Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: imerr
2008-06-04, 17:42
José Martín Cáceres
Autor Wiadomość
Bask 
You want this?

Piwa: 161/189
Wysłany: 2008-05-31, 14:45  José Martín Cáceres

Według MD i Sportu doszło do porozumienia między zawodnikiem, a Barceloną. Caceres ma zostać nowym środkowym obrońcą Blaugrany w najbliższym czasie. Klauzula odejścia tego zawodnika to 20 mln euro, a piłkarz ma kosztować około 18 mln.

Martin może grać też na lewej stronie obronie.

Data oraz miejsce urodzenia: 7 kwietnia 1987 w Montevideo(Urugwaj)
Wzrost 182 cm waga 70 kg

Profesjonalna kariera:
2006-07 Defensor
2007-08 Huelva 33(2)

W reprezentacji Urugwaju:
2 mecze

Jego największe zalety to podobno szybkość, przewidywanie sytuacji boiskowych, wyprowadzanie piłki oraz przyzwoita gra w powietrzu. Podobno również posiada cechy przywódcze. Według niektórych jest on mieszanką Milito i Sergio Ramosa :)

Youtube:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Mentor
el Crack 
Equipazo

Piwa: 12/37
Wysłany: 2008-06-01, 23:14  

Rzeczywiście, jeden z lepszych opcji transferowych na środek obrony. Zawodnik z pewnością przyszłościowy i z wielkim talentem, jednak popełniający błędy (szczególnie w końcówce sezonu), czasami przejawia symptom gorącej głowy. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup doświadczonego Colocciniego, który zagrał ostatnio z pewnością lepszy sezon, a ligę hiszpańską zna bardzo dobrze. Są jeszcze: Godin lub Amorebieta, który również ubiegły sezon mogą zaliczyć do udanych.

Caceres jest nazywany przez niektóry "lewym" (i to nie złym znaczeniu) Sergio Ramosem. Zobaczymy co z tego transferu wyjdzie, jednak 20 mln to stanowczo za dużo za takiego grajka.

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2008-06-01, 23:33  

nie widzę sensu ściagania go skoro już przyszedł Pique. Milito sie wyleczy i będziemy mieli piątkę stoperów (Puyol, Rafa, Gabi, Pique i Caceres) nie licząc jeszcze Uli, ale on pewnie będzie rezerwowym prawym obrońcą.

nie wspominam już o kwocie, bo za takie poieniądze ściągnelismy Milito

el Crack 
Equipazo

Wysłany: 2008-06-01, 23:36  

W moim przekonaniu to potrzebujecie gracza "od zaraz", który wprowadzi pewną jakość i nie będzie schodził z pewnego poziomu. Nie wiadomo co będzie z Caceresa (który dopiero wszedłby do wielkiej piłki), a jeszcze większym ryzykiem na stoperze byłby Pique. Jednak nie dowiemy się póki nie zobaczymy

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2008-06-01, 23:38  

Milito się wyleczy. Oczywiście to prawda. Pytanie tylko kiedy to nastąpi + kiedy wróci do jako takiej formy. Obstawiam, że będziemy mogli na niego liczyć w ostatniej fazie sezonu. Wystarczy kontuzja kogoś z trójki Puyol-Marquez-Pique i jesteśmy pod ścianą.
Postaw piwo autorowi tego posta

Bask 
You want this?

Wysłany: 2008-06-01, 23:40  

Ja jestem za transferem kolejnego środkowego obrońcy, ale przeciw Caceresowi tym bardziej za 18 mln. Juan podobno jest do kupienia za 9 mln :)

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2008-06-02, 01:42  

Mentor napisał/a:
Wystarczy kontuzja kogoś z trójki Puyol-Marquez-Pique i jesteśmy pod ścianą.

Jakby to powiedział Karolak - jesteśmy w czarnej dupie :D

Caceresa nigdy na oczy nie widziałem. Chłopina coś tam popykał w mizernym Recre i nagle chcą za niego dawać 20 baniek :/ . Zambro można oddać za 8, żeby kupić kota w worku za 20 :/

Zgadzam się z Mateuszem - Coloccini byłby pewniejszym rozwiązaniem. Do Juana nie mam jakoś przekonania. Przeważnie jak oglądam mecze Romy (fakt faktem, że bardzo rzadko), to wydaje mi się, że jest ślamazarny :P

Mati 

Wysłany: 2008-06-02, 08:00  

Nie wiem jak Wam, ale mi ten transfer trochę przypomina czasy Gasparta i hurtowe zakupy "młodych, utalentowanych graczy z Am. Południowej". Oczywiście może się zdarzyć, że zacznie on grać super, ale równie dobrze w następnym sezonie może nic nie pokazać.

Podobno nie chcemy Benzemy bo zagrał na razie tylko 1. dobry sezon, a walczymy o gościa który zagrał kilka dobrych spotkań... Sprzedajemy Zambrottę za 8mln, a na Cáceresa mielibyśmy wydać 20mln... Widzę tu dużo niekonsekwencji i mam nadzieję, że to raczej wymysły prasy niż działania klubu :)

el Crack 
Equipazo

Wysłany: 2008-06-02, 12:57  

Siner napisał/a:
Do Juana nie mam jakoś przekonania. Przeważnie jak oglądam mecze Romy (fakt faktem, że bardzo rzadko), to wydaje mi się, że jest ślamazarny :P

Z Romy w moim przekonaniu można by było wyciągnąć zdecydowanie lepszego Mexesa, który wg mnie poradziłby sobie w La Liga. NO jakby co zawsze w odwodzie jest Lucio

Cytat:
Nie wiem jak Wam, ale mi ten transfer trochę przypomina czasy Gasparta i hurtowe zakupy "młodych, utalentowanych graczy z Am. Południowej".
:]

Tylko, że jeszcze żaden takowy nie został zakupiony :]

Mati napisał/a:
Oczywiście może się zdarzyć, że zacznie on grać super, ale równie dobrze w następnym sezonie może nic nie pokazać.

Według mnie Urugwajczyk do zawodnik do "wychowania", nie wejdzie na najwyższy poziom od razu w jednym sezonie, tym bardziej jakby miał przechodzić z Recre do Barcelony, gdzie natłok meczów jest większy i presja. A jeszcze musi dobrze porozumiewać się z obrońcami i bramkarzem, a to przychodzi z czasem, no, ale może być strzałem w dziesiątkę, ale to jest mniej prawdopodobne...

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-06-02, 13:34  

niby dlaczego ? koles w wieku 18 lat robił furore w ameryce południowej, a bedac obronca nie jest to takie latwe, pierwszy sezon w europie i od razu bardzo dobre oceny, gra w reprezentacji i zainteresowanie najwiekszych klubow w hiszpanii. jak dla mnie to wystarczajaco duzo zeby brac kolesia powaznie. nie podoba mi sie natomiast ze kolejny niewysoki, o podobnym profilu jak puyol i milito. nie wiem jak u niego z wyprowadzaniem pilki, bo w tej chwili oprocz marqueza nikt inny tego nie potrafi

el Crack 
Equipazo

Wysłany: 2008-06-02, 14:37  

Może dlatego, że dopiero zaczyna poznawać futbol w Europie? Tak się składa, że przyglądałem się kilku jego meczom, szczególnie w końcówce sezonu i tam wypadał blado (nie wiem co było tego skutkiem, przemęczenie?), pamiętajmy również, że w Ameryce Południowej nie grał tyle meczów ile miałby grac teraz (LM, CDR, La Liga + kilka innych). Chyba, że miałby być zmiennikiem, ale z tego co wiem to Barcelona potrzebuje kogoś "od zaraz", aby załatał lukę po Milito, który będzie pauzował kilka miesięcy. Pique + Caceres? młoda mieszanka, według mnie lepiej zainwestować w kogoś kto będzie bardziej sprawdzony i pewny jak np. Coloccini. Do wyjęcia był Garay, który był jeszcze lepszą opcją.

Bask 
You want this?

Wysłany: 2008-06-02, 14:37  

baixinho napisał/a:
nie wiem jak u niego z wyprowadzaniem pilki

Według Sportu i MD to jedna z jego zalet

do tego Sobi z BO:
Cytat:
Ktoś tam się pytał o to jak wyprowadza piłkę.

Z tego co widziałem całkiem całkiem. Zresztą za ten element mocno
go chwalą. Ale sam widziałem raptem 2 czy 3 jego mecze w sezonie
więc mam mgliste pojęcie.

Mateusz.HAZ napisał/a:
Do wyjęcia był Garay, który był jeszcze lepszą opcją.

Garay odpadł z rożnych powodów m.in. kontuzja :]

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-06-02, 17:50  

Kolejny zakup z serii 'mial jeden dobry sezon, latwy do wyjecia, moze sie sprawdzi a moze nie'

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2008-06-02, 18:51  

ja sobie nie przypominam zadnego tego typu transferu w ostatnim czasie. no, moze pique, ale on nie rozegral ani jednego naprawde dobrego sezonu

18-20 mln za caceresa to dla mnie jakies nieporozumienie. chyba ze jest naprawde utalentowany, ale jakos nie spotkalem sie z przesadnie pochlebnymi opiniami na jego temat, a sam nie widzialem go w akcji

Bask 
You want this?

Wysłany: 2008-06-02, 18:55  

Dodo napisał/a:
moze pique, ale on nie rozegral ani jednego naprawde dobrego sezonu

To Pique w Saragossie miał słaby sezon ?? :niedowiarek:

Odpowiedz do tematu