Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Se me pone la gallina de piel
Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kieła
2013-07-08, 20:49
David Villa Sanchez
Autor Wiadomość
Alvaro 
No. 14

Piwa: 15/5
Wysłany: 2008-06-11, 12:11  David Villa Sanchez

David Villa Sanchez

Statystyki:

------------------------------------------------------------------

Biografia:
Jeden z najlepszych środkowych napastników w Hiszpanii. Urodzony 3 grudnia 1981 w Langreo w Asturii. W Valencii Villa gra dopiero od roku, a już zdążył stać się jednym z najważniejszych elementów zespołu i ulubieńcem kibiców. W dodatku znalazł się w składzie reprezentacji na mistrzostwa świata w Niemczech. W tym roku ma okazję sprawdzić się na EURO 2008.

Villa przygodę z piłką zaczął w wieku 10 lat w UD Langreo, zespole z rodzinnego miasta. Po ośmiu latach przeniósł się do pobliskiego Gijon i podpisał profesjonalny kontrakt. W barwach Sportingu obecny reprezentant Hiszpanii grał w drugiej lidze i szybko wywalczył sobie miejsce w składzie. W zespole z El Molinon zdobył 39 ligowych bramek, ale jego ekipie nie udało się awansować do Primera Division.

Kolejnym klubem Villi był pierwszoligowy Real Saragossa. Trener Raul Munoz szybko poznał się na talencie napastnika i w ciągu dwóch lat El Guaje (dzieciak) strzelił dla klubu 39 bramek w 78 spotkaniach. W lidze Real nie osiągnął w tych sezonach zbyt wiele - dwa razy zajął 12. miejsce. Udało mu się za to wywalczyć szósty w historii klubu Puchar Hiszpanii. W finale "Blanquillos" pokonali Real Madryt 3:2 po dogrywce, a Villa zdobył bramkę z karnego. Jego drużyna triumfowała także w Superpucharze po zwycięstwie nad Valencią. Właśnie ten klub po zakończeniu sezonu zatrudnił Villę, wydając na jego transfer 12 milionów euro.

W składzie sześciokrotnego mistrza Hiszpanii, mimo dużej konkurencji, znalazło się miejsce dla 23-letniego napastnika. Trener Quiqe Flores szybko docenił jego instynkt strzelecki i niezawodność. Villa rozegrał aż 35 spotkań ligowych, w których zdobył 25 bramek. Swój pierwszy hat-trick w pierwszej lidze zaliczył w kwietniu w meczu przeciwko Athleticowi Bilbao. Do tytułu Pichichi zabrakło mu jednego trafienia, o które wyprzedził go Samuel Eto'o z mistrzowskiej Barcelony. Na pocieszenie Villi pozostało Trofeo Zarra przyznawane przez Marcę najlepszemu hiszpańskiemu strzelcowi ligi. Dobrą postawę napastnika Valencii docenił także Luis Aragones, powołując go na mecze eliminacyjne do mistrzostw świata. Debiut w reprezentacji Villa zaliczył jeszcze w grudniu 2005, a pierwszą bramkę zdobył w meczu przeciwko Słowacji.

Podczas mundialu napastnik Valencii zagrał we wszystkich czterech meczach Hiszpanii i zdobył 3 z 9 bramek tego zespołu. Co prawda reprezentacja zawiodła swoich fanów odpadając już w pierwszym meczu po fazie grupowej, ale Villa pokazał, że potrafi grać skutecznie także w wielkich imprezach. Już w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata zdobył dwie bramki, potem dołożył jeszcze jedną z karnego w przegranym spotkaniu z Francją. Dla Hiszpanii turniej Euro 2008 dopiero się rozpoczął, a Villa w meczu z Rosją strzelił 3 gole.

Jego kontrakt z Valencią jest ważny aż do 2013. Jest w nim zapisana kwota, za jaką klub jest zobowiązany zgodzić się na transfer Villi - 126 milionów euro.

źródło: onet.pl

------------------------------------------------------------------

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2008-06-11, 12:21  

Jeśli kogoś cytujesz, to trzeba to zaznaczyć. Tym bardziej, że zdania typu
past0r napisał/a:
Urodzony w Langreo w Asturii piłkarz zapewne będzie w tym roku wraz z Fernando Morientesem zdobywał najwięcej bramek dla trzeciej drużyny sezonu 2006/2007.

są dość dziwne.

Wiadomo, że od jakiegoś czasu wymieniano go w ścisłej czołówce kandydatów do zastąpienia Eto'o, a EURO mu raczej w tym nie zaszkodzi :]
Sporo mówiło się o zainteresowaniu Realu jego osobą, ale sprawa ostatnio ucichła. Jeśli kupią Ronaldo, to na pewno już nie Villę.

Cena cały czas rośnie, gość ma niebotyczną klauzulę i nie wiem czy Valencia będzie chciała go sprzedać. Chyba, że sam zawodnik będzie chciał koniecznie odejść.

Nie wierzę, że jeśli Eto'o zostanie to go sprowadzimy - wg mnie to niemożliwe.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2008-06-11, 12:29  

On może sprawić, że jakoś przeboleję ewentualną stratę Etoo. ale po mojemu Etoo zostanie, a Villa trafi do Chelsea, jako odpowiedź na Torresa. no chyba, że któryś klub z Mediolanu też powalczy.

Karuzela rozkręci się po Euro (tudzież wtedy, gdy Hiszpanie odpadną). jeśli portugalczycy będą grali dłużej, to Real pochłonięty sprawą Krystyny może stracić szansę na sprowadzenie jego czy innych solidnych graczy.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2008-06-11, 12:32  

W moim przypadku jest jeszcze gorzej bo nie wierzę w sprowadzenie Davida nawet w przypadku odejścia Eto'o :P Najbardziej bym chciał, aby Samuel został i mam nadzieję, że tak się stanie. Jeżeli jednak Samu miałby odejść to oczywiście na jego miejsce chciał Ville o czym pisałem nie raz i nie dwa, ale jakoś nie wierzę w ten transfer zwłaszcza teraz gdy cena Davida gwałtownie rośnie. Wydaliśmy już dużo siana a to raczej nie koniec zakupów. Oczywiście w przypadku ewentualnego odejścia Kameruńczyka do sakiewki powinno wpaść trochę grosza, ale kokosów bym się nie spodziewał patrząc na to jakie ceny uzyskujemy za naszych piłkarzy do tej pory. Jeżeli mamy sprzedać Eto'o to za takie pieniądze, aby starczyło na El Guaje a w to nie za bardzo chce mi się wierzyć.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-06-11, 12:39  

Gdyby odszedl Eto`o a najego miejsce przyszedl Villa bylbym wniebowziety.

Cena na pewno bylaby wysoka, ale czego sie spodziewac. To swietny napastnik a my jestesmy bogaci i stac nas.

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-06-11, 12:49  

juz po alvesie byly newsy ze mozemy wydac 60mln + to co zyskamy na sprzedazy crackow, nie wiem ile w tym prawdy ale wydaje mi sie ze na ville te 35-45 jestesmy w stanie wylozyc lekko a to powinno starczyc. ja go z radoscia przywitam

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2008-06-11, 14:57  

Mi też się wydaje, że kasa nie ma tu takiego znaczenia, jak poprostu dostępnośc Villi. Taka opcja w gre wchodzilaby gdyby odszedl Sami, co dalo by hajsu ( no tak z 10E :D ) , a trzeba pamiętac ze za Deco też coś dostaniemy (no tak z 2E i 10 piłek :D ). Wtedy można by wyjąć tego grajka za jakies 50-60E + 20 za to , że rozegra pół meczu ...
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jasiu
jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2008-06-11, 15:18  

10 piłek mnie rozjebało :D

Wymiana spoko, trudno odpowiedzieć na pytanie, czy Eto'o się w FCB kończy, na pewno nie w takim stopniu, jak Deco czy R10, ale jak sam przebąkuje o odejściu, to fuera, nikt siłą nie trzyma.

Będzie mniej uh uh na kilku stadionach :PP

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

rahH 

Piwa: 27/36
Wysłany: 2008-06-11, 17:21  

Chce, żeby Eto'o został ale jeżeli ma już odejść to TYLKO widze Ville na jego miejsce. Precz z adebajorami, gomezami, drogbami i innymi klocami.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
kuryl
el Crack 
Equipazo

Piwa: 12/37
Wysłany: 2008-06-12, 01:07  

imerr napisał/a:
Sporo mówiło się o zainteresowaniu Realu jego osobą, ale sprawa ostatnio ucichła. Jeśli kupią Ronaldo, to na pewno już nie Villę.

A czemu niby nie? Realu nie stać na wydatek ok. 120mln Euro?

imerr napisał/a:
Nie wierzę, że jeśli Eto'o zostanie to go sprowadzimy - wg mnie to niemożliwe.

Mam podobne zdanie

Jakiś czas temu Villa była bardzo blisko Realu Madryt, jednak sprawa EURO trochę skomplikowała sytuację, a sam zawodnik głowę miał zaprzątnięta Mistrzostwami Europy (i nadal myśli tylko o tym), a nie ewentualnym transferem. Mam nadzieję, że trafi na Santiago. Calderon mówił o 2-3 znakomitych zakupach, widzę go tam.

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2008-06-12, 01:44  

120 baniek to Calderon będzie musiał wyłożyć za Krystynę.

Rozumiem, że na Real zwykło się mówić 'galaktyczni' ale chyba będziesz musiał zejść na ziemię bo nie bardzo widzę jak Wasz prezio wydaje 200 mln euro na transfery po mistrzowskim sezonie. Tego nie zrobiłby nawet Perez :D

el Crack 
Equipazo

Piwa: 12/37
Wysłany: 2008-06-12, 13:18  

W ostatnim okienku zimowym nikogo nie kupił, myślę, że gdzieś zostało ze 120 mln Euro tych zaskórniaków

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-06-12, 14:02  

David Villa to piłkarz ktorego lubie i na pewno nie chcialbym go widziec w barwach nieskazitelnej bieli, choc nie jest to wykluczone. Z kolei duzych szans na jego gre u nas nie daje.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2008-06-12, 16:04  

Mateusz.HAZ napisał/a:
W ostatnim okienku zimowym nikogo nie kupił, myślę, że gdzieś zostało ze 120 mln Euro tych zaskórniaków

Super. Tak się składa, że w zimowym okienku rzadko kto dokonuje transferów. To, że Real w zimie się nie wygłupiał nie oznacza raczej większego funduszu transferowego w lecie. Zimowe okienko to bardziej okienko awaryjne aniżeli okres wzmożonego ruchu na rynku i okazja do wydawania/oszczędzania pieniędzy.

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-03-18, 12:54  

Kod:
Barcelona odkryła swoje karty, David Villa poznał już ich ofertę i wie, że w następnym sezonie może grać na Camp Nou. Nikt nie potwierdzi tej wiadomości publicznie, ponieważ obie strony zgodziły się na dyskrecję. Txiki i Tamargo spotkali się niedawno w celu określenia ostatecznych warunków transferu.

źródło: VeB/Sport
Cały artykuł - http://www.fcbarca.com/in...=kom&news=26079

Dla mnie to najlepszy z możliwych kandydatów na "9"-tkę. Ma szybkość, technikę, jest sprytny w polu karnym, niezłą skuteczność, świetnie strzela karne, zna ligę. W Barcelonie mógłby się jeszcze rozwinąć a przy takich partnerach i stałej grze "pichichi" byłby jego. Ciekawi mnie cena, ale jeżeli Valencją jest w takim rozkładzie sportowo-finansowym jak się mówi, to może uda się cenę zbić.
Jeżeli :etoo: będzie dalej grał w kotka i myszkę z tym swoim nowy kontaktem, to Villa jest bardzo mile widziany na CN (nawet kosztem sprzedania Samuela)

To napastnik z absolutnego światowego topu i przereklamowanego Benzemę bije na głowę.

Odpowiedz do tematu