Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Diego Ribas da Cuna
Autor Wiadomość
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-01-19, 23:05  Diego Ribas da Cuna

Mysle, ze wartoby sie zainteresowac tym grajkiem. Zdaje sie w lecie opusci Werder i wyruszy na podboj jakiejs silniejszej ligi. Wydaje mi sie, ze moznaby go do nas kupic. Podoba mi sie jego gra i mysle, ze znacznie rozruszalby nasza pomoc i atak. Ma wszelkie predyspozycje by stac sie prawdziwa gwiazda futbolu, trzeba go tylko kupic do nas :)
Szczerze mowiac nie sledze bundesligi, widzialem go w paru meczach i jestem pod wielkim wrazeniem.

Dinho do Milanu a Diego do Barcelony.

Musiałek 
Antimadritista

Wysłany: 2008-01-19, 23:48  

Rzeczywiście, to byłby dobry pomysł. Jednak ja widziałbym Diego jako zastępce Deco, który po sezonie najprawdopodobniej odejdzie (jeżeli się nie mylę, to chyba do Newcastle United). Ja też jestem za tym, aby odszedł Ronaldinho.
Postaw piwo autorowi tego posta

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2008-01-19, 23:49  

Deco odejdzie do Newcastle? Mocne :lol2:

Bask 
You want this?

Piwa: 161/194
Wysłany: 2008-01-20, 00:00  

Diego prywatnie jest wielkim przyjacielem Robinho ( :konik: ) więc nie wiem czy on sam nie preferowałby Realu od nas :] Grajek może i niezły, ale ma sporo minusów. Nie wiem czy poradziłby sobie z presją związana z grą w takim klubie jak Barcelona. W Porto przychodził ze statusem super gwiazdy ligi brazylijskiej i regularnie zawodził. Do tego nie przypominam sobie jakiś wielu wybitnych meczów Diego, jeśli jego drużyna miała za rywala klub z najwyższej światowej półki. Ja jestem na nie. Mam innego faworyta, jeśli chodzi o wzmocnienie środka pola Blaugrany, ale nie czas by teraz o tym mówić. Pozdrawiam :winko:

Musiałek 
Antimadritista

Wysłany: 2008-01-20, 10:31  

Mentor napisał/a:
Deco odejdzie do Newcastle? Mocne :lol2:

Tak słyszałem. Było też o tym głośno w poprzednim okienku transferowym, gdy klub z Anglii proponował nam chyba 10mln. E i dorzucał dodatkowo Emre.

Gilu 
Borat is not amused.

Piwa: 173/187
Wysłany: 2008-01-20, 11:06  

A słyszałeś też o tym, że Real kupi Kakę? :lol2: Chociaż gdyby Newcastle dał te 10 mln i do tego Keegana zamiast Emre, to ja bym się poważnie zastanowił :]

Żarcik taki Mentor :]
[Wczoraj 23:25] gustlik89: generlanie cale to forum prowadzi jedna wielka banda kretynow ktora w jednym szeregu mozna postawic z jarasem kaczynskim po prostu kolesiostwo i tyle

Mentor 

Wysłany: 2008-01-20, 11:08  

Ja słyszałem też o wymianie Drogba - Messi a przed transferem Henryka o wymianie Henry - Eto'o + 20 mln euro. Biada nam :(

Używajmy trochę głowy segregując plotki na bardziej wiarygodne, mniej wiarygodne i totalnie debilne.

Gilu napisał/a:
Chociaż gdyby Newcastle dał te 10 mln i do tego Keegana zamiast Emre, to ja bym się poważnie zastanowił

:|

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2008-01-20, 11:57  

Pred [']

jaki Diego? z czym do ludzi?
argumentacja żadna. zapomniałeś dodać, że jest 'młody', bo 'perspektywiczny' ująłeś w tym, że "Ma wszelkie predyspozycje by stac sie prawdziwa gwiazda futbolu"

imho cały ten Diego radziłby sobie w wielkim klubie tak jak Sneijder radzi sobie w Realu - dużo szumu na początek, a potem w cień, bez błysku i efektów, czasem coś wyjdzie. wyjście z przeciętnego klubu gdzie jest się niekwestionowaną gwiazdą, do europejskiego potentata o znacznie wyższych celach, wiekszej presji i mocniejszej ligi doskonale weryfikuje przydatność piłkarza do zespołu.

Diego to niezły zawodnik, ale... no mnie nie przekonuje :]
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2008-01-20, 12:45  

w pomocy za pare sezonow bedzie gral alcantara. koniec. kropka. :D

jezeli deco odejdzie, to widzialbym zamiast niego kogos w typie xabiego alonso. ograny w naszej lidze, technicznie nienajgorszy, potrafi podac, odebrac i (co wazne) uderzyc. o ile jest oczywiscie w formie. mysle, ze tatus moglby pomoc w negocjacjach, dodatkowo liverpool byc moze potrzebowal bedzie zmian, a jak wiadomo latwiej wyciagnac kogos z druzyny w przebudowie niz z mistrzowskiego skladu. mysle, ze z iniesta stworzylby dobra pare, a przestawiajac sie na zadania bardziej defensywne dobrze radzilby sobie w duecie z toure.

talenty brazylijskie do mnie nie przemawiaja, szczegolnie ze tanie nie beda.

co do ataku i tego "kto za ronaldinho" - jezeli dojdzie sie do porzadku ze zdrowiem messiego i eto'o , to nikt wielki potrzebny nie bedzie. bojan i giovani beda mogli grac wiecej, beda coraz lepsi. mysle, ze "nowy larsson" bylby dobrym uzupelnieniem. jedynym problemem bedzie takowego znalezc. imo wazniejsze niz atak sa wzmocnienia srodka pomocy + bokow obrony.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-01-20, 12:51  

^^ No tak bo my nigdy nie kupowalismy do zespolu niekwestionowanych gwiazd z przecietnych zespolow. A moze poradzilby sobie u nas jak Eto`o, ktory mial w Mallorce przecietnym klubie status gwiazdy?

Nie ulega watpliwosci, ze jego dalsza gra w Werderze nie ma sensu i pora zeby sprobowal sil w silniejszym klubie, w silniejszej lidze. Do La Ligi moim zdaniem nadaje sie idealnie i chetnie widzialbym go u nas. Argumentacja - ma swietny drybling, technicznie jest swietny, potrafi strzelac i asystowac, bic rzuty wolne.

Pamietam mecz z Realem z obecnej edycji LM w jego wykonaniu, gdzie bardzo sie wyroznial mimo ze mial bardzo slabych kolegow w ataku. W Bundeslidze jego Werder zajmuje 2 miejsce a Diego ma 9 bramek, wiec nie wiem czemu jego kandydatura mialaby byc glupia badz niepowazna. Ja wiem, ze Bundesliga to nie Primera, ale musimy wzmocnic pomoc w najblizszym okienku, a jesli Cesc czy Kaka sa nie do wyjecia to mysle ze Diego jest.

@Bask w Porto mu nie wyszlo, widocznie ciezko bylo sie przestawic z Ameryki na Europe ale w Werderze gra swietnie.

p.s. widzialem w kompliacji ze umie rulete :)

Mentor 

Wysłany: 2008-01-20, 14:04  

Gdybym miał szukać zastępcy Deco to rozważyłbym kandydaturę Lucho Gonzaleza :] Xabi Alonso to też nie głupia opcja, ale Lucho chyba jednak ma więcej do zaoferowania w ofensywie a DM-a nie szukamy raczej.

Diego? Nie jestem przekonany.

Poza tym Thiago nadchodzi o czym już wspomniał xav :P

Alvaro 
No. 14

Piwa: 15/5
Wysłany: 2008-01-20, 14:32  

Oprocz Alcácantary w kolejce do pierwszego skladu ustawia sie rowniez Gai Assulin :)

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2008-01-20, 14:40  

gai chyba gra nieco na boku. jezeli sie myle niech mnie ktos poprawi.

do gry bylby moze jeszcze 4 eusebio, 3 figo, 2 cristiano - alexander zahavi, ale uciekl :)

btomczok 

Wysłany: 2008-01-21, 16:48  

A co o Fabregasie myslicie??

Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2008-01-22, 17:43  

Mysle, ze on gra w Anglii. Tak gdzies czytalem...

Odpowiedz do tematu