Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
¡Tu siempre negatifo, nunca positifo!
Louis Van Gaal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lato w Barcelonie
Autor Wiadomość
baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-05-19, 11:26  

messi sie moze i nie cofa zbyt czesto pod pole karne, ale potrafi odebrac pilke, ustawic sie tak zeby utrudnic rozegranie. zreszta, to nie messi ma pomagac alvesowi bronic, od tego sa pomocnicy
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
gustlik89
gustlik89 
starszy ładowniczy

Piwa: 18/6
Wysłany: 2008-05-19, 12:08  

otóż to...nic dodać nic ująć

wielki comeback

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-05-20, 17:56  

fuerujecie i fuerujecie , a trzeba pamietac ze tak jak ostatnie 2 sezony (no, przede wszystkim ostatni) byly spieprzone, tak wczesniej laporta, txiki i ryj stworzyli zespol w zasadzie od zera. sciagali zawodnikow czasem dziwnych (wypozyczenie davidsa i gio siedzacych w klubach na lawkach, deco o ktorym masa ludzi pisala - po co nam on jak jest xavi, ronaldinho ktory mial rozpieprzyc zespol [no i w koncu to zrobil :D ] itd
jakby nie patrzec transferow nieudanych mielismy duzo mniej niz tych trafionych: ezkero, maxi, thuram , moze bommel i gudi . ja jesli chodzi o dobor kadry, o tzw 'projekt sportowy' jestem spokojny i ufam i laporcie i txikiemu. wazniejsze beda inne aspekty - motywacja, przygotowanie fizyczne, dopracowanie szczegolow taktycznych. wierze ze guardiola jest w stanie to zrobic, a majac na transfery naprawde duza kase na pewno sciagnie sie zawodnikow ktorzy mu w tym pomoga.

rozumiem ze do wylotu sa"
- deco
- r10
- pewnie etoo
- ezkero
- gudi
- moze zambrotta

potrzeba nam wtedy
a) 2 napastnikow - 1 bok i 1 srodek
b) 1-2 srodkowych pomocnikow
c) 1-2 srodkowych obroncow
d) alves (jesli nie odejdzie to mam nadzieje ze zambro zostaje bo nie widze ciekawszej opcji)

przede wszystkim wcale nie powiedziane ze szukamy "9" - przeciez jest titi, jest bojan , napastnik ktorego chcemy sciagnac moze byc tylko uzupelnieniem tej pozycji. wazniejsza bedzie wg mnie dobra decyzja co do lewego skrzydla - czy sciagamy szybkiego skrzydlowego czy raczej kogos zbiegajacego do srodka a'la r10 a moze dajemy tam szanse iniescie

wtedy niezbednych bedzie 2, a moze i 3 nowych srodkowych pomocnikow. opcja keity mi sie podoba, chcialbym jednak jeszcze kogos operujacego blizej napastnikow. tutaj licze na nos sztabu bo sam nie mam zbytnio wizji

co do srodkowych obroncow to chyba bedzie najlatwiej wybrac. mamy zawsze puyola i marqueza, ktorzy potrafia grac kosmos, zostanie ule , jako zapchajdziura jest ok, dojdzie pewnie pique no ale jeszcze jeden bylby mile widziany, najlepiej zeby byl wzglednie uniwersalny.

nawet jak sie nie uda nam sciagnac na kazda pozycje 'pierwszej opcji' to majac tak mocna kadre jak mamy juz teraz wystarczy ze druga czy trzecia opcja bedzie grac na miare swoich mozliwosci, uzupelni obecne gwiazdy a wtedy nie moze byc zle.

nie zapominajmy ze jest kilku mlodych ktorzy moga nagle wystrzelic, gai, thiago, moze wroci crosas jako zmiennik yayi

troche optymizmu na poczatku kadencji laporty startowalismy z gorszej pozycji wyjsciowej, bez kasy i z tak samo niedoswiadczonym trenerem a przez od polowy 03/04 do niemal konca 06/07 gralismy genialna i skuteczna pilke

gustlik89 
starszy ładowniczy

Wysłany: 2008-05-20, 18:16  

Ogólnie podoba mi się twoje podejście. Nawet popieram cię. Jest tylko jedna różnica.

Cytat:
troche optymizmu na poczatku kadencji laporty startowalismy z gorszej pozycji wyjsciowej, bez kasy i z tak samo niedoswiadczonym trenerem

Racja nie było kasy, trener był też niedoświadczony. Ale drużyna była zmotywowana i żądna sukcesów. Jeśli chodzi o zawodników to szczególnie ten okres charakteryzuje ściąganie gwiazd, które dopiero w Barcelonie zaczęły świecić pełnym blaskiem. Obecnie jest odwrotnie ściąga się gwiazdy światowego formatu jak np. Henry , który powiedzmy sobie szczerze, póki co nie sprawdza się w Barcelonie. Popełniamy dokładnie ten sam błąd co Real, który ściągając gwiazdy wyłączył się z gry na 4 sezony. Myślę, że potrzeba nam zawodników pokroju Toure. Młody, waleczny, ambitny, żądny sukcesów, który nie jest jeszcze wielką gwiazdą.

wielki comeback

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107
Wysłany: 2008-05-20, 18:36  

gustlik89 napisał/a:
Obecnie jest odwrotnie ściąga się gwiazdy światowego formatu jak np. Henry.

Henry... A te inne gwiazdy światowego formatu? Można pod to podciągnąć z wielkim bólem Zambrottę, chociaż obrońcy raczej nie są wielkimi gwiazdami. A Real o ile pamiętam to ściągał ofensywne gwiazdy, zaniedbując defensywę, a Laporta robi zupełnie inaczej (przed minionym sezonem 3 def +1 of, 2 latat temu 2 def +1 of itd.).

Z jednego takiego transferu nie rób całej ideologii. Kryzys Realu miał swoje przyczyny, a Barcy swoje.

A poza tym ten słaby Henry jest jednak najlepszym strzelcem drużyny i ma wiele asyst. Nie mówię że grał świetnie, ale aż tak wielki niewypał to nie jest.

gustlik89 
starszy ładowniczy

Wysłany: 2008-05-20, 18:45  

Co nie zmienia faktu że efekt jest podobny.

A z tego co wiem to w lidze Eto'o ma strzelonych 16 bramek podczas gdy Henry 12

wielki comeback

Roodeck 
Black Adder

Wysłany: 2008-05-20, 19:18  

gustlik89 napisał/a:
A z tego co wiem to w lidze Eto'o ma strzelonych 16 bramek podczas gdy Henry 12

Chodziło o wszystkie rozgrywki.

gustlik89 napisał/a:
Co nie zmienia faktu że efekt jest podobny.

Podobny czy nie, ale twoja teoria jest błędna. Wyjątkowo denerwujące jest jak kryzys każdego wielkiego klubu próbuje się porównywać na siłę do tego galaktycznego Realu. A powody kryzysu Barcy są o wiele bardziej skomplikowane i nie ma tu prostych odpowiedzi.

kolorowy sweter 

Piwa: 32/6
Wysłany: 2008-05-20, 21:53  

ja generalnie uwazam, ze duzo lepiej ze sezon zakonczyl sie dla Barcelony takimi wpadkami jak porazka z Majorka czy kleska w GD. Tak duza strata do Realu i zachowanie fanow Barcy zmusily zarzad do stanowczych krokow. Nie ma juz miejsca na glaskanie sie po tylkach, teraz pora w nie kopac.

jak czytam wiekszosc komentarzy to wielu z was chce zatrudnic pol Europy sadzac ze inaczej bedzie klapa.

moze wynika to z mojego gorszego rozeznania w temacie, ale mysle ze nie jest tak zle. Zakup Keity juz bylby bardzo znaczacym wzmocnieniem i powinien byc potraktowany priorytetowo.

Nie trzeba nawet na sile szukac nowego napastnika. Nawet jesli i Dinho i Eto'o odejda (chociaz jakby choc jeden z nich zostal byloby pieknie) to na szpice wedruje Henry, ktory chyba pomalu odnajduje spokoj i forme, a na lewej flance hasa Iniesta.

Keita na ten moment jest pilkarzem co najmniej tej klasy co Deco.

Zakup Alvesa to juz w ogole bajka, ale watpie by Del Nido puscil dwoch najlepszych pilkarzy w pakiecie.

Z takim skladem, oczywiscie zakladajac ze wszyscy graja na miare swoich mozliwosci a Messiego omijaja kontuzje, mysle ze Barcelona powinna odebrac Realowi korone.

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2008-05-20, 22:13  

Keita nie zastąpi Deco. Co najwyżej zmieni taktykę - to nie zawodnik tego formatu i tej charakterystyki. Wolałbym naprawdę Hleba, Diego czy chociażby Cesca. A jeśliby to było niewykonalne to po prostu wykorzystać potencjał, to znaczy zatrzymać Guddiego (Pred:D):D

Roodeck 
Black Adder

Wysłany: 2008-05-20, 22:17  

kolorowy sweter napisał/a:
ja generalnie uwazam, ze duzo lepiej ze sezon zakonczyl sie dla Barcelony takimi wpadkami jak porazka z Majorka czy kleska w GD. Tak duza strata do Realu i zachowanie fanow Barcy zmusily zarzad do stanowczych krokow. Nie ma juz miejsca na glaskanie sie po tylkach, teraz pora w nie kopac.

Super, mogą odejść tacy piłkarze jak Deco, Ronaldinho czy Eto'o - ciesz się i raduj :]
Bo ja w tym plusów nie widzę i na razie niestety nie widzę także piłkarzy którzy mogliby zastąpić tą trójkę. Mam wrażenie że bez nich będzie jednak gorzej a nie lepiej. Może zostaliby, gdyby grali w klubie który ma normalnych kibiców na stadionie, w którym 2 lata bez trofeów to nie powód to totalnego rozpie**** drużyny, nawet taki zrównoważony człowiek jak Laporta musiał się ugiąć, z tym szaleństwem nie da się wygrać.

Taki Milan nie zakwalifikował się do LM i nie ma tam chyba armaggedonu?. Mam wrażenie że gdyby coś takiego było było u nas to kibice na Camp Nou dostaliby kontuzji barku od machania chusteczkami.

Jeszcze kibice będą po nich płakać jak będziemy heroicznie walczyć o miejsce w el.LM.

Bask 
You want this?

Piwa: 161/189
Wysłany: 2008-05-20, 22:25  

Akurat co do Deco i Dinho to oni i tak w tym sezonie mało dali drużynie. Oby tylko Eto nie odszedł :|

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-05-20, 23:09  

Nie ma ludzi niezastapionych, a Ci dwaj wyjatkowo sie w obecnym sezoni nie popisali. W poprzednim zreszta tez nie, zwlaszcza Deco bo Ronaldinho ciagnal nasza gre jak umial. Zal mi jedynie Eto`o, ale skoro zarzad chce sie go pozbyc, a jak odejdzie Laporta to wroci Gaspart to ja ufam ze postepuja slusznie:)

Alvaro 
No. 14

Piwa: 15/5
Wysłany: 2008-05-20, 23:14  

dziki napisał/a:
Keita nie zastąpi Deco.

Wiadomo, ze nie zastapi, bo to typowy DM. Jezeli Keita do nas trafi, to w miejsce Edmilsona, jako konkurent dla Toure. W miejsce Deco powinien przyjsc pilkarz o zupelnie odmiennej charakterystyce. Jedynymi ktorzy sa w stanie zastapic Portugalczyka sa X.Alonso lub Essien, moze warto zainteresowac sie Lucho Gonzalezem, ale jesli cena ma byc wyzsza o kilka(w przypadku Xabiego), badz kilkanascie milionow(Essien) to wole kogos z tej wlasnie dwojki.

Roodeck 
Black Adder

Wysłany: 2008-05-20, 23:22  

Keita nie nadaje się. Główny i najważniejszy powód to PNA. Stracić dwóch pomocników w środku sezonu na miesiąc - to byłby koszmar. Mam serdecznie dość tego idiotycznego pucharu i nie chcę żeby kolejny zawodnik z Afryki powiększał moją frustrację.

Alvaro 
No. 14

Piwa: 15/5
Wysłany: 2008-05-20, 23:41  

Nie wyolbrzymiajmy problemu. Czy reprezentacja Mali zdobyla kiedykolwiek PNA? Dochodzili co najwyzej do meczu o 3 miejsce. Jednak przy obecnej dominacji Egiptu, WKS, Ghany i Kamerunu, Malijczycy predko tego wyczynu nie powtorza. Dlatego strata Keity nie bylaby odczuwalna w sposob ewidentny, maksymalnie kilka meczow.

Odpowiedz do tematu