Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
¡Tu siempre negatifo, nunca positifo!
Louis Van Gaal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Kibol
2008-03-14, 17:28
Atletico Madryt - FC Barcelona
Autor Wiadomość
fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2008-03-01, 01:33  Atletico Madryt - FC Barcelona

Atletico Madryt - FC Barcelona

vs

01.03.2008; godz. 20:00

26. kolejka La Liga to dla Barcelony wyjazd na bardzo trudny teren do Madrytu, jednak nie na Santiago Bernabeu, a na Vicente Calderon, czyli obiekt stołecznego Atletico. Wydawać się może, że klątwa meczów z Rojiblancos została ostatnimi czasy 'odczarowana', jednakże w spotkaniach z Atletico należy zawsze postawić pytajnik przy rezultacie spotkania. Co prawda podopieczni Javiera Aguirre są w fatalnej formie ale perspektywa meczu z Barceloną sprawia, że piłkarze wychodzą na boisko podwójnie zmotywowani. Jedno jest pewne: 3 punkty bardziej potrzebne są Barcelonie.

Barcelona w ostatnim meczu PD rozgromiła na własnym boisku Levante 5-1, zaś Atletico nieoczekiwanie przegrało z Osasuną w Pampelunie 1-3. W meczu tym pięknym strzałem z kilkudziesięciu metrów popisał się Diego Forlan, nie zachwyciła za to obrona Rojiblancos, która popełniała dziecinne błędy.

Sukcesy Atletico:
Mistrzostwo Hiszpanii (9): 1940, 1941, 1950, 1951, 1966, 1970, 1973, 1977, 1996
Puchar Hiszpanii (9): 1960, 1961, 1965, 1972, 1976, 1985, 1991, 1992, 1996
Superpuchar Hiszpanii (1): 1985
Puchar Ligi Hiszpańskiej (1): 1987
Puchar Zdobywców Pucharów (1): 1962
Puchar Interkontynentalny (1): 1974

Ostatnie 5 meczów Atletico:
2008-02-24 Osasuna - Atletico Madrid 3 - 1
2008-02-17 Atletico Madrid - Athletic Bilbao 1 - 2
2008-02-10 Racing Santander - Atletico Madrid 0 - 2
2008-02-03 Atletico Madrid - Murcia 1 - 1
2008-01-27 Mallorca - Atletico Madrid 1 - 0

Ostatnie 5 meczów Barcelony:
2008-02-24 FC Barcelona - Levante 5 - 1
2008-02-16 Zaragoza - FC Barcelona 1 - 2
2008-02-09 Sevilla - FC Barcelona 1 - 1
2008-02-03 FC Barcelona - Osasuna 1 - 0
2008-01-27 Athletic Bilbao - FC Barcelona 1 - 1

Ulubione wyniki Atletico u siebie:
4 - 0 2 times
1 - 2 2 times
1 - 0 2 times
4 - 3 2 times
1 - 1 2 times

Ulubione wyniki Barcelony na wyjazdach:
1 - 1 4 times
0 - 0 2 times
2 - 0 1 times
0 - 3 1 times
0 - 2 1 times

Mecze pomiędzy zainteresowanymi zespołami z ostatnich kilku lat:

Primera Division 2007/2008
2007-10-07 FC Barcelona - Atletico Madrid 3 - 0

Primera Division 2006/2007
2007-05-20 Atletico - FC Barcelona 0 - 6
2006-12-21 FC Barcelona - Atletico 1 - 1

Primera Division 2005/2006
2006-02-05 Barcelona - Atletico 1 - 3
2005-09-18 Atletico - Barcelona 2 - 1

Primera Division 2004/2005
2005-02-06 Barcelona - Atletico 0 - 2
2004-09-19 Atletico - Barcelona 1 - 1

Primera Division 2003/2004
2004-02-15 Barcelona - Atletico 3 - 1
2003-09-28 Atletico - Barcelona 0 - 0

Primera Division 2002/2003
2003-02-01 Atletico - Barcelona 3 - 0
2002-09-01 Barcelona - Atletico 2 - 2

W Atletico gra kilku zawodników, którzy w karierze mają epizody w FCB, jedni dłuższe, inni nieco krótsze:

Thiago Motta:

Simao Sabrosa:

i wersja dla odważnych (delikatni nie wchodzić :lol: ): KLIK

Luis Garcia:

----------------------------------------------------------------------------

Najlepszym strzelcem zespołu Atletico jest Sergio 'Kun' Aguero, który w obecnym sezonie zdobył dla swojego zespołu 17 goli (10 w PD, 5 w Pucharze UEFA, 2 w CdR).

Arbitrem tego meczu nie będzie pan Rodriguez Santiago, jak podawano wcześniej, a David Fernandez Borbalan. Urodzony w 1973 roku w Almerii sędzia rozstrzygał w tym sezonie 12 spotkań, z których 6 wygrali gospodarze, 1 raz padał remis, 5 razy wygrywali goście. Pan Borbalan pokazał w tychże meczach 59 kartek (33 gospodarzom, 26 gościom). Podyktował po jednym rzucie karnym dla gospodarzy i gości. Zmiana arbitra wymuszona była tym względem, iż pan Santiago nie przeszedł testów sprawnościowych.

Transmisję z meczu przeprowadzi:

oraz

Al Jazeera Sport +2
Boom Sport One
DigitAlb SuperSport 2
Enter TV (Serbia)
Hi Soccer
Kanal 5 (Den)
NTV Spor
NTV+ Sport On-Line
Premiere Sport Portal
Sky Calcio 2
Sport 2 (Ukr)
Sport 5
Sport TV2
SportKlub (Hungary)
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 1 [Hellas]
Taquilla 2
TV4 Sport

Powołani przez Rijkaarda:

Valdes, Pinto, Zambrotta, Puyol, Milito, Abidal, Sylvinho, Thuram, Edmilson, Xavi, Deco, Ronaldinho, Gudjohnsen, Iniesta, Messi, Henry, Eto'o, Giovani.

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
kuryl, Kendzior, Pietro, imerr
xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2008-03-01, 08:17  

dusimy rywala i wrzucamy minimum trojke.

bede to powtarzal przy okazji kazdego meczu z (chocby teoretycznie) trudnym rywalem. forma nie przyszla po to, by jechac drwali albo strajkujacych grajkow levante.

memphis 

Piwa: 237/301
Wysłany: 2008-03-01, 08:40  

klątwa zdjęta, zatem znowu pakujemy szóstkę ;]

kuty 

Piwa: 41/196
Wysłany: 2008-03-01, 12:27  

Trudny teren , to i Barca wyjdzie bardziej zmotywowana.
Jako że gramy ostatnio lepiej wierze w zwycięstwo - ze dwa wklepią Atletco !
Postaw piwo autorowi tego posta

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2008-03-01, 12:45  

bardziej od zwycięstwa ucieszyłoby mnie jeszcze 0 z tyłu. to byłby znak, że obrona po małym obniżeniu lotów wróciła do wysokiej dyspozycji.

Atletico jest na pewno do ogrania, nawet bez Toure. nie zachwycają, ale z pewnością są groźni, zwłaszcza u siebie, na nas przeważnie się spinali itd.

remis nie będzie tragedią - nawet w przypadku zwycięstwa Realu strata będzie wynosiła 4 punkty, a nam zostaje jeden trudny wyjazd w lidze - na Bernabeu. także najważniejsze to nie przegrać i znów pokazać wolę walki, wysoki pressing, szybki odbiór. stwarzać sytuacje i z pewnością coś w końcu wpadnie.

chciałbym 2:0
ale obiektywnie rzecz ujmując może być 1:1
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-03-01, 14:43  

Klatwa Atletico zostala zdjeta, Torres jest na wyspach, a Atletico moze nam sie podlozyc jesli bedzie to oznaczalo ze ich rywal zza miedzy poleci z fotelu lidera. Do tego niby ostatnio wracamy do gry, powodow do optymizmu jest wiec co najmniej kilka.

Decyzja odnosnie Yayi jest dla mnie kompletnie debilna, nie wiem czym kierowal sie geniusz taktyczny i mistrz rotacji, zeby na wazny mecz nie powolywac jednego z kluczowych zawodnikow. Poleganie na Edmilu moze sie skonczyc roznie, pewnie, jesli ryj wygra dzis bez Toure - bedzie mozna powiedziec - miszcz. Ale dla mnie to zwykle ryzyko i skrajna glupota.

Nastawiam sie na zwyciestwo 2-1 :)

Bask 
You want this?

Piwa: 161/189
Wysłany: 2008-03-01, 15:03  

Atletico w tym sezonie bez Torresa spisuje sie naprawdę nieźle, ale ostatnio są jakby pod formą. Rok temu wygraliśmy tam wysoko po bardzo dobrym meczu w naszym wykonaniu. Szkoda tylko, że mały Ryj nie powołał Toure :/ Jak wygramy to ok, ale jeśli nawet zremisujemy zacznie sie gdybanie. Za dużo już punktów potraciliśmy, żeby teraz tak ryzykować. Edmil w porównaniu do Yayi to jak citroen i ferrari. W dodatku nasza obrona(z Włochem na czele) musi sie ogarnąć bo ostatnio gra trochę gorzej. Mam jednak nadzieje, że wygramy bo jak nie to zacznie się fuerowanie ryjka :D

1:3 (Forlan - Dinho, Milito, Messi)

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2008-03-01, 17:47  

Pred napisał/a:
Klatwa Atletico zostala zdjeta, Torres jest na wyspach, a Atletico moze nam sie podlozyc jesli bedzie to oznaczalo ze ich rywal zza miedzy poleci z fotelu lidera. Do tego niby ostatnio wracamy do gry, powodow do optymizmu jest wiec co najmniej kilka.

Decyzja odnosnie Yayi jest dla mnie kompletnie debilna, nie wiem czym kierowal sie geniusz taktyczny i mistrz rotacji, zeby na wazny mecz nie powolywac jednego z kluczowych zawodnikow.

odnosnie czesci pierwszej:postawmy sie w ich sytuacji. walczymy o gre w lm i wolimy podlozyc sie wiceliderowi, zeby ten mogl sie zblizyc do realu, niz sami zdobyc punkty? to idiotyczne

jesli chodzi o brak powolania toure, to mozecie sobie narzekac i gdybac, a powodow tej decyzji nie poznacie.
zreszta nie przesadzajmy z ta wielka strata. w madrycie w srodku pola obok raula garcii wyjdzie prawdopodobnie 17-letni camacho, debiutujacy w lidze. i oni maja zdominowac barcelone w tym sektorze, nawet bez yayi? nie sadze

chce REMu od poczatku, ale i tak nastawiam sie na jedynie remis. obym po raz kolejny znaczaco pomylil sie w swoim typowaniu :D

fcb1899 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2008-03-01, 22:00  

niestety nie udalo sie, slaby mecz Puyola, cieszy jedynie ladna bramka Ronaldinho..

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2008-03-01, 22:30  

Stało się coś bardzo złego :/ Nawet nie chodzi o porażkę, ale o to, że drużyna została zatrzymana w momencie, kiedy była w gazie, kiedy psychicznie piłkarze byli nastawieni bardzo pozytywnie i to gracze Realu grali pod presją. Niestety straciliśmy ten komfort w bardzo głupi sposób.

Nasza obrona zagrała dzisiaj makabrycznie. Zastanawia mnie jedna kwestia, jak atak grał fatalnie, to obrona zapewniała przynajmniej remisy. Jak strzelamy 2 gole, to tracimy 4 :/ .

Teraz kwestia ostatnia - moim zdaniem po raz kolejny Ryjek dał ciała na całej linii. W takim meczu nie daje się odpocząć najlepszemu środkowemu pomocnikowi w drużynie, który gwarantuje stabilizację tej linii. Jak już Ryjek popełnił ten błąd i wystawił niedorajdę Edmila, to musiał na plac gry delegować Deco, który potrafi walczyć. Iniesta dzisiaj zagrał bardzo słabo, Xavi lepiej, ale widać było, że nie ma miejsca na swobodną grę. Ustawienie ataku także błędne. Ronnie grał ostatnio lepiej na prawej stronie pomocy, gdzie zawsze prezentował się najefektowniej. Henryk natomiast to doskonały środkowy napastnik. Ryjek miał jednak SEN :/
Wyśnił, że R10 musi grać środkowego, cofającego się napastnika, co wychodziło mu dużo gorzej. Co prawda strzelił gola, ale widać było, że się strasznie męczy na szpicy. Henryk zszedł kilka razy na środek i od razu zagrożenie wzrastało.

Ale się dzisiaj wkurzyłem :/ Jak już wracaliśmy na właściwe tory, to nagle zimny prysznic :/

Proszę nie pisać, że ja zawsze obwiniam za porażkę Ryjka, bo tak nie jest, ale nie podoba mi się jego prowadzenie zespołu w ostatnim czasie. Nie wystawił dzisiaj Toure i Messiego od początku - przegrał.

Mam nadzieję, że ta porażka nie podłamie naszych zawodników. Jeżeli nasza forma znowu się załamie, to znaczy, że Ryjek nie jest w stanie przygotować zespołu na sezon. Przypomnijmy sobie przełom września i października. Wtedy także wygraliśmy w niezłym stylu kilka spotkań. Później nastąpił spadek formy. Miejmy nadzieję, że sytuacja się tym razem nie powtórzy, bo nie "stać" nas teraz na stratę kolejnych punktów :(

Kuba 

Piwa: 129/243
Wysłany: 2008-03-01, 22:47  

hala rotacje lalalalalala :/

gregori 

Piwa: 360/72
Wysłany: 2008-03-01, 23:32  

Nastepny mecz bedzie decydujacy, gramy z Villareal ktore niby ma do nas 8 pkt ale jak jutro wygra to bedzie 5 i wygrywajac na Camp Nou zmniejszyliby przewage do 2. Poza tym nie sadze by Real znow zawiodl u siebie a powiekszenie straty do 8 pkt skonczy raczej definitywnie marzenia o tytule dla FCB.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-03-02, 00:09  

Wlasciwie to nie powinienem nic pisac bo mam mnostwo wody we lbie i ogladalem tylko druga polowe, ale jestem sfrustrowany max. Skoro zabraklo dzis Toure i Messiego to ja moge tylko powiedziec, ze ryjek jest debilem do kwadratu i niech spierdala do sparty rotterdam. Hala rotacja i jego wizje. Atletico, ktore przegrywa u siebie z Bilbao i polyka w pampelunie 3-1 strzela naszej boskiej obronie 4 bramki, Kun Aguero, ktory w polowie tygodnia narzeka na uraz ktory stawia pod znakiem zapytania strzela nam dwie bramki pozwala tylko na postawienie wielkiej [']

Geniusz taktyczyny i mistrz rotacji wystawiajac Edmila, Xaviego i Inieste po prostu zapomnial, ze cos takiego jak destrukcja sie czasem przydaje i juz wystawienie turlacza (deco) zamiast Xaviego lub Iniesty (ktory od jakiegos czasu gra slabo) oznaczaloby ze Ryj mniej wiecej ogarnia to co sie dzieje. W 56` Edmil schodzi i wchodzi Guddy - czyli ryjek zamienia system gry slabym DM`em na gre w ogole bez DM`a cos co przerabialismy w zeszlym sezonie i co jest moze dobre na leszczy ale nie na klub walczacy o LM.

Mialo byc tak pieknie, a znowu jestesmy w dupie, mierda wygrywa my przegrywamy i znowu jest 5 pkt.

Teraz mecz z Celtikiem, jako ze wygralismy na wyjezdzie proponuje Rijkaardowi wystawic na rewanz Barce B. W koncu pilkarze pierwszego skladu zasluguja na odpoczynek, a rotacja musi byc.

lordinho 

Piwa: 21/8
Wysłany: 2008-03-02, 09:01  

Jestem ciekaw czy taka byla rzeczywiscie taktyka Aguirre by przez 30 min zupelnie oddac Barcelonie pole gry. Bo przez 30min to wygladalo jakby Barcelona grala z Zagłebiem Sosnowiec. To co sie stalo pozniej moga tlumaczyc kilka rzeczy:
1) pilkarze sa zle przygotowani do sezonu pod wzgledem fizycznym i sil na zdominowanie rywala starczylo im tylko na pol godziny
2) druzyna po raz kolejny pokazala jakie ma cojones, a wlasciwie pokazala ich brak i pilkarze oniemieli ze zdziwienia ze ktos osmiela sie im strzelac gole.

Kolejne bledy Ryjka. Znow sie uparl by wystawic Roniego na srodku ataku. Idea moze i ciekawa, ale jak pokazalo zycie ktorys juz raz sie nie sprawdzila. Zgoda strzelil piekna bramke, ale gdyby gral na lewej stronie (co pokazaly ostatnie minuty meczu) stanowilby wieksze zagrozenie dla rywali i pozytek z niego bylby wiekszy. Moze gdyby gral od poczatku tam gdzie zawsze po 20-30 min byloby 2:0 i colchoneros by sie juz nie podniesli.

No ale zostawmy atak. Gdy sie traci 4 bramki to i grajac fanastycznie w ataku ciezko jest cos ugrac. Nawet kobitka ktora pierwszy raz oglada mecz pilkarski zauwazylaby, ze miedzy obrona a pomoca byla zbyt duza odleglosc. Praktycznie kazdy atak atletico wychodzilo 2 na 2 , 2 na 3.

Nie wiem czy cos zdobedziemy w tym sezonie, ale jesli Laporta nie jest slepy, to tym meczem Ryjek raczej zalatwil sobie szukanie w czerwcu nowego miejsce pracy.

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2008-03-02, 09:48  

xav liczyl na trojke, wrzucilismy nawet czworke

yaya nie zagral z niewyjasnionych powodow, messi narzekal na lekki bol i to znaczaco pokrzyzowalo nam plany.
naszym najlepszym ustawieniem ataku jest ronaldinho-eto'o-messi. ewentualne zmiany, ktore moglyby sensownie wygladac to henry za ronaldinho, ewentualnie eto'o. wszelkie mieszanie z messim na lewej, czy r10 na srodku jest bezcelowe, ale mimo teoretycznie zajebistego ataku wlasnie zmiennika na prawa strone dla messiego nie mamy

zawiodl mnie drewniak henry, ktory dwukrotnie dostal znakomita pilke, po ktorej stawal oko w oko z bramkarzem i zadnej nie potrafil opanowac

troche smieszace jest to, ze valdes dawno nie obronil strzalu. od meczu z celticiem wchodzi praktycznie wszystko, co idzie w bramke. powinien popracowac nad gra na krotkim slupku, bo wczoraj wpuscil blizniaczo podobna pilke do strzalu oliveiry z saragossa, a mogl ja wyjac

mielismy cholernego pecha, zeby znow w pierwszej akcji stracic bramke. w dodatku to, co kopnal aguero chyba nawet nie szlo w bramke. tak, jak sie spodziewalem w srodku pola to my mielismy inicjatywe, natomiast atletico jest dla nas niewygodna druzyna wlasnie dlatego, ze opieraja sie na grze skrzydlami

najlepszy w naszej druzynie abidal. slabo puyol, zambrotta, henry, iniesta znizyl sie do poziomu deco. pred jak zwykle wielkie taktyczne refleksje objawia nam dopiero po meczu.
gudi te triki, pietki w srodku pola do rywala, umiejetnosc wychodzenia do prostopadlych pilek...coz, musimy jeszcze poczekac na kolejny, po meczu z valencia, jego udany wystep. na razie kontynuuje dzialania dywersyjne

niby 5pkt, ale nie jest jeszcze bardzo zle. trzeba bedzie spiac sie i wygrac z villarreal, potem powinno byc latwiej

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi