Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El futbol es un juego
que se juega con el cerebro

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: imerr
2008-05-27, 13:16
Gerard Pique
Autor Wiadomość
Bask 
You want this?

Piwa: 161/189
Wysłany: 2008-05-15, 16:16  Gerard Pique

Według ostatnich doniesień z Mundo Deportivo Gerard Pique zostanie nowym środkowym obrońcą Barcelony. Sam piłkarz podpisze z klubem czteroletni kontrakt. Za transfer Blaugrana zapłaci drużynie Man Utd 5 mln euro.

Gerard Piqué (ur. 2 stycznia 1987 w Barcelonie) Wzrost 193 cm Waga 88 kg.

Gerard to wychowanek Barcelony, który skuszony przez działaczy Man Utd odszedł w 2004 roku. W angielskiej drużynie nie dostawał dużo szans na grę, dlatego został na sezon 2006/2007 wypożyczony do Realu Saragossa. W sezonie 2007/2008 zagrał tylko kilka spotkań w ekipie Alexa Fergusona. Strzelił dwie bramki w tegorocznej LM w spotkaniach z Romą oraz Dynamem Kijów.

Przez wielu uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych obrońców na świecie. Jego główne zalety to wyśmienita gra głową oraz uniwersalność - może grać na środku obrony, prawej stronie obrony oraz DM.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2008-05-15, 16:28  

Widziałem go na żywo jak parę osób z forum i mogę powiedzieć, że jest duży :lol:
Nie znalazłem niestety żadnej jego fotki w koszulce FCB :/

Warto dodać, że był reprezentantem Hiszpanii U-17, U-19 i U-21.
Gerard Piqué Bernabeu - tak się dokładnie nazywa, a jak przeczytałem na en wiki, oba człony jego nazwiska są typowo katalońskie :)

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-05-15, 16:43  

Dwie sprawy mi tu smierdza, po pierwsze Barcelona podobno nie odkupuje swoich wychowankow. Po drugie skoro Pique jest taki megasuperhiper to dlaczego kosztuje tylko 5 mln i dlaczego Manchester tak latwo z niego rezygnuje?

Bask 
You want this?

Wysłany: 2008-05-15, 16:53  

Pred napisał/a:
po pierwsze Barcelona podobno nie odkupuje swoich wychowankow

Txiki o Cescu:

Bez wątpienia jest to świetny piłkarz. Jednak okoliczności w
jakich nas opuścił sprawiają, że jego powrót na Camp Nou może być
bardzo trudny do zrealizowania. Nie może dojść do sytuacji, że
płacimy olbrzymie kwoty za naszych wychowanków. (od xava)

Kuba 

Piwa: 129/243
Wysłany: 2008-05-15, 16:54  

Barcelona nie kupuje wychowanków za duże pieniądze, a 5 melonów to chyba nie dużo, co?
Z drugiej strony, ponoć to większy juda$ niż Seks

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-05-15, 17:04  

Mysle, ze bedzie jak z Garayem, teraz pisza ze jest kupiony. Jutro ze to jedna z wielu opcji, pojutrze ze wszyscy sa dogadani ale cos tam. A za tydzien sprawa bedzie nieaktualna.

Kot 
Claudia Cardinale

Piwa: 9/8
Wysłany: 2008-05-15, 18:22  

imerr napisał/a:
Widziałem go na żywo jak parę osób z forum i mogę powiedzieć, że jest duży :lol:
Nie znalazłem niestety żadnej jego fotki w koszulce FCB :/

Ja sobie z nim w Poznaniu nawet piatke przybilem :D

Bardzo sie uciesze jesli zobacze prezentacje tego zawodnika na Camp Nou ale i tak bym kupil Garaya. Marquez bylby zmiennikiem Yayi a na srodku obrony 2 wysokich, technicznych, mocnych w powietzu i wyprowadzeniu pilki+ 2 silnych dzikusow, dobrych w pojedynkach jeden na jeden, z cechami przywodczymi. Uwazam ze srodek Puyol-Milito kompletnie nie sprawdzil sie w tym sezonie. Zawodnicy prezentuja bardzo podobny styl i nie uzupelniaja swoich brakow. Milito prezentowal sie o wiele wiele lepiej w parze z Marquezem. Na poczatku przyszlego sezonu widze srodek Puyol-Garay(Pique). Kiedy Milito wroci do formy ( jesli w ogole wroci) to Puyol moglby usiasc na lawce

Alvaro 
No. 14

Piwa: 15/5
Wysłany: 2008-05-16, 17:00  

Opcja z Pique pozostaje niewiadomą do finalu CL. Przewiduje, ze Czerwone Diably nie sprzedadza go nam, a jedynie wypozycza. Przez rok sie u nas rozwinie i powedruje w rece sir Alexa...

Bask 
You want this?

Wysłany: 2008-05-27, 13:06  

Panowie pora przenieść do działu kadra :potwor:

http://www.fcbarcelona.co...0527104343.html

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2008-05-28, 08:34  

Ile dokładnie kosztował Pique? Gdzieś przeczytałem, że 5 mln euro plus 2 za ewentualne sukcesy, ale nie wiem czy to wiarygodne źródło było...

Jordiet 

Wysłany: 2008-05-28, 11:16  

On nazywa sie Bernabeu bo jego stryj o jego dziadek (teraz nie pamietam) jest Amador Bernabeu, ze pracowal z Nuñezem 10 albo 15 lata temu.

¿Czy ktos wie jak sie mówi "directivo" lub "junta directiva" po polsku ? :)

imerr 
Jopie

Wysłany: 2008-05-28, 11:27  

Tak, dziadek, a on sam jest socio od urodzenia :)

Chodzi Ci o Laportę i jego współpracowników - najważniejszy organ w klubie? Po polsku to: zarząd.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Mati 

Wysłany: 2008-05-30, 10:22  

W sumie to kiepski z niego Katalończyk, skoro zamiast jak Messi, Bojan czy Gio czekać na swoją szansę uciekł do UK. Za 5mln można go odkupić, ale z tym jednym z najbardziej utalentowanych bym nie przesadzał ;)

W sumie na 4 środkowego obrońcę się nada.

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2008-05-30, 10:31  

kiepski kiepski
a przde wszystkim jeśli mamy w kadrze puyola,marqueza (ten powinien zostać wtedy i tylko wtedy gdy zaprzestanie cały czas latać do cizi w madrycie) i gabiego (kiedyś się wyleczy,pewnie później niż wcześniej biorąc pod uwagę służby medyczne Barcy) to po jaką cholere nam pique?
po co wyciągać dłoń do kogoś kto kiedyś ją odtrącił?
zwłaszcza że można dać szanse komuś z Barcy B,ewentualnie dużo większym szacunkiem darzę oleguera który może też grac jako stoper i być alternatywą
z drugiej strony pique był utalentowanym graczem a jeszcze jest młody
puyol w jego wieku nie grał nic specjalnego

szczegónie drażni mnie postawa pique gdy odrzucił kontrakt od Barcy i przyjął go od manchesteru,a teraz mówi że spełniły się jego marzenia,że był cule od dziecka

imerr 
Jopie

Wysłany: 2008-05-30, 10:36  

jeśli mowa o obrońcy z Barcy B, to co się dzieje z Valiente?
chyba wiązano z nim duże nadzieje, a ma już 21 lat. jak teraz nie awansuje do pierwszej drużyny (a nic na to nie wskazuje), to pewnie odejdzie.
tak, wiem, ze Puyol zaczal grac jeszcze pozniej :P

pocieszające jest to, że jeśli Pep go nie włączy do pierwszej drużyny, to faktycznie chyba się nie nadaje, bo on ma najlepsze rozeznanie.

Odpowiedz do tematu