Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2007-09-28, 12:25
FC Barcelona - Olimpique Lyon
Autor Wiadomość
Kuba 

Piwa: 126/243
Wysłany: 2007-09-18, 08:50  FC Barcelona - Olimpique Lyon

FC Barcelona vs Olimpique Lyon

vs

Czyli Liga Mistrzów powraca na Camp Nou

Olimpique Lyon:
Rok założenia: Olympique Lyonnais3 Sierpnia 1950 :
Stadion: Stade De Gerland
Sukcesy Lyonu: Mistrzostwo Francji (2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007), Puchar Francji (1964, 1967, 1973), Puchar Ligi (2001), Superpuchar Francji (1973, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007), Mistrzostwo Ligue 2 (1951, 1954, 1989)

Poprzednie spotkania:

Liga Mistrzów 2001/2002, grupa F

* FC Barcelona - Olympique Lyon 2-0
* Olympique Lyon - FC Barcelona 2-3

W obydwu klubach grali:

Eric Abidal
Sonny Anderson
Edmilson
Ludovic Giuly

Powolani na ten mecz:

Barça: Valdés, Jorquera, Abidal, Sylvinho, Oleguer, Zambrotta, Milito, Thuram, Márquez, Touré Yaya, Xavi, Iniesta, Deco, Ronaldinho, Bojan, Giovani, Messi i Henry.

Lyon: Vercoutre, Roux - Clerc, Réveillere, Squillaci, Cléber Anderson, Bodmer, Paillot, Grosso, Belhadj, Fabio Santos, Toulalan, Källström, Juninho, Govou, Ben Arfa, Benzema, Baros, Keita, Rémy.

Obecnie Lyon z czteroma zwyciestwami zajmuje 5 miejsce w tabeli francuskiej Ligue 1, a w ostatniej kolejce pewnie pokonali Metz (5-1). W ubiegłym sezonie w ich barwach gral Eric Abidal. Zreszta po ostatnim sezonie mistrz Francji oslabil sie, gdyz odeszli tez Malouda, Tiago, Wiltord. Chyab najwiekszym wzmocnieniem jest zakup Keity.

Od kilku lat Lyon stara sie zawojowac pilkarska Lige Mistrzow. Jednak nie udaje im sie. Powodem jest chyba poziom ich ligi. Po prostu nie maja wielu mocnych przeciwnikow. W zeszlym sezonie byli pierwsi w grupie (przed Realem), ale pozniej odpadli z Roma.

Jaki bedzie jutrzejszy mecz? Wszystko zalezy od naszych zawodnikow. Nie sa w gazie, ale wielokrotnie pokazywali, ze na te najwazniejsze mecze potrafia sie spiac. Na pewno bedzie trudno. Mam nadzieje, ze Abidal i Toure przekaze Frankowi najwieksze mankamenty gry Francuzow. Ja licze na zywciestwo, ale nie 1:0 :P Chce, aby w koncu walnal Henry.

Mecz bedzie transmitowany w TVP2, wiec wszyscy beda mogli go obejrzec, a komentowac bedzie zapewne nasz ulubiony komentantor :)

PS. To moj pierwszy temat tego typu, wiec za wszelkie niedogodnosci przepraszam :P

//Raijn - zapomniales o dacie i kolejce :P
Ostatnio zmieniony przez Kuba 2007-09-19, 08:11, w całości zmieniany 9 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 6 piw(a):
Mentor, najt, Fydlej, Raijn, Bruce, Rival
Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2007-09-18, 09:11  

dzi napisał/a:
Sukcesy Lyonu: Mistrzostwo Francji (2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007)

Ilekroć to czytam to mnie to rozp.ierdala :lol2:

Lyon jest słabszy niż rok temu, ale i my nie gramy jeszcze za dobrze. Nie jestem taki pewien wygranej jak jeszcze do niedawna, ale powinniśmy dać radę o ile Henry nie będziemy obijali słupków na przemian z bandami obok bramki. Dobrze by było gdyby Henry wreszcie wziął trochę gry na siebie. Może nie trzeba by było wtedy wszystkich piłek grać do Ronaldinho. Pomimo całej mojej sympatii do Deco wolałbym, aby zaczął z ławki. Iniesta gra bardzo dobrze a i Xavi chyba jest w lepszej formie niż Portugalczyk. Zapowiadane są silne podmuchy wiatru co powinien wykorzystać Messi to stwarzania sytuacji Ronaldinho :lol2:

imerr 
Jopie

Piwa: 610/441
Wysłany: 2007-09-18, 09:29  

Do posta dzi warto dodać to: http://pl.barcapedia.com/...=Olympique_Lyon - lista wspólnych zawodników i wyniku dwumeczu w sezonie 2001/2002

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-09-18, 09:52  

Ja sie spodziewam zwyciestwa, gramy na Camp Nou z zespolem ktory przyjedzie grac w pilke. Forme dalej mamy slaba, ale wraca Messi to i gra powinna wygladac lepiej. 3-1 dla nas.

Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2007-09-18, 10:36  

Liczę na ładną grę, zacięty mecz i oczywiście zwycięstwo. Na Camp nou, wciąż jesteśmy niezmiennie bardzo silni i do niespodzianki raczej nie dojdzie. Łatwo na pewno nie będzie, bo obecny, Lyon wcale nie jest taki słabszy w porównaniu do poprzednich lat. Zarobili trochę, sprzedając kilka swoich gwiazd i sensownie odmłodzili zespół, a niektórzy już ich zdążyli skreślić. Z naszej strony ciekawi mnie, jakie będzie ustawienie pomocy na ten mecz, osobiście wolałbym Xaviego i Deco od początku a Iniesta mógłby wejść ewentualnie z ławki, za np Toure, gdyby jakoś wybitnie nie szło. Thurama i Uli nie chcę oglądać na środku, więc dobrze by było jakby zagrała para Milto - Marquez. I dobrze by też było, gdyby Ryjek się w końcu ogarnął :]

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2007-09-18, 10:40  

Ten mecz to pierwszy powazny egzamin dla naszej druzyny i licze na to, ze w tak waznym spotkaniu z tak silnym rywalem wreszcie sie przelamia. Mam nadzieje, ze pilkarze pokaza wiecej zaangazowania, ciag na bramke i ofensywne usposobienie - tego brakowalo w ostatnich trzech meczach. Teraz nie moze byc juz wymowek i zrzucania winy na reprezentacje narodowe.

Jesli nie bedzie tych trzech czynnikow to obawiam sie, ze bedzie remis albo nawet 1-brakowa porazka. Lyon niby sie oslabil, ale przypomne ze oni oslabiaja sie co roku i zawsze w miejsce sprzedanego gracza sprowadza rownie utalentowanego. Wciaz graja tam doswiadczeni Juninho, Govou, Reveillere, Baros czy mistrz swiata Fabio Grosso. Sa tez zdolni zawodnicy tacy jak Keita, Bodmer, Benzema. Jesli w naszej grze nic sie nie poprawi to naprawde moze byc niekorzystny wynik.

Licze na to, ze zaangazowanie i serce do gry wniesie Messi. Henry i Ronnie musza pokazac wiecej zaangazowania bo graja zbyt nonszalancko. Xavi i Iniesta w srodku - nie mialbym nic przeciwko, bo obaj sa w swietnej formie. Obrona tez chyba bedzie solidna - Abidal, Milito, Marquez, Zambrotta - przynajmniej wydaje mi sie, ze takich pilkarzy wystawi w 1. skladzie Rijkaard.

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2007-09-18, 12:18  

Po ostatnim meczu optymizm nieco mnie opuścił, wiara w poprawę naszej gry i przede wszystkim skuteczności pozostała... ;) Liczę wreszcie na przepłaconego podstarzałego Francuza (nie mówię o Thuramie)... :D
Na Camp Nou musimy wygrać :ok:

Sierek10 
Blau - Grana

Wysłany: 2007-09-18, 17:41  

Nie będę oryginalny jeżeli powiem że oczekuję efektownej i efektywnej gry Barcy.
Z tym że z to pierwsze będzie trudne do wykonania patrząc na formę naszych graczy.
Cały czas pocieszam się jednak,powtarzając sobie że gra w lidze a w CL to inny "wymiar"...
Liczę na to że FCB sprawi niespodziankę i zatka usta niepoprawnym krytykom wygrywając pewnie
i w dobrym stylu. Czekam kiedy w końcu zabłyszczy Henry ,no i kiedy do formy (ale równej,stałej) wróci
Ronaldinho. O Messim nie wspominam (Mam tylko nadzieję że jego przerwa gdy nie był powołany na Osasunę
wyjdzie mu na dobre). Z wielkimi nadziejami usiądę jutro przy telewizorze i mam nadzieję....że się nie zawiodę :)
Reasumując obstawiam wynik 3:1 !! !
VeB !! !

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2588/1200
Wysłany: 2007-09-18, 22:29  

Valdés, Jorquera,
Abidal, Sylvinho, Oleguer, Zambrotta, Milito, Thuram, Márquez,
Touré Yaya, Xavi, Iniesta, Deco,
Ronaldinho, Bojan, Giovani, Messi, Henry.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........

Carlo 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2007-09-19, 01:41  

Bojan walnie w ostatniej minucie :D

DUN I LOVE 

Wysłany: 2007-09-19, 12:47  

Jakis czas juz tu jestem wiec wypadaloby napisac cos merytorycznego.

Niestety nie mam mozliwosci ogladania meczy Barcy w La Liga wiec z podwojna niecierpliwoscia czekam na dzisiejsze spotkanie.
Czytam rozne komentarze i wiem ze rozwo to poki co nie wyglada - gra na stojaco, brak elementow zaskoczenia.
Zespol o dziwo nie traci goli ale tez ich nie strzela, a slynny napad Barcy jak to moj kolega okreslil, zdaje sie mowic; "nam strzelac nie kazano".
Krytyka i presja na Ryjku coraz wieksza i dzis to musi zaskoczyc, tym bardziej ze Lyon jest slabysz niz w latach ubieglych, chociaz z drugiej storny jak sie traci pkt z Osasuna i Racingiem...

Niemniej licze na ladny, toczony w szykim tempie mecz , nie przykierzajac w takim jak Chelsea -Barca w Lm 2004/2005 z tym ze tutaj moglby byc wynik odwrotny czyli wygrana "Dumy Katalonii"' 4-2.

ps Jednak chyba cos w tym jest ze Rijkaard bez Ten Cate (i odwrotnie) to srednia gwarancja sukcesu (delikatnie rzecz ujmujac).

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2007-09-19, 15:31  

Niestety obawiam sie ze mozemy dzisiaj dac ciała, formy strzeleckiej praktycznie nie ma i druzyna nie gra nic nowego, a LM to juz nie przelewki, szczegolnie z takim rywalem jak Lyon. Moze i sie oslabili ale ogórki tam nie grają. No ale moze sie chlopaki w koncu zmobilizują i zagrają pare skladnych akcji. Heniek musi w koncu zaczac sie splacac :P
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Nitro 

Piwa: 9/17
Wysłany: 2007-09-19, 21:46  

Spokojne i komfortowe zwycięstwo, ale to nie ten Lyon, którego się obawialiśmy. Obok Messiego i Toure bardzo podobał mi się dzisiaj Xavi. Cieszę się, że zszedł Ronni, który dziś udowodnił, że pogłoski o braku formy u niego nie są przesadzone. Także Henry był nieprzyzwoicie słaby, tylko gol trochę poprawia jego ocenę. Z rezerwowych Iniesta pokazał swoje znane już atuty i dobrze, że na ławce mamy kogoś, kto wchodząc, nie osłabia drużyny. Brawa dla Ryja, że dał szansę młodym wilczkom, a Giovani miał trochę pecha, ale asystę zaliczył.
To zwycięstwo cieszy, ale widać, że daleko jeszcze do takiej formy, by bez obawy patrzeć na rywalizację w La Liga w następnych kolejkach.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-09-19, 21:49  

3-0 na stojaka, gdyby skutecznosc byla lepsza to nie trzeba byloby czekac na przypieczetowanie zwyciestwa do koncowki. Nadal gramy wolno i slamazarnie, za duzo jest podan w poprzek, za duzo do tylu. Krew mnie zalala jak podczas jednej akcji nasi pilkarze przeniesli pilke z pola karnego rywali na nasza polowe. Deco i Ronaldinho sa bez formy, Henryego jeszcze broni brak zgrania, cieszy bramka. Wroci Guddy, bedzie jeszcze lepiej.

Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2007-09-19, 23:11  

Poziom widowiska taki sobie. Cieszy przekonywujące zwycięstwo. W 1 połowie momentami graliśmy bardzo wolno, ale mam wrażenie, że taki był zamiar Rijkaarda, żeby tak grać i kiedy trzeba momentalnie przyspieszyć. W pierwszych 10 minutach drugiej połowy, kapitalnym pressingiem wybiliśmy graczom Lyonu zamiary osiągnięcia korzystnego dla nich wyniku. Świetna zmiana Iniesty za Ronaldinho - plus dla Ryjka. Kapitalny występ Milito i Abidala, w ogóle podobała mi się gra całej defensywy, na pierwszą grozną sytuację pozwoliliśmy Lyonowi dopiero w 89 min., chociaż po części taka świetna postawa w tyłach być może była spowodowana słabością Francuzów. Niemniej jednak Milito to profesor.

Śmieszy natomiast mówienie, że po tym golu w końcówce, Henry się przełamał. Sprawdza się chyba to o czym kiedyś pisałem, że Henry nie będzie w stanie zastąpić Eto'o, bez straty dla drużyny. Strasznie irytująca jest jego gra, póki co.

Mógłbym jeszcze napisać parę uwag, ale nie chcę mi się już :]

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi