Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ciutadans de Catalunya, ja la tenim aquí!
Josep Guardiola
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Boberek
2014-01-28, 11:26
Sandrusco dimission!
Autor Wiadomość
Bask 
You want this?

Piwa: 161/189

Wysłany: 2008-06-28, 09:54  Sandrusco dimission!

W tym temacie możecie się :konik: przy Wielkim Sandro, który sprowadzi Pato za 40 baniek :lol2: \o/ :fala:

Koniec offtopów w temacie o Arszawinie i innych.

Może należałoby jakoś lepiej przedstawić Sandro, ale teraz mi się nie chce.Możliwe, że zrobię to później :)
Ostatnio zmieniony przez imerr 2010-12-15, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
DeNiro
waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2008-06-28, 10:02  

Rosell
dla jednych lek na całe zło i mąż opatrznościowy
dla innych całe zło i niszczyciel przez którego od 2 lat Barca nie wygrała nic,zniszczył podobno sekcję koszykówki i wszystko inne
wg pewnego mędrca nie będzie mógł kandydować,mimo że szumnie to zapowiada,ale jak wiemy nie czytał statutu i brakuje mu kasy

dla mnie ciekawa kandydatura i mam nadzieję że jako jeden z autorów projektu Laporty (po wywiadzie z nim w roku 2003 przekonałem się do Laporty) będzie potrafił od nowa przywrócić zwycięski styl i rozeznanie na rynku transferowym,a jego kontakty pozwolą na dobre transfery a nie prowizorkę i beznadzieję jaką w tej dziedzinie przedstawia prawa ręka Laporty tixiki
zresztą po ostatnich 2 latach prezydentury Laporty dobrą alternatywą byłby dla mnie i bassat i stary nunez

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2008-06-28, 10:48  

waldos napisał/a:
wg pewnego mędrca nie będzie mógł kandydować,mimo że szumnie to zapowiada,ale jak wiemy nie czytał statutu i brakuje mu kasy

a czemu miałby nie móc?

dla mnie to żaden nowy Mojżesz, ale przynajmniej nie krytykuje ciągle Laporty i nie wykorzystuje każdej okazji do ataku. tu się akurat zachowuje o tyle w porządku, że mając niezłą pozycję jako opozycja mógłby ciągle destabilizować sytuację. a był raczej w cieniu.

ciekawe, że Sandro uważa, że przeprowadzone do tej pory transfery są pod względem sportowym dobre.

Bask napisał/a:

Może należałoby jakoś lepiej przedstawić Sandro, ale teraz mi się nie chce.Możliwe, że zrobię to później :)

należałoby, ale on po prostu urodził się i jest, a podobnie jak Jarosław K. nigdy nie popełnił błędu :P

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2008-06-28, 11:01  

Co do wyborów na prezydenta to ja poczekałbym aż ujawni się paru kandydatów i każdy przedstawi swoje założenia i znajomości w świecie piłki :D Może znowu wygra ktoś kto będzie obiecywał gruszki na wierzbie a jakimś cudem pod jego banderolą zgarniemy parę pucharów.
Ja się nie orientuję co do ludzi którzy są w zarządzie ( i pewnie ludzie którzy będą ubiegać się o prezydenturę będą dla mnie anonimowi) ale jak przyjdzie czas wyborów to pewnie na BO przedstawią sylwetki i założenia kandydujących ;)
nie wiem jak tu.

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2008-06-28, 11:48  

nie liczylbym na wielu kandydatow.

sytuacja jest prosta. wybory w zasadzie blokuja transfery. nie wiem ktorego dnia by sie odbyly, mowi sie o koncu sierpnia, ale zanim nowa wladza sie zbierze, zanim uruchomione zostana kontakty ... to trwa, a w sierpniu juz graja ligi, pamietajmy ze kupujac w sierpniu np. adebayora zmuszamy arsenal do sprowadzenia nastepcy, co im sie moze niezbyt podobac, a jezeli juz to moga duzo wolac ...

do tego rosell obiecuje zatrzymanie gwiazd, wydalismy juz z 70 milionow wiec na nowego cracka stac nas nie bedzie.

czyli zostajemy z tym co mamy. a rosell na tym polu ma przewage bo to on sprowadzil gwiazdy i nie sadze zeby zagrozic mogly mu jacys inni przeciwnicy laporty (btw - ktos wie cos wiecej na temat "un crit valent", bo zapowiedzieli sie a cos o nich cicho?)

w zasadzie juz teraz mozna stwierdzic, ze jak przejdzie wotum, to walka rozegra sie miedzy rosellem a soriano. inny wariant bylby dla mnie mniejszym (inny czlowiek z obozu laporty) lub wiekszym (brak rosella w stawce:P) zaskoczeniem.

poza tym wyniki w przyszlym sezonie zalezec beda od tego co dziac sie bedzie obok ewentualnych wyborow czyli presezonu pepa. czy w lozy siedzi (a raczej spoznia sie:)) laporta czy rosell to malo wazne w sytuacji gdy nie moze sie biegac. nowego projektu laporty szukac trzeba nie tylko w nazwiskach zawodnikow, ale calym planie zaplecza. sprowadzamy lekarzy, trenerow, maja byc nowe metody... to wiecej warte niz nie jeden crack. i tym laporta- a w zasadzie soriano - tez sie byc moze bedzie w kampanii bronil

mam nadzieje ze rosell powie nam cos jeszcze bo jak juz napisalem laporta i jego ludzie nagadali sie juz dosyc :D

waldos 

Wysłany: 2008-06-28, 12:41  

dlaczego miałby nie kandydować ?
imerr zapytaj wszechwładnego na BO to on ubzdurał sobie że rosell nie będzie kandydował
podobno statut na to mu zabraniał
ale nie ma się co śmiać może będzie tzw. precedens kumana :lol2:
póki co daleko do wyborów,bo przyjęcie votum nieufności spowoduje że Laporta odejdzie zhańbiony niczym Gaspart a przecież te prezydentury różnią się od siebie zasadniczo
dlatego mimo wszystko trudno oczekiwać by do wyborów doszło przez co w odróżnieniu od xava nie oczekuję płomiennych przemówień od rosella i przedstawiania jakiegokolwiek planu
do sierpnia jest sporo czasu,jeśli będzie kampania to sandro pewnie ujawni swoje plany,a także obieca że natychmiastowo po elekcji zatrudni jakiegoś gracza

a jeśli wybory spowodują paraliż to ja wolę pozostania eto'o i ronaldinho niźli tixikiemu mają podrzucać jakichś henrique czy innych maxi lopezów

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2008-06-28, 13:12  

bladzisz.

do wczoraj apelowalem o to zeby rosell powiedzial 'tak, bede kandydowal+rzucil pare pomyslow'. zrobil to, mimo ze niektorzy nie widzieli w tym sensu - wszak wyborow nie ma ani jutro ani nie bylo ich przed mieisacem kiedy o to apelowalem - no ale sandro widocznie twierdzil inaczej. ciesze sie wiec ze do tego doszlo.

teraz chcialbym aby ciagnal ta swoja gadke. i zapewne to zrobi bo w tydzien wiele sie moze stac. niech odpowiada na pytania dziennikarzy, komentuje ruchy zarzadu, niech jego kandydatura sie powoli klaruje. zrobil juz krok, czekam na wiecej.

mysle ze socios ktorzy 6 lipca beda glosowac de facto przeciwko laporcie i jego ludziom tez chceilby poznac cos wiecej na temat rosella. to im sie po prostu nalezy. "czesc, jestem sandro, bede kandydowal, laporta robi syf, nie chce nowego stadionu i zatrzymam gwiazdy" moze niektorym nie wystarczyc:)

w kwestii "twardej strategii" zarzenia klubem przygotowany jest podobno swietnie, wiec ma okazje zeby zapracowac na wizerunek, ktory wypowiedzi takie jak ta wczorajsza buduja :)

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-06-28, 21:55  

Na razie trzeba czekac na wyniki referendum, jesli okaze sie ze dojdzie do wyborow wtedy z pewnoscia pojawia sie i kandydaci i programy. A i sam Sandro z pewnoscia bedzie bardziej wylewny. Na pewno tym razem obietnica sprowadzenia kogos takiego jak Beckham nie przesadzi o wynikach wyborow;) Jesli wyborow nie bedzie, wydaje mi sie ze w przypadku niepowodzenia projektu Pepa i tak dojdzie do wyborow za rok, trzy lata bez trofeow to z pewnoscia bedzie za duzo.

Co do samego Rosella, to cieszy sie moja umiarkowana sympatia. Klub po jego odejsciu zaczal zjezdzac po rowni pochylej a dla mnie nie wygranie niczego w dwoch ostatnich sezonach to kompromitacja calego zarzadu. W nowy projekt srednio wierze, co nie znaczy ze bede w kazdym meczu trzymal kciuki za porazke;]

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2008-06-28, 22:47  

Pred napisał/a:
Na razie trzeba czekac na wyniki referendum, jesli okaze sie ze dojdzie do wyborow wtedy z pewnoscia pojawia sie i kandydaci i programy.

Jeżeli tak to coś tu jest nie tak moim zdaniem. Można nie lubić Laporty, ale wyrzucać go nie wiedząc co nas czeka potem to już większy hardcore niż pozostawienie go na stanowisku (aczkolwiek najbardziej zatwardziali antyfani Joana mogą się z tym sprzeczać :lol2: ). Uważam, że pojawienie się rozsądnego kandydata przysporzyło by Laporcie większych problemów. Gdyby Sandro przedstawił jakąś konkretną wizję to nagle mogłoby się okazać, że przeciwników Laporty jest więcej, ale po co to komu. Przecież przede wszystkim trzeba wypierdolić kurdupla i pajaca. Dzięki temu będzie lepiej. Nie ważne co potem.

Wyobraźmy sobie sytuację kiedy każdy z nas może brać udział w głosowaniu. Pytanie brzmi: Co miałoby nas skłonić do głosowania przeciwko Laporcie i jednocześnie głosowania za Rosellem?

Odpowiesz waldos? :P

waldos 

Wysłany: 2008-06-29, 05:04  

jasne
zacytuję Preda: dla mnie nie wygranie niczego w dwóch ostatnich sezonach to kompromitacja całego zarządu
i dodam: rosell jeszcze tak się nie skompromitował stąd taka ufność w niego :)

konkretny kandydat by coś zmienił?być może
a być może nie

nawet przeciwnicy Laporty wiedzą i dostrzegają-wybory skomplikują przygotowania do nowego sezonu
do tego by odwołać Laporte musi być spora większość 2/3 to jest niemal jak u nas z vetem prezydenckim,nie łatwo je odrzucić
tu też łatwo nie będzie

ale jest też inna luźna analogia
jan maria rokita to podobno wyśmienity kandydat na premiera czy marcinkiewicz come back ale czy uważasz że łatwo byłoby ich na ten stołek wstawić ?

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-06-29, 09:48  

Wydaje mi sie, ze Laporta ma wciaz posiada duze poparcie wsrod socios i ostre go atakowanie moze skonczyc sie zle dla tego kogos. Aczkolwiek sam jestem zdziwiony, ze opozycja jest taka niemrawa, ale to juz sprawa tych ktorzy na ten stolek sie szykuja. Z pewnoscia sa tacy socios dla ktorych wiadomosci, ze jestesmy najbogatszym klubem swiata jest wazniejsze niz to co zespol osiagnal w ostatnim czasie.

Wyrzucajac Laporte nie wiadomo co nas czeka, a pozostawiajac Laporte wiemy co nas czeka?

mikaelus 

Piwa: 727/975
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-06-29, 10:28  

Jeśli o mnie chodzi to Sandro swoim wystąpieniem spełnił moje oczekiwania. Zawiódł przy okazji też tych, którzy spodziewali się wściekłego i frustrackiego ataku - nic z tych rzeczy. Rosell póki co wizerunkowo wygrywa z Laportą, bo potrafił pochwalić to co dobre, przy okazji wytykając wiele błędów. Przyjął prawidłową strategię, tzn. stawianie ewolucji przeciw rewolucji. Obecny zarząd trochę się zagubił, starając się wyrwać z korzeniami to co sam zbudował przez ostatnie kilka lat. Zamiast tego Rosell proponuje pozostawienie tych czołowych, najważniejszych piłkarzy - dość rozsądnie, bo nie ma za nich dobrych następców. Do tego jednak na pewno jeszcze kogoś chciałby sprowadzić. W Pato za 40 baniek nie wierzę, to raczej typowa dziennikarska kaczka - Sandro nigdy niczego takiego nie zrobił, ba, był przecież uważany za jednego z lepszych negocjatorów i jeśli miałby kogoś za grubą kase sprowadzać, to na pewno nie nieopierzonego dzieciaka.
Poza tym postawienie na poparcie Ronaldinho i danie mu drugiej szansy, załatwia właściwie sprawę cracka - ludzie wciąż pamiętają Konia w wysokiej formie, a Sandro daje swoją osobą drugą szansę na powrót Brazylijczyka do wielkiej formy. W końcu to on go sprowadził i to za jego kadencji w zarządzie Dinho grał najlepiej (pomijając rozważania dot. tego jak wielki wpływ mógł mieć Rosell na dyspozycję R10).
Przeciwko dość niepewnej rewolucji w składzie, gdy następcami Deco, Eto'o i Ronaldinho obwołuje się Hleba, Adebayora (tudzież Berbatowa) i Arszawina, Sandro proponuje odbudowę potęgi składu, który wymiatał jeszcze 2-3 lata temu. I ma tu mocne argumenty, gdyż, w przeciwieństwie do Galaktycznych w chwili upadku, nasi piłkarze są w idealnym dla zawodników wieku - 27-28 lat (no Deco 31) - więc mają wszelkie dane ku temu, by jeszcze odnosić wielkie sukcesy.

Na innych kandydatów bym nie liczył - to nie są takie otwarte wybory jak w 2003. W tej chwili jest to pojedynek Laporta vs. Rosell i nikt inny nie ma szansy się przebić.
Właściwie faktycznymi wyborami jest już głosowanie na wotum - głos za to poparcie Sandro, głos przeciw - Laporty. Późniejsze wybory to tylko formalność, bo nie sądzę by ktoś uznawał takiego Soriano za jakąś zmianę w zarządzie. Mielibyśmy tylko rotację stanowisk w ramach jednej grupy rządzącej.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-06-29, 10:51  

znaczy ze tydzien wczesniej ronaldinho byl beznadziejny, opierdalał sie i trzeba go bylo wypieprzyc, a jak rosell powiedzial ze ronnie ma zostac to juz jest na nowo crackiem?

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2008-06-29, 10:59  

waldos napisał/a:
jasne
zacytuję Preda: dla mnie nie wygranie niczego w dwóch ostatnich sezonach to kompromitacja całego zarządu
i dodam: rosell jeszcze tak się nie skompromitował stąd taka ufność w niego

No i jak dla mnie wygląda to kiepsko. Dostrzegam powody przemawiające za odwołaniem Laporty, ale nie dostrzegam powodów do głosowania za kim innym niż Laporta :P

Pred napisał/a:
Wyrzucajac Laporte nie wiadomo co nas czeka, a pozostawiajac Laporte wiemy co nas czeka?

Rijkaard przychodząc do klubu musiał dokonać rewolucji. Dokonała się. Wygraliśmy dużo (chociaż mogliśmy a nawet powinniśmy wygrać więcej) a teraz sytuacja się powtarza. Nowy trener. Nowy cykl. Poczekajmy na efekty czy też ich brak bo niektórzy czekają na to drugie.

Rosell jeszcze niedawno chciał sprzedawać Ronaldinho, ale teraz podobno chce go zostawić więc już jest wielki :D

BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/106
Wysłany: 2008-06-29, 11:22  

"To nieprawda, że opuściłem Barcelonę z powodu, że odeszli również Cocu czy Reiziger. W Barçie chciałem wygrywać, dawać satysfakcję kibicom i zdobywac trofea. Nie było dla mnie ważne, kogo mam u boku. Ale w klubie miało miejsce tyle nieprzyjemnych zajść, że nawet nie mogę ich policzyć. Powiem jedno: Jeden z wiceprezydentów FCB robi naprawdę paskudne rzeczy. Rzeczy, które mnie się zupełnie nie podobały" - Edgar Davids na odchodne.

To o Wielkim Sandrusco podobno. Stanowcze NIE dla tego pana :]

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi