Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Andriej Siergiejewicz Arszawin
Autor Wiadomość
imerr 
Jopie

Piwa: 610/441
Wysłany: 2008-06-23, 16:48  Andriej Siergiejewicz Arszawin

Prasa podbija bębenek (urodzony barcelonista :lol: ), podjarka na forach i stronkach po meczu z Holandią jest spora, przed Rosją przynajmniej 1 mecz, więc czas na temat :)
Szanse na transfer oceniam słabo, ale na rozwinięcie tego topicu o wiele lepiej :D

Андрей Сергеевич Аршавин, ur. 1981, wychowanek Zenitu Sankt Petersburg (210 występów w lidze, 45 goli) i ulubieniec kibiców tego klubu. Miał ciężkie dzieciństwo, jest zaangażowany w akcje charytatywne.

Najczęściej gra jako napastnik lub ofensywny prawy pomocnik, choć zupełnie nie jest przywiązany do pozycji, najlepszy zawodnik finału PUEFA 2008. Jego atutami są szybkość, drybling, wizja gry i podania. Jak widzieliśmy, na pewno nie ma problemów z wydolnością i zostawia na boisku sporo zdrowia. Gio, który grał przeciwko Arszawinowi powiedział, że mieli przygotowane przez van Bastena kasety z jego grą, ale to nic nie pomogło.

Cena przed EURO miala wynosic ok. 15 mln euro :P

Sport doniósł, że Guardiola podczas pobytu w spa obejrzał występ Rosjanin przeciwko Oranjes i Arszawin mu zaimponował. Ponoć zawodnik chce odejść z Zenitu, a prezes federacji rosyjskiej powiedział, że Arszawin marzy o Barcelonie. W Sporcie przeczytałem, ze podobnie powiedział rosyjski minister sportu po tym jak piłkarz odrzycił oferty z Anglii (m.in. z Man City) :konik:

Arszawin jest ponoć najlepiej zarabiającym piłkarzem w Rosji.

Gazeta Wyborcza napisał/a:
Ale o ile Arszawin królem dla Rosjan był już wcześniej, o tyle kibice w zachodniej Europie są świetną grą piłkarza Zenitu na Euro zaskoczeni. A on miał już fantastyczny sezon w klubie. W 30 meczach w Zenicie strzelił 10 goli i miał 11 asyst. Doprowadził klub do pierwszego od 1984 r. mistrzostwa Rosji i Pucharu UEFA. Został wybrany najlepszym graczem finału z Glasgow Rangers. - Czasami siedzę na ławce i mam ochotę go zdjąć. Ale po chwili przychodzi otrzeźwienie. Przecież on potrafi w sekundę zadecydować o wyniku - mówił o swoim piłkarzu trener Zenitu Dick Advocaat.

W sondażu opublikowanym kilka dni przed Euro uznano go ulubionym piłkarzem reprezentacji. - Za profesjonalizm, charakter i zachowanie - tłumaczył jeden z fanów.

Dziś MD napisało, że o zawodnika Rijkaard pytał już w kwietniu i otrzymał kasety z jego występami. Gdyby trafił do klubu, to przypominałoby to trochę sytuację Lucho, którego sprowadzał Cruijff, ale trafił do nas dopiero po jego odejściu :)

A nawiązując do boskiego Johana, to jednym z jego największych niewypałów transferowych był jedyny do tej pory Rosjanin w FC Barcelona - Igor Korniejew. Korniejew jest obecnie asystentem Hiddinka w reprezentacji Rosji.

[youtube]http://pl.youtube.com/watch?v=IIRxxurh0xg[/youtube]

Powyższa kompilka szybciej pojawiła się na cules.pl niż na sport.es :D
Zresztą sam pomysł tego transferu również :ptak:

Proszę nie używać błędnej w języku polskim formy Arshavin :/

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
Bask, gustlik89, fanxtar, Mentor
fcb1899 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2008-06-23, 17:28  

Андрей Сергеевич Аршавин - Adebayor - Messi i nie ma na nas mocnych :) :P

gustlik89 
starszy ładowniczy

Piwa: 18/6
Wysłany: 2008-06-23, 17:50  

Jestem jak najbardziej za tym transferem. Naprawdę imponuje mi ten zawodnik na Euro i nie trzeba nic już dodawać do opisu piłkarza imerra. Powiedziałbym nawet że cena 15mln euro nie jest zbyt wygórowana

wielki comeback

Chadd 

Piwa: 37/34
Wysłany: 2008-06-23, 17:57  

taaa, mi Baros na EURO 2004 też imponował, co nie znaczy, że chciałem go zobaczyć w Barcy.

Zasadniczo, jestem sceptycznie nastawiony do gwiazd, które rozbłyskają podczas turniejów, więc chętnie przyjrzę się jego poczynaniom w lidze rosyjskiej w nadchodzącym sezonie :)

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/108
Wysłany: 2008-06-23, 17:57  

Arszawin to ciekawy zawodnik i pasował by do Barcelony. Oczywiście ryzyko jest, piłkarz może błysnąć na jednym turnieju i potem zgasnąć, ale np. taki Moutinho czy Hleb to nawet nie ma z czego gasnąć. Oczywiście że raczej nie zastąpi w pełni Ronaldinho, bo nie da się go zastąpić, ale mógłby być ważnym graczem.
Co do ceny to obawiam się ze te 15 mln to może być cena wyjściowa...

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2008-06-23, 18:01  

a tam, rosjanie mają gest, szczegolnie jezeli maja kradzione pieniadze jak gazprom stojacy za zenitem : )

za 2 mecze arszawin moze byc gigantycznym bohaterem narodowym, troche u nich w lidze juz pogral, wiec jezeli wyrazil chec gry na zachodzie to spelnienie tego marzenia absolutnie mu sie nalezy i ruscy jeszcze sami doplaca zeby u nas zagral :P

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2008-06-23, 18:26  

xav napisał/a:
i ruscy jeszcze sami doplaca zeby u nas zagral :P

Raczej tak bardzo będzie chciał grac u nas, że będzie grał za darmo :D
nie wiem jak tu.

imerr 
Jopie

Wysłany: 2008-06-23, 18:38  

Roodeck napisał/a:
Co do ceny to obawiam się ze te 15 mln to może być cena wyjściowa...

Tak jak napisałem w pierwszym poście - to cena sprzed EURO gdy pytał Manchester City i Newcastle. Teraz niby pytają Barcelona i Arsenal.

Ale wg Sportu Man City dawało 25 mln, ale piłkarz nie chciał z nimi rozmawiać, bo marzy o Barcelonie.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2008-06-23, 18:51  

Nic mnie tak nie zachwyca w jego grze jak rajdy do linii końcowej i doskonałe podania wzdłuż linii bramkowej. Wystarczy ustawiać tam Bojana + zamykającego akcję Messiego (tak na wszelki wypadek, gdyby Krkić nie zdążył) i yebiemy! :D

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-06-23, 19:37  

Ktorys telewizorowy ekspert mowil, ze Rosjanie raczej nigdy w wielkich klubach nie brylowali, jedyny ktorego pamietam to Kanchelskis w Manu. Wiec nie sadze by 27 talent mial do nas trafic, pewnie trafi do jakiegos europejskiego sredniaka (i tam pogra lub zgasnie)

imerr 
Jopie

Wysłany: 2008-06-23, 19:43  

Kanczelskis - nigdy nie będziesz Rosjaninem!
To w sumie Ukrainiec z litewskimi korzeniami, choć w reprze Rosji naturalnie grał.

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2008-06-23, 19:57  

fanxtar napisał/a:
Nic mnie tak nie zachwyca w jego grze jak rajdy do linii końcowej i doskonałe podania wzdłuż linii bramkowej. Wystarczy ustawiać tam Bojana + zamykającego akcję Messiego (tak na wszelki wypadek, gdyby Krkić nie zdążył) i yebiemy! :D

nie bojana tylko wielką czarną latarnię morską która nogę podniesie tam gdzie nikt ręką nie dosięgnie :D

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2008-06-23, 20:01  

Chadd napisał/a:
Zasadniczo, jestem sceptycznie nastawiony do gwiazd, które rozbłyskają podczas turniejów

z nim jest jednak tak, że błysnął już w trakcie minionego sezonu. wiadomo, że ligą rosyjską 'nikt' nie interesuje się na bieżąco i na poważnie, ale PUEFA to już jednak coś.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2008-06-23, 20:27  

Wydaje sie ze to super pilkarz, ale mysle ze trafi raczej do Arsenalu. Tym bardziej jesli odejdzie Hleb. Inna sprawa ze Rosjanie nigdy nie zrobili wielkiej kariery w znanych klubach zachodnich. Kanczelskis moze byc wyjatkiem, ale to jest Ukrainiec choc gral w reprezentacji Rosji. To wychowanek Dynama Kijow, tak samo jak Szewczenko.

Ale zawsze musi byc ten pierwszy raz i jesli Arszawin nie zrobi wielkiej kariery to chyba juz nikt. Pewnym problemem moze byc duza kasa w rosyjskiej lidze, tam dobry pilkarz moze zarobic nawet 2-3 mln euro rocznie. Dlatego pilkarze nie wyjezdzaja dla pieniedzy.

PS Brawo ze prawidlowe zapisanie nazwiska, w Rosji otczestwo jest rownie wazne jak imie i nazwisko.
Ostatnio zmieniony przez gregori 2008-06-23, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  

Bask 
You want this?

Piwa: 161/194
Wysłany: 2008-06-23, 20:36  

Cytat:
UK admitted also that the Russian Andrei Arshavin, leader of the Russian selection, "is a good player," but stressed that the Barcelona is setting in "other alternatives" to strengthen his squad.

Tak jak szybko można było założyć temat tak teraz można go zamknąć :] :]

Odpowiedz do tematu