Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Blancos llorones saludad a los campeones!
Luis Figo
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Henrique Adriano Buss
Autor Wiadomość
Bask 
You want this?

Piwa: 161/192
Wysłany: 2008-06-28, 09:32  Henrique Adriano Buss

Według Sportu oraz mediów Brazylijskich obrońca Palmeiras zostanie naszym nowym zawodnikiem. Nie wiadomo czy będzie w następnym sezonie wypożyczony do jakiegoś klubu czy włączony do 1 drużyny Blaugrany.

Bol: http://noticias.bol.uol.c...t59u162325.jhtm

Sport: http://www.sport.es/defau...idseccio_PK=803

Część z newsa na oficjalnej strony Palmeiras po ogłoszeniu kupna Gladstone(obrońcy, który ma zastąpić Henrique):
Cytat:
Henrique, who is in the final stages of negotiation with Barcelona, Spain

Do tego:
Cytat:
The manager of football Palmeiras, Tom Cecílio, regretted the departure of Henrique, who was only four months at the club. The intention was to keep the defender until the end of the year, but the requirement of Barcelona count on the further strengthening of the player immediately and will ultimately prevail.
- There are situations that are difficult to be circumvented. The opportunity to act in a club-edge of Europe and the financial proposal did Henrique accept the transfer.There was as Palmeiras do anything - Tom Cecílio.

Główną pozycją Henrique jest środek obrony. Według Sportu może on podobno występować też na lewej i prawej stronie oraz nawet na DM.

Data oraz miejsce urodzenia: 14 październik 1986 w Marechal Cândido Rondon(Brazylia)

Wzrost 187 cm waga 74 kg

Profesjonalna kariera:
2006-2008 Coritiba
Od 2008 Palmeiras 18(1)

W 2007 roku został wybrany najlepszym obrońcą 2 ligi Brazylijskiej.

W reprezentacji Brazylii:
2 spotkania

Cena transferu to około 9 mln euro.

Opis ze Sportu:
Cytat:
His departure from good ball placement and his physical strength, measuring 187 centimeters that make it almost insurmountable overlooked, are your best business card. In addition Henrique also has great versatility in the play, which allows it to act both as the center on both sides of behind.

Another of its virtues is accurate long passes and their ability to start the game when centrocampistas creators are marked by the rival team. . His speed, especially one against one, is another of the added values of this young Brazilian pearl

W Brazylii Henrique uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych obrońców.
Ostatnio zmieniony przez Bask 2008-06-28, 10:42, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
imerr
Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2008-06-28, 09:53  

Txiki pojechal do brazylii po hernanesa i przywiozl henrique? ;)

Nie podoba mi sie ten transfer. Nie wiadomo, czy bedzie gral u nas juz od tego sezonu, ale w kazdym razie niech go nie zostawiaja w Palmeiras, tylko wypozycza gdzies do Hiszpanii. Brakuje nam jednego obroncy, ale chcialem kogos na prawa strone i z Europy. U nas mialby szanse pokazac sie co najwyzej na prawej wlasnie.

Chcialbym wierzyc, ze to prawdziwa perelka, ale gosc ma za soba niecale 20 meczow w marnej brazylijskiej lidze i nawet tam, wg ludzi, ktorzy regularnie ogladaja te rozgrywki, nie robi furory. Zreszta klasowych obroncow z kraju kawy mozna policzyc na palcach jednej reki.

Bask 
You want this?

Piwa: 161/192
Wysłany: 2008-06-28, 09:59  

Musiałbym go zobaczyć chociaż w 1 meczu, żeby cokolwiek powiedzieć. Ktoś na BO napisał, że jest dość dobry.
Henrique jest młody i jeśli już pokazuje się z niezłej strony i przyciąga uwagę Ajaxu, innych klubów europy oraz dostał już szansę zaprezentowania się w reprezentacji Brazylii oznacza to, że jakiś tam potencjał mieć musi.

I zgadzam się z Dodo. Lepiej wypożyczymy go do jakiegoś Hiszpańskiego zespołu.

EDIT:

Podobno w roku 2007 został wybrany najlepszym obrońcą 2 ligi Brazylijskiej. Co jak co, ale w wieku 20 lat to spory sukces.

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2008-06-28, 10:13  

Mam podobne zdanie jak Dodo. 20 spotkań w lidze, gdzie wszyscy biegną do ataku i mało kogo obchodzi obrona (wiem, trochę wyolbrzymiam ;)) . Poza tym z Brazylii w ostatnim czasie było mało klasowych obrońców. Miejmy nadzieję, że zarząd dobrze to sobie przeanalizował. Oczywiście zgadzam się także w aspekcie wypożyczenia. Najlepszym rozwiązaniem byłaby Hiszpania. Bankowo trzeba by go ściągnąć z Brazylii do Europy, żeby się gdzieś ograł
i przyzwyczaił do stylu europejskiego.

Czyli mamy kolejnego defensora ... a w ofensywie ciągle pusto :/

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2008-06-28, 10:44  

[']
sprzedajemy gwiazdę młodzieżową GdS za podobną kasę co anonimowego kolesia którego tixiki przywiózł w worku po kartoflach dlatego że nie zagrał hernanes :lol2:
śmiejmy się dalej z realu za gago i inne niewypały transferowe(o ile w tej perspektywie higuain czy gago to niewypały),śmiejmy się z realu za pepe za 30 baniek,a caseres + henrique czyli jak mniemam rezerwowi kosztują nas niewiele mniej
transfer z gatunku maxi lopez,mario czy gudjonssen do ataku
żenada i totalna prowizorka,
laporta już czuje chyba sznur na szyi że dokonuje takich transferów,mam nadzieję że votum przejdzie,bo za grosz nie mam do nich zaufania

podążamy drogą galaktycznego realu-najpierw zciągamy niepotrzebnych gwiazdorów - henry - potem zatrudniamy niedoświadczonego trenera i robimy zaciąg piłkarzy których pozycja w klubowej kadrze jest na ławce,a z łatwością oddajemy innym piłkarzy za tyle co kupujemy faceta o którym wiadomo mniej niż o christianvalu gdy przechodził z monaco
brawo !

pacyfikator 
visca el Barca!

Piwa: 4/6
Wysłany: 2008-06-28, 14:39  

Waldos

zarzucanie Laporcie transferu pod "publikczke", faceta , który jest anonimem w Europie jest troche śmieszne.
na 90% zakladam ze nie widziales Go (podobnie jak ja) w akcji nigdy - moze sie myle, jednak cos w Nim chyba jest
że zdecydowaliśmy sie wyłożyć aż 10 kafli w sytuacji gdy nie jest niezbędny kolejny obrońca?

Zobaczymy, moze chłopak błyśnie.

Gilu 
Borat is not amused.

Piwa: 173/187
Wysłany: 2008-06-28, 15:04  

Laporta chyba uczy się od Gasparta. Bierzemy niewiadomo kogo z Brazylii/Argentyny/innej dziury za oceanem i rzucamy go na głęboką wodę. Co prawda 10 milionów to jeszcze nie tak dużo, ale jakoś nie chcę kolejnego Geovanniego/Rochembacka/Maxiego.
[Wczoraj 23:25] gustlik89: generlanie cale to forum prowadzi jedna wielka banda kretynow ktora w jednym szeregu mozna postawic z jarasem kaczynskim po prostu kolesiostwo i tyle

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-06-28, 15:07  

po pierwsze na zadna gleboka wode go nie rzucamy po drugie nikt go nie widzial wiec skad ta kytyka? arszawin zagral dwa mecze na krzyz dobre i jest pol bogiem, moze henrique tez zagral dwa dobre tylko ich w tv nie bylo

Gilu 
Borat is not amused.

Wysłany: 2008-06-28, 15:11  

A czy ja napisałem gdzieś, że chcę Arszawina? Musiałem byc chyba nieźle wstawiony. Nikt go nie widział, racja. Ale dla mnie Henrique jest takim samym talentem jak Geovanni czy Rochemback i za rok, dwa będziemy się go pozbywac za grosze. Obym się mylił, ale jestem sceptycznie nastawiony do tego transferu. Tym bardziej, że na chwilę obecną bardziej potrzebny jest nam ofensywny zawodnik.
[Wczoraj 23:25] gustlik89: generlanie cale to forum prowadzi jedna wielka banda kretynow ktora w jednym szeregu mozna postawic z jarasem kaczynskim po prostu kolesiostwo i tyle

pacyfikator 
visca el Barca!

Wysłany: 2008-06-28, 15:15  

Wybacz Gilu ale skoro jak sam powiedziałeś że nie widziałeś Go nigdy w akcji to na jakim rozumowaniu opiera sie teza ze bedzie to talent na miare Geovanniego?

Gilu 
Borat is not amused.

Wysłany: 2008-06-28, 15:19  

Geovanni też wymiatał w Brazylii, a w Barcelonie nie pokazał zbyt wiele. Niech Henrique przejdzie do jakiegoś średniaka europejskiego, gdzie przyzwyczai się do gry w Europie, a potem pójdzie do drużyny, która właściwie w każdym sezonie jest faworytem do zwycięstwa w najważniejszych rozgrywkach. Dobrym rozwiązaniem byłoby kupienie go i wypożyczenie na przykład do jakiegoś Depor, albo czegoś w tym rodzaju.

pacyfikator 
visca el Barca!

Wysłany: 2008-06-28, 15:33  

Transfer - najpierw do sredniego jak piszesz klubu europejskiego, moglby spowodowac takze wzrost ceny za Henrique. Opcja wypozyczenia zaś nie została wcale zamknięta - i o wiele bardziej mądrym posunięciem jest wykupienie Go z Brazyli niz pozostawienie tam jeszcze rok na wypożyczeniu ( o czym pisalo swego czasu chyba MD - podajac ze taka opcja jest bardzo mozliwa ).

Wypożyczenie popieram ale w zimie, gdy bedzie blizej do powrotu Milito.

Geovanni to materiał na zupelnie inna rozmowe, ale odpowiadajac w tym samym stylu: Kaka tez wymiatał, a Milan chyba nie zaluje ze Go kupił? ;)

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-06-28, 15:57  

geovanni zagral w pierwszym sezonie 21 spotkan, co pokazuje ze przychodzil jako zawodnik do pierwszego skladu. henrique jesli nie zostanie wypozyczony to zagra w cdr, copa catalunya i moze jakies ogony. ten transfer tylko pokazuje ze mamy tak stabilna sytuacje finansowa ze mozemy smialo zainwestowac teraz te 8-10mln rezerwujac sobie obeicujacego zawodnika i poczekac 2-3 lata zanim bedzie sie nadawal do gry u nas. nie chcemy opierac na nim czy na caceresie naszego skladu wiec nie ma co panikowac

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2008-06-28, 16:06  

la masia obroncow nam nie dala. no z wyjatkiem pique ktorego sobie odkupilismy:P

nie widze wiec nic zlego w tym, ze kupujemy obroncow na przyszlosc. przeciez nie bedziemy na nich opierac zespolu. grunt to dobrze przygotowac marqueza i puyola, kto wie czy abidal sie nie przespaceruje czasem na srodek ...

takie dzialanie nie koliduje widocznie z innymi planami, takze w kwestiach finansowych, wiec w gre wchodzi jedynie kryterium sportowe. a o tym jak gra caceres czy henrique przekonamy sie za 2 miesiace.

mysle ze gorzej niz thuram oleguer i edmil nie zagraja. a trofeow maja milion razy mniej niz ta 3 :)

jezeli wierzyc wszystkiemu o czym pisza media, to:

-pique i henrique to wysocy obroncy potrafiacy wyprowadzic pilke
- rafa bedacy guru takich pique i henrique
- caceres to skrzyzowania ramosa z puyolem (jakkolwiek dziwnie to nie brzimi:), waleczne serce i zelazne pluca oraz uniwersalnosc
- puyol i milito jak graja wiemy, pilki panowie raczej nie wyprowadzaja najlepiej na swiecie, z ustawieniem tez roznie bywa, do tego wzorst, no ale do biegania i gryzienia sie nadaja

3 (1 stary+2mlodych) technicznych wysokich wyprowadzajacych, 3 (1 mlody + 2 starych) mniejszych i dynamicznych gryzących.

na papierze to ma rece i nogi :)

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-06-28, 16:38  

Ja tylko jestem ciekaw co bedzie z nasza obrona jesli okaze sie ze ciezkiego urazu dozna np. Puyol, Rafa bedzie grywal tak wiele razy jak dotychczas (co jakis czas drobny uraz) a te wszystkie wynalazki (Caceres, Pique i Henrique) okaza sie takimi wynalazkami, ze za Oleguerem bedziemy tesknic.

Rozumiem, ze Txiki z Laporta mogli sie zdenerwowac, ze tacy obroncy jak Thuram czy Zambrotta nie potrafili powalic swoja gra na kolana, ale wzmocnienia na zasadzie "mial udany sezon,moze sie sprawdzi, moze bedzie gwiazda" to jak dla mnie zbyt duze ryzyko.

Reasumujac, wydano do tej pory na transfery 17mln za caceresa, 5 za pique, 14 za keite, 35 za alvesa i teraz 10 za pilkarza o ktorym nigdy nie slyszalem. Lacznie jakies 70-80 baniek a poki co tylko co do Alvesa nie mam watpliwosci.

Wydaje mi sie ze za 10 mln mozna bylo sprowadzic spokojnie jakiegos ogranego w europie obronce, skoro ma to byc transfer na lawe to lepiej miec doswiadczonego grajka niz mlodego talenta, ktorego przeciez trzeba kiedys ogrywac.

p.s. no i po co mi waldos przypominales o transferze Giovaniego :beczy:

Odpowiedz do tematu