Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Blancos llorones saludad a los campeones!
Luis Figo
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Piłkarz roku

Kto wg Ciebie powinien dostać Złotą Piłkę France Football za rok 2008?
Cristiano Ronaldo
15%
 15%  [ 10 ]
Leo Messi
14%
 14%  [ 9 ]
Xavi
47%
 47%  [ 30 ]
Iker Casillas
7%
 7%  [ 5 ]
Fernando Torres
1%
 1%  [ 1 ]
Cesc Fabregas
0%
 0%  [ 0 ]
Kaka
3%
 3%  [ 2 ]
Zlatan Ibrahimović
3%
 3%  [ 2 ]
Inny
6%
 6%  [ 4 ]
Głosowań: 63
Wszystkich Głosów: 63

Autor Wiadomość
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2008-10-07, 14:09  Piłkarz roku

Na stronie Sportu powstal formularz do petycji w sprawie 'Zlotej Pilki' dla Messiego:

http://www.sport.es/Balon...moteForGoldBall

Po kolei wpisuje sie: Imie, Nazwisko, nr i seria dowodu osobistego, kraj i uzasadnienie dlaczego Messi zasluguje na ta nagrode - mozecie oczywiscie pisac rowniez po angielsku ;)

Glosujcie, niech w klasyfikacji krajow Polska znajdzie sie w pierwszej dziesiatce :D

edited by imerr: wydzieliłem temat z wątku o Leo i zrobiłem ankietę
Ostatnio zmieniony przez imerr 2009-12-22, 09:12, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2008-10-07, 14:11  

chętni bym pogłosował, ale numeru i serii dowodu im nie podam :/
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2008-10-07, 14:12  

A czemu nie? Jak chcesz to mozesz podac jakis lipny, z Hiszpanii tego nie sprawdza przeciez :P

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2008-10-07, 14:15  

Nie ładnie oszukiwać :nonono:

:P
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

el Crack 
Equipazo

Piwa: 12/37
Wysłany: 2008-10-07, 15:01  

Chłopaki nie róbcie sobie nadziei, ja też bym chciał, żeby Casillas dostał Złotą Piłkę, ale on w tym roku należy do Cristiano "jestem zajebisty" Ronaldo. I obiektywnie patrząc to sobie na to zasłużył.

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2008-10-07, 16:52  

Jak Messi ma dostać Złotą Piłkę skoro nawet kibice Blaugrany :chytry: mówią że gra na poziomie Soldado i Portillo, jego gra jest nudna, nie umie żadnych sztuczek technicznych i gada jak bydło? :lol2:

Piłkę w tym roku pewnie dostanie Krysia, może Iker lub Xavi.

Messi ani nie wygrał LM ani nie grał na Euro. A wiecie jakie kryteria rządzą takimi plebiscytami.

mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-10-07, 17:47  

Krysia dostanie, bo obiektywnie rzecz biorąc, najbardziej zasłużyła. Messi, poza tym, że ładnie kopie piłkę, jeszcze nic takiego nie osiągnął.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

el Crack 
Equipazo

Piwa: 12/37
Wysłany: 2008-10-07, 17:54  

Partyzant napisał/a:
Piłkę w tym roku pewnie dostanie Krysia, może Iker lub Xavi.

Patrząc obiektywnie to bardziej Torresowi ta ZP się należy niż Xaviemu, o Casillasie nie wspominając.

Co do Messiego to jeśli się nie połamie to w następnej edycji będzie głównym pretendentem.

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107
Wysłany: 2008-10-07, 17:55  

Z tą Złotą Piłką to jest raczej tak że jak jest sezon MŚ lub ME to raczej wybierają piłkarzy którzy błyszczeli na tych turniejach. Bo podobną sytuację jak Krystyna mieli Ronaldinho i Eto'o w sezonie 2005/06 - wygrana LM i liga, a do tego Eto'o strzelił mnóstwo goli. A wygrał Canna który zagrał dobrze tylko na MŚ.

Więc może nie Messi, a Xavi ma duże szanse, zwłaszcza że w tym roku grał (i nadal gra) dobrze także w klubie. Casillas też ma duże szanse, zwłaszcza że on wygrał mistrzostwo kraju.

Kot 
Claudia Cardinale

Piwa: 9/8
Wysłany: 2008-10-07, 18:54  

Gdyby Torres zagral wielkie Mistrzostwa Europy to byloby pozamiatane. Mam nadzieje ze ZP dostanie Xavi chociaz gdy w 2006 nagrode dostal Canna to naglosniej krzyczalem ze na nia nie zasluzyl ;) . Pewnie najbardziej zasluzyl pogromca angielskich sredniakow Cristiano ale mam nadzieje ze Zlota Pilke zgarnie Xavi, Torres lub Casillas dokladnie w takiej kolejnosci. Messi raczej nie ma szans.

Moze w koncu laskawie nominuja Inieste i Ramosa bo zasluguja juz na to od 2 lat a na liscie "50" jeszcze nigdy ich nie bylo

lordinho 

Piwa: 21/8
Wysłany: 2008-10-07, 18:54  

Nie wiem dlaczego zlota pilke mialby dostac Casillas a nie np. van der Saar

Kendzior 
!

Piwa: 755/1371
Wysłany: 2008-10-07, 19:06  

bo wygrał Ojro?
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

lordinho 

Piwa: 21/8
Wysłany: 2008-10-07, 19:10  

A vds wygral Manchesterowi Lige Mistrzow. Przede wszystkim do tej pory tylko raz bramkarz zdobyl zlota pilke wiec dyskusja jest raczej abstrakcyjna.

Pixik 
God Is A Dj

Piwa: 72/66
Wysłany: 2008-10-07, 20:17  

Zagłosowałem na Casillasa, chciałbym żeby otrzymał on złotą piłkę. Patrząc na to ze strony obiektywnej to złotą piłkę powinien dostać i raczej dostanie Cristiano Ronaldo, bo wszystkich pozostawił w tyle i właściwie nikt nie ma szans go dogonić.
Co do Xaviego-jeśli otrzyma złotą piłkę, to dla mnie będzie to śmiech roku. A co do Messiego jako pretendenta do wygrania tego typu plebiscytu w przyszłości(no bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że w tym roku ta nagroda mu się nie należy?) to wszystko zależy od jego problemów zdrowotnych i formy. Forma towarzyszy mu często, jednak kontuzje też.
Jak wchodził do drużyny Barcelony życzyłem mu wiele dobrego. Ale to było kiedyś :) . Dziś jedynie wypada życzyć jak każdemu piłkarzowi-zdrowia.

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107
Wysłany: 2008-10-07, 20:32  

Pixik napisał/a:

Co do Xaviego-jeśli otrzyma złotą piłkę, to dla mnie będzie to śmiech roku.

To w takim razie Złota Piłka dla Cannavaro czym była? A dodać trzeba że grał on w klubie w 2006 roku gorzej niż Xavi teraz.

Odpowiedz do tematu