Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Yo me voy, felicidades
Van Gaal do dziennikarzy
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lato w Barcelonie
Autor Wiadomość
baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-02-12, 17:27  

Tak was czytam i widze ze maie jakas tam wizje. Ja jestem troche rozdarty

Pierwsza rzecz jaka mi chodzi po glowie to : chwila, skoro mamy najwiekszy potencjal kadrowy w europie i problemem jest nieporadnosc/metody szkoleniowe/zla taktyka/zle przygotowanie fizyczne spowodowane przez sztab szkoleniowy to moze jego odswiezenie, wymiana trenera rozwiazuje nasze problemy i wystarcza drobne korekty jak nastepcy edmila, thurama, gudiego czy sylvinho. Zalozmy ze przychodzi nowy trener, na potrzebe dyskusji nazwijmy go JM - ma w zasadzie gotowa obrone z bramkarzem i DMem. wystarczy uporzadkowac srodek pola (a taki deco u JM zapewne sie odrodzi). dolozyc do messiego jeszcze jednego napastnika w formie i znowu zamiatamy bez specjalnych zmian kadrowych

Druga koncepcja to ze z nowym trenerem wymieniamy pol skladu. Wtedy i tak obrona jest wystarczajaco mocna (licze z garayem) jesli boczni nie maja byc ultra ofensywni. jezeli maja grac jak Gio za najlepszych czasow to trzeba kupic I LEWEGO I PRAWEGO. Jednak dalej znowu ten sam dylemat - czy xavi przy nowym trenerze nagle nie zacznie grac jak 2 lata temu, czy deco przy nowym (i starym zarazem :) ) trenerze nie bedzie gral jak w porto? moze jeden nowy zawdonik by sie przydal..w ataku latem nietykalni beda etoo,messi,henry, do tego bojan i gio..nawet jak ronaldino odejdzie (choc zastanowilbym sie 9 razy zanim bym go sprzedal) to nie widze nikogo kto od zaraz wprowadzi nowa jakosc do naszego ataku. pomyslalbym jedynie nad typową 9 i to raczej na rezerwe

Z jednej strony wszyscy chcemy rewolucji w grze, wiekszosc tez kadrowej. pytanie tylko czy do tego pierwszego potrzebne jest to drugie, czy moze wystarcza powiew swiezosci na lawce i w koncu solidne przygotowanie fizyczne.

Na koniec - jezeli mialby odejsc deco - chce cesca/modrica(widzialem go dwa razy przeciwko ajaxowi i gral znakomicie), za ronaldinho - benzema - przekonuje sie do niego i przydaloby sie wprowadzac kogos tego typu do skladu. alvesa zawsze i wszedzie ale nie wierze..co do reszty nie mam specjalnych zyczen, chocby dlatego ze nie ogladam zbyt duzo meczow w tym sezonie. w tym sezonie transfery zrobilismy bardzo dobre wiec zaufam sztabowi
Postaw piwo autorowi tego posta

mroo 

Piwa: 741/716
Wysłany: 2008-02-12, 17:59  

tylko rzucilem okiem na kilka postow, i jedno co mi przychodzi do glowy, to czy mamy zlych zawodnikow?

czy belletti byl kiepski a nagle odszedl i jest dobry?

poza takimi oleguerami to ja bym chcial tylko zobaczyc czy ktos inny jest w stanie wykorzystac potencjal naszych zawodnikow, wiekszych konfliktow w zespole chyba nie ma?

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2008-02-12, 18:17  

jeżeli są konflikty, to osoba nowego trenera raczej nie wystarczy. Nie chce mi się wierzyć by ktokolwiek był w stanie rozwiązać problemy w szatni ot tak, z miejsca.

Oczywiście, że nie mamy słabych zawodników. Nie mamy zawodników w formie + móstwo urazów. Tak jak pisałem odnośnie Dinho, Deco, Zambro i to co napisał baix, nie jestesmy w stanie przewidzieć czy Ci zawodnicy pod ręką innego trenera nie powróciliby do dyspozycji jakiej oczekuje się od nich patrząc na to co prezentowali wcześniej, badz duzo wczesniej ;)

Co do Bellettiego, podczas jego pobytu nie licząc ostatniego sezonu gdzie i tak miał przez spory czas kontuzje, gra wyglądała dużo lepiej, wyniki były duże lepsze, a gdy mówiono o atmosferze w drużynie nasuwało się jedno słowo, sielanka. Rozpieszczeni tym swietnym okresem byliśmy bardziej skorzy to narzekań do wypadów Brazylijczyka po których nie zdążył wrócić. Z przyjściem Zambro wiązaliśmy nadzieje, że oprócz ofensywnych wypadów będzie jeszcze stabilizacja z tyłu. Efekty okazały się inne, nie ma jednego, ani drugiego.
Będąc w takiej formie jak 2-3 lata temu często wygrywalibyśmy nawet jeśli boczni obrońcy nie angażowaliby się tak bardzo w poczynania ofensywne(czyli tak jak to wygląda teraz). Obecnie ruchu brakuje w każdej formacji, a nie mając w składzie GIO/Bellettiego na bokach na tej pozycji jest to widoczne chyba najbardziej..

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2008-02-12, 19:54  

zgadzam się z baixem. Skład przecież nie jest zły a nasze letnie transfery będą zależeć od tego kogo się pozbędziemy. Ezequiel już będzie na obronę za Thurama więc jedna pozycja mniej do obsadzenia ;) Guddy do pomocy, trójką napastników Eto'o, Henry i Bojan powinniśmy dać radę. Przydałby się zmiennik dla Yayi, i jakiś nowy Ronaldinho coby gorzej nie kiwał :P

Oczywiście można gdybać coby było gdyby przyszedł nowy trener i skład został tak jak obecny plus ewentualnie drobne korekty w postaci niezbędnych zmienników. Ale jak wiemy gdybanie jest do dupy bo nie da się przewidzieć 'coby było gdyby...' Możliwe że nowy trener tchnął by życie w naszych grajków i ustawił ich tak aby zaczęli się ruszać na boisku ale takie same szanse są na to że uznałby że Bojan jest za młody i cofnął by go do Barcy B :P

Co do sztabu t też fajnie by było gdyby Laporta przejrzał na oczy. Nowy trener przyjdzie tylko ze swoim asystentem a sztab chyba zostaje bez zmian nie :> Nowe ludki po medycynie by się nam przydali + może pokradlibyśmy trenerów siłowych od innych klubów :D
nie wiem jak tu.

Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2008-02-12, 20:57  

Raijn napisał/a:
Qrfa Pred... Twoje tytuly sa lepsze niz Onetowe. Przez chwile przemknelo mi przez mysl, ze Grzegorz Lato po nieudanych wyborach wyeksportowal sie do Barçy...

Proponuję dodać do nazwy tematu "2008", tak, żeby było "Lato 2008 w Barcelonie" i wtedy obejdzie się bez żadnych innych skojarzeń. :]

\o/

mroo 

Wysłany: 2008-02-13, 18:24  

danji napisał/a:
Oczywiście, że nie mamy słabych zawodników. Nie mamy zawodników w formie + móstwo urazów. Tak jak pisałem odnośnie Dinho, Deco, Zambro i to co napisał baix, nie jestesmy w stanie przewidzieć czy Ci zawodnicy pod ręką innego trenera nie powróciliby do dyspozycji jakiej oczekuje się od nich patrząc na to co prezentowali wcześniej, badz duzo wczesniej ;)

a czy kontuzje zawodnikow bez udzialu innych zawodnikow nie sa wina tego ze jak sobie truchtaja po boisku treningowym to jest super fajnie a jak im sie narzuci tempo meczowe to nagle dzieja sie jaja?
serio pytam :)

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2008-02-13, 19:27  

tak, tylko nie wiem do czego zmierzasz :> bo chyba nie nawiazujesz do oceny gry Bellettiegp :D

mroo 

Wysłany: 2008-02-14, 00:04  

do tego ze mam wrazenie, ze trener tez jest odpopwiedzialny za to jak zawodnicy sa przygotowani fizycznie :)

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2008-02-22, 15:13  

po ostatnim meczu w lidze mistrzow chyba nikt sie nie dziwi, czemu ostatnio krzyczalem o benzeme :)

ostatnio czytalem gdzies wywiad z nim, w ktorym mowil, ze srednio pociaga go premiership, a siebie bardziej widzialby we wloszech lub hiszpanii. lubi real, ale najbardziej imponuje mu barcelona za efektowna gre, klepanie z pierwszej pilki (to akurat bardziej w stylu mierdy w tym sezonie) i stawianie na mlodych. w dodatku mamy chyba dobre stosunki z lyonem, a ostatnio na jakims meczu osobiscie obserwowal go eusebio.

jedynym problemem jest to, ze nie ma go gdzie wcisnac, chociaz...
henry ma juz 31 lat.
bojan na pewno nie bedzie w przyszlym sezonie zdolny do gry w pierwszym skladzie, zreszta nie wiadomo, czy zrobia z niego srodkowego, czy bocznego napastnika.
eto'o cos ostatnio czesto polamany (czytalem niedawno smieszny artykul: Styczniowy numer „World Soccer” cytuje Samuela Eto’o, który wystąpi jutro w finale Pucharu Narodów Afryki. Otóż gwiazdor Barcelony na okładce książki o innej legendzie kameruńskiego futbolu - Rogerze Milli - pisze takie słowa: „Pamiętam, jak po raz pierwszy zobaczyłem jego grę na żywo. Poszedłem na mecz Kamerun - Zambia. Miałem sześć-siedem lat. Potem poprosiłem go o autograf, a on oddał mi swoje buty. Byłem oszołomiony.”

Dziennikarze magazynu wytropili, że tamto spotkanie - rozegrane w ramach eliminacji do mistrzostw świata - odbyło się 21 marca 1985 roku. I według oficjalnych danych Eto’o powinien mieć wówczas ledwie cztery lata...
) ;)

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-05-10, 11:20  

Czas powrocic do tematu :) Po 3 miesiacach niewiele sie zmienilo, jedyna zmiana ktorej sie nie spodziewalem to pozostanie Sylvinho. Ale jednoczesnie pojawily sie pogloski o tym, ze Liverpool chce Abidala (i to za 15 mln) Jest wiec szansa na sprowadzenie kogos potrafiacego wiecej pod bramka rywala albo Zambro na lewa, jesli pozostanie?

Pozostajac przy defensywie - Pinto i Jorquera, albo odejdzie jeden i drugi zostanie na CdR albo faktycznie sztab sprowadzi kogos z kim Valdes bedzie walczyl o miejsce w skladzie. Odejdzie rowniez Thuram i moze Oleguer. W zwiazku z kontuzja Milito na pewno trzeba kupic kogos na srodek. Nie jestem pewien co do Marqueza, nigdy nie byl moim faworytem a ten i poprzedni sezon nie byl dla niego zbyt udany. Wkurza mnie w nim to ze czesto lapie drobne urazy i czasami zagra jak profesor by zaraz pozniej zawalic mecz. Na plus trzeba dodac jego uniwersalnosc (srodek+pivot), dobra gre glowa (zagrozenie przy roznych). Kiedys wspominal cos o wloszech, madrytem tez chyba nie pogardzilby. Duzy znak zapytania. Na prawa obrone tez chyba bedzie trzeba kogos sprowadzic, Zambrotta chce wracac, Oleguer nie gral prawie caly sezon i wydaje mi sie ze odejdzie, no a Puyol niech gra dalej na srodku.

W pomocy zabraknie Edmilsona z pewnoscia i Guddyego raczej. Na pewno trzeba sie rozejrzec za rezerwowego dla Yayi. Przy Xavim z Deco rowniez postawilbym znak zapytania. Jesli obaj pozostana to na pewno trzeba sprowadzic kogos do srodka pomocy, na zastepstwo, aby wzmocnic konkurencje, najlepiej kogos potrafiacego zagrac inaczej.

Atak zalezy od tego co chce grac Pep, czy zostajemy przy 3 napastnikach, czy tez dojdzie do zmiany stylu i zagramy dwoma srodkowymi czy tez klasyczna '9' z mediapunta. Ameryki nie odkryje jak napisze, ze Santi do wylotu:) Przy Ronaldinho mega ogromny znak zapytania. Na pewno nietykalni sa messi z bojanem, no i etoo. Henry chyba tez raczej nie odejdzie po jednym sezonie. Nie sprawdzil sie do konca, ale dzieki temu ze jest nie musielismy grac Santim a i pare bramek udalo mu sie zdobyc. Przy Giovanim tez duzy znak zapytania, nie lubie go zbytnio, ale wypozyczenie do klubu PD byloby chyba najlepszym rozwiazaniem.

Reasumujac, chcialbym zobaczyc w nowym sezonie nowych skrzydlowych obroncow, srodkowego obronce, DM`a, srodkowego pomocnika, jakiegos killera na rezerwe i skrzydlowego. Kasa jest, wiec chodzi tylko o to aby dobrze wybrac :)

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2008-05-18, 17:53  

to i ja:

Zmiane trenera mamy juz za soba (chociaz mowi sie, ze Josep odrzucil pierwsza oferte Barcy ;) ). Jak wiekszosc, do samego Guardioli podchodze z dystansem. Jego angaz smierdzi troche jakims kolesiostwem, ale nie bede ocenial zanim w ogole zaczal prace. Pep potrzebuje kredytu zaufania, spokoju i cierpliwosci.

Nieznana jest wizja nowego trenera, jednak pokusze sie o male podsumowanie i luzne propozycje transferowe. W przyszlym sezonie zobaczymy odmieniona druzyne, mozliwe nawet, ze bedziemy grac w innym ustawieniu. Imo przy gracach, jakich posiadamy, mozliwe sa tylko dwa. To grafika sprzed poprzedniego sezonu, ale w wiekszosci wciaz aktualna:

Pojawiaja sie plotki, ze na wyjazdach bedziemy grac w czyms takim:

Bramka:
Zmian nie bedzie, bo nie korzystamy z opcji wykupu Pinto i zostajemy z Jorquera na lawce, czyli bez zadnej konkurencji dla Valdesa. Canizares wlasnie rozwiazal kontrakt z Valencia, ale watpie, zeby zarzad sie nim zainteresowal.

Obrona:
Na prawej stronie mamy Zambrotte i Oleguera.
Ten drugi ma za soba pechowy okres, kiedy nietypowe urazy dloni wykluczyly go z gry na pare miesiecy, w skuteczk czego rozegral jedynie 12 ligowych meczow. Bylo wiele spotkan, po ktorych chcialem wyrzucic sympatycznego Katalonczyka na zbity pysk, ale jesli nie przeszkadza mu rola zapchajdziury, niech zostaje.
Wloch bardzo przecietnie radzil sobie przez wiekszosc sezonu i kiedy wydawalo sie, ze bez zalu zostanie sprzedany do Milanu, bardzo ladnie zaprezentowal sie w dwumeczu z Manchesterem, w ogole w koncowce byl wyrozniajaca sie postacia na tle marniutkiej druzyny. Osobiscie jestem zawiedziony postawa Zambrotty, bo gral gorzej, niz w pierwszym sezonie u nas, kiedy zdobyl 3 bramki i zaliczyl pare swietnych asyst (Villarreal, Liverpool, Sevilla) i po poczatkowych problemach stal sie pewnym punktem obrony.
Prawdopodobnie jednak odejdzie do Wloch. Jesli juz tak sie stanie, to jedynym graczem, ktory moze poprawic funkcjonowanie prawej strony jest Alves. Swietny gosc, ktory jest marzeniem chyba wszystkich cules. Nadarza sie niepowtarzalna szansa, by go zgarnac i mysle, ze nam sie tu uda, a mimo to mam pewne watpliwosci. Po prostu u nas na prawej stronie obronca nie ma z kim grac. Messi nie dosc, ze nie pomaga w obronie, co jeszcze mozna zrozumiec, to w ogole nie wspolpracuje w ataku. Tym sie rozni od Dinho, ktorego znakomite prostopadle pilki, te wszystkie pietki i przerzutki stwarzaly Sylvinho, czy Abidalowi mnostwo okazji do dosrodkowan. Inna sprawa, ze Francuz ma z nimi problemy i zaloze sie, ze gdyby na lewej gral Zambrotta (co zdarzalo sie w zeszlym sezonie), to zaliczylby pare asyst i byloby z niego wiecej pozytku. Z takim Messim i Alvesem na boku jakos nie widzialbym nas w meczu z Manchesterem, gdzie trzeba bylo odrabiac wynik, pewnie skonczylo by sie na 0-3 ;)

Na lewej jest Abidal i Sylvinho. Francuza raczej nikt w druzynie nie chcial, lacznie ze mna. Dlatego zaskoczyla mnie bardzo dobra postawa Abidala w pierwszych trzech miesiacach, kiedy byl pewny w defensywie, a do tego niezle angazowal sie do atakow, choc bez znaczacych efektow. Imponowal wytrzymaloscia, swiezoscia, niestety w dalszej czesci sezonu dostosowal sie do poziomu druzyny. Ponoc ma pewne miejsce w skladzie, wiec tu nie ma sie nad czym rozwodzic. Osobiscie do konca mnie nie przekonuje, jak juz wyzej pisalem, mysle, ze Zambrotta moglby pokazac wiecej, ale prawdopodobnie nie bede mogl sie o tym przekonac. Sylvinho bedzie w sam raz na ligowych przecietniakow, bo choc wydaje sie duzo efektowniejszy w ataku, to zbyt czesto zapomina o tym, ze jest glownie obronca.

Na srodku mamy tylko Marqueza i Puyola. Licze, ze Puyol po solidnie przepracowanym presezonie bedze prezentowal sie znacznie lepiej, niz w tym roku, gdy wrocil po kontuzji.
Na Milito nie licze. Wroci w lutym, czy marcu, wtedy juz w niczym nam nie pomoze. Thuram jest zwyczajnie za slaby i boje sie myslec, co byloby, gdyby z koniecznosci musial grac 90 minut na CRonaldo. Potrzebujemy dwoch stoperow i tu przyznam, ze nie mam swoich faworytow. Pique moze byc, ale oprocz niego musi przyjsc ktos naprawde wysokiej klasy. Sprawa z Garayem ucichla, a zbieral pochlebne recenzje (nie wiem, gdzie wy sie go tak naogladaliscie :P ), moze Gonzalo, ktory wrocil po kontuzji i stal sie bardzo pewnym punktem Villarreal, ktory akurat wtedy odnosil zwyciestwo za zwyciestwem (juz kiedys sie nim interesowalismy) albo Collocini? W kazdym razie chcialbym kogos z La Liga. W odwodzie bedzie Abidal, ktory deklarowal mozliwosc gry jako stoper. Rijkaard nie chcial go jednak probowac na tej pozycji.

Pomoc:
Juz wiadomo, ze odchodzi Deco. Drugi sezon z rzedu zdecydowanie zawodzi i to jego niedyspozycja jest jednym z glownych powodow naszych niepowodzen, w dodatku coraz czesciej kontuzjowany, tylko 18 spotkan/1230 minut w lidze, w ktorych wyroznial sie tylko coraz bardziej kretynskimi kartkami. Nie rozpaczam wiec przesadnie, choc bedzie brakowalo goscia z jajami, ktory bedzie w trudnych momentach bral na siebie gre, bez wzgledu na dyspozycje. Mialem taka wizje, ze odchodzi Xavi, zostaje niemlody Portugalczyk, ktory skoro jest taki pewny siebie walczylby u nowego trenera o miejsce w skladzie z nowym crackiem w srodku pola. Chcialem odejscia Xaviego, bo drugi sezon gra, ze tak powiem, bezplciowo. Z dawnego gracza, z najlepsza prostopadla pilka na swiecie zostalo tylko nazwisko. Ratuje go to, ze jest wychowankiem i jednak bardzo dobra statystyka bramkowa, ktora zaciemnia obraz jego marnej gry.

Zdolni zastapic Deco sa tylko Gerrard, Essien i Cesc. Daje 0% szans na sciagniecie pierwszego, 5% drugiego i 20% trzeciego. Niech sie Txiki martwi. Nie mozna ciagle isc po najmniejszej linii oporu, starac sie wybierac najtansze opcje i liczyc, ze van Bommele i Gudjohnseny beda z powodzeniem zastepowac poprzednikow.
Nie obchodzi mnie, ze Cesc to wychowanek i komus w zarzadzie wstyd teraz za niego placic. Sukcesy>sentymenty. Fabregas to nie panienka pokroju Gutiego, jak zaden hiszpanski rozgrywajacy potrafi grac w parterze i odbierac pilki. Widac, ze ma mentalnosc zwyciezcy, charyzme. Nie pekal w najwazniejszych meczach, strzelal bramki Tottenhamowi, Liverpoolowi, Manchesterowi, czy Milanowi. Drugi sezon jest najlepszym asystentem ligi, w tym sezonie 20(!) takich zagran. Moim zdaniem wlasnie kogos takiego potrzebujemy, gracza kreatywnego, ale radzacego sobie rowniez w defensywie. 30mln euro, dorzucic Gudiego...ale sie rozmarzylem :D Pewnie przyjdzie jakis Hleb, Lucho, czy inny przecietniak, nawet Diego mnie nie przekonuje. W odroznieniu od wiekszosci wysoko cenie van der Vaarta, imo to najlepszy rozgrywajacy bundesligi, ale on moglby raczej zastapic Inieste, bo nie walczy w odbiorze, w dodatku dosc czesto trapia go urazy.

Na pivocie mamy tylko Yaye. W zwiazku z kontuzja Milito, Marquez bedzie potrzebny na obronie, wiec nie ma co nastawiac sie, ze bedzie alternatywa w pomocy. Duzo mowi sie o Keicie, ale jako o nastepcy Deco, a dla mnie to bardzo dobry gracz, ale raczej defensywny pomocnik. W Lens byl zegnany jak bohater, jego kariera przebiega podobnie, jak Essiena, ale jest starszy. Problemem byloby to, ze razem z Yaya uciekalby na PNA.
Mozna poszukac tez opcji bardziej ekonomicznych, np. Zapater czy Luccin z zagrozonej spadkiem Saragossy.

Atak:
Mamy najwiekszy potencjal w ataku na swiecie. Byle tylko omijaly nas kontuzje. Dobrze przygotowani do sezonu Henry i Eto’o gwarantuja bramki. Licze, ze jednak Ronaldinho zostanie, choc niespecjalnie w to wierze. Bojan i Gio zebrali juz pewne doswiadczenie, w wakacje odpoczna, ten drugi zostanie zoperowany, wiec powinno byc tylko lepiej, moze pojawi sie Gai. Mam nadzieje, ze z zapowiadanej wielkiej rewolucji skonczy sie na kosmetycznych zmianach. Ponoc interesujemy sie wysokimi napastnikami (Adebayor, Guiza), ale moim zdaniem to na Camp Nou nie przejdzie. Mamy zbyt duzy potencjal w srodku pola i bocznych napastnikow, ktorzy praktycznie nie dosrodkowuja. Ezquerro pewnie odejdzie, moznaby postarac sie o Ricardo Oliveire czy Edu.

To takie proste, teraz tylko wyslac Pepowi ;)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
kieła
gustlik89 
starszy ładowniczy

Piwa: 18/6
Wysłany: 2008-05-19, 06:32  

Cytat:
Z takim Messim i Alvesem na boku jakos nie widzialbym nas w meczu z Manchesterem, gdzie trzeba bylo odrabiac wynik, pewnie skonczylo by sie na 0-3

To chyba nie jest dobre porównanie. Sprawdziłem dokładnie statystyki z 3 ostatnich sezonów.

Sezon 05/06 wliczając ligę hiszpańską i puchar Uefa przegrali raz różnicą 3 bramek
Sezon 06/07 wliczając ligę hiszpańską i puchar Uefa ani razu nie przegrali różnicą 3 bramek
Sezon 07/08 wliczając ligę hiszpańską i ligę mistrzów dwa razy przegrali różnicą 3 bramek

Więc chyba nie jest tak źle, tym bardziej że Sevilla to nie Barcelona a grali czasami z naprawdę dobrymi zespołami.

wielki comeback

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2008-05-19, 09:18  

gustlik89, proszę, włącz myślenie. Chodzi o to, że jeśli prawą stroną będą biegać Messi i Alves skupiający się na ofensywie, to nie będzie miał kto bronić. Messi nie broni (jak choćby Gio), a gdy zespół Alvesa jest przy piłce, to ten gra skrzydłowego.

Cytat:
Zmian nie bedzie, bo nie korzystamy z opcji wykupu Pinto i zostajemy z Jorquera na lawce, czyli bez zadnej konkurencji dla Valdesa.

Dużo się mówi o konkurencji (w każdym razie jakiejkolwiek, a nie tylko teoretycznej jak Pinto i Jorquera) dla Valdesa, mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie i jakiś niezły bramkarz zostanie kupiony.

Dodo napisał/a:
Chcialem odejscia Xaviego, bo drugi sezon gra, ze tak powiem, bezplciowo. Z dawnego gracza, z najlepsza prostopadla pilka na swiecie zostalo tylko nazwisko. Ratuje go to, ze jest wychowankiem i jednak bardzo dobra statystyka bramkowa, ktora zaciemnia obraz jego marnej gry.

Gra bezpłciowo, klepie do najbliższego - wszystko prawda. Ale nie ma sensu go sprzedawać, bo nie znajdziemy tak doświadczonego zawodnika, który tyle lat grał podobnym systemem, który preferuje Pep. Bardzo lubię Xaviego, ale uważam, że powinien usiąść, zresztą gdy ostatnio usiadł na ławce, to podziałało to na niego mobilizująco. Inna sprawa, że to był jeden mecz, bo u Rijkaarda grał praktycznie zawsze. Kiedy Xavi gra, to piła ładnie krąży - to, że niewiele z tego wynika, to nie tylko jego wina.

No ale kto ma Xaviemu pokazać jak lepiej rozgrywać jak nie Guardiola? :)

Odnośnie DM'a to Poulsen za bodaj 9 i mamy 2 dobrych i tanich zawodników na tę pozycję.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2008-05-19, 09:33  

Alves, Keita, Poulsen - czyli supermarket Sevilla :lol:
Nie jestem pewien czy nawet taki spec od wyszukiwania talentów za grosze jak Monchi ogarnie takie osłabienia i hurtowo znajdzie zastępców w razie ewentualnego (oby!) spełnienia się naszych życzeń transferowych...

gustlik89 
starszy ładowniczy

Piwa: 18/6
Wysłany: 2008-05-19, 09:42  

Cytat:
gustlik89, proszę, włącz myślenie. Chodzi o to, że jeśli prawą stroną będą biegać Messi i Alves skupiający się na ofensywie, to nie będzie miał kto bronić. Messi nie broni (jak choćby Gio), a gdy zespół Alvesa jest przy piłce, to ten gra skrzydłowego.

imerr proszę cię już nie wiesz jak dobrać się do mnie po sprawie z Capelem to próbujesz tak?? Ok. A poza tym to kto na prawej flance miał bronić w Sevilli może Navas?? Nie rozśmieszaj mnie bo sytuacja jest podobna. Messi i Alves to prawie to samo (biorąc po uwagę usposobienie) co Navas i Alves.

wielki comeback

Odpowiedz do tematu