Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka jest wasza ulubiona kanapka w Mc`Donalds?
Autor Wiadomość
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-04-01, 19:25  Jaka jest wasza ulubiona kanapka w Mc`Donalds?

Ja najbardziej lubie McChickeny, ale wiadomo menu jest dosc bogate i czesto w ofercie maja cos specjalnego jak np Potrojny Cheesburger albo podwojny Mc Royal. Bigmaca, Wieśmaca czy Filetofisha (czy jakos tak) jadam raczej rzadko - podobnie jak standardowe Cheesburgery i Hamburgery, bo sa okropne. Jak juz mam zjesc w McD obiad to zamawiam Mc zestaw powiekszony z McChickenem + Kurczakburgera.

EDIT: faktycznie, moznaby temat rozszerzyc o inne rzeczy - KFC czy Burger King (wraca do Polski, w Wawie i Wrocku juz jest :P ) ale i zwykle knysze, zapiekanki czy hot dogi :)
Ostatnio zmieniony przez Pred 2008-04-01, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Kibol 

Piwa: 70/71
Wysłany: 2008-04-01, 19:34  

ja jestem uzależniony od Zingerów z KFC, w MC'u jest niezdrowe żarcie :/

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2582/1200
Wysłany: 2008-04-01, 19:35  

Wiadomo juz jaki temat wygra w 2009 w kategori najgłupszy :D
Proponuje Ci pred zmienic tytul tematu na 'fast-food' , to brzmi bardziej poważnie, i mozna pisać o wszystkich tych wynalazkach.

Co do Mc, to jadlem tam ostatnio ponad 1,5 roku temu, jak nie dłużej. Mialem okazje zjesc tez jakies 3 tyg temu jak jechalem do stolycy. Zatrzymalismy sie w Ostródzie, poszlismy do Mc i co ? wyszedlem z tamtad jak najpredzej, bo wprowadzili jakies trefne sniadania przed godz.10.30. I tyle było jedzenia. Teraz pewnie minie kilka kolejnych m-cy zanim znów wejde do tej jadłodajni, poniewaz w Gdyni sa tylko 3 Mc, i do zadnego z nich nie jest mi po drodze.
Na Gdyni osobiście wole iśc na jakąś zapyerdalanke. O wiele smaczniejsza, bardziej pozywna i tańsza.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk ..........

BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2008-04-01, 19:37  

Jebana, pierdolona generacja hamburgerów Tylko prasłowiańskie podpłomyki \m/ :)
Ostatnio zmieniony przez BlueLion 2008-04-01, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2008-04-01, 19:38  

ojej, ostatni raz jadłem tam w liceum, więc pewnie trochę nie na czasie jestem :(
ale naturalnie jak już to Big albo Cheesburger

tak naprawdę w macu tylko zakup loda za złotówkę ma sens :P

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2008-04-01, 20:18  

duszek bardzo lubi ostre krakowskie kebaby :D

suntos 

Piwa: 204/49
Wysłany: 2008-04-01, 21:45  

Co do trefnych śniadań to sie zgadzam - jakieś obrzydliwe kanapki z jajkiem. Wielki syf!!

Do McD chodzę po egzaminach bo mamy przy uniwerku, zazwyczaj bierzemy Kurczakoburgery, ale jak ktoś chce się tym najeść to musi trzy zamówić. No i to, co imerr napisał, tanie i smaczne lody dla ochłody.

Kebaby to tylko po wielu piwach, większość w Gdyni jest dobra i mają duży wybór dodatków. Jak byłem w Poznaniu to jadłem obrzydliwego kebaba z czerwoną kapustą, bo nie mieli nic innego, a wszytsko polane jakąś masą jajeczną ( a poszliśmy tam dlatego, że noc wcześniej była tam najdłuższa kolejka ).

Zapiekanek juz w ogóle nie jem, jak i hamburgerów z budek.

Czasami zamawiam dużą pizze z Da Grasso bo rozmiar jest naprawdę spory w porównaniu z konkurencją i spokojnie dwie osoby mogą się tym najeść. Poza tym pizza jest smaczna ( no i przywożą jakieś sosy ).

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2008-04-01, 21:58  

Ja ostatnio w McDonaldzie jadłem big maka i powiem szczerze że jadłem tam ostatni raz. Nie dość że drogo - chyba 7 zeta, to jeszcze mała strasznie ta kanapka, no i ten niesamowity smak - jak trociny...

Jeśli chodzi o krk to fast foody jadłem tam już prawie wszędzie :D

Polecić mógłbym kebaba zawijanego na Karmelickiej przy Bagateli, kebaba w bułce z mięsem wieprzowym na Pl. Wolnica (nie wiedzieć czemu ani na Grodzkiej przy Prozaku ani na Karmelickiej nie mają wieprzowiny :| ) i kebaba w bułce na Floriańskiej, z tym że nie jestem pewien czy ten ostatni jest wciąż czynny (tj. ten po stronie McDonalda).

Kurczak pieczony - za mięsem drobiowym nie przepadam więc i kurczaka z rożna jem wyjątkowo rzadko, przestrzegam bywalców przed jedzeniem tego rodzaju specyfików na ul. Kobierzyńskiej, polecam zaś kurczaka na hucie, nie powiem przy jakiej ulicy stoi owa budka ale kurczak tam jest zawsze świeżutki, mięsko dopieczone i mięciutkie, jeśli dodać do tego ogórki kiszone i świeżą bułeczkę to nawet dla mnie to danie robi się bardzo smaczne.

Pizza - oj jadło się tego mnóstwo, z tym że trzeba podzielić pizzę na 3 składniki: ciasto, dodatki i sos. Pizzę z najlepszym ciastem jadłem dość niedawno, na ul. Pszona (równoległa do Meissnera) w nowootwartej pizzerii. Miód w gębie. Można by jeść w sumie samo ciasto. Dodatki zresztą też świetne ale sosu nie dostałem żadnego więc zmuszony byłem do konsumowania ww. z ketchupem. Ogólnie nie polecam pizzy z Banolli, niby duża sieć restauracji a pizzę mają po prostu nijaką... Najlepszą pizzą w Krakowie jeśli chodzi o dodatki jest Retro Pizza z Woli Duchackiej. Niestety mam do nich tylko telefon więc nie mam pojęcia czy jest to pizzeria czy jedynie pizza na telefon. Z kolei jeśli chodzi o sosy, to króluje sos czosnkowy na pizzy z Da Grasso. Sama pizza też świetna, choć raczej od numerków 20 w górę. Genialne jedzonko! :)

Jeszcze kilka słów o zapiekankach - zdecydowanie najlepsze są na Pl. Nowym na Kazimierzu w okrąglaku ale tam są przeważnie takie kolejki, że trzeba postać kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt minut (piszę o przypadkach gdy przy okienku jest 30 osób). Jednak ich smak jest po prostu fenomenalny, prosto z pieca - mniam :D

O KFC powiem tylko tyle, że wręcz nie znoszę jedzenia stamtąd. Po prostu mi nie podchodzi, jadłem tam dwa razy (raz twistera i raz kubełek) i raczej więcej tam nie zagoszczę. Ale z relacji moich znajomych jednoznacznie wynika, że jeśli chodzi o skrzydełka, to sto razy lepiej wziąć sobie kubełek z Ronda Kraka aniżeli z Andersa.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2008-04-01, 22:17  

:offtopic: xD

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2008-04-01, 22:21  

Mysle ze moją ulubioną kanapką jest Twoja Stara :zolwik2:
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Kuba 

Piwa: 126/243
Wysłany: 2008-04-01, 22:51  

Jak zobaczylem temat, wiedzialem kto jest jego zalozycielem. Szkoda, ze nie ma mowy o normalnych domowych kanapkach :(
kurczakburger, w kfc longer - najtansze :P
fanxtar: w pronto kebaby są najlepsze :P a pizzy nie jadam na miescie, robie sam w domu

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2008-04-02, 14:56  

Ja w McD mógłbym jeść codziennie ale pewnie dlatego bo w moim mieście go nie ma :D Czasami jak jestem w Grudziądzu czy innym mieście gdzie są te sławne fast-foody to nie pogardzę cheesburgerem;) Bo ogólnie to ja moge jeść wszystko co jest z zapiekanym serem :D Co do KFC to w Polsce nie jadłem bo mnie ceny troche odstraszyły no chyba że jestem ze sponsorem (czyt. tata :D ). W KFC sie stołowałem ale tylko w GB a tam to już mi smakowało jedzenie :D Dobrze doprawione kurczaczki, a jak poprosiłem ostrego to pierwszy raz od dawien dawna poczułem palenie w mordzie ;] Ale to od pieprzu a nie ostrości ketchupu czy coś :P W PL w pizzeriach czy gdzieś to rzadko spotykałem coś naprawde ostrego...
nie wiem jak tu.

Glowacz1975 
FCBPL No. 0286

Piwa: 29/77
Wysłany: 2008-04-02, 15:42  

Boraś napisał/a:

Na Gdyni osobiście wole iśc na jakąś zapyerdalanke. O wiele smaczniejsza, bardziej pozywna i tańsza.

Nigdy nie jadlem zapyerdalanki na Gdyni ale gdybym sie skusil to bylo by to przy pomniku harcerzy na Swietojanskiej - zapiekanki i burgery XXXL size :lol:
Z fast-foodow to głównie pizza (Anker, Monte ew. z Margherity w Oliwie - chyba najlepsza pizza w 3city).
McD i KFC bardzo sporadycznie, a shake'a to bron cie panie Boze :hahaha:
Jakis czas temu na swietojanskiej funkcjonowal fast food z chinskim zarciem - dobre i tanie ale chyba splajtowali.
Ostatnio hitem staly sie hot-dogi kolo SKM wzgorze, za 1 zeta (2 zety z dodatkami).

BTW Pred, gdyby brakowalo tobie nowego tematu kulinarnego to moze o zupkach chinskich :P
And now I hear His footsteps almost every night.

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2008-04-02, 16:13  

Ja nie wiem co wy chcecie od sniadan w Macu - sa bardzo dobre. Patent z jajkami rzadzi - najlepsza jest kanapka z bekonem i jajkiem wlasnie :p ale to do 10:30.
A ze standardowej oferty, z racji tego, ze zadnych frytek i innych syfow nie jadam, to albo biore kanapke Chicken Premium, albo Hamburgery, które tak w ogóle są najbardziej pożywnymi kanapkami w MC. Jeden ma tylko 255kcal i ponad 10g bialka - wiec dwa takie to calkiem przyzwoity posilek. Zreszta tabele wartosci odzywczych to moja ulubiona lektura McD :D

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

Szczur 

Piwa: 606/906
Wysłany: 2008-04-02, 20:08  

Ja ostatni raz w MC jadlem zdaje sie jak wracalismy ze zlotu, skusilem sie wtedy na Kurczakburgery - chcialem sprawdzic jak smakuje ta ich kurczakowa konkurencje dla KFC ale cos niespecjalnie im to wyszlo. Za MC nigdy specjalnie nie przepadalem, tylko w Barcelonie tamtejsze 'specjaly' stanowily podstawe mojej diety - hamburger za 1ojro, a poza tym MC od hostelu dzielila tylko ulica.

W KFC bywam zdecydowanie czesciej, raz ze bardziej mi odpowiada to co tam serwuja, a dwa ze taki lokal mam 5 minut od domu. Zwykle jakis zestaw albo kubelek na 2 kupuje, z dostepnych kanapek pasuje mi tylko Zinger.

Odpowiedz do tematu