Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Siatkówka
Autor Wiadomość
Negro 

Piwa: 11/30
Wysłany: 2006-01-22, 17:09  Siatkówka

Nadarzyła się wspaniała okazja do rozpoczęcia takiego tematu. Może nie jestem jakimś zagorzałym kibicem tejże dyscypliny, darze ją ot sympatią, jednak po tym co sie stało należy taki topic zdecydowanie założyć :lol:

Skra Bełchatów poległa na własnym terenie z jakże dobrze dysponowanym teamem akademików z mojego miasta :P

Po pierwszym secie który AZS przegrał do 12 można sie było załamać ['] jednak później było juz lepiej. Doskonale dysponowany był blok i nieźle zagrał J. Oczko no i atak bez zarzutu. Cały mecz wygrany w stosunku 1-3

Visca el AZS :lol3:
Postaw piwo autorowi tego posta

Romek 
Scarface

Piwa: 13/9
Wysłany: 2006-01-22, 17:13  

No i gdzie sa dzis wszystkie cwaniaczki z Bełchatowa? :] AZS pokazal kto jest najlepszy w kraju a Winiarski niech zaluje ze poszedl do tej smiesznej druzyny.

Pozdrawiam Miskiewicza i jego Mosto :P

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2006-01-23, 12:23  

Kto by się tego spodziewał,że Częstochowa pokona mistrza Polski.Od Politechniki to pierwszy zespół,któremu to się udało.
Uważam,że to był wypadek przy pracy i Skra pewnie znowu będzie mistrzem,ale to jest moja subiektywna opinia ;)

Negro 

Piwa: 11/30
Wysłany: 2006-02-12, 17:24  

Temat coś nie cieszy sie zbytnią popularnością,a tu AZS znów się ładnie spisał, po przegranej na własnej hali 0-3 z Olsztynem przyszedł czas na wygraną :]

Wszak "tylko" 2 pkt bo wygrana 2-3 ale chłopaki zrobili sporą sensację wygrywając w Jastrzębiu.

Ekstra :jupi:

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-02-12, 17:30  

ja czekam na faze playoff wtedy przysiąde troche przed TV., Zawsze darzyłem sentymentem Częstochowe, pamiętam okres jak rywalizowali z Mostostalem o mistrzostwo... teraz lubie popatrzeć jeszcze na gre Skry (w której gra kilku zawodników wcześniej występujących w AZS), która w decydującej fazie nie powinna mieć z nikim problemów. Wierze, że przejdą Noliko i powalczą o Final Four :)

Romek 
Scarface

Piwa: 13/9
Wysłany: 2006-02-12, 17:50  

Powinienes pamietac rowniez jak 6-stke reprezentacji Polski stanowila 6-stka Yawalu Czestochowa :cfaniak: Te smieszne kluby budowana ala Real Madryt moga jedynie zazdroscic historii AZSowi :] Co jak co ale AZS, jak Barcelona, chyba od 14 czy ilus tam lat jako jedyny w Polsce nieprzerwanie gra w europejskich pucharach.

AZS mas que un club :lol:

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-02-12, 18:08  

Romek napisał/a:

Pozdrawiam Miskiewicza i jego Mosto :P

Dzieki Romus :] Jak tam kolonia amerikanska? :)

Jako, ze jestem rodowitym kedzierzynianinem, wiadomo ze siatkowka to dla mnie cos niezwyklego :]

Jak wiedza wszyscy fani tego sportu w Polsce, kedzierzynski Mostostal jeszcze niedawno swiecil wielkie sukcesy w kraju, jak i za granica, na stale wpisujac sie do annalow wolejbalu. 3 miejsce Pucharu CEV, 4 miejsce Final Four Ligi Mistrzów i brazowy medal tychze rozgrywek to sukcesy jakich Polska siatkowka dawno nie odnosila. 6 graczy Mosto w reprezentacji i wiele pieknych, niezapomnianych wyjazdow (i melanzow) ligowych i pucharowych. Ech...

Teraz jest jak jest. Ciezko konkurowac z takimi druzynami z mega budzetem, jak Skra czy Olsztyn. Ale wierze ze przyszlosc jest w kedzierzynie :)

17-letni Kurek, Gromadowski i Domonik to nadzieja i przyszlosc polskiej siatkowki.

Teskno do swietej wojny z Czewa :)

Gdzie wtedy byla Skra? Olsztyn? :P

Hehe :)

Czy wygrywasz, czy nie
ja i tak kocham Cie
W moim sercu MOSTOSTAL
i na dobre i na zle

:]

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-02-12, 18:29  

a ta wasza 'święta wojna' to ile lat trwa?

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-02-12, 19:25  

bedzie z 10

jednak nie po czasie trwania, lecz po intensywnosci ja sie ocenia :P

Kiedy mostostal i owczesny yawal dzielily tytuly miedzy siebie, wszystkie belchatowy i olsztyny nie snily o podjeciu walki :D

Miedzy kibicami niejednokrotnie dochodzilo do starc. Romuś chyba byl jeszcze nieduzy ;) W 97 i 98 byly ackje na miescie, co roku cos sie dzieje na hali, a i obrzucanie jajkami autobusu sie zdarzylo.

jeszcze 4 lata temu w czasie meczu w polonii fani bialo-zielonych musieli szukac wsparcia u kiboli Rakowa :D

dobrze tak sobie powspominac...

a za dwa tygodnie pierwsza wizyta AZSu w kedzierzynie, od otwarcia nowej hali :]

Siner 

Wysłany: 2006-02-12, 19:30  

Miskiewicz napisał/a:

17-letni Kurek, Gromadowski i Domonik to nadzieja i przyszlosc polskiej siatkowki.

Na dzień dzisiejszy szczególnie ten drugi jest już bardzo dobrym graczem,którym interesuje się Lozano ;)

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-02-12, 19:48  

Szczerze, to wieksze nadzieje wiaze z Kurkiem, ktory w wieku 17 lat jest mistrzem swiata(zostal wybrany graczem turnieju) i europy kadetow(najlepiej zagrywajacy), 208 cm wzrostu w tym wieku to cos niesamowitego, a i ojciec z pewnoscia go pokieruje znakomicie bo siatkarzem byl bardzo solidnym. Jednak przed nim wiele ciezkiej pracy.

gromadowski ma predyspozycje na gracza swietnego, ale za malo mysli. Nie ma kierunku, atakuje glownie skos. Prosta stanowi dla niego przeszkode nie do pokonania, ale licze ze i to w koncu opanuje. No i ze przede wszystkim przestanie w kluczowych momentach meczu zamykac oczy i walic na sile.

no, ale skoro z tymi wadami i w wieku 22 lat jest na 4 miejscu w lidze w klasyfikacji najskuteczniejszych (mostostal na 2 w zestawieniu druzynowym) to pozwala optymistycznie patrzyc w przyszlosc.

Zwlaszcza ze mecze ze Skra, Czewa i GKSem pokazaly, ze druzyna ma potencjal. Potrafi grac jak rowny z rownym...w poczatkowej fazie seta. Za czesto zdarzaja sie sytuacje jak w Belchatowie gdzie bylo 17-12 i przegrali. Ta sytuacja powtarza sie w wiekszosci meczow i przyprawia kibicow o bol glowy.

No ale to kwestia psychiki. Trzon zespolu stanowia mlodzi chlopcy (marcel - 22, kurek - 17, olejniczak - 22, domonik - 21), ktorych trzeba uksztaltowac.

edit

Romuś, przypomnij mi co to za fotka? :]

danji 

Wysłany: 2006-02-16, 02:37  

Skra pokonała w rewanżowym spotkaniu Noliko Maaseik 3:2 i awansowała do następnej rundy. Dzięki temu od przyszłego sezonu w Lidze Mistrzów zagrają dwa zespoły z Polski :jupi:

Następnym rywalem Bełchatowian bedzie Iraklis Saloniki, a tu będzie już bardzo ciężko.

Siner 

Wysłany: 2006-02-16, 12:40  

Skra idzie w ślady Mostostalu.Bardzo dobrze,że przynajmniej w LM siatkarzy mamy sukcesy,bo jeśli chodzi o PN to jest ogólnie dupa :]
Iraklis to bardzo dobry team,ale jak przypomnę sobie ,jak grał Wlazły w reprezentacji,to są szanse na niespodziankę :jupi:

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-02-16, 16:32  

Bardzo cieszy zwyciestwo Skry, jesli zdobeda jeszcze troche punktow to piata druzyna ligi bedzie grala w CEV, co ma dla mnie niebagatelne znaczenie :]

Co do meczu z Iraklisem, mam troche fotek ich fanatycznych kibicow. Juz niejednokrotnie rywale przegrywali mecze z Grekami przed pierwsza pilka.

duże zdjęcie (rozjeżdżało się)

danji 

Wysłany: 2006-02-16, 16:50  

Grecy bardzo żywiołowo dopingują przez cały mecz i fetują każy zdobyty punkt. Baghdatisa ponieśli aż do finału Australian Open :brawo:
Wie ktoś gdzie ma być rozegrany pierwszy mecz ??

Odpowiedz do tematu