Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lato w Barcelonie
Autor Wiadomość
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-02-11, 19:26  Lato w Barcelonie

Kot napisał/a:
Jest bardzo wielu kandydatow do opuszczenia klubu: Zambro, Thuram, Edmilson, Sylvinho, Deco, Ronaldinho, Satni, Gudi..teraz Oleguer. Jak tak dalej pojdzie to bedzie trzeba wymienic cala kadre

Do zalozenia tematu zainspirował mnie Kot, a ze do zakonczenia sezonu pozostaly nieco ponad 3 miesiace moznaby zaczac dyskusje na temat letnich wzmocnien.

Lato zapowiada sie bardzo ciekawie w Barcelonie. Oprocz zmiany trenera spodziewam sie dosc mocnego przewietrzenia skladu. Do zakonczenia obecnego sezonu jeszcze sporo czasu i jeszcze mozemy wszystko wygrac, wiec od tego co sie uda osiagnac zalezy czy bedzie to tylko przwietrzenie, przeciag czy masowy exodus.

Jednak co by sie nie dzialo to do pewniakow do wylotu moim zdaniem naleza Edmilson, Thuram, Zambrotta, Santi, Sylvinho oraz nieodzalowany Gudi.

Do grupy podwyzszonego ryzyka naleza moim zdaniem Deco, Ronaldinho, Xavi oraz Marquez i mysle ze ktos z nich na pewno odejdzie w zaleznosci od tego czy zglosi sie po nich ktos z dobra oferta, oraz kto bedzie w przyszlym roku misterem.

Niestety zakladajac czarny scenariusz i triumf jedynie w CdR wychodzi na to, ze zawodnikami nietykalnymi sa Valdes, Milito, Puyol, Abidal, Iniesta, Yaya, Messi i Eto`o i wokol tego nalezy zaczac budowac nowy zespol odpowiednimi wzmocnieniami. Prawy obronca, srodkowy pomocnik oraz lewy napastnik to chyba najbardziej potrzebne wzmocnienia. Reszte widze w ten sposob, ze w przypadku obsadzenia jakiejs pozycji sprowadzamy jakas alternatywe.

Osobiscie chciałbym widziec w tej druzynie Alvesa, Diego i Benzeme. Moglibysmy sie znowu wlaczyc do walki o 7 Pucharow. Cale szczescie podobno jest kasa, wiec nalezy sie tylko martwic o odpowiednie jej wykorzystanie.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2008-02-11, 19:58  

Pred napisał/a:
Do grupy podwyzszonego ryzyka naleza moim zdaniem Deco, Ronaldinho, Xavi oraz Marquez i mysle ze ktos z nich na pewno odejdzie w zaleznosci od tego czy zglosi sie po nich ktos z dobra oferta, oraz kto bedzie w przyszlym roku misterem.

Marquez? Po słabym zeszłym sezonie, w tym gra o wiele lepiej. Oprócz formy należy pamiętać o jego uniwersalności, więc nie kwalifikowałbym go do tej grupy.

Xavi? Być może odejdzie, bo słaby jest w tym roku okrutnie i stał się klepaczem, ale moim zdaniem nie dostaniemy za naszego wychowanka kwoty, która by nas satysfakcjonowała. Możliwe, że gdy zmieni się trener wróci do formy (drybling, szybkość, podania do przodu, w tym górą) i do tego jest podstawowym zawodnikiem od wielu lat, więc moim zdaniem powinien zostać.

W grupie ryzyka jest także Oleguer, głównie na własne życzenie.

Deco niech odejdzie do ukochanej Anglii, Ronaldinho życzę odbudowania się w nowym miejscu.
Zambro do Milanu i prawie na pewno będzie wymiatał :]
Gudi do Anglii - wg prasy można liczyć na kilkanaście mln.
Santi niech tym razem się dogada z prezydentem Athletic.

Gdyby latem Gio i Pini Zahavi kombinowali coś z kontraktem młodego Meksykanina i nie doszłoby to jego przedłużenia to sprzedać bez sentymentu.

W związku z podpisaniem kontraktu przez Jorquerę, prawie na pewno odejdzie Pinto (nie zostanie wykupiony).

Pred napisał/a:
Niestety zakladajac czarny scenariusz i triumf jedynie w CdR wychodzi na to, ze zawodnikami nietykalnymi sa Valdes, Milito, Puyol, Abidal, Iniesta, Yaya, Messi i Eto`o (...)

oraz Bojan :)

A jeśli chodzi o zawodników do sprowadzenia, to nie obserwuję lig na tyle żeby kogokolwiek mieć na oku. Ufam Txikiemu, choć Alves byłby mile widziany ;P

A jeśli można pomarzyć to Essien :konik:

Widziałem go chyba raz w reprezentacji, więc nic nie mogę powiedzieć. W każdym razie nie widzi mi się gracz bezpośrednio z Chorwacji jako następca Deco.

Tylko nie wiem jak by to wyglądało jeśli nowy trener chciałby grać dwoma napastnikami. Jest Henry, Eto'o i chciałbym żeby Bojan dużo grał.

Kto wydaje się być najbliżej promocji z Barcy B? :>
Assulin i Alcantara?

Aha, no jest jeszcze Crosas, zobaczymy jak pójdzie mu ta runda we Francji.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2008-02-11, 20:31  

Gudi do wylotu? :| Teraz, kiedy jest na fali i jak gra, to jest jednym z lepszych naszych zawodników na boisku, to głupotą byłoby go sprzedawać. W dodatku, kiedy musi, to pokornie siedzi na ławce i nie stroi fochów w związku z taką rolą. Gudi musi zostać, w przyszłym sezonie będzie bardzo cennym i uniwersalnym rezerwowym. A jak pokazuje ilość i częstotliwość kontuzji w obecnym sezonie, tacy zawodnicy jak Islandczyk są bardzo potrzebni - jak jest pełny skład do dyspozycji, to godzi się na ławkę przez dłuższy czas, a kiedy musi zagrać, to coś sobą prezentuje.

Marquez to grupa podwyższonego ryzyka? Przecież, w znacznej mierze, to dzięki niemu mamy teraz drugie miejsce, nasza obrona gra świetnie i nie przegrywamy jeszcze meczów u siebie, jak Galacticos. To jeden z naszych najlepiej i najrówniej grających piłkarzy w tym sezonie i w lecie może spać spokojnie.

Pozycja Xaviego w klubie jest bardzo silna i i raczej jest on jedną z ostatnich osób do odejścia.

Do tej grupy nietykalnych zawodników dodałbym jeszcze Henry'ego. Od powrotu po kontuzji prezentuje się bardzo dobrze i czy błyszczy, czy jest z pozoru niewidoczny, zawsze wnosi coś pożytecznego do gry. Do ataku dokupiłbym tylko Benzemę na środek. Lewe skrzydło w przyszłym sezonie należałoby do Henry'ego, a jego nominalnym zmiennik byłby Bojan (w razie potrzeby mógłby tam grać też Eto'o lub Gio, o ile nie zostanie sprzedany).

Co do priorytetowych pozycji potrzebujących wzmocnień, zgadzam się co do prawego obrońcy i środkowego pomocnika. Moje typy, to odpowiednio Alves (i tylko Alves, a jeśli nie on, to Puyol powinien być przesunięty na stałe na prawą i wtedy zakupić dla niego jakiegoś utalentowanego zmiennika) i Hleb (w meczach Arsenalu, które widziałem, zrobił na mnie największe wrażenie, Cesc przy nim prezentował się jak Ula przy Puyolu).

Przydałby się też jakiś ofensywny zmiennik dla Abidala. Mój typ to Emanuelson z Ajaxu.

Dinho, jeśli nic się nie zmieni w jego grze (a przesłanek ku temu niestety nie widać), to zdecydowanie out. Bardziej prawdopodobne jest, że Deco zostanie - zależy to również od tego, jak będzie się prezentował do końca sezonu, ale moim zdaniem ma lepszą pozycje wyjściową. Deco, to walczak, a takich z pewnością będzie potrzebował prawdopodobnie nowy trener.

Edit:

O, widzę, że imerr mnie po części uprzedził, jeśli chodzi o Marqueza i Xaviego.

Pred 
VAMOS PREDRO

Wysłany: 2008-02-11, 21:34  

Marqueza wrzucilem do tego worka z dwoch powodow, pierwszym z nich jest domniemane przyjscie Ezekiela, drugim zainteresowanie jego osoba klubow wloskich. Odejsciu Marqueza jestem raczej przeciwny, ale w tym przypadku uwazam ze wszystko jest mozliwe.

Natomiast co do Xaviego, to nigdy nie ukrywalem ze Creus nie jest moim faworytem i przestal sie rozwijac juz dawno. Ani nie kreuje gry, ani asystuje ani strzela na takim poziomie jakiego wymagam. Do tego od jakiegos czasu wydaje mi sie swieta krowa, to ze nie jest medialny i nie gwiazdorzy jak niektorzy to jedno, ale drugie ze od bardzo dlugiego czasu gral mimo ze byl w slabej formie. Wiem, ze to wychowanek o duzym spolecznym poparciu, wiec jego odejscie traktuje w kategorii poboznych zyczen. A na pewno potrzebny jest nam ktos lepszy do pomocy.

Mile to co piszesz Fydlej o Gudim, ale prawda jest taka ze gdyby nasi pomocnicy grali na swoim normalnym poziomie to Gudi ogladalby mecze z trybun. Licze ze w przyszlym sezonie pomoc zostanie wzmocniona do tego stopnia, ze Gudi spokojnie bedzie mogl wrocic na wyspy.

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2008-02-11, 22:07  

jako ze zlatan jest juz nieosiagalny (a mowilem: brac! po tym sezonie, gdy strzelil 7 bramek w lidze ;) ), pred ma swojego diego, a kaka dalej jest slaby, to ja sobie krzykne: benzema! :D

moze i nie do konca pasuje do naszej koncepcji, do tego sezonu strzelil cale 6 bramek w 40 meczach ligue1 i nie ma gwarancji, ze poradzi sobie z gra w w barcelonie (ale kto ja daje? zambrotta, henry?), ale jesli nowy trener widzialby go w swojej druzynie, zaryzykowalbym jego, zapewne kosztowny, transfer.

obejrzalem w tym sezonie sporo meczow lyonu, byl to tez nasz grupowy rywal w lidze mistrzow. co prawda w meczu z nami nic nie pokazal, (jak aguero, milito i kazdy napastnik, gdy nasza druzyna jest w formie na camp nou), ale ogolnie wywiera na mnie znakomite wrazenie

dawno nie widzialem tak perspektywicznego srodkowego napastnika. gosc ma wszystko: bardzo dobre warunki fizyczne (183/74), twardo trzyma sie na nogach, trudno go przewrocic i rzadko ucieka sie do symulowania. swietna technika, zarowno jesli chodzi o technike strzalu, jak i drybling. potrafi minac z pilka paru przeciwnikow, dobrze gra glowa i potrafi znalezc sie w polu karnym. ostatnio zabral sie nawet za stale fragmenty ;) swietnie gra bez pilki, jest ruchliwy i latwo stwarza sobie okazje, gra obiema nogami, oddaje duzo strzalow, a mysle, ze te ostatnie przymioty kuleja u naszych atakujacych.

w zeszlym sezonie w lidze 21/5, w tym 24/16, w cl w zeszlym sezonie w 3 meczach lacznie 100 minut i 2 gole, w obecnym 5 meczow i 3 bramki. ladnie wprowadzil sie do reprezentacji, zapewnil zwyciestwo w meczu z austria, czy tam szkocja, dwukrotnie trafil w meczu el.me z wyspami owczymi.

tak patrze...z tego opisu wyszedl mi nawet lepszy, niz jest w rzeczywistosci. w kazdym razie mam nadzieje, ze to prawda, iz osobiscie obserwowal go ostatnio eusebio, bo gracz na pewno warty zainteresowania. sam jestem ciekaw, co pokaze w cl i na euro

mala probka umiejetnosci

poza tym:

na obrone chyba zaklepany jest juz garay. chcialbym alvesa. przydalby sie tez ktos na lewa. szkoda, ze nie wzielismy aurelio, gdy byl za free, zmarnowal sie na anfield.

do srodka pomocy nadawalby sie cesc, ale wiadome, ze nie kupimy crackow do kazdej formacji. w przeciwienstwie do diego niezle gra w defensywie. do niedawna zastanawialbym sie nad sprzedaza xaviego, ale akurat on zaskoczyl mnie jakims progresem formy. nie ma tez wartosciowego zmiennika dla toure. nie wiem, czy marquez wystarczy

jesli chodzi o atak, to na razie zbyt wiele niewiadomych. zobaczymy, kto odejdzie i bedzie sie mozna powazniej zastanawiac

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2008-02-11, 23:22  

Miejsce Ezekieły będzie na srodku obrony badz na lawce, a Rafa zawsze jest jakąs alternatywą dla DMa. Licze sie z odejsciem Deco, Ronniego, Santiego i Sylwka, Zambro juz wiadomo dolaczy do dziadów borowych. Z dos Santosem bym sie tak łatwo nie żegnał, ale fakt faktem - nie ma co go trzymac na sile i zapewniac o jego przydatnosci podczas gdy juz w tak mlodym wieku kombinuje.

Benzema? Niezły gracz z tego co widziałem, nie mówię nie, ale ...czy ja wiem :P ?

Srodek pomocy - koniecznie, wlasnych typów nie mam ale kandydatura Cesca czy Hleba - o tyle fajna co raczej kupa z tego bedzie, ale pozyjemy zobaczymy...
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Pred 
VAMOS PREDRO

Wysłany: 2008-02-11, 23:45  

Jedyna wada Benzemy jest to, ze jest Francuzem ;)

Ja wiem ze Kaki, Cesci sa poza zasiegiem, dlatego nie pogardzilbym Diego.

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2008-02-12, 00:12  

Qrfa Pred... Twoje tytuly sa lepsze niz Onetowe. Przez chwile przemknelo mi przez mysl, ze Grzegorz Lato po nieudanych wyborach wyeksportowal sie do Barçy...

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2008-02-12, 00:30  

To kto ma bardziej zryty beret ? Ty czy Pred? :D
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2008-02-12, 01:05  

Po obejrzeniu nie tylko dzisiejszego meczu Arsenalu proponuję kandydaturę Hleba. Gość gra w tej chwili kosmos, jest połączeniem Xaviego, Iniesty, Cesca i Guardioli. Główny kreator gry ofensywnej maszyny Wengera - świetna technika, doskonały przegląd pola gry (czy jak kto woli: oczy z tyłu głowy), czucie piłki na poziomie Ronaldinho z czasów świetności. Ktoś się orientuje na ile jest wyceniany?

rahH 

Piwa: 27/36
Wysłany: 2008-02-12, 01:42  

"śFjetny" temat :)
Marquez wypowiadał sie ostatnio, że chciałby zakończyć tutaj karierę. W tym sezonie sie odbudował, dobrze gra i nawet nie wyobrażam sobie żeby mógł odejść już...
Nie wiem jak mogłeś Pred w nietykalnych zapomnieć o Bojanie ;]
Jeśli chodzi o lewą obronę to bardzo chciałbym wspomnianego młodego EMANUELSONa! Ofensywny, mały, szybki, niezła technika i umie dośrodkować -pasowałby nam.
Można sprobować sprowadzić Alvesa, ale nei na siłe i nie przepłacać. Najwyżej właśnie bierzemy Garaya a Puyol staje sie etatowym prawym.
Środek Yaya, Deco, Iniesta najlepsza możliwa opcja. Jeżeli odejdzie Deco to Hleb lub Cesc tak jak juz powiedziane zostało... ale lepiej Hleb.
Atak ahhh Benzema sie podoba taki ruchliwy twardy walczak z dobrą techniką i umie robić bramki z niczego :)
Dinho musi odejsc. Nie widze go dalej. Szkoda :/ Gio jest mi raczej obojętny. Pewnie zostanie. Reszta do wylotu tak jak juz pisaliscie. Jeżeli ktoś by dawał niezłą kase za Henrego to też oddam. Starczy nam Bojan, Eto'o, Messi, Benzema !! :buja w oblokach:

Bask 
You want this?

Piwa: 161/189
Wysłany: 2008-02-12, 03:16  

Temat trochę z serii: o kim marzymy i kogo byśmy chcieli według własnego upodobania :D
Dla mnie trochę za wcześnie na takie coś, bo nie wiemy, jaką taktykę będzie stosował nowy trener itd. Jak przyjdzie nowy trener to możemy grać w tym samym ustawiania, a może będzie widział drużynę w 4-4-2 i inne. Dlatego nie wiadomo do końca, na jakie pozycje będziemy potrzebować zawodników w lato :]

Jednak mimo wszystko wypowiem się :P Będzie ciekawie później skonfrontować to z rzeczywistością :)

Najpierw, z kim się najprawdopodobniej pożegnamy:

Thuram - koniec kontraktu

Sylvinho - jw

Edmilson - jw :)

Zambrotta - męczy się u nas niemiłosiernie, praktycznie pewny transfer do Milanu

Santi - wpadł w duży konflikt z prezydentem Macua. Nie sądzę, żeby przeszedł do Athletic. Odejdzie prawdopodobnie do jakiegoś Valladolid czy coś podobnego :)

Oleguer - Ryjek to Ryjek. Nie sądzę, żeby dostał szansę u nowego trenera.

Pinto - Sztab zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Jorquera. Szkoda, ponieważ Pinto jest lepszym bramkarzem.

Gudi ?? - Na końcu swojej przygody z Chelsea popadł w konflikt z Mou, więc jeśli to Portugalczyk będzie nowym trenerem to Islandczyk na pewno odejdzie. Nie wiem jak będzie z innymi trenerami, ale jednak bardziej prawdopodobne jest odejście tego zawodnika niż zostanie w naszym klubie.

Dinho ?? - Ciekaw jestem jak postąpi z Brazylijczykiem Laporta. Po tym, co zobaczyłem w Sevilli(i w całym sezonie) to niestety jednak jestem za jego odejściem. Zrobił dla klubu wiele i zawsze będę o tym pamiętał, ale jego czas u nas się skończył. Trzeba go ładnie pożegnać i sprzedać do Chelsea lub Milanu. Tak jak Imerr życzę mu odbudowania w nowym miejscu i powrotu do formy sprzed 2 czy 3 lat.

Deco ?? - W wywiadach zarzekał się, że odejdzie, jeśli Barcelona niczego w tym sezonie nie zdobędzie. Brazylijczyk to naprawdę świetny piłkarz, ale bardzo kojarzy mi się z erą Ryjka(tak samo jak i Dinho). Ten okres prawdopodobnie już się kończy, więc dla mnie Anderson Luis de Sousa powinien odejść.

Marquez ?? - Jestem zdecydowanie na nie. Dobrze, że został u nas mimo słabego sezonu 2006/2007. W tym gra naprawdę dobrze i nie sądzę, żeby ktoś z Barcelony myślał o jego odejściu.

Xavi ?? - Tutaj zgadzam się z Predem. Nasz wychowanek dawno już przestał się rozwijać. Do tego w tym sezonie gra fatalnie. Jednak mimo wszystko jestem na nie. Moim zdaniem są duże szanse, że pod okiem nowego trenera odbuduje formę i jego gra będzie, co najmniej przyzwoita. Creus zresztą nie musi być zawodnikiem pierwszego składu. Może równie dobrze być rezerwowym, dlatego nie ma sensu sprzedawanie go.

Gio ?? - Nie. Meksykanin ogólnie nie gra zbyt dobrze. Często ma wiele strat wdając się w liczne dryblingi. Jednak były i lepsze mecze w jego wykonaniu. Bardzo podoba mi się, że zawsze wraca za zawodnikiem i próbuje agresywnie odebrać piłkę przeciwnikowi. Dos Santos jest jeszcze bardzo młody i mam nadzieje, że sporo się rozwinie. Jego sprzedaż jest bezsensowna.

Wzmocnienia:

Środkowy obrońca - Tutaj praktycznie zaklepany jest Garay. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony :)

Lewy obrońca - Przydałby się ktoś ultra ofensywny przy preferującym raczej defensywną grę Ericu. Kto wie może Txiki zaskoczy nas jakimś mało znanym zawodnikiem(w mundo niedawno był artykuł o zainteresowaniu Vargasem). Z tych bardziej znanych Emanuelson.

Prawy obrońca - Alves, Alves i Alves :] Niestety przy Del Nido możemy się spodziewać, że nie będzie możliwe kupno tego wspaniałego gracza. Alternatywą jest Lahm. Też byłoby to spore wzmocnienie, bo Niemiec jest bardzo dobrym piłkarzem. Możliwe jest też przesunięcie na stałe na tą pozycję naszego kapitana Puyola. W takim przypadku wypadałoby dokupić kogoś bardzo ofensywnego. Niedawno głośno było o Rafinhi z Schalke. Można by się nad jego kandydaturą zastanowić. Pozostają piłkarze mniej znani. Może Txiki zaskoczy nas jak w przypadku Toure ? Kto wie :)

Środkowy pomocnik - Zapomnijmy o Kace i Fabregasie.
Moim faworytem jest Luis 'Lucho' Gonzalez. Ten gracz ma umiejętności, aby godnie zastąpić Deco. Posiada charakter lidera środka pola, kogoś, kto w trudnym momencie może poderwać całą drużynę. Do tego jest dobrze wyszkolony technicznie i świetnie strzela z dystansu.
Hleb - Jestem na tak. W Arsenalu w tym sezonie wymiata niemiłosiernie. Wspaniała technika oraz jego świetne podania mnie przekonują.
Modric to wielka niewiadoma. Może okazać się wielkim objawieniem, ale może być też wielką klapą. W jego przypadku jestem zdecydowanie na nie. Niech pójdzie do Mallorcy, Portsmouth czy innego Palermo i udowodni, że zasługuję na grę w wielkim klubie.
W przypadku Diego też jestem raczej na nie, ale jeśli nie uda się pozyskać innych graczy może być to jakaś alternatywa. Juve też bardzo stara się o tego zawodnika.
VdV - Podobnie jak w przypadku Diego.
Essien - wymiana za Dinho :D :D (marzenia :P )
Lampard - możliwe w przypadku, jeśli naszym nowym trenerem zostanie Mourinho

Defensywny pomocnik - O wzmocnieniu na tej pozycji można pomyśleć, jeśli Marquez będzie głównie brany po uwagę jako środkowy obrońca. Do tego nie wiadomo, co z Crosasem. Tutaj widzę ewentualnie dwie kandydatury.
Poulsen - W Sevilli wymiata od początku jego przygody z La Liga. Niewiadomo, co z jego klauzulą(podobno 10 mln euro). Jeśli jest to prawda, byłaby to wielka okazja kupić tak dobrego gracza za małe pieniądze. Sam piłkarz podobno bardzo chciałby przejść do Barcelony. Jestem na tak.
Albleda - W Valencii na wylocie. Bardzo doświadczony pomocnik. Prywatnie przyjaciel Xaviego i Puyola. Nie powinien nas dużo kosztować. :ok:

Napastnik - Największym wzmocnieniem byłby Ronaldo, ale zapomnijmy o nim. Pewnie są jeszcze inne kandydatury, ale rozważmy te, o których głośno w prasie.
Benzema - W tym sezonie gra wspaniale. W poprzednich już dawał znaki o niebywałym talencie. Ma wszelkie predyspozycje do zostania napastnikiem klasy światowej. Nie wiadomo, za ile ewentualnie oddałby nam Aulas tego piłkarza, ale niestety trzeba liczyć się z dużą kwotą.
Drogba - Piłkarz sam zadeklarował, że chętnie by do nas dołączył. Ulubieniec trenera Mourinho. Gdyby to Portugalczyk został trenerem Blaugrany to pewnie chciałby mieć swojego byłego podopiecznego. W tym sezonie Didier obniżył loty, ale duży wpływ na to mają liczne kontuzje. W sezonie 2006/2007 grał wyśmienicie. Był królem strzelców Premiership. Teoretycznie wraz z Eto powinni stanowić idealnie się uzupełniającą parę. Ciekawe ile trzeba byłoby wyłożyć za reprezentanta WKS hmhm
To byłoby tyle na dziś :)

Trochę się rozpisałem :) Jest już późno, więc za wszelkie głupoty czy błędy przepraszam :P

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2008-02-12, 13:05  

Moim zdaniem lato tego roku będzie dla nas bardzo owocne. Ruchów transferowych z i do Barcy może być bardzo dużo. Jestem prawie pewny odejścia kilku zawodników, a pokuszę się o opisanie każdej z formacji z osobna.

Wśród bramkarzy po podpisaniu kontraktu przez Jorquerę nie spodziewam się żadnych nowości. Być może z dwójki dojdzie Oier jako trzeci bramkarz i to w sumie tyle.

Obrona po sprowadzeniu Garaya będzie zapewne trochę przemeblowana. Oprócz nietykalnych Milito, Puyola, Abidala i Rafy zostanie zapewne Oleguer. I jestem w sumie z tego zadowolony, bo uważam, że Katalończyk w formie jest naprawdę solidnym zmiennikiem. Chyba, że zapragnie odejść ( o czym niby przebąkuje ) wtedy na jego miejsce przyda się sprowadzić jakiegoś młodego obrońcę, który zgodzi się co najmniej rok posiedzieć na ławce. A zapewne i dłużej, bo spodziewam się przeniesienia Puyola na prawą. Sylvinho moim zdaniem odejdzie, bo wzorem Gio będzie chciał jeszcze trochę pograć, a w Barcelonie mu tego nie gwarantują. Chciałbym, żeby na jego miejsce przyszedł świetny technicznie ofensywny zawodnik, alternatywa dla Abidala. Moim marzeniem byłby (IMO) najlepszy lewy obrońca Bundesligi Dede, ale to raczej pozostanie tylko w sferze marzeń. Emanuelson nie jest złym rozwiązaniem. Odejdzie zapewne także Thuram i Zambi, na ich miejsce może kogoś z drużyny rezerw?:)

Nie spodziewałbym się odejścia Xaviego. Szóstka jest jednak zawodnikiem wysokiej klasy i sądzę, że w przyszłym sezonie będzie prezentował się o niebo lepiej (miejmy nadzieję, że już zaczął się progres). Do tego nietykalni Andres i Toure. Pożegnamy zapewne Deco i Edmilsona (takie jest moje życzenie), chociaż osobiście wolałbym by na ich miejsce przyszli rzeczywiście solidni gracze, nie wymysły niektórych pismaków. Pomysł na Hleba = dobry pomysł.

W końcu atak. Moim zdaniem Guddy powinien zostać, ale przesunięty na stałe na pomoc. Oprócz niego w ataku Eto`o, Henry, Bojan, Messi ... a reszta niech szuka klubów. Ronaldinho jak lubię tak uważam, że w Barcelonie już nie pokaże nic. Straciłem nadzieję. Życzę mu powrotu do formy, ale po prawdzie w to nie wierzę. GDS mnie totalnie zawiódł, prezentuje poziom średniej klasy piłkarza europejskiego, w wielu klubach świata byłby gwiazdą, ale niekoniecznie w Barcelonie. Wydaje mi się, że trzymanie go na siłę w klubie byłoby szkodliwe dla jednej i drugiej strony. Aczkolwiek jeśli by został - niech pokaże, że się myliłem. Santiemu życzę powodzenia w Athleticu ;) bo jak już wspominałem jest dla mnie naprawdę świetnym skrzydłowych, niestety także nie nadającym się do gry w systemie Barcy. Do ataku można by dokupić jakiegoś zmiennika, niekoniecznie o głośnym nazwisku a raczej o wielkim talencie i z odrobiną pokory w sercu.

Kot 
Claudia Cardinale

Piwa: 9/8
Wysłany: 2008-02-12, 15:52  

Jestem inspiracja Preda :winko:

Za chwile lece na wyklad wiec poki co napisze tylko o Xavim. Musze przyznac ze Creus jest jednym z moich ulubionych pilkarzy ale nawet gdyby nie byl to bylbym zdecydowanym przeciwnikiem sprzedawania go. Po pierwsze dostalibysmy za niego marne grosze. Po drugie, jesli jest w tej chwili za slaby na pierwsza "11"( do tego nie ma raczej watpliwosci) zawsze moze pokornie siedziec na lawce. Ciezko znalesc zawodnika tej klasy, ktory usiadzie na lawce i nie bedzie mial o to wiekszych pretensji. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem sprzedawania wychowankow ktorzy prezentuja okreslony, dosc wysoki poziom. Trzeba tez dodac ze Xavi w tak slabej formie i tak jest zawdonikiem niezwykle charakterystycznym i moze byc bardzo przydatny w specyficznych meczach lub sytuacjach na boisku.

Uwazam, ze szybciej niz sie niektorym moze wydawac, kiedy na srodku bedzie rzadzil Milito z Garayem a prawa flanke zdemoluje Dani Alves :] , w podstawowej jedenstace moze nie zmiescic sie Puyol. Czy jego tez chcielbyscie sprzedawac ??

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2008-02-12, 16:29  

Rafa > Puyol :D

praktycznie moje życzenia zostały już wyżej wymienione są to Alves, Essien i Hleb + przedłużenie kontraktu z Sylvinho badz pozyskanie o podobnej specyfice gracza i transfer w stylu Larssona (Gudiego na ataku nie widze). Krótko uzasadniając, zawodnicy wyżej wymienieni sa bardzo dynamicznymi zawodnikami, widoczna u nich jest mentalność zwycięzcy i chęć osiągnięcia szczytu w postaci LM.

Jeśli chodzi o odejście z klubu to:
- pewniacy w osobie Santiego, Thurama, Edmilsona
- znak zapytania Oleguer, Gudi, Sylvinho
- Ronaldinho, Deco, Zambro... Portugalczyk prezentuje się z nich obecnie najlepiej i jest wciąż bardzo ważnym elementem tej drużyny, pozostali są do zastąpienia. Są to jednak tak wielke nazwiska, że ciężko mi nie wiązać nadzieje na powrót do dyspozycji, którą jeszcze nie tak dawno zachwycali wszystkich.

Odpowiedz do tematu