Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Se me pone la gallina de piel
Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
F1
Autor Wiadomość
Schumack 

Piwa: 224/380
Wysłany: 2006-01-20, 03:42  F1

Już za 52 dni ,12 marca w Bahrajnie wystartuje największy cyrk na świecie F1 !! !

Okres przerwy zimowej przyniósł dla nas Polaków najlepsza wiadomość jaką mogł i chyba nie wielu fanów R.Kubicy się spodziewało ,że już w tym sezonie Robert będzie się woził bolidem F1 (w piatki i na testach)!! Należy dodać ,ze Kubica jako jeden z niewielu kierowców którzy zaczynają swoją kariere dostal się do F1 dzieki swoim umiejetnościa a nie $$$ W 2007r Robert ma wg 95% szans na regularne starty w GP ,gdyż Villneuve jak będzie jeździł tak jak w 2005 napewno nie dostanie przedłużenia kontraktu i Robert zajmie jego bolida :)

Dla reszty fanow F1 najbardziej elektryzującym wydarzeniem w czasie przerwy było podpisanie kontratku przez Alfonso z Mclarenem na sezon 2007 (paru znawców sie tego spodziewalo :P gdyż na 90% po tym sezonie a na 100% po 07 Renault żegna sie z F1 )
Ferdek namieszał w Mclarenie bo niewiadomo który z aktualnych kierowców Maca będzie musial opuścić zespoł po 2006r.... (ja stawiam na Kimias bo po 1 Schumacher jak wygra tytul to odejdzie i miejsce w Ferrari będzie wolne ,po 2 Alonso nie jest idiota --jakby obaj z kimim jeździli w Mcl 07 to Kimias go zjee i bedzie polewa z Alfonso)

A teraz troche o zmianach odnośnie sezonu 2006 :
Silniki V10 zastąpią V8 (najbiedniejsze teamy będą mogły używać ograniczonych V10)
Powraca zmiana opon
Nowy system Kwalifikacji (kolejna zmiana chyba już 3 w ostatnich 4 latach ['] mimo że wiadomo ,że system do roku 2002 był da best ) Kwalifikacje w 2006 -->Będzie jedna sesja 60min podzielona na 3 części
part 1 ->trwa 15 min i w tym czasie wszyscy zawodnicy mają ustalić best lapa po 15 min opdada 5 najgorszych którzy na starcie zajmują 5 ost miejsc
part 2 -->znowu 15 min podczas ktorych 15 zawdoników robi swojego best lapa -->po 15min odpada znowu 5 którzy na starcie zajmą miejsca 11-15
part 3--> tym razem 20 min podczas których pozostali zawodnicy walcza o top 10 ...

Podczas sezonu 2005 Bwm wykupiło zespoł Saubera (do2007 bedzie nazwa Bmw Sauber),
a Redbull- Minardi (Redbull bedzie mial 2 teamy Red Bull Racing i Scuderia Toro Rosso (Torro Rosso(po wlosku to Redbull
toyota i williams przerzucili sie z Michelinow na Bridgestony co napewno tym ostatni pozwoli na dogonienie MIchelina i wyrównanie szans w walce o tytul.

Zmiany personalne
Rubinho z Ferrari --->BAR
MaSSA z Saubera -->Ferrari
N.Heidfeld z Williamsa -->BMW
N.Rosberg-->z Gp2 do Williamsa
C.Albers z Minardi -->Midland F1
Luzzi i Scott Speed _>Scuderia Toro Rosso

A ..i niby powstał nowy zespoł Super Aguri F1 (właściielem jest japończyk kóry bez sukcesów w latach 90 startował w paru GP w F1) który ma być takim zespołem testowym hondy (mają dostać silniki od Hondy) coś jak z zespołami Redbulla ,ale pisze niby bo... mają oni zamiar używać na poczatku 4 letnie bolidy Arrowsa z 2002(przystosowane maja byc do regulaminu 06) ,bo z noowym boldiem wyrobia sie dopiero na 5-6 GP ..nie maja kontraktu z zadnym kierowca ... ,nic nie testowali narazie , jak uda im się coś sklecić to będą daleeeeko w tyle [']

hmm szanse na tytuły 2006 ..
Wg mnie największe ma Mclaren ->w 2006 nie ma praktycznie żadnych zmian odnośnie aero , a pod tym wzgledem zrobili najlepszy bolid 05 -doświadczenie z 05 będzie procentowało jedyne co może spowodować ,że Mclaren nie będzie walczył o tytuł to ich odwieczny problem -->Mercedes który standardowo może zafundować nam pare Macwybuchów
Po Mclarenie stawiałbym na FERRARi-->ich silniki będa jak zwykle jednymi z najlepszych ,zmiana opon powinna rownież pomoć w powrocie na tron..z tego co inżynierowie mówia to podobne w 05 poszli złą drogą odnośnie aero i było ['] teraz podobno wiedza co było zle
Zreszta wydaje się ,ze gdyby nie opony to w 2005 o tytul powalczyli by napewno skuteniczej

Renault ->jak na topowy zespoł ma dosyć mały budżet, do tego swoj cel na F1 zrealizowali i mają zamiar odejść po 06 lub 07 ja bym ich obstawił na 3 miejscu na koniec 2006.w sezonie 05 wykorzystali farta na conajmniej 100GP :D

Jak zwykle nie wiadomo co zafundują nam HOnda i Toyota które wydają rocznie najwiecej ze wszystkich 500mln$ ale jakoś po ich wynikach tego nie widać i narazie zadnych jaskolek ze powalcza w tym sezonie o mistrza

BWM,Redbull i Williams (bog wie co w Williamsie sie dzieje ['])bedą walczyć wśrodku stawki .. Torro Rosso i Midland ew Super AGuri to dublerzy :D

http://www.f1racing.net/en/teams.php
http://www.f1racing.net/en/races.php

P.S Oby za 2x udalo sie wysłać tego posta :D
P.s 2 KASK Kubicy (jak dla mnie galaktico) http://www.f1total.com//b...6bmw1//z048.jpg
http://www.f1total.com//b...6bmw1//z047.jpg
Postaw piwo autorowi tego posta

Fufu 

Piwa: 7/3
Wysłany: 2006-01-20, 18:24  

Schumack napisał/a:
Rubinho z Ferrari --->BAR

jak to Rubinho juz nie bedzie gral dla Realu Perez [']

a teraz to juz serio

zaczne od Polaka :) Nie wielkie szanse na wystep i nikt tego nie ukrywa On sam tez dobrze o tym wie Jednak to tylko sport i byc moze Robert bedzie mial szanse pojechac w GP choc raz :]

co do faworytow :] ja z czystej sympatii stawiam na Iceman'a Raikkonena. Alonso mial w zeszlym sezonie sporo szczescia, przede wszystkim w tym ze jego Renault nie zawodzilo tak jak bolidy Kimiego ( :( ) Tak wiec Fernando chyba nie powtorzy sukcesu Schumi?? hmm sam nie wiem czy to wina tylko slabego bolidu czy wielki mistrz ma juz dosc :] Nie mniej zawsze grozny i pewnie jak zwykle w czolowce Czolowka raczej nie powinna jakos diametralnie sie roznic od zeszlorocznej choc pewnikiem sa przetasowania na poszczegolnych pozycjach

dobry 

Wysłany: 2006-01-22, 12:39  

Ja w tym sezonie, podobnie jak w poprzednich jestem za McLarenem. Montoya i Raikkonen to moi ulubieni kierowcy. Jakos nie moge zniesc Fernando Alonso = w koncu stara mierda. Wiem, ze od nastepnego sezonu ma byc kierowca McLarena, do czego jakos nie moge sie przekonac :P

Schumack, sorry ale nie moglem tego nie wkleic. Na jednym forum widzialem takiego oto avatara :D

Sieg heil Schumi! :P

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-01-22, 12:56  

ale nie można zapominać o tym: :P

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Negro 

Piwa: 11/30
Wysłany: 2006-01-22, 12:57  

Czy mi się zdaje czy on wykupił sobie treningi kiedyś ?

Edit: nie nie nie, chodziło mi o Schumiego, pamiętam taki motyw, że miał treningi na Camp Nou wykupione na tydzień czy jakoś tak.
Ostatnio zmieniony przez Negro 2006-01-22, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  

Schumack 

Wysłany: 2006-01-22, 14:48  

Negro napisał/a:
Czy mi się zdaje czy on wykupił sobie treningi kiedyś ?

Rivaldo? Nie ,każdy VIP może sobie zaaranżować takie małe spotkanko podczas weekendu GP.
Naszczeście jeszcze nigdy nie widziałem ,żeby jakaś mierda panoszyła się po boksach Ferrari :lol:
Rok temu podczas GP Hiszpanii(a właściwie Katalonii :] ) Zidane się obściskiwał z Alonso

P.S Jeżeli mnie pamięć nie myli top z Schumacherem podobne zdjęcia jak Rivaldo mają jeszcze Klaivert i Obelix(za czasów gry u nas)

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-01-22, 14:56  

i

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Wit Ż. 

Piwa: 54/188
Wysłany: 2006-01-22, 14:57  

od niepamietnych czasow moim ulubionym teamem bylo Ferrari
pamietam jeszcze jak Mansell (ulubiony kierwoca) wozil sie czerwonym bolidem, wtedy dominowaly McLareny ;/ ;)
przez ostatnie kilka lat stracilem rozeznanie o tym co sie dzieje w F1... niestety

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2577/1201
Wysłany: 2006-01-23, 01:18  

A ja mam fotke z Ayrton Senna i Nigel Mansell i na tym sie konczy moja przygoda z F1 ;)
Ale bede sledzil co wyrosnie z Kubicy, tzn zastanawie mnie jak on sobie poradzi. Mam nadzieje ze dobrze.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........

Schumack 

Wysłany: 2006-01-24, 11:26  

Nowe Ferrari 248 F1 (zrezygnowali z dodawania biezacego roku w którym bolid będzie sie scigal wczesniej np było F2005)

['] to coś co wystaje spod przedniego spojlera potocznie nazywane jest karmnikiem i psuje cała magie bolidu ['] tylko ludzie w Ferrari widzą słusznośc tego rozwiązania i oby coś w tym było...

Wczoraj pokazano też nowego Maca ... oni natomiast wrócili do pomysłu równie brzydkiego tzn popularnego mrówkojada (ten pomarańczowy kolor to tylko na testy)

:hahaha:

Rival 

Piwa: 7/48
Wysłany: 2006-01-24, 11:40  

TV4 nadal bedzie przeprowadzal relacje na zywo z wyscigow ?

Schumack 

Wysłany: 2006-01-24, 11:47  

Rival napisał/a:
TV4 nadal bedzie przeprowadzal relacje na zywo z wyscigow ?

Takl ,mam nadzieje ,że Borowczyk i Skubiś trzymają poziom i będzie z czego się pośmiać :lol:

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-02-02, 21:21  

dzisiaj słyszałem, że w testach f1 brał udział valentino rossi w bolidzie ferrari, słyszałem kiedyś o jakiejś przymiarce włocha do f1, ale czy to już jest pewne (ma kontrakt) ? bo nie jestem w temacie a lubiłem popisy valentino w superbike, za teamem ferrari jakoś nie przepadam...:]

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-02-02, 21:35  

Rossi jeździł w superbikach ?? :boje sie:

Na tych testach wykręcił całkiem dobre rezultaty :] Jego przejście prawdopodobnie przyczyniłoby się do mniejszego zainteresowania MotoGP z mojej strony... :hmmm:

Fufu 

Piwa: 7/3
Wysłany: 2006-02-02, 22:07  

Swoja droga to Valentino jest przewariat jesli chodzi o wyscigi. W motoGP jest najlepszy, a jego ewentualne przejscie do F1 - na testach jezdzil Ferrari - na pewno podniosloby popularnosc F1

Podczas tych testow, w ktorych jezdzil Rossi (9 czas testow) najlepsze czasy krecil Alonso. Kubica byl 15 na 15 jezdzacych (ok 2 s. straty do Alonso), ale usprawiedliwic go powinien fakt iz jezdzil model przejsciowym BMW-Sauber, a takze to ze testowal ogumienie. Taki Villneuve jezdzacy nowym Sauberem byl np 7. Coz taka rola trzeciego kierowcy i nie ma co sie tym przejmowac.

Odpowiedz do tematu