Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raijn
2008-05-10, 00:53
Fuera Txiki!!!
Autor Wiadomość
mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2008-05-10, 16:36  

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho
Postaw piwo autorowi tego posta

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2008-05-10, 16:50  

Dla mnie tylko on odpowiada za to ze nie bedzie Mourinho, moze z Cruyffem ktory doprowadzil zespol do jeszcze gorszego dna niz teraz a teraz jest nie wiadomo czemu traktowany jak wyrocznia.

Fuera Txiki i Fuera Cruyff.

Bask 
You want this?

Piwa: 161/192
Wysłany: 2008-05-10, 16:52  

gregori napisał/a:
Fuera Cruyff.

Uważaj bo tutaj banują za takie poglądy :P

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2008-05-10, 16:54  

Zgadzam się - Fuera Cruyff. On ma ciągle zbyt duży wpływ na poczynania klubu, zupełnie nie wiadomo dlaczego. Tacy "doradcy" tylko szkodzą.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2008-05-10, 17:06  

Właśnie, ostatnio jak polecił trenera to się obudziliśmy z ręką w Paryżu, tfu, tzn w nocniku.
Zresztą socios wybierając Laportę wiedzieli, że wpływ Johana będzie spory.

Ja tam za Mou nie płaczę, nie chcę trenera - pajaca.

Sprzedajmy Cruyffa póki jeszcze jest coś wart :potwor:

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Partyzant 
bad motherfucker

Piwa: 468/479
Wysłany: 2009-08-17, 21:19  

Oto dowód że dyskusja na temat Czikiego się jednak rozwinęła i myślę że warto głównego bohatera tegoż tematu przywrócić do działu "Kadra".
Będzie się też gdzie kajać w wypadku pomyłek :P

Cytat:
[Dzisiaj 10:10] imerr: "Barcelona sports director Txiki Begiristain seemed to confirm that Henrique won't stay with the squad this season: "If Henrique leaves, that's also because youth players like Fontàs and Muniesa have done better during the pre-season." " to prawie jakby powiedzial: zaraz bedzie oczywisty dowod, ze wydalem kilkanascie baniek na goscia slabszego od takiego fontasa, o ktorym przed sezonem nikt nie slyszal. w ogole uwazam, ze to blad, ze bedziemy mieli tyle milionow na wypozyczeniu. jesli odejdzie
[Dzisiaj 10:14] Romek: no i nie wykluczyl ze to koniec transferow [']
[Dzisiaj 10:16] imerr: wykluczyc nic nie mozna. ale ciezko wierzyc we wszystko co mowia pamietajac teksty, ze na transfery mamy 30 baniek :P
Krzysztof, przyjazny sklepikarz, okazał się jednym z nas: "Kaká jest najlepszy!"
[Dzisiaj 11:18] imerr: On także znalazł się na as.com".
[Dzisiaj 11:21] Partyzant: :zolwik2:
[Dzisiaj 11:22] Partyzant: skad macie o tym roncero?
[Dzisiaj 11:22] Partyzant: "the team has failed to land most of its top targets over the summer, including Chygrynskiy, Mascherano, Mata, Luis Filipe, Villa, and Ribery. Only Ibrahimovic and Maxwell have successfully been brought to the Camp Nou." - niezła lista porażek :/
[Dzisiaj 11:24] memphis: czy brak Filipe i Villi mozna uznac za porazke skoro przyszedl Zlatan i Maxwell
[Dzisiaj 11:25] memphis: porazka to Rusek, bo Pep go chcial, a go nie ma
[Dzisiaj 11:26] Partyzant: ja nie mialem nic przeciwko Villi i ciekawi mnie ze Pep nawet do niego dzwonil. To bylo zanim wyszla sprawa ze Zlatanem. Tymczasem Henrique moze isc do Santander a my ponoc mamy ostatnia kandydature na skrzydlo: Riera z Liverpoolu
[Dzisiaj 11:26] memphis: zainteresowanie Mascherano moze i bylo, sam zawodnik niby chcial przyjsc, ale brak bylo u nas jakiegokolwie zdecydowania
[Dzisiaj 11:28] memphis: to wszystko wyglada jakby sekretariat techniczny dopiero teraz sie budzil
[Dzisiaj 11:32] imerr: wszyscy wymienieni wyzej sa czy byli do kupienia, ale za kwoty zupelnie nieadekwatne do ich umiejetnosci. pewnie niektorzy chca mascherano za 50, ribery'ego za 80 i czyhrynskiego za 25. ja nie
[Dzisiaj 11:33] grintx: txiki nie dosc ze debil to jeszcze spioch ;)
[Dzisiaj 11:43] Partyzant: w newsie o Rierze: "O zawodniku wspomniał w czasie wywiadu dla katalońskiego Sportu sekretarz techniczny Txiki Begiristain. Dział Barcelony za który odpowiada wyżej wymieniony ma dwa tygodnie na zatarcie niekorzystnego wrażenia pozostawionego po nieudanych negocjacjach w sprawie transferów takich zawodników jak Chygrynsky, Mascherano, Mata, Luis Filipe Villa czy Ribéry." - ciekawe czy to dodał tłumacz czy było w oryginale
[Dzisiaj 11:43] Partyzant: co ciekawe : newsa pisał Szumi :lol2:
[Dzisiaj 12:14] Schumack: dopiero wstalem... kupilismy kogos? :D
[Dzisiaj 12:21] mikaelus: a kto kiedykolwiek mowil o Mascherano za 50 baniek? Jakims cudem Perez wyciagnal glownego DMa Liverpoolu za milionow 30
[Dzisiaj 14:24] Partyzant: Txiki: Niewykluczone, że to koniec transferów
[Dzisiaj 14:29] Schumack: pewnie wyciagnal takie wnioski po przeczytaniu felietonu camposa :p
[Dzisiaj 14:32] Partyzant: ciekawe jest to ze juz nawet trenerzy otwarcie mowia ze kadra jest za mala i trzeba wzmocnien. Cziki jednak gra "na alibi" mowiac cos o szkółce. Fajne wytłumaczenie, w sumie mozna je podpiac zawsze i wszedzie
[Dzisiaj 14:33] Partyzant: Cziki powie: Nie dało sie wyciagnac Mascherano/Maty/itp. Perez jak kupował Benzyne/ALbiola/Xabiego pewnie tez uslyszal ze nie sa na sprzedaz [*]
[Dzisiaj 14:33] mikaelus: no w koncu niemozliwe jest wzmocnic sklad, ktory wygral triplete
[Dzisiaj 14:35] Schumack: mam problemy z pamiecia ostatnio ['] zdarzaly sie u nas transfery po gamperze?
[Dzisiaj 14:36] Partyzant: szczerze mowiac nie pamietam. Ale moge sie mylic
[Dzisiaj 14:38] Partyzant: naprawde sie ***** bo moglismy zablokowac Alonso do Realu poprzez Marszczerano. A tymczasem stało sie odwrotnie [*]
[Dzisiaj 14:50] waldos: o nic nie bójcie,przecież ta ekipa wygrała triplete,maxwell zastąpił starego sylvinho,a brylantowy zlatan drewnianego etego,manchester się osłabił,milan się osłabił,inter się osłabił,liverpool się osłabił,arsenal się osłabil,chelsea się też osłabiła (hiddink) a real ma piłkarzy ale nie ma drużyny.wygramy 6 pucharów !
[Dzisiaj 14:53] memphis: i jeszcze nie mamy hleba, to tez wzmocnienie
[Dzisiaj 14:54] xav: nie sadze, zeby na stole nie bylo zadnych opcji. pamietajcie, ze agenci pilkarzy tez maja telefony :) interes z barcelona bedaca pod presja kupowania to dobry interes.
[Dzisiaj 14:55] Partyzant: Cziki dimission [*]
[Dzisiaj 14:56] Partyzant: jednym z plusow przyszlorocznych wyborow moze byc to ze ktos bardziej zdecydowany zajmie stanowisko Czikiego. Rozwalaja mnie te wymowki i fakt ze sekretarz techniczny nie potrafi zalatwic trenerowi choc połowy wymaganych wzmocnien
[Dzisiaj 14:58] xav: a ja mam dobra kandydature, z reszta chcialem go juz kiedys. coloccini. newcastle spadlo, pieniadz sie przyda, a fabrizio w PD ograny, nie lamie sie - w ostatnim sezonie w depor mial z tego co pamietam najwiecej minut, wiecej minut niz bramkarz :) - nie lapie wielu kartek, ma fajny fryz :D newcastle dalo za niego cos 12-13 mln, pewnie za podoba sume da sie odkupic.
[Dzisiaj 14:59] Zaor: tutaj jest wszystko jest bardzo proste, waska kadra powoduje, ze sa mniejsze szanse na koncowy sukces, jak nie wygramy ligi lub lm to za rok laporty i txikiego juz nie bedzie, powinni sie postarac jeszcze o jakis transfer
[Dzisiaj 15:00] Partyzant: Colo by sie moze nadał ale z Czikim zaplacimy za niego 25 baniek + Pike
[Dzisiaj 15:06] waldos: szzęśliwie czikiego już wtedy nie będzie,poznalem kiedyś opininię krzywdzącą jego że odkąd w barwach rsss stzrelił mierdzie hattricka to nic dobrego już nie zrobil :lol2: ale krzywdząca bo pamiętam że piłkarzem był niezłym :)

[Dzisiaj 15:22] Partyzant: odnosnie niezadowolonych w MAdrycie. Wiadomo ze chca ich opchnac wiec cena nie musi byc wysoka. Moze Cziki czeka do 31 sierpnia i wtedy zada smiertleny cios imierdzie wyjmujac Ruuda, Snejdera i VdV za czapkę śliwek robaczywek :D

[Dzisiaj 17:03] Partyzant: jezeli myslicie że tylko polscy cules maja dosc Czikiego i jego pozorowanej pracy to zajrzyjcie na kommenty w fcbtransfers :lol2:
[Dzisiaj 17:06] imerr: ciekawe kiedy nastepny dyrektor sportowy czy inny sekretarz techniczny wygra 2 razy LM :)
[Dzisiaj 17:09] Schumack: no, cziki ewidentnie tymi swoimi transferami przyczynil sie do wygrania 2x lm :)
[Dzisiaj 17:11] Partyzant: jak cholera. Na dodatek to on wybiegal za kazdym razem w skladzie :] .
[Dzisiaj 17:12] Partyzant: Cziki ma farta ze trenerem jest wlasciwy gosc na wlasicwym miejscu i ze mamy bardzo zdolna mlodziez. Dlatego jego wtopy jakos sie rozmywaja.
[Dzisiaj 17:14] Partyzant: bardzo trudno jest kogos dobrego wyciagnac na 2 tyg przed koncem okienka - wiekszosc druzyn juz rozpoczela lige albo zaraz to zrobi. Kluczowe transfery sie zalatwia przed 1 lipca/na poczatku lipca. Potem juz tylko zostaja ci ktorych w klubach nie chcą
[Dzisiaj 17:15] Partyzant: pozostaje nikła nadzieja ze cos sie dzieje z dala od wszędobylskich katalońskich mediów. Tylko ze wiadomo co sie mówi o nadziei :]
[Dzisiaj 17:15] baixinho: a czy czasem txiki nie jest jednym z wybierajacych trenera? a czy czasem txiki nie ma udzialu w decyzjach o wprowadzaniu wychowankow do skladu? w koncu moglismy zamiast stawiac na buske kupic sobie drenthe
[Dzisiaj 17:18] baixinho: wiadomo ze teraz ciezko bedzie wyciagnac kogos dobrego z klasowej druzyny. ale my nikogo takiego nie potrzebujemy bo pierwsza 11 mamy. my potrzebujemy zmiennika i tu przydalby sie transfer kogos pokroju yaya. pewnie kims takim mial byc czyhrynski, ale skoro za takiego kola wołaja sobie 30 baniek..
[Dzisiaj 17:18] memphis: moze txiki chcial drenthe, a do pierwszej druzyny zostal wlaczony buske :lol:

[Dzisiaj 17:20] Partyzant: odnosnie wprowadzania wychowankow to ja wierze ze tu decydujace zdanie ma Pep. Bo co niby ma miec do tego Cziki? Poza tym: casus Caceresa i Henrique pokazuje ze Pep wynalazki Czikiego potrafi skontrowac od razu poprzez wypozyczenia albo wprowadzanie młodych

[Dzisiaj 17:23] baixinho: coz, ja jestem pewny ze tak jak ani caceres ani henrique nie przyszli bez klepniecia transakcji przez pepa, tak promocja mlodych do pierwszego skladu przebiega po konsultacjach calej ekipy odpowiedzialnej za pilke

[Dzisiaj 17:25] Partyzant: byc moze ale ja uwarzam że decydujace zdanie w tej kwestii ma Pep. W transferach na bank tez biora jego zdanie pod uwage mimo ze te dwa transfery sa dla mnie dziwna porazka. Ale wiemy ze Pep tez sie myli bo Hleb to była jego inicjatywa
[Dzisiaj 17:27] Partyzant: uważam*
[Dzisiaj 17:28] xav: nie wiem na jakiej zasadzie roznicujesz: 'hleb inicjatywa pepa' oraz 'caceres inicjatywa txikiego' :)

[Dzisiaj 17:36] Partyzant: tak czy siak 3 transfery w ostatnim roku to były spektakularne porazki. Ciekawe ze nikt nie widzial ze Caceres ma problemy z kontrola pilki nie mowiac o jej wyprowadzeniu? Hleb też porażka bo zamiast na skrzydle powinien czesciej w srodku grac. Henrique to juz bez komentarza - okazal sie slabszy niz wiekszosc pesymistow sadziła
[Dzisiaj 17:36] xav: dobrze wiec wiesz, ze to slabe podstawy do tworzenia wnioskow :) bo ja czytalem ze caceresa obserwowal pep, ze polecal mu go munoz itp. i sie bedziemy licytowac na to kto wiecej czytal :) o transferach rozmawia tandem pep-txiki, a potem efekty tych rozmow txiki zanosi do zarzadu - yuste, sanllehiego i wreszczie samego laporty (kwestia glosowania wszystkich czlonkow to formalnosc). i tego sie trzymajmy, nie widze powodow dzielenia transferow na pepowie i niepepowe na podstawie plotek.

[Dzisiaj 17:38] imerr: zreszta to moze byc czolowy material z MD, a wiemy, ze ci pismacy pisza co im slina na jezyk przyniesie. dziwie sie, ze niektorzy smieja sie (slusznie) z transferowych plot, a w zdania o 'najlepszym dyrektorze w historii' :D wierza slepo
[Dzisiaj 17:38] Partyzant: tak naprawde kupiono: goscia ktory był objawieniem La Liga, kolesia ktory mial dobry sezon w Arsenalu i jednego z najbardziej obiecujacych obronców w Brazylii. Na papierze wyglada to wszystko dobrze - problem z tym czy ktos sie zastanowil jak oni beda pasowac do naszego systemu gry?

[Dzisiaj 17:41] Partyzant: ale to co podalem jest przydładem złego scoutingu. A kto jest za to odpowiedzialny? Ja myslalem że Cziki ma niuchac za talentami. No chyba ze facet jest odpowiedzialny tylko za sukcesy jak głosiła pewna teoria na pewnej stronie :D
[Dzisiaj 17:42] imerr: a na tej stronie powstala teoria, ze txiki jest winny za wszystko. oprocz najwiekszego sukcesy w historii naturalnie

[Dzisiaj 17:46] Partyzant: aha czyli Cziki jest idealny? Zadnych zastrzezen? Bo tak mozna wnioskowac :] mimo ze przespał miesiac od transferu Ibry
[Dzisiaj 17:47] imerr: to tylko osoby uwazajace txikiego za idealnego moga oponowac przeciwko tym absurdalnym kublom pomyj? :D

[Dzisiaj 17:52] xav: ja tylko twierdze, ze za nieudane transfery odpowiada sztab, bo to sztab a nie jedna osoba o nich decyduje:) i tyle :) dopoki nie bedziemy mieli nagran z rozmow, to nalezy przyjmowac odpowiedzialnosc zbiorowa :D no chyba ze pep pojedzie do vilafranki i powie ze cziki jest zlym czlowiekiem :D
[Dzisiaj 17:53] imerr: pomijanie tego co napisal xav ("o transferach rozmawia tandem pep-txiki, a potem efekty tych rozmow txiki zanosi do zarzadu - yuste, sanllehiego i wreszczie samego laporty) prowadzi do absurdow. bo ktos gdzies napisal, ze txiki go chcial.
[Dzisiaj 17:54] baixinho: od czikiego jest tylko jeden gorszy, ten ktory zadnego transferu dobrego nie mial a do tego zastapic by go na stanowisku mogla nawet rodzona matka - frank r.
[Dzisiaj 17:54] xav: i jeszcze jedno - osobiscie rozrozniam przypadek transferu nieudanego od transferu ktorego nie ma :) to dosc wazne, szczegolnie w obecnej sytuacji.

[Dzisiaj 17:55] Partyzant: ciezko by trenerzy krytykowali zarzad jako swojego pracodawce. Ale jakies aluzje na temat waskiej kadry i uciekajacego czasu juz sa w newsach przeciez :]

[Dzisiaj 17:58] Partyzant: z takim skladem i taka lawka *bez kontuzji oczywiscie) wszystko pojdzie gladko do rundy rewanzowej i meczow pucharowych LM. Wtedy ten skład padnie fizycznie po prostu. No i PNA jeszcze jest
[Dzisiaj 18:01] wakabayashi: Mamy obecnie najlepszego DM'a świata - zły Txiki, mamy Ibre - zły Txiki, mamy Henry'ego -zły Txiki, mamy Pique - zły Txiki, mamy Alvesa - zły Txiki. A teraz co do wtop, proszę bardzo wiecznych krytykantów o wymienienie mi zawodników do wyciągnięcia mogących być równorzędną alternatywą dla Inesty,Xaviego, Messiego. Acha, mamy Pinto,Keite - zły Txiki.
[Dzisiaj 18:04] wakabayashi: PNA - tylko 2 graczy odpada, na czas około 4 kolejek, W rezerwie jest Busi za jednego z nich, który grał w finale LM i wielu innych meczach, jest już dojrzalszym i bardziej dosw. graczem niz wczesniej, a drugi z nich to Keita, który nie jest graczem podst składu na chwile obecną.
[Dzisiaj 18:05] wakabayashi: Żeby nie było, nie usprawiedliwiam Txikiego, bo sam chcę jeszcze około 2 transferów, ale niekonczaca sie krytyka nie ma sensu.

[Dzisiaj 18:09] Partyzant: my nie potrzebujemy rownorzednych alternatyw dla graczy ktorych wymieniles ale uzupelnienia ławki nie tylko o wychowankow. O to tutaj chodzi bo sezon bedzie dluzszy i trudniejszy. jedynie Cesc/Ribery mogliby od razu wejsc do pierwszego składu (ewentualnie)
[Dzisiaj 18:12] xav: i taki tez byl plan (tego tez wiele osob cichalo, ale to na marginesie:))- sprowadzenie kogos kto od zaraz moglby zaczac walke o pierwszy sklad - mascherano, cesc, ribery... sytuacja na rynku ulozyla sie tak a nie inaczej, wobec tego musimy zejsc pietro nizej i szukac gracza formatu keity. i licze ze lista takich nazwisk jest, a w przypadku takich zawodnikow transferowe sagi z udzialem hegemona futbolu raczej sie nie zdarzaja, bo i sam zawodnik wie ze to jedyna okazja w zyciu i klub moze chciec
[Dzisiaj 18:12] baixinho: i o to caly czas chodzi. przeciez jak kupimy kogos teraz to nie kupimy go na rok. tym samym blokujemy miejsce na 2-3 lata w srodku pola dla jakiegos dos santosa, czy na skrzydle dla gaia/jeffrena. i teraz trzeba wywazyc na ile ten ktos bedzie lepszy w tym momencie, czy ma potencjal zeby wskoczyc do pierwszego skladu (wtedy zapominay o riberym na przyklad) dokladajac do tego cene
[Dzisiaj 18:13] baixinho: przeciez z tym skladem ktory mamy opcji jest naprawde mnostwo i jeszcze troche. mamy mega uniwersalnych zawodnikow i dosc elastyczny system gry. wycisnac z niego mozna mega duzo
[Dzisiaj 18:14] xav: chciec zarobic, bo jak nie on to barca pojdzei do kogos innego. to ze transfery te moga byc robione pozno ma dwa minusy, pierwszy oczywiscie sportowy, drugi to ewentualny aspekt finansowy, choc to sprawa mocno indywidualna dla kazdej transakcji, totez nie ma sie co spinac ze napewno bedzie drozej niz w lipcu. zatem czekam i licze na minimum pomocnika, maksimum pomocnika+obronce.
[Dzisiaj 18:16] baixinho: paradoksalnie naszym problemem jest to ze do pierwszej jedenastki jest jedna pozycja do obstawienia a i to niekoniecznie - lewy atak z propozycjami typu ribery/arszawin. . reszta to murowani kandydaci + miejscami znakomici zmiennicy i to moze odstraszac jakiegos przyslowiowego gourcuffa bo perspektywa lawki do czasu zakonczenia kariery przez xaviego jest slaba
[Dzisiaj 18:17] xav: na koniec dodam, ze perez pod konie sierpnia kupowal np. ronaldo, ramosa czy robinho, z czego dwoch pierwszych nawet 31 sierpnia :)
[Dzisiaj 18:19] baixinho: a i sie nie dziwie ze nie rzucimy sie na mate bo podejrzewam ze za rok postawimy sobie na tej pozycji poprzeczke wyzej ribery, arszawin, aguero.. a kupujac mate teraz transfer za rok jest zablokowany. real ma/mial o tyle prosciej ze rywalizacja z higuainem, sneijderem, marcelo czy innym gago to jest zwykla rywalizacja o sklad, to nie to samo co walczyc o jedenastke z iniesta czy pique
[Dzisiaj 18:31] Schumack: nic nie jest zablokowane . mata moze byc zmiennikiem riberiego/messiego. a henry w wieku 33 bedzie wchodzil na ostatnie 10min za platana :P

[Dzisiaj 18:55] Partyzant: [Dzisiaj 18:12] xav: "sytuacja na rynku ulozyla sie tak a nie inaczej" - ale to tez i wina bezczynności zarzadu i/lub Czikiego. Trzeba było działać przed wiadomym transferem Realu (Alonso). A potem co pokazał Cziki? raczej brak zdolności negocjacyjnych (Kosowski np). Teraz fajnie za to mu wychodzi zasłanianie sie szkołką :] . No ale w koncu skład ktory wygrał tryplet nie da sie wzmocnic :]

[Dzisiaj 19:08] wakabayashi: wypowiedz ze szkolka to fakt - mocna asekuracja o czym zreszta juz na BO napisalem. Powinien sie tu jasno okreslic.
[Dzisiaj 19:10] Mroczny Rycerz: http://www.youtube.com/wa...feature=related Roddick mnie po prostu rozwala :lol2:
[Dzisiaj 19:14] Mentor: chyba nie da sie niektorym wytlumaczyc, ze negocajcje nie zalezy tylko od Txikiego. co ma zrobic Txiki kiedy bogaty Szachtar nie chce oddac Kosy za 20 mln bo im sie to srednio oplaca?
[Dzisiaj 19:15] Mentor: co nie zmienia faktu, ze wypowiedz o mozliwym koncu transferow mnie niepokoi. licze na jeszcze jakies wzmocnienie/wzmocnienia
[Dzisiaj 19:17] Partyzant: a Lyonowi czy Valencji opłacało sie puszczać swoich czołowych graczy za wiadome ceny? Liverpool tez nie chcial słyszeć o sprzedaży Alonso na poczatku. Ale jak widac dało sie to załatwic za normalne ceny (moze minimalnie w przypadku Alonso za duze, ale reszta ok)
[Dzisiaj 19:18] Partyzant: oczywiscie ze w przypadku najwiekszych transferow Czikiemu musi pomagac Laporta

[Dzisiaj 19:20] Partyzant: ja tylko glosno artykułuję pewne sprawy bo mnie niepokoją: że może to byc najgorsze lato transferowe od jakiegoś czasu co może bardzo wpłynąć na powodzenie projektu sportowego w obecnym sezonie :]
[Dzisiaj 19:20] Mentor: przeciez pilkarze w valencii zarabiaja grosze w porownaniu do tego co moze proponowac 90% najwiekszych klubow o Realu nie wspominajac. Poza tym ten Albiol to uzyskal chyba status polboga jakiegos. Kibice Val pozegnali go bez wiekszego zalu. Calkiem inaczej zachowuje sie Valencia w przypadku Villi czy Silby, ktorych sprzedac nie chce. Przypominam, ze Real chcial Ville a nie Benzeme. Alonso pewnie mocno naciskal a wtedy juz duzo latwiej o transfer. Zreszta kto wie jakby sie sprawy potoczyly gdyby
[Dzisiaj 19:21] Mentor: szachtar nie przegrywal i kosa nie musial wchodzic. skoro zaczynal walke o LM na lawce to znaczy, ze liczyli sie ze sprzedaza go. jego wejscie skomplikowalo sytuacje bo dla nas stal sie mniej warty, ale nie dla nich
[Dzisiaj 19:28] Partyzant: no wlasnie - skoro taki Mata zarabia grosze to co stoi na przeszkodzie go "przekonac" do przejscia? Trzeba sie dogadac z zawodnikiem to i prezesowi rura zmieknie. Niestety, oni sami nie przyjda do nas, trzeba pewne sprawy wychodzic. A te wszystkie sprawy z Kosa zalatwiac trzeba bylo wczesniej a nie jak sie druzyna sposobila do LM. Tymczasem po Zlatanie byl (w sumie dalej jest) dlugi zastoj
[Dzisiaj 19:36] Mentor: ale wytlumacz mi Part skad Ty mozesz wiedziec, czy Txiki chodzi czy nie chodzi, czy dzwoni czy nie dzwoni?

[Dzisiaj 19:40] trampki: Sam Juan Manuel pewnie nie miał by nic przeciwko przeprowadzce do Barcelony. Problem tkwi w tym, czy zawodnkim gotów byłby postawic się prezesowi i samemu zabiegac o ten transfer. Taki Villa na przykład przez cały lipiec leciał w kulki, przez co jego transfer nie doszedł do skutku. Mata jak dla mnie jest do wyjęcia, ale potrzebna jest do tego współpraca na linii Mata-Barca, a nie pierdzenie w stołek i czekanie aż łaskawy prezio Valenci się zgodzi

[Dzisiaj 20:11] Partyzant: wiadomo ze nie wiemy co w kazdego dnia robi Cziki. Ja obstawiam ze pierdzi w stołek :p. A na powaznie: jezeli Cziki nie potrafi wyciagnac goscia z kontraktem 0.6 mln za sezon to czy to aby jest odpowiednia osoba na tym stołku? :>
[Dzisiaj 20:17] imerr: villa tez chcial odejsc i txiki nie podolal. powinien odejsc razem z valdano, ktory nie podolal przy villi i riberym. bo w swiecie partyzanta rzeczywistosc wyglada jak w football managerze
[Dzisiaj 20:20] Partyzant: jak zwykle słaba napinka i zero tresci [*]
[Dzisiaj 20:21] imerr: czas zaczac pisac, ze messi nic nie robi i siedzi w domu. bo nie widac efektow i gazety nie pisza co dokladnie robi
[Dzisiaj 20:22] Schumack: niedawno nie bylo roznicy miedzy pedro a mata a teraz ten 2 stawiany jest na rowni z riberim i villa :rotfl:
[Dzisiaj 20:22] Partyzant: za to w twoim swiecie nieomylny Johan jest bogiem, Bojan wymiataczem a Cziki odpowiedzialny jest tylko za sukcesy. Oto swiat Imerra
[Dzisiaj 20:23] Schumack: ta wychodzi na to ze jak cziki kogos nie kupi tzn ze sie nie dalo i juz
[Dzisiaj 20:24] imerr: :lol2: . widze, ze po calym dniu jechania po txikim juz niezle dajesz :D
[Dzisiaj 20:25] Partyzant: za to jak Cziki z Laporta zaplaca 70 baniek za Zlatana to jest hala
[Dzisiaj 20:26] Schumack: jest hala bo przeciez zlatan jest lepszy od kaki
[Dzisiaj 20:26] Partyzant: przedstawilem tylko swiat jaki nam tu kreujesz od jakiegos czasu a to ze mnie brak efektow transferowych ***** to juz inna sprawa
[Dzisiaj 20:26] imerr: a jak Pep chce Zlatana za 70 baniek, to jest cicho
[Dzisiaj 20:27] Partyzant: i nawet nie pisze ze Cziki jest debilem :]
[Dzisiaj 20:27] imerr: ja kreuje bojana na wymiatacza i piesze, ze txiki jest odpowiedzialny tylko za sukcesy? :D o kardynalnych bledach cruyffa pisalem nie raz, ale zrobiles z tym co zwykle - odrzuciles, bo nie pasowalo do teorii :)
[Dzisiaj 20:27] Partyzant: najpierw chcial Ville jak pamietamy, Zlatan wyskoczyl zaraz po fiasku tamtego niedoszlego transferu
[Dzisiaj 20:28] mistyk: Partyzant i Schumack maja niestety sporo racji
[Dzisiaj 20:29] imerr: "[Dzisiaj 18:01] wakabayashi: Mamy obecnie najlepszego DM'a świata - zły Txiki, mamy Ibre - zły Txiki, mamy Henry'ego -zły Txiki, mamy Pique - zły Txiki, mamy Alvesa - zły Txiki. A teraz co do wtop, proszę bardzo wiecznych krytykantów o wymienienie mi zawodników do wyciągnięcia mogących być równorzędną alternatywą dla Inesty,Xaviego, Messiego. Acha, mamy Pinto,Keite - zły Txiki." jakos bez echa przeszla uwaga o skompromitowanym Basku
[Dzisiaj 20:29] Partyzant: to ze wczoraj napisales ze Bojan slabo grał w 2 polowie to jeszcze za malo :] A jezeli zostaniemy z takim stanem rzeczy jak obecnie to tez Cziki bedzie dalej hala?
[Dzisiaj 20:30] Partyzant: o bledach Cryuffa nic mi nie wiadomo - moze nie bylo mnie wtedy jeszcze na forum
[Dzisiaj 20:30] imerr: pisalem, ze gral slabo w euro. nie pisalem, ze gral dobrze w presezonie pomimo bramek. ale zbudowales sobie obraz i nic nie jest w stanie tego zmienic :]
[Dzisiaj 20:31] imerr: byles na forum, ale wyparles to z umyslu, bo nie pasowalo do teorii
[Dzisiaj 20:32] imerr: jak nikt nie przyjdzie, to nie bede zadowolony z okienka. a sprawa np henrique wrecz mnie bulwersuje. ale nie zamierzam non-stop wylewac pomyj na baska. ostatni sezon to wielki sukces, kolejny to niewiadoma, a sekretariat techniczny to wiele osob i nic wbrew pepowi nie robią :] . co prawda nie chcialem porazek, ani nie pisalem, ze nic nie wygramy, ale ostatni sezon pokazal mi, ze trzeba byc ostroznym w przewidywaniach
[Dzisiaj 20:33] Partyzant: ja sie odnioslem do wpisu Waki. Dodam tez ze Yaya to swietny transfer wiec tutaj duzy plus. O Ibrze pisalem, Heniek to inicjatywa Laporty, Pike szcze pisalem wczoraj ze nie wiem :]
[Dzisiaj 20:36] Partyzant: to daj linka do dyskusji bo moglem przeoczyc :] . A kto wie czy ostatni sezon to nie było pokłosie pospolitego ruszenia w lecie (wywolanego m.in. przez votum) wiec nie wiadomo czy dalej nie byłoby zawodolenia z owczesnego stanu rzeczy
[Dzisiaj 20:37] Partyzant: O Pike pisałem wczoraj ze nie wiem* - tak mialo byc

[Dzisiaj 20:52] Partyzant: ja rok temu nie ferowalem wyrokow choc wybor Pepa tez mnie jakos nie przekonywal. W tym roku jednak zapaliła mi sie czerwona lampka bo pamietam jaki grzech popełniono w roku 2006
[Dzisiaj 20:53] Partyzant: w ogole warto temat o Czikim wrzucic do działu kadra

[ Komentarz dodany przez: imerr: 2009-08-17, 21:22 ]
Tak jak pisałem w szałcie - jak chcesz, to załóż nowy. Ten się nie nadaje, bo wystarczy zobaczyć, że pierwsza podstrona jest w konwencji 'bez licznika' :]

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2009-08-17, 21:39  

Ja mam jedno pytanie chociaż równie dobrze mógłby je wyrazić w charakterze sugestii.

Co prawda nie siedzę w klubie i nie widzę jak się to odbywa, ale jestem skłonny zaryzykować wariackie przypuszczenie, że transfery odbywają się przy szeroko pojętym porozumieniu przynajmniej kilku osób. To nie jest raczej tak, ze Txiki chce zawodnika 'X' i sprowadza go. To nie jest tak, że Pep chce zawodnika 'X' i sprowadza się go. To nie jest nawet tak, że Laporta chce zawodnika 'X' i sprowadzamy go. Nie wierzę, że kupujemy piłkarzy, których trener nie aprobuje a co za tym idzie nieudane transfery nie obciążają tylko konto sekretarza technicznego. Wku.rwia mnie za przeproszeniem bajanie, że transfer piłkarza 'X' to inicjatywa tego i tamtego a transfer 'Y' tego czy innego. Oczywiście to się świetnie sprawdza przy kreowaniu teorii (znaczy się pasuje do teorii :D ;) ) typu 'ten transfer był dobry, ale to nie był pomysł Baska' czy też 'ten transfer był do dupy a to przecież Txiki go chciał', ale dla mnie takie podejście jest trochę pozbawione sensu. Dlaczego mam uważać, że Pep nie miał wpływu chociażby na transfer Caceresa skoro decyzja o przekazaniu steru w ręce Guardioli zapadła dość wcześnie i rozmowy o najbliższej przyszłości na pewno były toczone?

Nikt z nas nie posiada odpowiedniej wiedzy, aby szufladkować transfery według osób, które się do nich najbardziej przyczyniły. Jestem pewien, że Pep ma wpływ na każdy potencjalny transfer.

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2009-08-17, 21:49  

otoz to Mentor.

ale sie juz przyjelo u niektorych, ze cziki najprawdopodobniej winien wszystkiemu i tylko on ma w kwestii wszystkich transferow cos do powiedzenia.

ktos mi zaraz powie, zebym sie puknal w glowe, bo to oczywisty absurd. ale ja zauwazylem, ze wiele osob o jakiekolwiek niepowodzenia zwiazane z transferami (do ktorych niedoszlo lub ktore byly niewypalem mniejszym badz wiekszym) obwinia wlasnie biednego czikiego. czasem dodaje sie Laporte, tudziez dla niektorych Lepperte :] . o Pepie chyba nikt slowem nie wspomnial, a nawet jesli, to w bardzo niewielkim ulamku takich wypowiedzi. proste pytanie: dlaczego? przeciez obok Czikiego najwiecej do powiedzenia ma na pewno trener, bo to jemu musi ta cala ukladanka zawodnikow pasowac do koncepcji.

nudna i irytujaca jest wieczna nagonka na czikiego, przy jednoczesnym pomijaniu w calej sprawie Pepa.

jesli juz jedziemy, to badzmy mniej lub bardziej obiektywni.

Jarek 
madrycki crack

Piwa: 8/2
Wysłany: 2009-08-17, 22:14  

Txiki zostań. Walcz ze szkółką Realu, zapomnij o pierwszych drużynach. :*

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2009-08-17, 22:20  

Partyzant założył już odpowiedni temat więc jeżeli ktoś chciałby bardziej na poważnie odpisywać to zdecydowanie tam a nie tutaj.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2009-08-17, 22:29  

Nowy, bardziej poważny temat o Txikim

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Odpowiedz do tematu