Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El futbol es un juego
que se juega con el cerebro

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: danji
2013-07-14, 21:13
Thiago Alcántara do Nascimento
Autor Wiadomość
visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2014-03-12, 00:28  

liczę, że Thiago kiedyś do nas wróci... Mało realne, ale pomarzyć wolno

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/336
Wysłany: 2014-03-12, 08:56  

Mentor, ale zrozum, że póki co z końcem Guardioli i Messiego skończyły się też piękna gra i trofea

oczywiście reszta się zgadza, ale mnie osobiście ta nostalgia w ogóle nie dziwi, a tym bardziej nie irytuje

sam często wspominam wszystkie piękne panie jakie spotkałem na swej drodze :) po każdej kolejne była też kolejna :)

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2014-03-12, 09:08  

Nie widzę problemu w nostalgicznym spojrzeniu na czasy Guardioli i jednocześnie patrzeniem do przodu, szukając sensownego wyjścia z obecnej degregengolady, w którą popadają (popadły?) klub i drużyna. Po co stawiać barykadę i zajmować miejsca po jej stronach?

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2014-03-12, 11:14  

Ja nie zrozumiałem co gelex napisał, ale to pewnie dlatego, że przespałem/przemelanżowłem koniec Messiego.

Jak ktoś pisze o końcu pięknej gry to ja to rozumiem w ten sposób, że tylko za Pepa graliśmy pięknie i już pięknie grać nie będziemy bo tylko za Pepa da się grać pięknie :hmmm: Taki jest wydźwięk wielu wypowiedzi.

Podobnie z trofeami a to przecież jeszcze większy absurd.

Nostalgiczne spojrzenie i tęskne wspominki to jedno, ale ślepe zapatrzenie do tego stopnia, że wzrok bez przerwy skierowany w tył zamiast wprzód to już jest słabe.

Obawiam się również, że czasy Pepa mogły trochę skrzywić osąd niektórych osób. Rozumiem, że warto wiele wymagać i chciałoby się znowu oglądać taką grę i wyniki jak wiadomo kiedy, ale na 99% to się prędko nie powtórzy albo i nigdy się nie powtórzy. To normalne a jednak jestem przekonany, że jeszcze przez lata część osób będzie w tym widziało 'porażkę. Podobnie jest z piłkarzami gdzie Neymar już teraz albo w najlepszym wypadku za chwilkę powinien być prawie jak Messi, czyli być może najlepszy piłkarz w historii a przynajmniej zawodnik aspirujący do tego miana.

A jednak istniały, istnieją i będą istnieć zespoły grające fajną, ładną piłkę i osiągające przy tym dobre/bardzo dobre wyniki. Nie mając Guardioli ani Messiego.

W Barcelonie teraz burdel i skoro wszyscy to wiemy to chyba mamy również świadomość tego, że nie uda się tego posprzątać w rok czy dwa lata prawda? Niestety trzeba będzie odcierpieć swoje teraz.
Postaw piwo autorowi tego posta

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2014-03-12, 11:24  

Mentor napisał/a:
Podobnie jest z piłkarzami gdzie Neymar już teraz albo w najlepszym wypadku za chwilkę powinien być prawie jak Messi, czyli być może najlepszy piłkarz w historii a przynajmniej zawodnik aspirujący do tego miana.

Jak sobie przypomnę, jaką patelnię spieprzył z Valladolidem, to w tym momencie był prawie, jak Teodorczyk. Sytuację miał banalną, a bramka była cholernie ważna. Zawiódł po całości. Takie pojedyncze zagrania prowokują do ostrej krytyki, choć w przeciągu sezonu Neymar pokazał, że może być z niego spory pożytek, ale musi jeszcze sporo popracować. Z jednej strony się nie dziwię frustracji jego grą (o zachowaniu poza boiskiem nie wspomnę), z drugiej daję mu czas. Nie robiłbym z niego kozła ofiarnego.

Swoje odcierpimy, ale klub musi zacząć działać, a nie masochistycznie przyglądać się postępującemu upadkowi...

mariuszd4 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2014-03-12, 11:46  

Za Pepa graliśmy najlepszą i najładniejszą dla oka piłkę i to nie podlega dyskusji. Dlatego też o drużynie Pepa mówi się jako o drużynie ever. Za kadencji poprzednich trenerów czy to Rijkaarda, Anticia, van Gaala, Robsona itp. też graliśmy dobry futbol, oczywiście raz wychodziło to lepiej a raz gorzej. Suma sumarum o Barcelonie od lat mówi się, że gra najładniejszy dla oka futbol, bo taka jest filozofia klubu.

Oczywistym jest to, że nie tylko Pep jest gwarancją ładnej i skutecznej piłki. Ale niestety dla nas a stety dla kibiców Bayernu Pep jako trener gwarantuje bardzo wysokim poziom widowiska jaki tworzą jego piłkarze.

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/336
Wysłany: 2014-03-12, 11:54  

Mentor, ale ja się z Tobą generalnie zgadzam. Barcelona bez Pepa może być, nie tyle tak samo dobra jak z nim, ale nawet lepsza.

Wszak to Barcelona.

I nie staram się tłumaczyć podejścia, że tylko z Pepem mogliśmy grać pięknie, bo jest ono błędne w założeniu. Ja tylko, z psychologicznego punktu widzenia, zdaję sobie sprawę z istnienia takiego zjawiska jak tęsknota za czasami kiedy to laliśmy wszystkich wokół... jak Polska od morza do morza :)

a dlaczego tak jest? Bo na wspomnienia mamy wpływ... na to co wydarzy się na przestrzeni kolejnych 5 lat - już nie.

Mentor 

Wysłany: 2017-04-06, 19:49  

https://theringer.com/thiago-bayern-munich-midfielder-barcelona-2b558197143c

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2017-04-07, 09:38  

bardzo bym chciał jego powrotu, ale pewnie zaraz podpisze nowy kontrakt z Bayernem. No i inne sprawa, to ile Bawarczycy mogą za niego zarządać

Mentor 

Wysłany: 2017-04-07, 10:25  

Myślę, że Bayern należy tutaj traktować podobnie jak Barcelonę. Nie sprzedadzą zawodnika, którego woleliby zatrzymać jeżeli ten sam nie stwierdzi, że nie chce u nich grać. Stać ich na utrzymanie każdego, finansowo stoją bajecznie. Także nie ma tematu, ot tak wklejam skoro temat istnieje :P

Odpowiedz do tematu