Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ciutadans de Catalunya, ja la tenim aquí!
Josep Guardiola
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2008-02-13, 10:12
FC Barcelona - Osasuna Pampeluna
Autor Wiadomość
fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2008-02-02, 23:22  FC Barcelona - Osasuna Pampeluna

FC Barcelona - Osasuna Pampeluna

vs

03.02.2008; godz. 19:00

22. kolejka Primera Division rozpoczęła się dla Barcelony znakomicie, gdyż Real Madryt przegrał swój mecz w Almerii 0-2. Jutro o godz. 19:00 pojawi się zatem szansa, by zmniejszyć przewagę punktową Królewskich do 6 punktów. Zaledwie 6 punktów. Aby jednak to zrobić, należy rozprawić się z zespołem z Pampeluny, czyli miasta słynnego przede wszystkim z gonitw byków. Osasuna zajmuje obecnie 16. pozycję w lidze.

Sukcesy:
Brak

Poprzednia kolejka przyniosła obydwóm klubom niemałą dozę rozczarowania. Barcelona zaledwie zremisowała z Athletikiem Bilbao 1-1, zaś Osasuna przegrała mecz w Sewilli tracąc gola w 93. minucie gry. Rzut okiem na wykres formy Barcelony i Osasuny:

Ostatnie 5 meczów Barcelony w PD:
2008-01-27 Athletic Bilbao - FC Barcelona 1 - 1
2008-01-20 FC Barcelona - Racing Santander 1 - 0
2008-01-12 FC Barcelona - Murcia 4 - 0
2008-01-05 Mallorca - FC Barcelona 0 - 2
2007-12-23 FC Barcelona - Real Madrid 0 - 1

Ostatnie 5 meczów Osasuny w PD:
2008-01-26 Sevilla - Osasuna 2 - 1
2008-01-20 Osasuna - Athletic Bilbao 2 - 0
2008-01-13 Osasuna - Racing Santander 0 - 2
2008-01-06 Murcia - Osasuna 2 - 0
2007-12-23 Osasuna - Mallorca 3 - 1

Wyniki Barcelony na własnym boisku:
3 - 0 3 times
2 - 1 2 times
0 - 1 1 times
2 - 0 1 times
4 - 0 1 times

Wyniki Osasuny na wyjazdach:
2 - 0 4 times
2 - 1 2 times
1 - 0 1 times
0 - 3 1 times
0 - 0 1 times

Poprzednie spotkania:

Primera Division 2007/2008
2007-09-16 Osasuna - FC Barcelona 0 - 0

Primera Division 2006/2007
2007-02-04 Osasuna - FC Barcelona 0 - 0
2006-09-09 FC Barcelona - Osasuna 3 - 0

Primera Division 2005/2006
2006-03-12 Osasuna - Barcelona 2 - 1
2005-10-22 Barcelona - Osasuna 3 - 0

Primera Division 2004/2005
2005-03-05 Osasuna - Barcelona 0 - 1
2004-10-24 Barcelona - Osasuna 3 - 0

Primera Division 2003/2004
2004-02-08 Osasuna - Barcelona 1 - 2
2003-09-20 Barcelona - Osasuna 1 - 1

Primera Division 2002/2003
2003-03-02 Osasuna - Barcelona 2 - 2
2002-10-06 Barcelona - Osasuna 2 - 2

Primera Division 2001/2002
2002-01-27 Barcelona - Osasuna 0 - 1
2001-09-15 Osasuna - Barcelona 0 - 0
----------------------------------------------------------------------------

Najlepszym strzelcem Osasuny jest Portugalczyk Dady, który w obecnym sezonie zdobył dla swojego zespołu 6 goli (wszystkie w PD).

Spotkanie poprowadzi pan Javier Turienzo Alvarez. 41-letni arbiter sędziował w obecnym sezonie 9 spotkań PD, z których 2 wygrali gospodarze, 2 razy mecze kończyły się remisem, 5 razy wygrywali goście. Pan Alvarez pokazał w tym czasie zawodnikom 49 kartek, 22 dla gospodarzy, 27 dla gości. Podyktował również 1 rzut karny, dla gości.

Transmisji w Canal+ Sport nie będzie, widocznie panowie nie chcą zamęczać naszych oczu paskudną grą Barcelony, za to niemal regularnie, co tydzień, raczą nas białą ucztą dla oka, nieważne czy w sobotę o 20:00 z Almerią, czy też o 19:00 w niedzielę z Realem Valladolid (o tych godzinach ligi hiszpańskiej C+ praktycznie w ogóle nie pokazuje, z małym wyjątkiem rzecz jasna).

Transmisje za LiveOnSat.com:

Al Jazeera Sport +2
DigitAlb SuperSport 2
ESPN Brazil
ESPN Pacrim
Hi Soccer
Kanal 5 (Den)
NTV Hayat BiH
NTV Spor
NTV+ Football
Premiere Sport Portal
Sky Calcio 9
Sky Sports 3 (uk)
Sky Super Calcio
Sport 1 (Cze)
Sport 1 (Ukr)
Sport 2 (Hun)
Sport TV2
Sport+
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 4 [Hellas]
SuperSport 7 [ZA]
Taquilla 1
TV2 Sport (Nor) 2
TV4+

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
Mentor, imerr, Pietro, Kendzior, kuryl
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-02-03, 02:16  

Po porazce mierdy musimy odniesc zwyciestwo chocby mialo to oznaczac strzelenie gola w 95 minucie reka ze spalonego na pusta bramke. Guddy powrocil do skladu, licze wiec na dosc pewne zwyciestwo 2-0, oby obeszlo sie bez meki.

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2008-02-03, 09:46  

Tak więc w niedzielę na Camp Nou nie zobaczymy na ławce Zigandy ani jego dwóch podopiecznych, Josetxo i Dady. Warto dodać, że nie są to jedyne osłabienia, gdyż oprócz nich kontuzje leczą obecnie Walter Pandiani oraz Jaroslav Plasil.

fcbarca.com

nie ma mowy o stracie bramki w tym meczu. w środku zagra rafa i milito zapewne. szkoda, ze sylvinho nie dostal powolania, przydalby sie dzis. w pomocy albo trzech małych, albo - co bardziej by mi pasowało - iniesta, deco i guddy, albo iniesta i deco z edmilem. chociaz nie widze powodu dla którego miałby pojawiać się edmilson od początku. messi i henry to pewniaki, mysle, ze z bojanem.

trzeba podtrzymac passe 3:0 z osą u siebie, zbliżyć się do realu i może nasi uwierzą, że jednak jest po co walczyć w lidze jeszcze.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk
Postaw piwo autorowi tego posta

fcfanka 

Piwa: 9/6
Wysłany: 2008-02-03, 13:58  

Gramy u siebie, wiec mamy przewage własnego boiska i kibiców. Dzisiaj musimy wygrac, chocby 1:0! Real pokazał, ze nie zawsze bedzie wygrywać, dlatego nie mamy innej mozliwosci jak wykorzystac to. Licze tez na dobra gre naszych chlopców, bo juz niedlugo LM
"FC Barcelona nie może i nie umrze! [...] Teraz chcę zapomnieć o wszystkich błędach, które oddaliły mnie od klubu i chcę być częścią walki o dawną świetność Barcelony. Jeżeli ktoś jest ze mną, niech mówi." - Hans Gamper

Chadd 

Piwa: 37/34
Wysłany: 2008-02-03, 17:23  

Zagrajmy bez Hernandeza w środku, z Henrym po lewej i Bozią w środku a o wynik nie będę sie martwił. Ustawienie obrony zupełnie mnie nie interesuje - w tej formacji, bez względu na skład personalny, gramy niesamowicie.

memphis 

Piwa: 237/301
Wysłany: 2008-02-03, 18:09  

Jeśli dzisiaj stracimy punkty pokażemy, że jesteśmy totalnymi frajerami. Inny wynik niż zwycięstwo nie wchodzi w grę.

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2008-02-03, 19:55  

Po pierwszej połowie przychodza mi do glowy 2 mysli.

1 - brak szczescia Realu nijak nie przeklada sie na nasze.
2 - na prawej obronie nikt nie gra. Ku.rwa Zambrotta poszedl na capucino, czy tylko mi wydawalo sie ze w ogole nie bral udzialu w grze ? Fuera do Milanu

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2008-02-03, 20:28  

a abidal nie potrafi nawet przyjąć piłki ;]

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-02-03, 21:04  

ufff

Chadd 

Wysłany: 2008-02-03, 21:06  

Chadd napisał/a:
Zagrajmy bez Hernandeza w środku

Co za zjeb to pisał :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Gilu, kuryl, imerr
Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2008-02-03, 21:11  

Świetna pierwsza połowa i fatalna druga. Teoretycznie żenujące zmiany Ryjka, które rozwaliły do tej pory składną grę i to chyba jakiś cud, że strzeliliśmy tą bramkę. Czyżby szczęście miało odwrócić się od Realu, a Barcelonie zaczął sprzyjać fuks? Chciałbym.

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2008-02-03, 21:33  

No to i ja coś dodam od siebie ;)

W końcu dopisało nam szczęście. Od kilku miesięcy bywało zawsze tak, że to my traciliśmy gole w końcówkach. Tak przegraliśmy mistrzostwo w zeszłym sezonie. Nasi najwięksi rywale walczyli często do końca i to im przynosiło sukcesy. Tym razem to my mieliśmy ten przysłowiowy "fuks" i udało się wygrać.

Jeżeli chodzi o grę naszych grajków, to w pierwszej połowie mogła się podobać. Pierwsza część to nasza dominacja. Niestety na drugą wyszliśmy marnie skoncentrowani i mniej waleczni. Zawodnicy Osasuny oddali grę od swojego pola karnego i coraz groźniej atakowali. Z naszych ataków nic nie wynikało, poza kolejnymi rzutami rożnymi. Nawet strzelony gol nie zmienia mojej oceny odnośnie tej części - zagraliśmy po prostu kiepsko.

Teraz dwa słowa o zmianach. Moim zdaniem Ryjek znowu się nie popisał. Pierwsza zmiana tragiczna. Frank wpuszcza mizernego w tym sezonie Gio za Henryka, który stanowi największe zagrożenie dla przeciwnika, potrafi się dobrze ustawić i umiejętnie rozciąga obronę rywala. Poza tym jest zawodnikiem doświadczonym i w takim meczu może przechylić szalę zwycięstwa w każdej chwili.

Messi -> R10, niby Messi nie grał porywająco, ale to zawsze jest Leo. On potrafi wygrać mecz sam i w końcówce mógłby wywalczyć np karniaka. Wprowadzony Ronnie, który cały czas jest w tragicznej formie. Dodatkowo po wejściu gra jako środkowy napastnik, co wychodzi mu beznadziejnie. Kolejna zmiana, która nijak się miała do sytuacji na boisku.

Deco -> Xavi, wchodzi pomocnik będący w słabej formie, ale zmienia drugiego, który również nie prezentuje się (jeszcze) najlepiej. Na całe szczęście Hernandez strzela gola. Pewnie gdyby Deco miał taką sytuację, to piła poszłaby w kosmos (tak jak raz w tym meczu Deco pokazał, kiedy przez nikogo nie kryty straszliwie skiksował).

Dlaczego tak mocno krytykuje dzisiejsze zmiany ??

Bo Ryjek tymi zmianami nic nie zaryzykował, bo te zmiany nic nie przyniosły, bo te zmiany nie mogły nic konkretnego dać naszemu zespołowi. Pomyślmy jaki to był dla nas mecz. Nie graliśmy tu tylko o 3 punkty. Graliśmy o coś znacznie ważniejszego - o przywrócenie nadziei. Gdybyśmy nie zdobyli dzisiaj 3 oczek, to morale w zespole opadłyby straszliwie i Real byłby pewnym mistrzem Hiszpanii.
Jeżeli taki mecz kończy się remisem, to co to oznacza ?? Pewnie to, że trener nie ma jaj ;)
Tak naprawdę, co nam by dał 1 punkt w tym spotkaniu - chyba nic. Nadal strata do Realu byłaby ogromna. Tak więc należało mniej więcej w 70 minucie zaryzykować. Rzucić dodatkowe siły do ataku, ostatecznie wzmocnić środek pola.

Gdybym był na miejscu Ryjka zdjąłbym Zambrotte i wpuścił R10, za Bojana wpuściłbym Gudiego i postawił na frontalny atak. Nie uda się - trudno, przynajmniej wiedziałbym, że spróbowałem.

Wygraliśmy, ale fartem i trzeba to sobie powiedzieć jasno i wyraźnie ;)

Sorka za styl, ale pisałem pod wpływem emocji pomeczowych :P

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2008-02-03, 21:56  

nie zgodze sie. henry lapal sie za miesien, podejrzewam ze byla to zmiana wymuszona. messi z kolei od samego poczatku nie byl soba, a w drugiej polowie tracil pilke w sposob jaki mu sie nigdy nie zdarzalo - zreszta po jego aktywnosci bylo widac ze tez cos z nim dzis nie tak. zmiana gio akurat wyszla swietnie. ronaldinho mniej wniosl ale za to wiazal w srodku obroncow i gio mial duzo wiecej miejsca. zmiana xaviego bez komentarza.

mi tez zmiany sie wydaly slabe ale wyszlo na ryjka, poza tym sadze ze z titim i messim nie wszystko bylo w porzadku

pierwsza polowa z rozmachem i az dziwne ze nic nie wpadlo. prawie caly zespol zagral swietnie pierwsza polowe, druga caly zespol o klase gorzej. wazne ze nie zmarnowalismy okazji na odrobienie strat i odskoczenie villa - w przypadku jak mierda odskoczy a my bedziemy grac w CdR czy LM mozliwosc odpuszczenia sobie 2-3 mecz tez moze sie okazac wazna

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2008-02-03, 21:59  

Jeżeli było jak piszesz, to zwracam (po części) honor trenerowi. Jednak ciągle jestem zdania, że nie zaryzykował niczym. Tym razem się udało, ale na drugi raz już tak dobrze nie będzie...

Chadd 

Wysłany: 2008-02-03, 22:38  

Podzielam zdanie baixa.
Skoro zmiany były takie słabe to dlaczego bramkę wypracowali dwaj rezerwowi (Gio i Xavi), a w dodatku ten pierwszy mógł w ogóle wejść w pojedynek 1 na 1 z obrońcą, bo Ronnie absorbował swoją osobą większą liczbę defensorów Osy. Gdy Henry biegał skrzydłem (kolejny dobry mecz ) miał zawsze przed sobą co najmniej dwóch przeciwników, co zmiany w formacji ofensywnej zmieniły.

Rozumiem że można Ryja nie lubić, ale obracanie dobrych decyzji w złe to już przesada. Nie było tak, że gra z przodu załamała nam sie po wprowadzeniu rezerwowych bo zarówno Messi jak i Deco w drugiej połowie zniknęli (o strzale Dekunia panu bogu w okno w wybornej okazji nie wspomnę). Byłem natomiast zdziwiony zmianą Henry'ego, ale skoro była ona wymuszona ,to wszystko jasne.

Zapomnijmy szybko o tej męczarni, zwłaszcza że długimi fragmentami graliśmy co najmniej dobrze. Liczą się 3 punkty

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi