Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ekstraklasa
Autor Wiadomość
Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-01-18, 20:45  Ekstraklasa

Czas rozpocząć nowy dział na forum,a jaki temat nadaje się do tego lepiej niż Mistrz Polski,drużyna którą wszyscy podziwiają i kochają :]
Dzisiaj odbył się pierwszy sparing Wisły z jakimiś łajzami z 3 ligi niemieckiej - Rot-Weiss Oberhausen.Petrescu zaczął od wygranej i myśle,że tak juz będzie do końca sezonu.Chociaż kadra coraz słabsza.Szkoda Baszczyńskiego,który moim zdaniem wyląduje niedługo w West Ham United.Pewnie da tam sobie rade,ale i Wisła bez niego jakoś sobie poradzi,zwłaszcza że ostatnio zaczął popadać w rutyne.
W klubie chyba przeczuwają sukces bo podniesiono ceny biletów (karnety potaniały). :hyhy:
Ostatnio zmieniony przez imerr 2009-02-11, 12:49, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-01-18, 21:04  

Na BO rzondzila (L), a teraz zaczyna sie hegemonia Wisły :P Zreszta tak jak na boisku :P

Petrescu zafundowal im solidny zapieprz i bardzo dobrze. Niektorym gwiazdeczkom sie w glowach poprzestawialo i przyda sie kubel zimnej wody na lby.

Odejsciem Baszczynskiego sie nie przejmuje. Od dawna mowil, ze chce odejsc. Zasluzyl na to dobra gra i postawa poza boiskiem. Powodzenia w West Ham. A i tak wg mnie Blaszczu jest talentem na wieksza skale :] Nie tylko Wisła, ale cala polska pilka bedzie miala z niego pozytek.

Manewr z blietami zrozumialy. Zarzad stawia na karnetowcow. Ale niektorzy szalikowcy patrza oczywiscie powierzchownie na cennik. Jakby sobie nie mogli wyliczyc, ze karnety wyjda im teraz jeszcze taniej niz pojedyncze bilety na kazdy mecz rundy. :rotfl: A kasa na transfery i $$ dla Petrescu skads musi sie brac.

Zreszta, drozsze bilety to sprawa krotkoterminowa, tylko ta runda. Wszyscy wiedza ze dzieki dofinansowaniu ze strony miasta, we wrzesniu gotowa do uzytku ma byc nowa trybuna (5600miejsc), blizniacza do zadaszonej polnocnej (E). Prace nad zapleczem juz trwaja od dawna. Znaczy to mniej wiecej tyle, ze od nowego sezonu mecze Ligi Mistrzow beda mogly odbywac sie przy Reymona. A bedzie je obserwowalo 21tys ludzi. Ciekawwa perspektywa :]

Oczywiscie na 100-lecie klubu Mistrzostwo. Zagwarantowane zreszta na dlugo przed koncem sezonu :]

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2565/1201

Wysłany: 2006-01-18, 21:41  

Dlaczego w ankiecie nie ma opcji "inny" ?
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, .....

nawro 

Postawił 6 piw(a)
Wysłany: 2006-01-18, 21:50  

zagłosowałem na Lecha, ale nie wierze w to ze siegna po mistrza (przeciez nie bede glosowal na Legie czy Wisle :P ), jeszcze nie teraz...moze za rok ;)
to moze teraz pare slow o tym co dzieje sie w stolicy Wielkopolski :) z klubu odeszli juz Gajtek do Korony i Kus do QPR (polroczne wypozyczenie). Gajtek odszedl bo mu sie kontrakt konczyl, a poza tym scyzoryki dawaly za niego dobra kase zwazywszy na to ze to byla jego pierwsza udana runda w barwach Kolejorza. Mowilo sie tez o odejsciu Sasina (Korona), Zakrzewskiego, Nawrocika (obaj Arka), a takze Scherfchena ktory byl na testach w Cardiff, ale jak na razie cala powyzsza czworka nadal jest w Lechu. A co do transferow in: jak na razie przyszedl Malarz z Amici. Ciekawie zapowiada sie teraz rywalizacja o miano golkipera nr1: nie dosc ze przyszedl Malarz to Piatek powrocil juz do zespolu i treningow po chorobie. Ponadto Michniewicz nie ukrywa, ze chetnie na Bulgarskiej z powrotem widzialby Golinskiego, ktorego chce sie pozbyc Groclin. Problemem jest tylko kasa jak zwykle :/ Lecha stac najwyzej na jego wypozyczenie, podczas gdy Groclin chce go sprzedac definitywnie. Bez watpienia Golina przydalby sie w Lechu, zwlaszcza jezeli odejdzie Scherfchen.
Jednak wszystkie te ruchy to i tak nic w porownaniu z tym co sie bedzie dzialo latem :) Zapowiada sie ostra walka o miejsce w nowym teamie , dlatego chlopaki powinni sie sprezyc i ostro wziasc do roboty :) W tym sezonie bez watpienia Lech celuje w Puchar Polski o czym glosno mowi Michniewicz. W tabeli miejsce w gornej polowce wszystkich zadowoli.

a co do innych zespolow: to ciekawi mnie postawa Pogoni w nadchodzacej rundzie ;) no i oczywiscie nie zyczylbym sobie mistrzostwa dla Legii, dlatego bede kibicowal Wisle mimo wszystko ;) bo nie wierze zeby inne zespoly moglyby sie wlaczyc do walki o mistrzostwo

elpincho 
Orthodox Yidd

Wysłany: 2006-01-18, 22:01  

Hehe. Ja odałem swój głos na Koronę. Choć kompletnie nie interesuje mnie polska piłka skopana, to jednak to co się dzieje w Kielcach w ostatnim czasie naprawdę się chwali. Widać, że powstaje tam drużyna zprawdziwego zdarzenia. Właściciel jest facetem z głową na karku. Widziałem z nim kiedyś wywiad i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zależy mu na tym klubie i łąduje w niego kasę. Robi to jednak spokojnie i z głową nie rzuacając się na hurra. Spokojnie buduje drużynę, która już teraz może rywalizować z najlepszymi. Za sezon, dwa będą podstawową siłą w polskiej lidze i kto wie, czy w Kielcach nie bedzie mistrza polski. Dlatego właśnie zagłosowałem na Koronę. Choć najbardziej cieszyła by mnie wygrana Lecha, ale to jest bardzo mało prawdopodobne. Może coś się zmieni po połączeniu z Amicą :)

Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-01-18, 22:10  

Boraś napisał/a:
Dlaczego w ankiecie nie ma opcji "inny" ?

Miałem taką opcje, ale brakło miejsca.Ale w sume racja,wywale Cracovie bo na nią i tak nikt oprócz PiotruHa nie zagłosuje :P
EDIT
Kurwa nie da się już edytować ankiety :kwasny: Najwyżej traktujcie Craxe jako inną :P

//od Raijna: co sie nie da?:) Wszystko sie da:)
EDIT2 He,he dzięki za interwencje :)

gadu 
hwdp 40%

Wysłany: 2006-01-19, 00:35  

Petrescu to na pewno ciekawe posunięcie Cupiała, ale mi się wydaje, że Wisełka ma po prostu za słaby skład, do tego Petrescu ściąga jakieś łajzy - swoich dawnych kumpli... Także liczę, że DaN nie zmarunje wspaniałej pracy Jurka "Liga Mistrzów" Engela i Wisełka się stoczy.

Z drugiej strony z kalendarza wynika, że wszystko pewnie zadecyduje się w meczu sezonu na Łazienkowskiej. A Legia nie ma jakoś szczęścia do takich spotkań... ;)

W Legii mamy Gottwalda, który podobno jest bardziej drewniany niż Rasiak , a w klubie nie grał, bo nie chciał podpisać kontraktu...

Jest też Edson, którego władze Legii przedstawiały jako najlepszego obcokrajowca obrońcę z Ligi Francuskiej wg "France Football", tymczasem ponoć FF nic o takiej nagrodzie dla Edsona nie wie, a Edson w OM rozegrał 6 meczów :D

Jednym słowem Legia kontynuje swoją politykę transferową - "a może się uda"

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-01-19, 01:03  

a ja sie kurwa pytam dlaczego w ankiecie nikt nie uwzglednil zaglebia lubin? przeciez to jasne, ze wiosna zespol prowadzony przez franciszka smude wlaczy sie do walki o mistrzostwo polski. Ale to nie koniec, po ostatnim przegranym finale PP przyjdzie teraz w finale zwyciestwo.

Juz nawet warszawsko-krakowska spoldzielnia probowala zepsuc atmosfere w zaglebiu, PS napisal ze w zwiazku ze zmiana na stolkach w KGHM i tym samym zarzadzie zaglebia z praca pozegna sie Franz. Nic podobnego, franek smuda czyni cuda.

edited by danielos: masz to swoje Zagłębie :)

edited by zaglebiok niom, teraz szafa gra, zaglebieeee rycerzeeee wiosny :D

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-01-19, 09:38  

Swoja droga, bardzo jestem ciekawy fuzji Amica-Lech. Jak sie nie da normalnie, to trzeba kombinowac. Ale moze w polskiej pilce cos sie ruszy :]

Lechici i tak musza jeszcze rok czekac, az Wisełka wywalczy dwa miejsca w el. Ligi Misiów :P

dobry 

Wysłany: 2006-01-19, 10:38  

Pod koniec rundy zimowej, zalozylem sie z ziomkiem o 2 litry wodki, ze Legia zdobedzie mistrzostwo /kumpel mowi, ze Wisla/ Tak patrze na transfery Legiunii i o ile Edson czy Roger moga byc wzmocnieniem, choc to dalej niewiadoma to jak patrze na takiego Gottwalda czy Czarka Kucharskiego to dreszcze mnie przechodza. Poczatkowo myslalem, ze Wdowczyk zrobi porzadki, ale teraz sam nie wiem. Juz wolalbym aby Smola i Zjawa zostali, niz dzialacze mieliby sprowadzac takich grajkow jak wczesniej wspomniany Gottwald czy Kucharski.

W ogole zastanawiam sie, jak taka firma jak Legia moze zatrudnic pilkarza ktory nie gral pol roku, w dodatku przyszedl z polecenia jakiegos rezerwowego bramkarza Legii, Janka Muchy. Sorry, ale szanujacy sie klub chyba sam potrafi sciagnac sobie odpowiednich pilkarzy a nie liczyc na jakas rekomendacje bramkarza, tymbardziej ze nikt wczesniej nie bardzo widzial tego Gottwalda w akcji. No zobaczymy.

Z Wisly smiac mi sie chcialo jak zatrudnili Kaczorowskiego. Z calym szcunkiem dla sympatykow, ale wtedy chyba cala pilkarska Polska smiala sie z Wisly. Zatrudnienie Thwaite chyba mozna uznac jako sukces. Wydaje mi sie, ze sporym wzmocnieniem moze tez byc Norbert Varga. Ciekawe jak zakoncza sie negocjacje z Florentinem Petre. Koles ma ogromny talent, do dzis sie zastanawiam dlaczego nie zrobil kariery na zachodzie.

Z drugiej strony po co Wisle Florentin Petre skoro na prawa pomoc maja Blaszczykowskiego i Pauliste. Na ta pozycje przymierzany jest rowniez Tiberiu Balan, ktory pracowal z Petrescu w Sportulu. Na jednej z pierwszych konferencji jako trener Wisly, Petrescu to powiedzial, ze Wisla bedzie grala systemem 4-3-3 albo 4-5-1. Wczorajszy sparing z Oberhausen pokazal, ze jednak dalej beda grali 4-4-2. No chyba, ze to sie zmieni w nastepnych meczach.

Pavel 
Patrick Kluivert

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2006-01-19, 15:00  

Zagłosowałem na Legie, uważam, że Legia ma większe szanse na zdobycie mistrza :D Wisła za Petrescu potrzebuje czasu na zgranie, a tego czasu w przerwie zimowej może nie wystarczyć, na co oczywiście liczę :P A co do Legii to mam nadzieje, że Brazylijczycy się sprawdzą, bardziej liczę na Rogera, bo na lewej obronie to i tak z powodzeniem może grać Kiełbowicz, jakby Edson się nie sprawdził ;) Co do Gottwalda to powstrzymam się jeszcze z oceną jego możliwości, może to będzie drugi Svitlica, kto wie :D Za to bardzo ucieszyło mnie to, że Kucharski wraca do Legii, mam nadzieje, że się sprawdzi, odbuduje formę i będzie znowu grał tak jak kiedyś :P Zresztą Wiśle już się znudziło to ciągłe zdobywanie mistrza kraju, teraz czas na Legie ;)

nawro 

Postawił 6 piw(a)
Wysłany: 2006-01-19, 15:28  

Miskiewicz napisał/a:
Swoja droga, bardzo jestem ciekawy fuzji Amica-Lech. Jak sie nie da normalnie, to trzeba kombinowac. Ale moze w polskiej pilce cos sie ruszy :]

Lechici i tak musza jeszcze rok czekac, az Wisełka wywalczy dwa miejsca w el. Ligi Misiów :P

to nie jest fuzja, poniewaz oba zespoly nadal beda istniec. Lech bedzie gral w Orange Ekstraklasie, a Amica Wronki w trzeciej lidze. Holding Amica po prostu od przyszlego sezonu zainwestuje w Kolejorza. Inna sprawa, ze czesc zawodnikow Amici zasili Lecha w nastepnym sezonie, ale dzisiaj nie wiadomo ani ilu ich bedzie, ani kto to bedzie.

RCDE 
GrupaTrzymającaWódkę

Wysłany: 2006-01-19, 16:57  

Serce mówi Wisła, rozum mówi... nie wiem. :) Tak naprawdę Wisła przed rundą wiosenną jest jedną z większych niewiadomych (może poza Pogoninhą hehe). Warto zauważyć że poza trenerem wymieniono CAŁOŚĆ sztabu, a to może mieć nawet większy wpływ na drużynę niż zmiana szkoleniowca. Przy czym poprzedni spece np. od przygotowania fizycznego czy trener bramkarzy delikatnie mówiąc nie należeli do ekspertów :wstyd: więc tu zmianę oceniam na plus.

Ceny karnetów rzeczywiście są nienajgorsze, przy czym przed tą rundą każdy karnetowicz musi wyrobić sobie również eletroniczną kartę na którą się go załaduje, a ta przyjemność kosztuje 15 zł. Poza tym jeśli zarząd myśli że 16 tys. ludzi kupi karnety na jedną z najnudniejszych ostatnio pod względem piłkarskim rund na Reymonta to raczej grubo się myli, a większość zwykłych "konsumentów" piłki nożnej może nie chcieć wyłożyć min. 35 zł na bilet na mecz z Odrą Wodzisław :roll: Poza tym kiedy powiększano stadion z 10 do 16 tys. też mówiono o tym że ceny biletów spadną...

Inne ekipy? Chyba tylko Legia. Koronie wróżę syndrom beniaminka i tracenie punktów na wiosnę a ta ich gwiazda "Kielecka sucha" musi przecież kiedyś przestać strzelać bramki. Zagłębie na razie odczuwa efekty wyborów :) , zresztą już widać że z zapowiadanych szumnie transferów nic nie wyjdzie. Cracovia - :rotfl: zresztą oni nie mogą być wyżej od Wisły bo zaburzyłoby to ich kibicom konstrukcję psychiczną :D

mroo 

Piwa: 740/716
Wysłany: 2006-01-19, 17:13  

nie rozumiem czemu nie ma w tej ankiecie pogoni :D

przeciez nie ulegazadnej watpliowosci ze to oni beda miec mistrza :lol:

Cebi 

Piwa: 3/10
Wysłany: 2006-01-20, 17:02  

a gdzie Arka?? duma pomorza?