08, 21:38  

Forlan numer 3? Chyba śmiesz żartować...
Schweini? Robben? litości...

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2010-12-08, 21:49  

imerr napisał/a:
trampki napisał/a:
Niestety FIFA jako organizacja piłkarska mocno traci moje zaufanie w ostatnich latach. Nie martwiłbym się o brak tego pana gdyby to np. UEFA dokonywała wyborów, gdyż są dla mnie bardziej wiarygodni i dobro piłki chyba nieco mocniej ich interesuje niż sprawy biznesowe (w porównaniu do FIFA).

To jest głosowanie, w którym nie uczestniczą ani ludzie z UEFA ani z FIFA.

Jemu chyba chodzilo o to, ze Milito w ogole nie byl nominowany.

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2010-12-08, 22:40  

zawsze sa jakies kwiatki. a to villi kiedys nei bylo, alvesa jak siegal po puefa, ceska kiedys zabraklo, zlotego buta tottiego tez chyba...

rozpatrujac na przestrzeni dekady, druzyna pominietych nastuakalaby druzynie nieslusznie nominowanych ogorkow :D

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2011-01-11, 13:49  

2010
1. Messi 22,65%
2. Iniesta 17,36%
3. Xavi 16,48%

Kto jak głosował:
http://www.fifa.com/mm/do...ayer_finalx.pdf

Ciekawostka z barcastuff:
Cytat:
If only the votes of the national team coaches would have counted: 1 Messi 2 Iniesta 3 Xavi

If only the votes of the journalists would have counted, the ranking would have been: 1 Sneijder 2 Iniesta 3 Xavi

Żoze :beczy:

Negro 

Piwa: 11/30
Wysłany: 2011-01-11, 21:07  

Messi w tym stroju jak parodia Bonda wyglądał :D

Garrincha 

Piwa: 2/1
Wysłany: 2011-01-11, 22:24  

Mentor napisał/a:
Uczestniczą za to selekcjonerzy i kapitanowie takich reprezentacji jak Antigua i Barbuda, Aruba, Botswana, Burundi, Dżibuti, Erytrea, Laos, Sri Lanka, Wyspy Zielonego Przylądka etc. :)

...którzy nie mają kablówki ; ) Wg mnie bezapelacyjnie Xavi. Szkoda, bo jeśli teraz nie wygrał złotej piłki jako mistrz świata to już nigdy jej nie dostanie. A co do Messiego, to faktycznie... jest najlepszy, ale to Xavi, Iniesta, czy Sneijder bardziej na tą nagrodę zasłużyli za rok 2010.
"Niby wiedzieli o tym wszyscy obrońcy i nie było w tym nic niezwykłego, ale... Garrincha w czarodziejski sposób, dzięki kociej zręczności i fenomenalnej szybkości, zawsze ich ośmieszał, owym niepowtarzalnym, magicznym wręcz zagraniem..."

dziki 
Krakus!

Piwa: 398/172
Wysłany: 2011-01-11, 22:40  

"Bardziej zasłużył" to mocne określenie zważywszy, że rozmawiamy o kwestii indywidualnych wyborów pewnej grupy ludzi :P

Odpowiedz do tematu