Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Hoy, manana y siempre
con el Barça en el corazon

Jose Mourinho
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Tenis
Autor Wiadomość
Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2006-01-21, 00:40  Tenis

Odważyłem się założyć nowy temat z racji tego, że sympatyków tenisa powinno tutaj trochę być. Akurat trwa Australian Open tak więc jest o czym pisać.

Dla mnie emocje już się niestety skoczyły za sprawą Cheli, który brutalnie nie dał szans Hewittowi. Lleyton robił co mógł, ale Chela zagrał za dobrze po prostu. Jak się nie popełnia błędów to można wygrać z każdym. Liczyłem na to, że obejrzę sobie półfinał AO Federer - Hewitt a tu taki zonk. Teraz jak nic Szwajcar wygra. Safin nie gra, Agassi nie gra - nie ma komu kibicować :( Rozgrywek pań nie śledzę raczej. Oglądam tylko nogi czasem, ale tutaj nie będę pisał o tym.
Dopóki Federer nie zacznie grać na 50% możliwoście nie ma emocji. Jest za dobry.
Postaw piwo autorowi tego posta

Fufu 

Piwa: 7/3
Wysłany: 2006-01-21, 00:51  

moimi tenisowymi ulubiencami sa dwaj 'mistrzowie techniki' mianowicie Marat Safin i Andy Roddick :D gdy sa w gazie to na korcie jest ich w stanie zatrzymac tylko jeden czlowiek Pewien Szwajcar o ktorym nie chce pisac bo mnie irytuje strasznie to ze on zawsze wygrywa i to ze jest takim kozakiem :[

hmm... jesli chodzi o panie.... powinnismy chyba przejsc do dzialu ze zdjeciami pieknych pan :D lubie ladne i dobrze grajace - Maria Szarapowa, Daniela Hantuchowa (moglem zrobic blad w nazwisku ale nie chce mi sie sprawdzac), ale tez sympatia daze te mniej urodziwe - Martina Hingis (ciesze sie z jej powrotu - choc jest jedno 'ale' jest Szwajcarka ale mam nadzieje ze to jej za chwile nie zdyskredytuje w moich oczach jak jej rodaka) i Justine Henine-Hardenne (w tym nazwisku to juz bankowo sie pomylilem :p )

a co do samej dyscypliny To bardzo lubie ogladac w tv Gralem w tenisa chyba raz w zyciu, na asfaltowym korcie (o zgrozo) i pozdzieralem łokcie i kolana :lol: ale mam nadzieje ze kiedys bede mogl jeszcze sprobowac swych sil grajac dla przyjemnosci i rozrywki

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-01-21, 00:53  

Bardzo dobrze zrobiłeś Mentor :brawo:

Ja zamierzam obejżeć za kilkanaście minut pojedynek Hingis-Benesova, bo Martiny dawnooo już nie widziałem w akcji i bardzo jestem ciekaw jak jej pójdzie w AO. Faworytkami dla mnie są Davenport i Kim.

Turniej panów będzie raczej nudny i wygra Szwajcar :| Kciuki będę jednak trzymał za Roddicka, a może mu się uda ;)

jak ktoś zna się troche bardziej tenisem, to licze na jakieś ciekawe typy, co bym mógł obstawić :>

Mentor 

Wysłany: 2006-01-21, 01:17  

elFufu pisząc o Roddicku zapomniałeś dodać, że powstrzymać go może także jego własny serwis. To jego największy atut (jeszcze forehand ma przedniej marki) i kiedy mu nie idzie serwowanie to traci 50% swojej siły na korcie. Też go lubię, ale w pojedynku ze Szwajcarem podobnie jak reszta zawodników jest bez więszkych szans. Parszywy Roger nie popełnia błędów i potrafi zagrać wszystko. Safin z kolei jest dobry jak nie ma akurat słabszego dnia co zdarza mu się nader często i obfituje w złamane rakiety.
Ja tam szczerze liczę na nieobliczalnego Nalbandiana. Koleś jest naprawdę bardzo dobry i może pokusić się o niespodziankę (no bo jak nie on to kto?). Federer zagra prawdopodobnie z idącym jak burza Haasem, który przeżywa chyba drugą młodość.

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-01-21, 09:11  

No i Martineczka jest w 1/16. Bardzo fajnie, bo zawsze ją lubiłem :) Oby nie trafiła szybko na Henin (imo jedyną, która jest teraz poza zasięgiem Szwajcarki), drabinki nie lukałem więc nie wiem jak się to przedstawia.

Generalnie tenisa kobiecego nie oglądam, chyba, że gra aktualnie:

a właściwie, a może przede wszystkim jej nogi ;]

Co do Lleytona, to nie dziwi mnie jego wczesne odpadnięcia. Koleś niespełna 25-lat, a już jest wypalony jak stary dziadek. Wiedziałem, że prędzej czy później, z upływem lat i spadkiem możliwości, jego mało ergonomiczny styl z obszernymi zamachami a'la 'zamachnę się jak cepem, a piłka i tak nie leci' w końcu go "zniszczy". Choć nic do niego nie mam, a kiedyś nawet go darzyłem sympatią.

Stawiam oczywiście na Rogera, który zabija mnie swoją naturalnością w grze od wielu lat. On chyba urodził się z rakietą w ręku. Nie mylili się Ci, którzy wieścili mu kiedyś, że godnie zastąpi Pete'a. Uwielbiam takich zawodników jak właśnie Fedex czy Sampras. Poezja tenisa w czystej postaci.

Dobrze życzę również jak zwykle Andy'emu.

'The small victories
The cankers and medallions
<<<The little nothings>>>
They keep me thinking
That someday
I might beat you
But I'll just keep my mouth shut'

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-01-21, 09:42  

tez wczoraj ogladalem zdjecia Hantuchovej, nie jest może ideałem, ale jest fajna :)

jako wieloletni fan Samprasa kibicuje oczywiście Federerowi :)

dobrze, że Williamsy już opadły :]
Hingisowej życzę powrotu na szczyt, a Matce i Frytce przynajmniej ćwierćfinału

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-01-21, 10:04  

Daniela, moim zdaniem, jak na sportsmenkę jest BOska. Po prostu ma coś w sobie. A ideałem pewnie, że nie jest :) Idealny jest tylko Czak Noris.

Również cieszę się, że nie gra już ten mutant Serena Williams. Powinna się wziąć za siebie. Bo o ile Venus trzyma się w miarę dobrze, to grubsza z sióstr chyba codziennie stołuje się McD.

'The small victories
The cankers and medallions
<<<The little nothings>>>
They keep me thinking
That someday
I might beat you
But I'll just keep my mouth shut'

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-01-21, 10:37  

heh serena=3xhantuchova :)

troche mnie dziwi ze roger jest niebardzo lubiany wsrod kibicow tenisa. fakt ze jego przewaga w tej chwili jest tak wielka jak Barcy w La Liga na pewno jest nieco irytujacy, ale ogladanie jego gry to uczta(oczywiscie jak mu sie chce grac) : te nieprawdopodobne katy, nieszablonowe zagrania, uniwersalnosc - cud miod.

tak wiec to ze roger wygrywa mi nie przeszkadza, z czasow bukmacherki zostala mi jeszcze sympatia do srichapana,marata,kuertena

nie trawie roddicka,henmana a przede wszystkim mierdy nadala

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-01-21, 10:43  

oj tak, Nadala tez nie lubię

najbardziej elegancki sport, a on wygląda jak pajac. i do tego mierda :maruda:

Serena nie wygląda zbyt zdrowo jak na sportsmenke...

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Mentor 

Wysłany: 2006-01-21, 10:48  

Akurat Roger w tenisie ma większą przewagę niż Barca w La Liga IMHO ;) Ja tam jakoś za nim nie przepadam, ale nie to żebym mu źle życzył. Dostrzegam to, że jest fantastyczny. Zdecydowanie najlepszy ze wszystkich, ale właśnie to, że znajduje się poza zasięgiem mnie irytuje. Poza tym Szwajcar często grywa z takim zimnym wyrachowaniem, że zastanawiam się czy to nie maszyna. Oglądając jego mecz mam wrażenie, że ocenia przeciwnika i wylicza sobie na ile % możliwości ma zagrać, aby pewnie wygrać. To jest dobre pod względem ekonomicznym, że tak powiem bo nie przemęcza się niepotrzebnie, ale to kolejna oznaka jego dominacji :P Nie wiem czy miałem okazję oglądać Federera grającego choćby na 90% możliwości. Podobieńst między nim a Samprasem bym nie szukał specjalnie. Samprasa lubiłem, ale zawsze wyżej od niego w hierarchii stał Agassi mimo, że Sampras osiągnął więcej i to do pobicia jego będzie dążył Federer raczej.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-01-21, 11:21  

Mentor napisał/a:
Oglądając jego mecz mam wrażenie, że ocenia przeciwnika i wylicza sobie na ile % możliwości ma zagrać, aby pewnie wygrać.

trafiles w samo sedno :) , tylko bidulek na Roland Gaross jakis zagubiony :)

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2577/1201
Wysłany: 2006-01-21, 11:56  

Tak przedstawia sie drabinka jakby co

Roger Federer vs.Tommy Haas
Dominik Hrbaty vs. Nikolay Davydenko

Juan Ignacio vs. Nicolas Kiefer
Paul-Henri Mathieu vs. Sebastien Grosjean

Fabrice Santoro vs. David Ferrer
Tommy Robredo vs. David Nalbandian

Ivan Ljubicic vs. Thomas Johansson
Marcos Baghdatis vs. Andy Roddick

Lindsay Davenport vs. Svetlana Kuznetsova
Virginia Ruano Pascual vs. Justine Henin-Hardenne

Maria Sharapova vs. Daniela Hantuchova
Elena Vesnina vs. Nadia Petrova

Patty Schnyder vs. Anastasia Myskina
Nicole Vaidisova vs. Amelie Mauresmo

Martina Hingis vs. Samantha Stosur
Francesca Schiavone vs. Kim Clijsters

Takze kolejna runda u facetów bedzie raczej nieciekawa, za to u kobiet moze być bardzo interesująca, w ćwiećfinałach moga sie spotkać, a raczej napewno się spotkają :
Lindsay Davenport vs. Justine Henin-Hardenne
Martina Hingis vs. Kim Clijsters
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........

Kuba 

Piwa: 126/243
Wysłany: 2006-01-21, 18:40  

No ciesze sie, ze taki temacik powstal :-) Dzis kolejna nieprzespana noc z powodu transmisji z Melbourne :P Ciesze sie z powrotu boskiej Martiny :D Zawsze byla jedna z ulubionych zawodniczek i tak zostalo :-) Dzis nie powalczyla zbytnio, tylko do stanu 4-4 w pierwszym secie :-) Pozniej juz panowala na korcie. Wysmienite skroty, nic nie stracila z antycypacji :-) Bylo troszke niewymuszonych bledow, ale mozna to wybaczyc :-P Kolejna zawodniczke powinna odprawic z kwitkiem, mam nadzieje, ze Kim tez bedzie pokonana :P
Co do facetow - zbytnio nie pasjonuje sie tym turniejem, gdyz Federer powinien wygrac na luzie :/

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2006-01-21, 18:48  

Maly offtop i prywata:
nie wiem czy wiecie, ale istnieje niezle forum o tenisie:) link w dziale ciekawe strony www ;)

Kuba 

Piwa: 126/243
Wysłany: 2006-01-21, 19:30  

wiemy wiemy :P

Odpowiedz do tematu