Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raijn
2010-12-14, 12:40
Gai Yigaal Assulin
Autor Wiadomość
harvester 
Koleś

Piwa: 1/7
Wysłany: 2009-08-16, 10:46  

Z góry przepraszam za swoją niewiedzę, ale czy wiecie może czemu Gai nie zagrał w żadnym meczu pre sezonu (podobnie jak Alcantara)?
Czy kryje się za tym jakaś tajemnica (kontuzje, paszport?) ;) czy tez Pep po prostu uznał, że chłopaki nie są jeszcze gotowi na pierwszy zespół?
Postaw piwo autorowi tego posta

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2009-08-16, 11:02  

Gai wbrew zapowiedziom, nie pojechał na letni turniej z młodzieżówką Izraela, co argumentował chęcią jak najlepszego przygotowania się do sezonu z Barcą. Mówił, że chciałby awansować do pierwszej drużyny, ale nie będzie miał żadnego problemu z grą u Lucho. Grał w Wembley Cup i jego oceny na forum możesz przeczytać w odpowiednim temacie w pretemporadzie. Do USA też poleciał (był news na oficjalnej), ale z tego co pamiętam, nie zagrał tam.
Poza tym parę dni temu zagrał w meczu U-21 z Serbią i był podobno najlepszy na placu, a sprawa paszportu jest rozwiązana.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
harvester
JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2009-08-16, 11:27  

Szkoda, że ten chłopak nie zostanie już teraz włączony do 1 składu. W Barcelonie jest tylu młodych zdolnych jak Rochina Gai Alcantara dos Santos i tak dalej , że aż się boję, że wkońcu się zbuntują i będą chcieli odejść, dziwi mnie, że numeru na nwoy sezon ( jakiego kolowiek pobnad 30 nawet ) nie dostał Rochina ....;/

visca 
Wea!!!

Piwa: 30/1
Wysłany: 2009-08-16, 15:24  

Alcantara nie grał w Wembley Cup bo był na Euro do lat 19.

Wyluzuje jelen. Nikt to się buntować nie będzie. Oni doskonale zdają sobie sprawę, że jeżeli dobrze będą się spisywać u Lucho, to dostaną szansę i od Pepa. Przykład starszego dos Santosa też pewnie ostudził niektóre głowy. Jeżeli Pini Zahavi nie zacznie szaleć to ja o Gaia jestem spokojny

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
harvester
harvester 
Koleś

Piwa: 1/7
Wysłany: 2009-08-16, 20:48  

dzięki za szybką odpowiedź;
z pretemporady widziałem niestety tylko skrót meczu z chivas, ale Wasze wypowiedzi z odpowiedniego tematu rzuciły trochę światła na sprawę

Rybson 

Wysłany: 2009-08-17, 03:06  

przeciez w pre sezonie grał Gai. Co prawda nie pojechal na tourne, ale grał. Barca Atletic wygrała swój 3 mecz z rzedu, w ostatnim meczu podobno Gai grał bardzo dobrze, razem z Thiago, Pep wypowiedział się, ze nie jest gotowy jeszcze na 1 druzyne, wiec zapewne nie jest, dowodem slusznosci tej tezy, jest zreszta mecz z Tottenham z 'AA'. Gdzie w moim mniemaniu, w rankingu młodych bocznych napastników, był słabszy od Pedro jak i od Jeffrena, lepszy jedynie od Edu Oriola, który dopiero co dołaczył do naszej druzyny rezerwowej.

jordan20 

Piwa: 85/156
Wysłany: 2009-09-29, 12:01  

bardzo sie ciesze z powolania gaia na dzisiejszy mecz z dynamem
presezon mu nie zbyt wyszedl-fakt ,ze z totenhamem nie mial z kim grac,natomiast w ostatnim towarzyskim meczu z mc zagral bardzo obiecujaco

obserwujac poczynania naszych dwoch mlodych bocznych napastnikow (jeffren i w sumie juz nie az tak mlody pedro) powiem ,ze wlasnie wg mnie izraelczyk zrobi najwieksza kariere (mam na nadzieje,ze u nas,a napewno w innym klubie)
chlopak jest bardzo przebojowy,drybluje,prowadzi pilke jak messi i co najwazniejsze na jego pozycji nie ma argentynczyka (wiec sila rzeczy taki pedro NIGDY nie bedzie u nas podstawowym) a tylko lub az slabnacy francuz

co do pedro-nie przekonywal mnie w tamtym sezonie po super pretemporadzie-w tym nie mialem nadziei na zmiane-znowu super w sparingach,gole,asysty + wygrany dla nas superpuchar z szachtarem i pierwszy z bilbao i NO wlasnie-zagral cale mecze ze sportingiem,getafe (polowke chyba),malaga - wiec szans na pokazanie mial pare ale nie przekonuje mnie-nie jest i NIE BEDZIE to crack,zawodnik robiacy roznice (nie mowie nawet o meczach w lm z chelsea czy liverpoolem) nawet w meczach z takim gijon czy malaga-nie robi on rajdow,rzadko idzie na przeboj,nie proboje dryblingow (chociaz ten ma poprawny)
reasumujac-nie pozbywalbym sie go,bo jako 5-6 napadzior za mala pensje moze zostac i chcialbym by byl kims w rodzaju guliego czyli mega szybki,z dobrym strzalem ,przyjeciem pilki i dryblingiem polegajacym na obiegnieciu rywala (wiem ,ze kazdy UDANY drybling jest fajny) ALE najlepiej takie cos sprawdza sie w kontrataku jak ma duzo miejsca,natomiast w wiekszosci przypadkow gdy prowadzimy atak pozycyjny nie ma miejsca na rozpedzenie sie i trzeba inaczej, niekonwencjonalnie miajc rywala

u jeffrena natomiast podoba mi sie to ,ze nie boi sie i czesto idzie na przeboj,nie boi sie dryblingow ALE w dwoch meczach tego sezonu te kiwki konczyly sie wpadaniem (doslownie wrecz) na rywala zamiast jego minieciem
gorzej gra tez w ataku pozycyjnym niz pedro i jest lewonozny czyli z z automatu lepiej zeby gral ma prawym ataku,ale tam przez pare najblizszych lat rzadzil bedzie messi
z perspektywy czasu zaluje ,ze klub nie zgodzil sie na wypozyczenie go do santander(co bylo juz ustalone,ale postanowiono przetrzymac go do zimy i zobaczyc jak rozwinie sie sytuacja)

a wiec -wenezuelczyk kariery u nas nie zrobi (werdykt-odejdzie za rok lub 2 na stale), pedro (zostanie w klubie ale jako zapchajdziura, raczej nie przekroczy nigdy 10 goli w sezonie natomiast JESLI izraelczyk:
- bedzie sie tak rozwijal jak dotychczas
-klub nie kupi za rok jakiegos w miare mlodego cracka na lewy atak

zrobi u nas kariere,bo widze u niego ten blysk w grze,namiastke tego by byc crackiem i czolowa postacia jak messi czy ibra a nie tylko poprawnym zawodnikiem jak pedro bez szans na podstawowa jedenastke

wiele osob pewnie sie nie zgodzi ale mysle,ze warto nad tym dluzej podyskutowac

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2009-09-29, 12:19  

wszystko fajnie, tylko trzeba pamiętać, że jego agentem jest Zahavi, więc może się niedługo okazać, że największym marzeniem Gaia była od zawsze gra dla Boltonu
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2009-09-29, 13:01  

Ja zacznę wierzyć w Gaia jak coś pokaże bo do tej pory nie pokazał w sumie nic. Oczywiście występów w niższych klasach nie liczę.

Pedro ostatnio powinien mieć asystę gdyby Zlatan nie zmarnował setki :P

Jeffren mógłby dzisiaj zagrać za Henryka a Iniesta zamiast Keity na pomocy, ale wątpię, aby tak się stało.

Messi na lewej to słaba opcja. Z Malagą chyba też tak zaczął, ale dopiero kiedy zmienił pozycję zaczął grać dobrze. Leo na prawej albo na środku - tak. Leo na lewej - nie.

jordan20 

Wysłany: 2009-10-04, 00:35  

niestety nie ma tematu o pedro wiec napisze-a w zasadzie skopiuje z bo bo sam bym tego lepiej nie ujal

barca4ever napisal

'
Cytat:
'Gdyby na lewym ataku gral dzisiaj zawodnik odpowiedniego formatu, to gdyby dostal tyle mozliwosci pojedynku 1 na 1 co Pedro, to by sie 1-0 nie skonczylo''

oto chodzi. hala za bramki, hala za dobry strzał, hala za umiejętność 'znalezienia się'. szkoda tylko, że mając sporo miejsca i dobrze dograna piłę pedro zbiega do środka i...zatrzymuje się na pierwszym przeciwniku. cofa sie, by nie stracic piłki, po czym oddaje ją do tyłu - do obrońców lub pomocników. cala akcja traci rytm. skwapliwie rozgrywany atak pozycyjny w końcowej fazie, miast zagrozić bramce rywala komplikuje nam sprawe. trzeba zaczynać wszystko od początku, ale to jest cholernie trudne, bo zarówno nasze formacje jak i przeciwnika sa juz bardzo blisko pola karnego = robi sie tłok efektem czego są straty

zadanie szeroko ustawionego zawodnika w naszym systemie jest wygrywanie pojedynków 1 na 1. niekończąca się ilość podań i kombinacje całej drużyny maja stworzyć mu do tego jak najlepsze warunki, czyli miejsce. pedro miał go dziś mnóstwo i nie potrafił nic z tym zrobić - bramka padła po innej akcji. problem ten zauważyłem nie tylko w tym meczu. fajnie, że młody zaistniał w pierwszej drużynie. mam jednak nieodparte wrażenie, że w poważniejszych meczach z lepiej zorganizowanymi drużynami będzie robił jedynie za tło

od siebie dodam,ze wlasnie w gaiu pokladam nadzieje,ze ma to cos czego brakuje pedro oraz jeffrenowi
fajnie,ze strzela,ALE FACET NIC SOBIE SAM nie stwarza-nikogo nie okiwa,nie proboje nawet co w naszym systemie jest niezbedne
na lamerie,gijon czy xerez to wystarczy ale w meczach z taka chelsea,realem czy liverpolem (gdyby akurat musial zagrac w miejsce kontuzjowanych kolegow) juz z cala pewnoscia nie i za rok priorytetem jest zakup goscia na lepwy atak do pierwszego skladu (jesli rossel wyrwie riberego to - mimo mojego negatywnego obecnie nastawienia- ma moje pelne poparcie jako prezydent)
inne typy van persie,aguero,robinho - wlasnie w takiej kolejnosci

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2009-10-04, 01:39  

:lol2:

A ja będę się śmiał i nie przestanę dopóki Wieki Gai nie pokaże połowy tego co słaby Pedro.

Mam świadomość wad Pedrito i gdybym miał oceniać jego grę całościowo to ocena nie byłaby wysoka, ale jeżeli ktoś nie jest zadowolony z jego gry a jednocześnie jest zwolennikiem Gaia to śmiech wydaje mi się najbardziej naturalną reakcją...

No i na koniec dodaj jeszcze (a raczej przypomnę), że rozmawiamy o zmienniku a nie zawodniku pierwszego składu.

jordan20 

Wysłany: 2009-10-04, 02:01  

narazie faktycznie mozna sie smiac bo gai jeszcze nie gra w pierwszej druzynie ,ale mysle,ze do czasu.... (za rok)

ciesze sie niezmiernie,ze hiszpan juz TYLE dla nas nastrzelal,ale WCIAZ nie robi gry,unika dryblingu kontaktu z przeciwnikiem,chowa sie wrecz a grajac na boku ataku to koniecznosc

przebojowosci,kiwek,rajdow mozna nie wymagac od toure,busquetsa czy keity ale od zawodnika grajace na ataku jak najbardziej

tak sobie mysle,ze bramki strzelane przez pedro kompletnie zaciemniaja (jego zwolennikom) obraz (jego)gry,wklad w druzyne
wczoraj nie wygral ANI jednego pojedynku na skrzydle,w samej pierwszej polowie dostal od marqueza ze 4 pilki na skrzydlo,gdzie byl sam z TYLKO jednym obronca i albo cofal futbolowke do pomocy albo ten pojedynek przegrywal
obroncy getafe to w ogole wylaczyli go z gry,z gijonem tez nie robil rajdow,a skoro ze slabszymi tego nie robi/unika/nie umie to z mocarzami nagle sie tego robic nie nauczy

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2009-10-04, 07:53  

Szkoda TYLKO, że wczoraj WSZYSCY zdaje się byli na KACU. Już TO gdzies pisalem i POWTÓRZĘ: Pedro W POJEDYNKĘ meczu zepsuć NIE ZDOŁA, nie czyni on RÓŻNICY brakiem mega wejść i DRYBLINGÓW.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2009-10-04, 09:08  

jordan20 napisał/a:
niestety nie ma tematu o pedro

To załóż, a nie piszesz o Pedro w temacie o Gaiu :/

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2009-10-04, 09:48  

Predro to moj ulubieniec po odejsciu Gudiego i swiadom wszystkich jego brakow i niedoskonalosci oswiadczam to wam i prosze o przyjecie do wiadomosci.

Troche w typie Ludo on jest, troche drewniany, niski i niedoceniany ale strzela i druzyna ma z niego sporo pozytku. VAMOS PREDRO :zolwik2:

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
DeNiro, zyly
Odpowiedz do tematu