Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Piłkarz roku

Kto wg Ciebie powinien dostać Złotą Piłkę France Football za rok 2008?
Cristiano Ronaldo
15%
 15%  [ 10 ]
Leo Messi
14%
 14%  [ 9 ]
Xavi
47%
 47%  [ 30 ]
Iker Casillas
7%
 7%  [ 5 ]
Fernando Torres
1%
 1%  [ 1 ]
Cesc Fabregas
0%
 0%  [ 0 ]
Kaka
3%
 3%  [ 2 ]
Zlatan Ibrahimović
3%
 3%  [ 2 ]
Inny
6%
 6%  [ 4 ]
Głosowań: 63
Wszystkich Głosów: 63

Autor Wiadomość
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2008-10-07, 14:09  Piłkarz roku

Na stronie Sportu powstal formularz do petycji w sprawie 'Zlotej Pilki' dla Messiego:

http://www.sport.es/Balon...moteForGoldBall

Po kolei wpisuje sie: Imie, Nazwisko, nr i seria dowodu osobistego, kraj i uzasadnienie dlaczego Messi zasluguje na ta nagrode - mozecie oczywiscie pisac rowniez po angielsku ;)

Glosujcie, niech w klasyfikacji krajow Polska znajdzie sie w pierwszej dziesiatce :D

edited by imerr: wydzieliłem temat z wątku o Leo i zrobiłem ankietę
Ostatnio zmieniony przez imerr 2009-12-22, 09:12, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2008-10-07, 14:11  

chętni bym pogłosował, ale numeru i serii dowodu im nie podam :/
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2008-10-07, 14:12  

A czemu nie? Jak chcesz to mozesz podac jakis lipny, z Hiszpanii tego nie sprawdza przeciez :P

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2008-10-07, 14:15  

Nie ładnie oszukiwać :nonono:

:P
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

el Crack 
Equipazo

Piwa: 12/37
Wysłany: 2008-10-07, 15:01  

Chłopaki nie róbcie sobie nadziei, ja też bym chciał, żeby Casillas dostał Złotą Piłkę, ale on w tym roku należy do Cristiano "jestem zajebisty" Ronaldo. I obiektywnie patrząc to sobie na to zasłużył.

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2008-10-07, 16:52  

Jak Messi ma dostać Złotą Piłkę skoro nawet kibice Blaugrany :chytry: mówią że gra na poziomie Soldado i Portillo, jego gra jest nudna, nie umie żadnych sztuczek technicznych i gada jak bydło? :lol2:

Piłkę w tym roku pewnie dostanie Krysia, może Iker lub Xavi.

Messi ani nie wygrał LM ani nie grał na Euro. A wiecie jakie kryteria rządzą takimi plebiscytami.

mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-10-07, 17:47  

Krysia dostanie, bo obiektywnie rzecz biorąc, najbardziej zasłużyła. Messi, poza tym, że ładnie kopie piłkę, jeszcze nic takiego nie osiągnął.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

el Crack 
Equipazo

Piwa: 12/37
Wysłany: 2008-10-07, 17:54  

Partyzant napisał/a:
Piłkę w tym roku pewnie dostanie Krysia, może Iker lub Xavi.

Patrząc obiektywnie to bardziej Torresowi ta ZP się należy niż Xaviemu, o Casillasie nie wspominając.

Co do Messiego to jeśli się nie połamie to w następnej edycji będzie głównym pretendentem.

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107

Wysłany: 2008-10-07, 17:55  

Z tą Złotą Piłką to jest raczej tak że jak jest sezon MŚ lub ME to raczej wybierają piłkarzy którzy błyszczeli na tych turniejach. Bo podobną sytuację jak Krystyna mieli Ronaldinho i Eto'o w sezonie 2005/06 - wygrana LM i liga, a do tego Eto'o strzelił mnóstwo goli. A wygrał Canna który zagrał dobrze tylko na MŚ.

Więc może nie Messi, a Xavi ma duże szanse, zwłaszcza że w tym roku grał (i nadal gra) dobrze także w klubie. Casillas też ma duże szanse, zwłaszcza że on wygrał mistrzostwo kraju.

Kot 
Claudia Cardinale

Piwa: 9/8
Wysłany: 2008-10-07, 18:54  

Gdyby Torres zagral wielkie Mistrzostwa Europy to byloby pozamiatane. Mam nadzieje ze ZP dostanie Xavi chociaz gdy w 2006 nagrode dostal Canna to naglosniej krzyczalem ze na nia nie zasluzyl ;) . Pewnie najbardziej zasluzyl pogromca angielskich sredniakow Cristiano ale mam nadzieje ze Zlota Pilke zgarnie Xavi, Torres lub Casillas dokladnie w takiej kolejnosci. Messi raczej nie ma szans.

Moze w koncu laskawie nominuja Inieste i Ramosa bo zasluguja juz na to od 2 lat a na liscie "50" jeszcze nigdy ich nie bylo

lordinho 

Piwa: 21/8
Wysłany: 2008-10-07, 18:54  

Nie wiem dlaczego zlota pilke mialby dostac Casillas a nie np. van der Saar

Kendzior 
!

Piwa: 754/1371
Wysłany: 2008-10-07, 19:06  

bo wygrał Ojro?
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

lordinho 

Piwa: 21/8
Wysłany: 2008-10-07, 19:10  

A vds wygral Manchesterowi Lige Mistrzow. Przede wszystkim do tej pory tylko raz bramkarz zdobyl zlota pilke wiec dyskusja jest raczej abstrakcyjna.

Pixik 
God Is A Dj

Piwa: 72/66
Wysłany: 2008-10-07, 20:17  

Zagłosowałem na Casillasa, chciałbym żeby otrzymał on złotą piłkę. Patrząc na to ze strony obiektywnej to złotą piłkę powinien dostać i raczej dostanie Cristiano Ronaldo, bo wszystkich pozostawił w tyle i właściwie nikt nie ma szans go dogonić.
Co do Xaviego-jeśli otrzyma złotą piłkę, to dla mnie będzie to śmiech roku. A co do Messiego jako pretendenta do wygrania tego typu plebiscytu w przyszłości(no bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że w tym roku ta nagroda mu się nie należy?) to wszystko zależy od jego problemów zdrowotnych i formy. Forma towarzyszy mu często, jednak kontuzje też.
Jak wchodził do drużyny Barcelony życzyłem mu wiele dobrego. Ale to było kiedyś :) . Dziś jedynie wypada życzyć jak każdemu piłkarzowi-zdrowia.

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107

Wysłany: 2008-10-07, 20:32  

Pixik napisał/a:

Co do Xaviego-jeśli otrzyma złotą piłkę, to dla mnie będzie to śmiech roku.

To w takim razie Złota Piłka dla Cannavaro czym była? A dodać trzeba że grał on w klubie w 2006 roku gorzej niż Xavi teraz.

Odpowiedz do tematu