Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2007-12-01, 03:48
FC Barcelona - Glasgow Rangers
Autor Wiadomość
kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2007-11-05, 19:50  FC Barcelona - Glasgow Rangers

FC Barcelona - Glasgow Rangers
Vs
Środa, 07.11.2007, godz. 20:45

W ramach 4. kolejki Ligi Mistrzów Barca podejmie na Camp Nou zespół Glasgow Rangers. Będzie to drugie w historii spotkanie tych drużyn w europejskich pucharach - pierwsze miało miejsce 2 tygodnie na Imbrox Park w Glasgow, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Od tego czasu Rangersi rozegrali w lidze szkockiej 2 mecze - wyjazdowy z Dundee Utd, w którym ponieśli porażkę 1:2, oraz na Ibrox Park z Iverness - wygrana 2:0.

Statystyka meczy wyjazdowych (w lidze) zespołu z protestanckiej części Glasgow prezentuje się następująco:

Punkty: 7
Średnia na mecz: 1.40
Bramki strzelone: 9
Średnia na mecz: 1.80
Bramki stracone: 8
Średnia na mecz: 1.60

Mecz poprowadzi holenderski arbiter Eric Braamhaar. O jego kontrowersyjnych decyzjach w ostatnim sezonie można przeczytać tutaj.

Powołani na mecz:
Valdés, Jorquera, Henry, Márquez, Xavi, Iniesta, Puyol, Oleguer, Sylvinho, Bojan, Milito, Messi, Ronaldinho, Abidal, Thuram, Gudjohnsen, Touré, Giovani
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk
Ostatnio zmieniony przez kuryl 2007-11-06, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 7 piw(a):
baixinho, Janio, Raijn, Mentor, Kendzior, Bruce, Nederlander
Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/187
Wysłany: 2007-11-05, 20:06  

Sędzia wydaje się być super :D Szczególnie jego dyskretna radość po bramce jednej z drużyn w prowadzonym przez siebie (sic!) meczu daje do myślenia...

Nie wyobrażam sobie innego wyniku niż wysokie zwycięstwo - tym razem brak będzie publiki fetującej wybicia na oślep i cieszącej się z rzutu wolnego w rejonie połowy boiska jakby to był karny :/

Pixik 
God Is A Dj

Piwa: 72/66
Wysłany: 2007-11-05, 23:54  

Inny wynik niż wygrana Barcelony będzie sporą niespodzianką.Chyba powoli wraca do formy kto trzeba i Rangersom trudniej będzie murować bramkę. Po cichu licze na jakieś rajdy Damarcusa ;)

Chadd 

Piwa: 37/34
Wysłany: 2007-11-07, 17:56  

Będzie łatwiej niz z Betisem imho. Rangers to niezła druzyna ale nie gra jeszcze na poziomie, który pozwalałby jej myśleć o wywiezieniu z CN choćby punktu. A że stawka meczu znacznie przewyższa klimat ligi szkockiej, zwyczajnie spodziewam się galaretowatych nóg u co poniektórych ;)

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-11-07, 18:32  

Goscie nie powinni nam raczej zagrozic, o ile u siebie mogli sie zamurowac i to wystarczylo tak u nas bedzie to trudne. Kwestia tego, jak dlugo pilka bedzie szukala drogi do bramki. Rangersi wygrali z Lyonem 3-0 na wyjezdzie, ale tam im wchodzilo wszystko. Oczywiscie mecz nie bedzie spacerkiem, ale spodziewam sie dosc latwego zwyciestwa 2 lub 3-ma bramkami.

kuryl 

Wysłany: 2007-11-07, 23:28  

to był taki typowy mecz na CN. gramy do pierwszej bramki, potem spokój, przyspieszamy, jest 2 gol i spokojnie dążymy do zdobycia kolejnego gola - tym razem się nie udało, ale nie mam pretensji do naszych graczy.

Henry zdobył gola ręką, co było widać dopiero w 3 powtórce, bo najpierw się zastanawialismy czy w ogole dokntął piłki. 2 bramka po niezłej akcji naszego trio. w 2 połowie były sytuacje ale sie nie udalo, trudno.

3 punkty w grupie LM i tyle

edit: bym zapomniał. puyol na prawej mistrz !
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Marzec 

Piwa: 159/164
Wysłany: 2007-11-08, 00:06  

czy tylko ja mam takie wrażenie, że to był najlepszy pod względem ruchowym mecz Ronaldinho w tym sezonie? Fajnie grał, mądrze, dokładnie, bardzo szybko jak na ten sezon. Ograniczył straty z własnej winy do 1-2 co jest jak najbardziej zadawalające.

kuryl 

Wysłany: 2007-11-08, 09:11  

bardzo możliwe, szkoda tylko, że zamiast czasem minąć zawodników, szuka od razu kluczowego podania - jak się uda będzie piękna asysta, a jak nie to strata i tak właśnie było wczoraj. mnie Roni ciągle troche irytuje, ale nie da sie nie zauważyć poprawy w jego grze.

rahH 

Piwa: 27/36
Wysłany: 2007-11-08, 09:35  

Podobać sie mógł dinho- ruszał sie, podbiegał i pomagał rozgrywać no i pierwszy raz od dawna widziałem u niego strzał z poza pola karnego z gry a nie z wolnego^^.
Widać było po raz kolejny jak bardzo Eto'o jest związany z drużyną i jak wszystko przeżywa na trybunach =] Wraaacaaaj Samuu

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/108
Wysłany: 2007-11-08, 11:07  

Dość łatwy mecz, Rangers nie mieli nic do powiedzenia - bardzo rzadko mieli okazję do zobaczenia jak wygląda Valdes.

Znowu świetny mecz Puyola - mam czasami wrażenie że ma większe predyspozycje do gry na boku niż na środku. Tam może się wyszaleć w odbiorze bez martwienia się o trzymanie linii i pohasać w ofensywie. Jedna z akcji - najpierw po szybkim biegu dośrodkował z lini końcowej, Rangers przechwycili a on natychmiast wrócił i z ogniem w oczach odebrał im piłkę - to było świetne, miał też kilka innych dobrych zadań i nieźle współpracował z Messim. Biorąc pod uwagę bogactwo w środku obrony i to że tylko Ula jest zmiennikiem Zambrotty to chyba będzie go można zobaczyć z prawej strony.

Coraz lepiej wygląda współpraca naszego trio w ataku (czego owocem były obie bramki).

Cieszy fakt że jeszcze nie straciliśmy bramki w tej edycji LM. Nic to zresztą dziwnego tak silnej obrony dawno nie mieliśmy. Pamiętam jak trzy lata temu szczytem marzeń był powrót Marqueza na DM, a przez pewien czas jedynym zmiennikiem na obronie był Navarro. A teraz mamy czterech świetnych środkowych obrońców.

Kot 
Claudia Cardinale

Piwa: 9/8
Wysłany: 2007-11-08, 11:35  

Warto zwrocic uwage ze po fatalnym wystepie Gio z Valladolid, zmienila sie hierarchia w ataku. Bojan wchodzi na boisko przed Dos Santosem, co z reszta uwazam za sluszne. Swietny mecz tych na ktorych ostatnio najbardziej narzekalem czyli Dinho i Xaviego, ktory moglby pokazac, ze jest liderem takze w ciezkim wyjazdowym meczu. Powrot Iniesty po tym, jak wszyscy mysleli ze sie zepsul, byl niesamowita ulga.

Po raz kolejny, swietny wystep Puyola na prawej stronie. Uwazam, ze Rijkaard moglby wprowadzic "rotacje calkowita" czyli regularnie, co cztery meczy nie powolywac kogos z czworki Abidal, Zambrotta, Puyol, Milito(tym bardziej ze z boku obrony biega sie najwiecej)..do tego dorzucic czasem Thurama i Marqueza

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-11-08, 15:31  

Mierda grala duzo ciekawiej mimo ze zremisowala, no ale to moze dlatego wlasnie ze ciagle nie mogli bramki zdobyc. Nie wiem czemu ostatnio gra naszych kompletnie mi nie lezy. No ale mniej wiecej takiej gry i wyniku sie spodziewalem.

Kilka spraw organizacyjnych, Gudi w pomocy tak jak jest ustawiany, a wygladalo mi to wczoraj jak mediaputa nie wnosi do gry nic. Ani pilek nie dostaje, ani za bardzo nie rozgrywa, ani sie nie cofa. Co do Gio to nadal uwazam, ze to bardziej zawodnik na ostatnie 10 minut i gdy prowadzimy wysoko anizeli ktos kto moze odmienic losy meczu. Bojan wypada lepiej od niego bo jest bardziej ruchliwy, poza tym nie jest przyklejony do jednej strony tylko bryka sobie swobodnie. No i skutecznosc pozostawia nadal wiele do zyczenia.

Teraz wyjazd do Lyonu, mozemy tam nawet przegrac, bo na koniec mamy VfB u siebie i raczej pierwsze miejsce jest niezagrozone.

Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2007-11-08, 18:01  

Pred napisał/a:
Mierda grala duzo ciekawiej mimo ze zremisowala, no ale to moze dlatego wlasnie ze ciagle nie mogli bramki zdobyc.

Ogladałeś, Pred, mecz w Pireusie? Wprawdzie mieli dużą przewagę nad słabiutkimi Grekami, ale raz, że skuteczność fatalna, a dwa, to mnóstwo niedokładności i mało płynna gra.

Co do naszego meczu, to Rangers, to chyba największe drewno jakie w ostatnich latach gościło na Camp Nou. Mecz jakimś super widowiskiem nie był, choć gra mogła się podobać, totalna dominacja przeciwnika i kontrola spotkania przez 90 minut, wszystko niewielkim nakładem sił.

Wlaściwie wszyscy zawodnicy zagrali dobre spotkanie, na mały minus tradycyjnie tylko Henry, którego współpraca z Ronaldinho, to coraz większe dno i żenada. Ci zawodnicy się po prostu wzajemnie na boisku wykluczają. Zupełnie na odwrót wygląda ta współpraca u niego z Messim, Bojanem, czy z pomocnikami.

Gra defensywna znowu wyglądała świetnie, w ogóle w tym sezonie mamy teoretycznie najsilniejszą w historii obronę pod względem personalnym. Puyol na prawej stronie, to rzeczywiście klasa sama w sobie, w defensywie bezbłędny, z przodu aktywny i z pomysłem. Śmiem twierdzić, że jest to lepsza opcja na tej pozycji niż zdrowy Zambrotta, ale przy jednoczesnej dobrej formie Marqueza, bo Thuram na środku, jest tylko dobry własnie na takich Rangersów.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi